A közoktatásért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A közoktatásért! petíció automatikusan generált fórumtémája

diák

#351 Re: Nem kell jobboldali kormány!!!

2013-02-12 02:24

#348: -

Dr. Orbán Viktor mondjon le! Ön pedig támogassa csak a jobboldalt lelkesen, de a mi szavazatainkra és a családtagjainkéra azonban ne számítsanak!

Antironwerber

#352 Re: Re: Nem kell jobboldali kormány!!!

2013-02-12 16:34

#351: diák - Re: Nem kell jobboldali kormány!!!

Aztán a deák úr meg a kedves családtagjai/ az összes apákfiúkanyákleányok/nehogy olyan felfordulást csináljanak ebben az országban, ami csak deák úrnak meg a felmenőinek lesz jó.

Mert akkor az nekem meg a hozzám hasonlóknak nem fog tetszeni, oszt rosszul járhatnak deák uramék a csatlósokkal együtt.

 

figyelő

#353 H.R. lesz a bűnbak?

2013-02-12 16:45

"A KDNP-s politikus népszerűtlensége miatt decemberben - ahogy korábban megírtuk - a kormánypártokon belül is többen számítottak az államtitkár lemondására. Igaz, Hoffmann-nak az akkori forgatókönyvek szerint is csak "a balhét kellett volna elvinnie", azt akkor is mindenki elismerte, hogy az államtitkár sem az egy hét alatt 180 fokos fordulatot vevő kormányzati tervek szerencsétlen kommunikációjáért, sem a hallgatói tiltakozásokat elindító keretszámszűkítésért nem okolható, hiszen egyik sem a saját ötlete volt, hanem a miniszterelnöké, illetve a nemzetgazdasági miniszteré."
http://www.origo.hu/itthon/20130211-elveszik-a-felsooktatast-hoffmann-rozsatol.html
Ez igazán gyönyörű! Még nekünk, tanároknak mondják, hogy a kormány ellen beszélünk, holott csak a végzetes hibákra akarjuk felhívni a figyelmet. De ez nagyon szép lépés, hogy a megteszünk valakit bűnbaknak, aztán leváltjuk, mert hadd vigye el a balhét. Nem Rózsa a hibás, az egész változtatás! Milyen vezetőség az ilyen, akiknek ez a megoldás a belátás helyett? Nem védeni akarom, de szakmailag szerintem többet tud, mint sokan ott fönn. Bár, az is igaz, hogy én az Ő helyében, ha látom, hogy teljesen az ellenkezőjét csinálják, mint amit meghirdettem, én magam mondtam volna le már régen.

régi

#354 unom

2013-02-12 16:49

Egyáltalán nem kedves hozzászólók, akik csatatérré kezdik változtatni e fórumot! Ide véleményt cserélni járunk (sajnos már csak néhányan)a közoktatás változásaival kapcsolatban, és nagyon unom a kivagyiságot és a politikai felhangú üzengetéseket, meg az erőfitogtatást, és újabban a zsidózást is itt! Aki ezzel akar foglalkozni, menjen máshová, EZ NEM ERRE VALÓ FÓRUM!Vagy a cél a lejáratásunk?
meghalt a király, éljen a király!

#355 Re: H.R. lesz a bűnbak?

2013-02-12 18:12

#353: figyelő - H.R. lesz a bűnbak?

Gondolom, majd a tükörben is figyeled magad, ffuj!

Szilágyis tanárok

#356 SZILÁGYIS SZÜLŐK SZOLIDARITÁSI NYILATKOZATA

2013-02-12 23:31

"A Szilágyi Erzsébet Gimnázium szülői közösségének 248 tagja támogatási nyilatkozatban szolidaritását fejezi ki az iskola pedagógusaival, és támogatja "A közoktatásért!" kezdeményezésüket.

Köszönünk mindent a tanároknak, amit a gyermekeinkért tettek és tesznek!"

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=597552540271438&id=143680702453209&comment_id=117242658&ref=notif&notif_t=share_comment

KÖSZÖNJÜK A KEZDEMÉNYEZÉSÜNK MELLETTI KIÁLLÁST!
Szilágyis tanárok

kréta

#357 Re: unom

2013-02-12 23:47

#354: régi - unom

Egyetértek veled, "unom"!
Itt is megjelentek a provokátorok, mint ahogy mindenütt. Ez a feladatuk :-(
Szívből sajnálom, hogy így alakul, vérzik a szívem...

kréta

#358 Re: SZILÁGYIS SZÜLŐK SZOLIDARITÁSI NYILATKOZATA

2013-02-12 23:52

#356: Szilágyis tanárok - SZILÁGYIS SZÜLŐK SZOLIDARITÁSI NYILATKOZATA

Köszönjük a Szilágyi-s szülők szolidaritási nyilatkozatát, elkelne ilyen minden iskolában!

off: Gratulálok az "Innovatív iskolák" nyertes intézményi pályázathoz!


Vendég

#359

2013-02-14 00:33

Kimaradt a petícióból egy nagyon fontos dolog. A fizetésünk munkánkhoz, elhivatottságunkhoz mérten megalázóan, gyalázatosan kevés. Az "átvétel" óta pedig sokan még azt sem kaptuk meg, ami azelőtt járt. Értékeljék a munkánkat, amit gyermekeikért teszünk! Mindenféle pedagógus pálya modell és egyéb manipulációk nélkül adják meg, ami jár, hiszen a jövő (egyre nehezebben kezelhető)nemzedékét próbáljuk meg lelkiismeretesen oktatni, de elsősorban nevelni. Miért kell eltűrnünk naponta mindenféle megalázást az "államtól", társadalomtól, a szülőktől, sőt a gyerekektől is, akik tudják, hogy szinte bármit megtehetnek, úgysincs eszköz kezünkben megfékezésükre. A boltban sem fizethetek, a banki hiteleimet és a csekkjeimet sem fizethetem ki ígéretekből. Tisztességes munkabért kérünk nagyon is tisztességes és becsületes munkáért!!!
Még valami: Nem hiszem, hogy országunk valamennyi pedagógusa értesült erről a petícióról, így aláírni sem tudják. Biztos vagyok benne, hogy a felháborodott pedagógusok tábora jelentősen gyarapodna, ha nem úgy, mint én, azaz véletlenül, egy (vagyis több)indulatos kitörés kapcsán merült volna fel ennek a petíciónak a létezése. Én reklámozom, de szerintem ez kevés. Nyilvánosabb fórum kellene...
Elkeseredett

#360 Hajrá, Oroszlány!

2013-02-14 15:59

Nem tudom, mi történt Oroszlányban, de nagyon sokan írták alá onnan a petíciót!
Ti tudtok ott valamit, át kellene adnotok a tapasztalatokat a felvilágosítás terén! Én senkit se tudtam meggyőzni....
valóságos

#362 igaz

2013-02-14 17:41

"Miért kell eltűrnünk naponta mindenféle megalázást az "államtól", társadalomtól, a szülőktől, sőt a gyerekektől is, akik tudják, hogy szinte bármit megtehetnek, úgysincs eszköz kezünkben megfékezésükre." Egy idő óta én is ezen gondolkodom, van-e még ilyen munkahely, ahol mindennapos, hogy az embert személyiségében sértik, holott csak az oktató-nevelő munkáját szeretné végezni. Sokszor már szó szerint nem bírják a tanárok idegei. Egy fiatal kollégám mondta egyszer, hogy sokszor a zsebében szorítja a kezét, hogy oda ne csapjon, amikor a kamasz gyerek 50-edszer szól vissza, küldi el valahová, tépi szét a dolgozatát, vagy csak egyszerűen sminkel az órán. És semmilyen eszközünk nincs. Ne szépítsük, vannak iskolák, ahol már a testi épségét is fenyegetik a tanárnak. Ezt kellene helyre tenni!

Vendég

#364 Re: Hajrá, Oroszlány!

2013-02-14 21:30

#360: Elkeseredett - Hajrá, Oroszlány!

Úgy nézem, ők az oroszlányi József Attila Általános Iskola tanárai :) Köszönjük nekik is!!!

Szilágyis tanárok

#365 A szilágyis szülők után még két tantestület is csatlakozott!

2013-02-15 01:05

ÚJ CSATLAKOZÓK:
• A Szilágyi Erzsébet Gimnázium szülői közösségének 248 tagja (Budapest)
• A Városmajori Gimnázium tantestülete (Budapest)
• A Szent István Gimnázium tantestülete (Budapest)
Korábbiak - tantestületek, szakmai és érdekvédelmi szervezetek:
• Szilágyi Erzsébet Gimnázium (Budapest)
• Kölcsey Ferenc Gimnázium (Budapest)
• Szent László Gimnázium (Budapest)
• Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola (Budaörs)
• Batthyány Kázmér Gimnázium (Szigetszentmiklós)
• Berzsenyi Dániel Gimnázium (Budapest)
• Vak Bottyán Gimnázium (Paks)
• Vörösmarty Mihály Gimnázium (Budapest)
• Zrínyi Miklós Gimnázium (Budapest)
• Magyartanárok Egyesülete
• Történelemtanárok Egylete
• HAT - Hálózat a Tanszabadságért
• Pedagógusok Szakszervezete
• Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete

Várjuk további iskolák, szülői közösségek, szervezetek támogatását!

¤ 11 KÉRDÉS a minisztériumhoz: http://www.tanszabadsag.hu/blog/11-kerdes-a-miniszteriumhoz/

Vendég

#366

2013-02-15 08:01

Hová kerülnek a reklám bevételek? Kik-mire fordítják? A közoktatás nyomorúsága nem ÁRUCIKK!!!El a hiénákkal! Így soem lesz itt valóságos Critical Mass!
" aráktitka"........hogy kerül ide?minek?...ez tévút!!!!!!!!!!!Rzsbet vmgkos


elkeseredett2.

#367 na, itt a lényeg

2013-02-15 17:22

Mendrey úgy véli, hogy ettől függetlenül bevezetik a teljes körű életpályamodellt, hiszen jönnek a választások. Ennek azonban nagy ára lesz. „Nyáron nagy mészárlás várható, több ezer pedagógust fognak kirúgni, hogy ki tudják fizetni a megemelt béreket. A pedagóguskannibalizmus fogja a szükséges pénzt kitermelni” – mondta.
http://fn.hir24.hu/itthon/2013/02/14/hoffmann-egyeztetes-ez-zajlott-a-zart-ajtok-mogott/

Vendég

#368 Re: na, itt a lényeg

2013-02-15 21:33

#367: elkeseredett2. - na, itt a lényeg

Mendrey úgy véli.......haha...

 

A mészárlással kapcsolatban majd szeptemberben elő kell venni ezt a vezért, aztán magyarázkodjon.

 

Én azt sajnálom, hogy nincs törvény ezekre a látnokokra, nem lehet őket felelősségre vonni a riogatásért. Én megértem, hogy ebből élnek, most már családok is, de azért álljon meg a menet.......

Un-do-rí-tó!

Elkeseredett

#369 Re: Re: na, itt a lényeg

2013-02-16 15:52

#368: - Re: na, itt a lényeg

Szerinted mi a fenéből fizetnék ki az életpályamodellt?

kréta

#371 Re: Sztrájk?

2013-02-16 18:34

#370: Elkeseredett - Sztrájk?

Most megmutathatja a pedagógus-társadalom az erejét! Várunk minden támogatót!
A PSZ-ből - 27 éves tagság után - tavaly léptem ki, a PDSZ-nek nem vagyok tagja. Kíváncsi leszek a tantestületem erre hogy fog reagálni.... sokan féltik az 1 napra eső jövedelem kiesést :(
Mi lesz velünk, pedagógusok?

Elkeseredett

#372 Re: Re: Sztrájk?

2013-02-16 19:41

#371: kréta - Re: Sztrájk?

Én is gondoltam rá, mi lesz, ha az iskolánkban én sztrájkolok egyedül???

De ha most nem állnak a kollégák a sztrájk mellé, akkor elveszítik az összes jogukat, hogy  a későbbekben majd nyavalyogjanak. Ha majd jön szeptemberben a 32 órás kötött munkaidő, meg a tanfelügyelet, meg az új kerettanterv, meg az összes többi.... Most van itt az ideje a tiltakozásnak!

a karaván áll

#373 Lépni

2013-02-16 20:07

Még a diákok is bátrabbak tőlünk, ha most nem fogunk össze, tényleg bármit megtesznek velünk, aki ezt nem érti, az...
A saját önbecsülésünket adjuk fel, ha nem mondunk végre nemet.

Vendég

#374 ébresztő

2013-02-16 20:13

Féltik a jövedelemkiesést? Ide jutottunk, mint a menhelyi kutya a napi kajáját? Na, ez a társadalom szégyene, hogy egy tanár már a napi párezer forintjának a kiesésétől is retteg, mert nem húzza ki a pénzből hónap végéig! De kedves kollégák, ha szeptemberben közlik, hogy túl sokan vagyunk(?) nem egynapi bérünk veszik! Ha már utcára kerülünk, úgy legyen, hogy kimegyünk, nem kitesznek. Most mondta a híradó, hogy a megemelt óraszámokkal bruttó 600 Ft a bérünk. Még lejjebb lehet???
Elkeseredett

#375

2013-02-16 20:28

Biztos vagyok benne, hogy aki ezt a fórumot látogatja, az sztrájkolni fog. A probléma aztokkal lesz, akik még aláírni sem mertek.Őket kell meggyőznünk. Jó érv lehet, hogy szeptemberben nem csak néhány napi bérünket veszíthetjük. Érveket kell még gyűjtenünk!