A közoktatásért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A közoktatásért! petíció automatikusan generált fórumtémája

Elkeseredett

#301 Re: Re: Re: Re: megfélemlítés

2013-02-03 20:25

#300: Elkeseredett - Re: Re: Re: megfélemlítés

Bocs, ez nem az. ez válasz a nyílt levélre.

kréta

#302 Re: Re: Re: Re: megfélemlítés

2013-02-03 22:41

#300: Elkeseredett - Re: Re: Re: megfélemlítés

Köszönöm, elolvastam. :-( Nesze semmi, fogd meg jól...
"Az oktatásért felelős államtitkár a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnökével szívesen részt vesz a nyílt levelet megfogalmazó tantestület és a hozzájuk csatlakozó érdeklődők fórumán és válaszol kérdéseikre." - ezt már ismerjük. A fórumokon NEM válaszolnak, fel sem lehet tenni a kérdéseket.

Most olvasom, hogy éhségmenetek indulnak Bp-re az ország több pontjáról. Ez lenne a megoldás? Hol élünk mi?

Elkeseredett

#303 Hoffmann meséi

2013-02-04 08:34

Ez a napi legfissebb:
http://www.hir24.hu/belfold/2013/02/03/hoffmann-nem-tudni-honnan-de-lesz-penz/

Lehet, hogy tojással kellene megdobálni, hogy érezze a népszerűtlenséget?

Vendég

#304 Re: Hoffmann meséi

2013-02-04 09:43

#303: Elkeseredett - Hoffmann meséi

"Lehet, hogy tojással kellene megdobálni, hogy érezze a népszerűtlenséget?"

Ejnye no! Hát akkor szeretik, hisz adnak neki valamit. Egyébként is csak szolgáltatást nyújtana, hiszen csak azokat a tojásokat kéri el az emberektől, amelyek feleslegesek, amelyeket úgysem használtak volna semmire. Lásd Nyíregyházát.

meglepődött

#305 lesz, aki meglepődik

2013-02-04 16:43

http://index.hu/belfold/2013/02/04/lesz_akinek_csokken_a_fizetese/

Ide lehet írni, ha csökkent a fizetésed. Lásd: keretes írás

Szilágyis tanárok

#306 A PETÍCIÓT TÁMOGATÓ SZERVEZETEK

2013-02-05 02:05

Tiltakozó tantestületek, szakmai és érdekvédelmi szervezetek:
• Szilágyi Erzsébet Gimnázium (Budapest)- A PETÍCIÓ KIBOCSÁTÓJA
• Kölcsey Ferenc Gimnázium (Budapest)
• Szent László Gimnázium (Budapest)
• Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola (Budaörs)
• Batthyány Kázmér Gimnázium (Szigetszentmiklós)
• Berzsenyi Dániel Gimnázium (Budapest)
• Vak Bottyán Gimnázium (Paks)
• Vörösmarty Mihály Gimnázium (Budapest)
• Zrínyi Miklós Gimnázium (Budapest)
• Nagy László Általános Iskola és Gimnázium (Budapest)
• Magyartanárok Egyesülete
• Történelemtanárok Egylete
• HAT - Hálózat a Tanszabadságért
• Pedagógusok Szakszervezete
• Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete
Várjuk további iskolák, szülői közösségek, szervezetek támogatását!
KAPCSOLÓDÓ DOKUMENTUMOK
¤ KÉRDÉSEINK: http://www.tanszabadsag.hu/blog/11-kerdes-a-miniszteriumhoz/
¤ A HAT támogató nyilatkozata:
http://www.tanszabadsag.hu/blog/a-halozat-a-tanszabadsagert-a-szilagyis-tanarok-mellett/
Szilágyis tanárok

#307 "Bátorságból jeles" - interjú szilágyisokkal a 168 Órában

2013-02-05 02:13

Elkeseredett

#308 Érdekes!!

2013-02-05 14:03

Kiváló cikk! Igaz, a HVG-ben jelent meg, ami ugye baloldali kötődésű, de attól még kiváló elemzés!
http://hvg.hu/velemeny/20130205_iskolaallamositas_Rado

Vendég

#309 Ezt a szemétséget, ez kész kitolás! Hát ezért hadakozunk?

2013-02-06 18:19


http://href.hu/x/ja9a

Szegény pedagógusok /legalábbis a szakszervezeteik meg a harcosaik/ petíciókat, sztrájkokat szerveznek.

Becstelen kormány, így akadályozni őket.....

kivagyok

#310 Re: Ezt a szemétséget, ez kész kitolás! Hát ezért hadakozunk?

2013-02-06 20:20

#309: - Ezt a szemétséget, ez kész kitolás! Hát ezért hadakozunk?

Ezt még valaki elhiszi? Másból sem állt az elmúlt 10 év, csak ilyen csúsztatásokból... És azóta nincs egy fillér fizetésemelés sem, csak 7 % bércsökkenés. Én már nem veszem be ezeket a médianyilvánosságnak való dumákat! Mikor a sztrájktárgyalások kezdődtek, gyorsan megszellőztettétk a 30%-os béremelést (kiröhögtem), aztán egy hétre rá már úgy hangzott a mondat, hogy semmikor nem láttak nagyobb esélyt az esetleges emelésre, mint most. Aztán már úgy, hogy ha lesznek anyagi tartalékok, bevezethető az életpályamodell (ami ugye, tudjuk, minden pedagógust egy kategóriába sorol vissza, ergo a fizetés csökkenésével jár). És a valóság? Ahol eddig az önkormányzat tudott több kafetériát vagy pluszt adni, azok sem kapnak majd, lesznek, akik 20-30 ezertől esnek el. És mi többiek örüljünk, ezért jó az államosítás, hogy mindenkinek egységes lesz a juttatás. Vagyis örüljünk, hogy megdöglik a szomszéd tehene is!


Vendég

#311

2013-02-07 11:46

Nekem is ez a véleményem!
Haragos

#312 32 óra

2013-02-07 11:56

Most tájékoztatott minket a tankerület vezetője, hogy a 32 órát munkahelyen kell tölteni. A szakszervezet megállapodott a kormánnyal, hogy ez az idő nem helyhez, hanem feladathoz kötött. Akkor most érvényes a Balog úr által aláírt megállapodás vagy nem? Csak pohintés és időnyerés volt?

Vendég

#313

2013-02-07 13:31

Egyetértek a petícióval!
egy nagypapa

#314 Budapest

2013-02-07 13:39

Egyetértek a petícióval!

Vendég

#315 Még csak most jöttek rá.......

2013-02-07 16:05

Megkérdőjelezhető a PDSZ szándéka
2013. február 7. 12:24

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma hosszas egyeztetést követően megállapodást kötött a sztrájkbizottságot alapító három és az oktatási kormányzattal együttműködő két pedagógus szakszervezettel. Közlemény.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete azonban az utolsó pillanatban kihátrált a szövetségből és annak ellenére nem fogadta el a kormánnyal 2013. január 22-én aláírt megállapodást, hogy az a legfontosabb követelések mindegyikére kompromisszumos megoldásokat kínált.

A PDSZ által alakított sztrájkbizottsággal 2013. január 29. óta tartanak a tárgyalások, amelyek során a szakszervezet olyan követeléseket fogalmaz meg, amelyek elfogadása teljes káoszt és ex Lex állapotot eredményezne a köznevelés egész rendszerében.

A PDSZ elnöke nemcsak a többi szakszervezettel kötött egyezséget rúgta fel, hanem a 2013. január 29. óta folyamatosan megsérti az általa kezdeményezett, a minisztériummal közösen elfogadott nyilatkozattételi moratóriumot, és rendre olyan sajtónyilatkozatokat tesz, melyekben előre vetíti a tárgyalások kudarcát.

A PDSZ hozzáállása egyértelműen politikailag motivált, amelyet az is bizonyít, hogy az egyeztetéseken a PDSZ színeiben a Haza és Haladás Alapítványhoz és a Demokratikus Koalícióhoz kötődő szakértők vesznek részt. A PDSZ 2013. januárjában együttműködési megállapodást kötött a Magyar Szolidaritás Mozgalommal (Szolidaritás), amely az Együtt 2014 Választási Mozgalom alapító tagja.


A megkérdőjelezhető szavahihetőségen túl az irracionális, a köznevelés rendjét felborító, az iskolai élet szabályait ellehetetlenítő követelések nehezítik a megállapodás megszületését. A tanítás nyugalmának biztosításáért az EMMI ennek ellenére továbbra is minden ésszerű lépést megtesz azért, hogy a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetével is egyezségre jusson, de olyan feltételeket nem fogadhat el, melyek veszélybe sodorják a magyar iskolarendszer működését, több mint egymillió iskolás gyermek tanításának, százhúszezer pedagógus munkavégzésének biztonságát.
Elkeseredett

#316 Re: Még csak most jöttek rá.......

2013-02-07 16:16

#315: - Még csak most jöttek rá.......

Visszatért a karaván? Azt hittem, feladtad...

amerikai pénz, libsi pénz

#317 Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

2013-02-07 16:56

#316: Elkeseredett - Re: Még csak most jöttek rá.......

Ti fogjátok feladni, mert lassan mindenre fény derül: kik állnak mögöttetek, szép, mondhatom....

Lebuktatok, ahogy a hahások is.

 

 

 

 

a karaván áll

#318 Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

2013-02-07 16:57

#316: Elkeseredett - Re: Még csak most jöttek rá.......

"Ez? Ez nem!" :) Alfonso: Vánnyadt bácsi

én

#319 unom a dumát

2013-02-07 16:59

"melyek veszélybe sodorják a magyar iskolarendszer működését, több mint egymillió iskolás gyermek tanításának, százhúszezer pedagógus munkavégzésének biztonságát."
Akik az oktatásnak mostanában jártak a közelében, azok tudják, hogy kik és mi sodorja veszélybe a közoktatást. A többiek meg inkább ne szólaljanak meg, míg nem próbáltak egy-egy hetet lehúzni egy iskolában!
elkeseredett2.

#320 Re: Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

2013-02-07 20:21

#317: amerikai pénz, libsi pénz - Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

Én mögöttem senki nem áll, az biztos. De amikor az iskolában a tizenéves gyerek visszabeszél, anyázik, káromkodik, összegyűri az általam gonddal kijavított dolgozatát, és ellehetetleníti a tanítását, akkor az ilyen hangadók, mint Te, mögém állhatnának. Aztán megtudnád, hogy mi van valójában a mai oktatásban. Én nem ezért szereztem diplomát, és nem ezért jöttem erre a pályára! Sok mindent elbír az ember - a tanár meg főleg, ahogy látom -, de mutass már még egy olyan munkahelyet, ahol el kell tűrnöd a munkád elvégzésének szándékáért, hogy megaláznak, visszabeszélnek, beleszólnak hozzá nem értők a munkádba, és nap mint nap azért harcolsz, hogy tehesd, amit szeretnél: taníthass. Hát, itt tartunk. Vagy ezt nem illik kimondani? Nem illik szembenézni vele, hogy az oktatás színvonala mélyrepülésben van? Hogy nincsenek nevelési eszközök a kezünkben? Nem a tanárokat kellen fegyelmezni, ellenőrizgetni, Demoklész kardjaként a fejük fölött lógatni az elbocsátásokat, hanem a jövő nemzedékét kellene értelmes és intelligens felnőtté nevelni! Csak ezt valahogy senki nem akarja belátni! Ne tegyünk úgy, mintha ez csak a pedagógusok problémája és felelőssége lenne! Lassan ott tartunk, hogy minket nem véd semmilyen jog, még személyiségjog sem, hiszen bármit mondhat, tehet szinte a diák, nem lesz semmilyen következménye. Az iskolából elküldeni lehetetlen. Ez a valóság, nem az a badarság, hogy ki mögött ki áll! Végre túl kéne nézni a paranoiás politizáláson, és meglátni, hogy hová vezet a tanítás-tanulás leértékelődése.

Elkeseredett

#321 Re: Re: Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

2013-02-07 20:35

#320: elkeseredett2. - Re: Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

Mélyen egyetértek. Ígéret volt a választások idején, hogy emelik a tanári pálya elismertségét, presztízsét, nem engedik, hogy a tanuló "szabadságjogai" megsértsék a tanárok szabadságát. Hol van most ez az ígéret? Milyen eszközt adtak a kezünkbe? A múltkor megszidtam egy gyerekeket az iskola előtt, mert káromkodott. A válasz: iskolán kívül vagyunk, leszarom a tanárt. Álltam és teljesen tehetetlen voltam. MIT tehetek? A gyerek volt vagy 180 centi (általános iskola!) és 70 kiló. Én meg... esélyem sincs. Életemben ilyen megalázottnak nem éreztem magam. Hogyan változtat ezen a köznevelési törvény? Hacsak nem az erkölcstan...:)

Ki áll mögöttem? Éppenhogy senki. A saját kormányunk se. Aki úgy gondolja, hogy az itt kommentelők mind valamilyen párt vagy egyesület befolyása alatt állnak, az nem ismeri az iskolai  életet és valószínűleg üldözési mániája van. El se tudja képzelni, hogy az ember azért elégedetlen, mert oka van rá, és nem azért, mert politikai hovatartozása irányítja.


Vendég

#322 Re: Re: Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

2013-02-07 20:38

#320: elkeseredett2. - Re: Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

Kik értékelték le a tanár szerepét? Mondd meg!

Kik voltak azok az oktatáspolitikusok, akik lejáratták a tanárokat?

Az oktatás színvonala mélyrepülésben van? Mi a fene, ezt most hallom itt először.

Két éve van így.........Hoffmann Rózsa az oka. Azelőtt ok volt minden.

Tudod, álljon mögéd a libás meg a kenderes!

Elkeseredett

#323 Re: Re: Re: Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

2013-02-07 20:45

#322: - Re: Re: Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

Senki nem mondta, hogy az előző kormány sikeres, hibátlan és tökéletes volt. Sőt! Szidtuk épp eleget azt is. Szidhatnánk most is, csak nincs értelme. Az általad korábban felsorolt hibák mind-mind igazak!

Csak azt mondom, ez a mostani se javítja ki az előző hibáit, csak ráteszi a magáét. És ez már így túl sok. De ezt már írtam neked korábban is. Ne vitatkozzunk erről, mindig ugyanoda lyukadunk ki.

értelem

#324 Re: Re: Re: Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

2013-02-07 20:50

#322: - Re: Re: Re: Re: Még csak most jöttek rá.......

Figyelj, nem veszed észre, hogy a VALÓDI problémákról beszélünk itt jónéhányan? Nekem ezt ne csomagold politikai utalgatásokba, mert nem érdekel. A valósággal kellene szembenézni, az pedig ez, én naponta tapasztalom a bőrömön. Ha csak ilyen érdemi hozzászólásokra vagy képes, kímélj meg a "bölcsességedtől".

"Az oktatás színvonala mélyrepülésben van? Mi a fene, ezt most hallom itt először." Most hallod? Miért a 20%-os érettségi tudás, a 70 helyesírási hibapont egy oldalon, a 10 mondatból visszamondott 2 szó, a matematika és reáltárgyak jegyei talán szárnyalások? Neked fogalmad sincs az oktatásról!

Elmodom, mi kellene valójában:

- jólképzett, normálisan fizetett tanárok, akiket hagynának valóban nevelni is

- kiscsoportos létszámok, mert a mai gyerekek nem befogadók többségében a frontális módszerre, és egyéni fejlesztést igényelnének sok tárgyból

- újra fizetett szakkörök és korrepetálások, hogy a gyerek ne az utcán csavarogjon a suli után

- motiváció, hogy a fiatalok ezt a pályát válasszák

- a tanárok tekintélyét és becsületét visszaállítani

- fejlesztő szakemberek az iskolába ( sok-sok év óta nincsenek iskolapszichológusok, fejlesztőpedagógusok, pedig igény volna rá bőven)

- és nem a gyerekeink oktatásán kellene spórolni

EZ NEM POLITIKAI NÉZET KÉRDÉSE!

rézsó

#325

2013-02-07 20:56

"Követeljük a magyar oktatásügy elért eredményeinek védelmét!" Egyetértek.
Számíthatunk változásra 2014-ben?