A harcsák tilalmi szabályozásának hatályban hagyása


Vendég

#101 Re: Re:

2012-02-15 21:29

#100: - Re:

 

Az is probléma,hogy a birkákra  még építenek is emberek,és amerre szól a kolomp arra megy az összes


Vendég

#102 Re: Re: Re:

2012-02-16 07:42

#101: - Re: Re:

Egyre több az idióta és úgy látom, szaporodnak.

nyenyere

#103

2012-02-16 17:05

Elég gyengék vagytok Ti itt! Szerintem nagyon gáz , hogy ennyi idő alatt 27 ember írta alá ezt a petíciót! Na mindent bele srácok :))

Vendég

#104 Re:

2012-02-16 17:35

#103: nyenyere -

Mindent bele neked is! "Gyulytsél" vagy inkább adjál sok pézt önkéntes "halőrzőkre"!

nyenyere

#105

2012-02-16 17:48

Látom gyengén érintett a 27:))

Vendég

#106 Re:

2012-02-16 17:57

#103: nyenyere -

Kedves Nagytudású nyenyere Sporttársam !

Gondolom, Te számolatlanul fogod, és fogtad már a nagyobbnál-nagyobb harcsákat, és mivel már nem is vágysz többre, mert már csömöröd lett a sok harcsától, tudásod kamatoztatásául kitűzted magadnak az újabb célt, mely értelmében csatlakozol egy olyan petícióhoz, mely megszüntetné az ívási időben történő harcsa horgászatot. Szeretnéd, hogy ne csak Te, hanem mások is, de legfőképpen unokáitok is fogjanak harcsát.

Nem érdekel Téged, hogy halászati szakemberek, halbiológusok milyen szempontok alapján hozták meg döntéseiket, hogy miért nem védett a 80cm-nél nagyobb harcsa ívási időszakban, mert Te ezt másképpen látod, és ezzel,  túlzás nélkül állítom : megfellebezhetetlen tudással  "csatába indulsz" , hogy elsöprő győzelmet arass horgásztársaid ellen.  Közben kiabálod:

Hulljon a tudatlan férgese !

A "dicső győzelem" után megnyugszik háborgó lelked, és felcsillan tudatodban : Jut is, marad is.

Már mint Neked is marad.... Nem hordja el, az a sok tudatlan....

És mikor visszatér majd álmaidban, nagy fogásaid vértől csorgó képe, és elborzadsz e látomáson, eljön az újabb gondolat : Irány a víz, hogy lásd nyugalom honol-e ?

És a látványtól majd gyökeret ver a lábad : Egyik petíciós Társad látod ülni egy nád csomónál.....éppen vízbe ejtette wobblerét, melyen csak egy darab 4x erősségű OWNER drilling kellette magát......( láttam nevét az aláírók között)

"Te is fiam Brutus ?"

És akkor a csendet megtöri egy halászhajó motorjának zümmögése...... És megriad gondolatod : Ők válogatnak ?

Nem. De Benned ekkor azért feljön a jóleső sóhaj : De legalább nem horgásznak !!

Neked pedig ezért gratulálok !

nyenyere

#107

2012-02-17 18:43

Kedves vagy,hogy gratulálsz! Én pedig a 27-hez gratulálok!!

Vendég

#108 Re:

2012-02-17 18:49

#107: nyenyere -

Hogy te milyen bölcs lehetsz, kedves köcsögduda (a moderátornak: ez nem káromkodás, hanem népi hangszer). Meg is értem, hogy gyulytögetsz a következő nagy ho-ho-ho-horgászverésre. Adok is zsebbe egy 20-ast, hogy hozzál rajta erősítést. :)

nyenyere

#109

2012-02-17 20:00

Köcsögduda

dörzsöléssel megszólaltatott membranofon hangszer. Cserépfazék (köcsög) – ritkábban egyéb edény – száját disznóhólyagból vagy vékony bőrből készült membránnal kötik be. A membrán közepéhez 1–2 arasznyi hosszúságú nádcsövet rögzítenek. A nádat nedves vagy gyantázott ujjakkal dörzsölik. A membrán átveszi és továbbítja a rezgést: morgó hang keletkezik. A játékos a nádat legtöbbször csak a membrán felé, e sűrűbb - gyorsabb - tempóknál mindkét irányba dörzsölte. rezgéseket továbbító nádvessző helyett használhattak hengers fapálcát vagy akár kukoricaszárat is. Állva a kar alá szorítva vagy térd között játszottak rajta.

Höppögő, köcsögbőgő, szötyök, köpü, huhogó döfü, néven is ismerik. A köcsögdudát Nyugat európai országokban is ismerik. Magyarországon elsősorban a dunántúli köcsögduda regösének hangszere.

Rendszerint citera vagy valamilyen fúvós hangszer mellett szólaltatták meg. Brummogó hangja miatt bőgőzésre is használták. Az Alföldön ezért köcsögbőgőnek is nevezték.

Vendég

#110 Re:

2012-02-17 20:04

#107: nyenyere -

Kedves nyenyere Sporttársam !

Köszönöm gratulációd.  Véleményem szerint, itt legalább vállalták a nevüket a horgászok, Nálatok viszont sokan írták alá  a petíciót úgy, hogy nevüket a nyilvánosság előtt nem vállalták.  Nem értem, mi lehet az oka.    Szerinted miért?

Szerintem azért, mert még ennyi gerincük sincs.  Akkor viszont milyen lehet a jellemük a vízparton....

Egy dologban viszont igazad van : ezen a petíción kevesen vannak.  27-en írták alá. De legalább volt annyi gerincük, hogy nevüket adták..

 

 

 

 


Vendég

#111 Re:

2012-02-17 20:08

#109: nyenyere -

Nagyon jó, kedves köcsögduda! Látom, be tudtad gépelni a google-n. Most már csak az a kérdés, hogy hogy jön ez ide? Őszintén szólva nem érdekel a válaszod, csak érzékeltetni akartam, hogy mennyire eltévedtél. Talán játszhatnál máshol.


Vendég

#112 Re: Re:

2012-02-17 20:13

#110: - Re:

Kedves sport/sorstársam!

A kis létszám értelmét a petíció írója nem verte nagydobra, pedig nagyon is van. Kérlek, hogy gondold át újra! Nem nehéz, könnyen megérted. Annyit segítek, hogy pontosan tudta a szerző, hogy nagyon kevés aláíró lesz. Az, hogy az ellentábor "bölcsei" nem értik, mutat valamit. Mivel nem akarom, hogy töröljék a hozzászólásom, nem konkretizálom, hogy mit, de bízom benne, hogy néhány pillanat kell, hogy Te is megértsd.


Vendég

#113 Re: Re: Re:

2012-02-20 11:16

#112: - Re: Re:

Nyugottan kifejtheted.Azért jó lenne ha tudnánk mire is gondolsz konkrétan.Egy kicsit megingattál ezzel a gondolatmenettel,bár nem szoktam mindjárt a legrosszabbra gondolni.

Az esélyt adjuk meg,ha törlik ,hát törlik.


Vendég

#114 Re: Re: Re:

2012-02-20 14:19

#112: - Re: Re:

Gondolkodtam, és igazából arra jutottam, hogy egy meglévő törvényileg szabályozott rendelkezés mellett érveltek az aláírok. Így tehát ez nem is "petíció". Ha horgásznak, semmi törvénytelenséget nem követnek el, az aláírók.

Én nem a petíció íróját támogattam, ha nem egy érvényben lévő  rendeletet,  amely nem vélelmezi hogy orvhorgász lennék, amit kikérek magamnak.


Vendég

#115 Re: Re: Re: Re:

2012-02-20 17:05

#113: - Re: Re: Re:

Hát jó:

Olvastad az ellenpetíciót? Az ottani fórumozókat? Szerintük mi erkölcstelen tolvajok vagyunk, akik akkora kárt okoznak a (tőlünk legalábbis) féltett harcsaállományban, amit nem képes elviselni a természet. Nem tudják és nem is akarják tudni, hogy milyen messze van az igazságtól az, hogy betegre fogjuk magunkat harcsával, hát itt egy jó mutató arra, hogy az egész országban tulajdonképp hányan is vagyunk - ez az a rémséges "kár", amit okozunk. Ha nem hajlandó senki megérteni, amit mondunk, hogy ez a módszer sem A vizek réme, akkor íme a létszámunk. Csak megjegyzem: ha ennyi haltolvaj lenne, ahányan mi vagyunk, akkor vidámabb lenne az élet a partokon.


Vendég

#116 Re: Re: Re: Re:

2012-02-20 17:10

#114: - Re: Re: Re:

Petíció: kérés, kérvény, panasz. Szóval petíció ez.

Ne is támogasd a petíció íróját! Nem is kért rá senki. Pontosan a hatályos rendelet mellett tette le a voksát ő is, mint itt mindannyian. Az ellenpetíció oldaláról elüldözték a más véleményen lévőket, törölték a hozzászólásaikat, sértegették őket. Valakinek ez nem tetszett és egy kicsit sem talált benne demokráciát, ezért írta meg a petíciónkat.


Vendég

#117 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-20 20:19

#115: - Re: Re: Re: Re:

Sajnos ,sokszor olvastam.Ez a gondolat menet már sok kőrt futott( a létszám kérdés).Meg az egész téma csontig le lett rágva, minden oldalról.Irtál valamit, ami gondolkozásra késztetett,de Te előrukkoltál a 115-ös válasszal. Véleményem szerint nem erre gondoltál.Ebbe nincs semmi amit a petició irója törölt volna.Valahogy a sugallata más, az előző hozzászólásodnak. Persze ettől még kitartok a véleményem mellett,és a hatályban hagyás mellett.


Vendég

#118 Re: Re: Re:

2012-02-20 20:23

#112: - Re: Re:

"Mivel nem akarom, hogy töröljék a hozzászólásom, nem konkretizálom, hogy mit, de bízom benne, hogy néhány pillanat kell, hogy Te is megértsd."

Erre a mondatodra gondolok.


Vendég

#119 Re: Re: Re: Re:

2012-02-20 20:46

#118: - Re: Re: Re:

Túl keveset idéztél belőle:

"Az, hogy az ellentábor "bölcsei" nem értik, mutat valamit. Mivel nem akarom, hogy töröljék a hozzászólásom, nem konkretizálom, hogy mit"

Így már jobb?


Vendég

#120 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-20 22:15

...

#121

2012-03-06 14:49

Mind húshorgászok vagytok!!! Minek kertelni meg itt ámítani a népet. 1kg harcsa = 1000huf
ENNYIRE EGYSZERŰ A KÉPLET!!!
Nyomasek Bobo

#122

2012-03-06 21:50

Kedves petíció írója.Figyelemre méltó ahogy védi az aláírókat.27 fasza gyerek akik vállalják a nevüket.Csak az a gond hogy nem egy közülük ismert hús horgász aki kereseti forrásnak tekinti ezt a fajta horgászatot.Neveket nem említek mivel az már rágalmazás lenne.És azért beszélek többes számba mert többen vannak.Az ilyen dolog nem marad titokba.Lehet jönni a halászokkal a rabsicokkal, de először a mindenkinek a saját portáján kell söpörni.

Vendég

#123 Re:

2012-03-07 10:09

#122: Nyomasek Bobo -

"mindenkinek a saját portáján kell söpörni."

na ezt jól irtad nyomasek!otthon lehet söprögetned,biztos van mit!

Azt gondolod ,hogy tudsz valamit,amiről valójában semmit.


Vendég

#124 Re:

2012-03-08 20:32

#122: Nyomasek Bobo -

Kedves nyomasek pajtás!

Szegény ismert "húshorgász" aki a nevét is vállalta vállalták,szerinted egy egész éves keresetet összefog 1 hónap alatt? Ne nevettesd már ki magad ilyen ostoba állitásokkal!!!Ez rágalom mind a 26 aláiró ellen,mégha csak néhányukat is ismered!

Ez is olyan mondákba, mesékbe illő legendák, amit többnyire a tudatlanság,okvetettlenségeskedés,zavarkeltés,és irigység táplál.Tudjuk ,hogy egy hal mire kiér a vizpartra,megnő!Vele együtt minden egyéb hir is!

Úgy halkan meg tájékoztatlak arról,hogy a kifogott hal, miután beirták a fogási naplóba magántulajdon,ha szabályosan fogta.

nyenyere

#125

2012-03-10 07:13

Fogas már van 2500ft/kg , azt is érdemes nyomni skacok!!