A harcsák tilalmi szabályozásának hatályban hagyása

galagonyabokor

#76

2012-02-03 12:32

nagy itt a csend.hol a sok támogató??hiszen ha igazuk lenne gyűlnének azok az aláírások.ez a 27 elég karcsú,csak ennyi "szakembert" és "profi" harcsást sikerült a soraikba toborozni?

Vendég

#77 Re:

2012-02-03 14:34

#76: galagonyabokor -

Ugye nem esett le a 20 fillér? Nem segítek, nehogy leessen.


Vendég

#78 Re:

2012-02-04 11:44

#76: galagonyabokor -

Kedves galagonyabokor !

Tessék örülni, Önöknél nincs csend. Ha már a halnak nem tudnak örülni...


Vendég

#79 Re:

2012-02-07 11:24

#76: galagonyabokor -

Pontosan és jól fogalmazol galagonya!hibásan

 

 

ezért megy a rongy rázás a másik petición?Komolyan !!! a 27 ember miatt???A közel 600 emberke olyan nagy szám? a mai 400.000 azaz négyszázezer horgászból?még egy közepes horgászegyesület taglétszámát sem éri el!!!!!!!!                       A másik ami figyelem felkető, az a névnélküliség a petició módositás mellet érvelőknél!!!!Vajon miért nem vállalják???

Megmondom: az álszent, irigy ,képtelen/fogni/,halastavi illúziókat kergető,a "jövő" szó mögé bújó,........Tán van valami szégyelnivalójuk az anonimusoknak????félnek ,hogy rájuk ismernek????van valami a múltjukban?ezen nem is kell gondolkozni tisztelt galagonya!

Elég sok hozzászólás lett ott törölve!vajon miért is? mert ez a mai magyar valóság ,a vélemény nyilvánitás tekintetében IS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anonymus

#80

2012-02-07 23:03

Anonymus számon kéri az Anonymusokat?
Szerintem inkább az oda nem illő stílus stb.. miatt lettek törölve ahogy itt is.

Vendég

#81 Re:

2012-02-08 08:37

#80: Anonymus -

Nem. Azért törölte őket, mert nincs igazuk. Mindig törli, ha nem tud érvelni (márpedig nincs mivel érvelniük azon kívül, hogy "unokáink", ami nagyon gyenge érvnek sem megy el). Azok, akik velük egyet értenek, bármilyen sértegetéssel élhetnek felénk, azt szabad. Eleve sértegetéssel nyitnak a minisztériumnak szánt petíció szövegében, úgyhogy tőlük nem áll távol.

a petíció írója

#82 Válaszok itt

2012-02-08 11:13

Újra írnom kell erre a fórumra, mert azt tapasztaltam, hogy a magát ellenpetíció indítójának nevező törli azokat a hozzászólásokat, amik nem arról szólnak, hogy tapsoljanak neki. Így természetesen csak az ő elképzelésüket és "szent" céljaikat ajnározzák anélkül, hogy a nem létező érveikre válaszok érkezhetnének tőlünk. Nem átallott magát "elég türelmes"-nek mondani sem.

Ezzel természetesen nincs vége. Azt hiszik, hogy hatalmukban áll elhallgattatni embereket, de tévednek. Íme a javaslatom:
Ha valakit "megérint" az ott közzétett mondókájuk, akkor azt itt linkelheti, ahogy pl. #68 tette és természetesen válaszolhat is rá. Arra most is kérem a fórumozókat, hogy mellőzzék az alpári hozzászólásokat, mert oldalfüggetlenül törlöm őket. Igazán nem nagy kérés és eddig csak egyet kellett törölnöm a mieink közül a nick választása miatt, valamint közprédára és legalább két (nem számoltam össze) kérésre hagytam kint az ellenpetíció "jeles" képviselőinek irományait mutatóba.

U.i.: Úgy tűnik, hogy linkelni csak válszadáskor lehet, új hozzászóláskor nem (mert nem jelennek meg a kontroll eszközök a form-on). Könnyen lehet hasznáni így is és az előző választ törléssel el lehet távolítani, vagyis nem akadály, csak egy kis kénylemetlenség.
a petíció írója

#83 Re: Válaszok itt - természetesen a cím is módosítható

2012-02-08 11:24

Valami ilyesmire gondoltam:

http://www.peticiok.com/forum/21599/start/325#341

Kedves horgásztársak!

Ahogy az ellenpetíció indítója fontosnak tartotta megmutatni a fenti hozzászólásában linkelt videót, úgy szeretném megkérdezni, hogy ez vajon hogyan érvelhet az állításaik mellett? Ha esetleg nem érdekelné Önöket annyira a film, akkor hamar leírom, hogy mi látható rajta. 3 perc 24 másodpercben látható egy tó Németországban (Kulkwitzer See) majd néhány fénykép és egy víz alatti felvétel két harcsáról (kb. 2 perc), amint épp nászukat töltik. Ezzel le is írtam az "érvet".

egy másik vendég

#84

2012-02-08 20:06

Tisztelt petíció írója!
Megnéztem a be linkelt videót!
Szerény véleményem szerint az nem ívás.Attól függetlenül,hogy néhány gyökérszálon látszik ikra, az összevágott képsorban.Láttam ívást nem egyszer.Az minden esetben sokkal mozgalmasabb,aktívabb volt,főleg a videón látható, apróbb méretű harcsák esetében.Inkább a nász részének tekinthető a hím harcsa pozíciója.
Természetesen, inkább pszihológiaí inditatású volt a linkelés bemásolása,mint sem "érvelés"!!!
egy másik vendég

#85 Re: Re: Válaszok itt - természetesen a cím is módosítható

2012-02-08 20:23

#83: a petíció írója - Re: Válaszok itt - természetesen a cím is módosítható

Tisztelt petíció írója!

Nem szerettem volna ott ezt a gondolatot kifejteni,mert mint tapasztalható, lehet ,nem érné meg a másnapot.

 

a petíció írója
Vendég

#86 Re: Re: Re: Válaszok itt - természetesen a cím is módosítható

2012-02-08 21:42

#85: egy másik vendég - Re: Re: Válaszok itt - természetesen a cím is módosítható

Nagyon jól tetted, hogy ide írtad. Itt legalább kifejtheted a véleményed. Abszolút jogos attól tartani, hogy törli az ellenpetíció szellemi atyja. Ezért kellett megoldást találnom a problémára.

Csak bátran véleményezzen bárki, aki akar (a formai szabályra, hogy ne trágárkodjon az ide látogató, tapasztalatom szerint mi tekintettel vagyunk, úgyhogy nem kell törléstől tartani). Kicsit talán kényelmetlennek tűnik itt válaszolni az ottani tapsolásra, de szerintem megéri.


Vendég

#87 Re: Re: Re: Re: Válaszok itt - természetesen a cím is módosítható

2012-02-08 22:15

#86: a petíció írója - Re: Re: Re: Válaszok itt - természetesen a cím is módosítható

Tisztelt petíció írója !

A témával kapcsolatos gondolataimat leírtam a Balatonhorgász.hu oldalon, Kocsis Miklós  Úrnak címezve.

Üdvözlettel : Borbáth Balázs

a petíció írója

#88 Re: Re: Re: Re: Re: Válaszok itt - természetesen a cím is módosítható

2012-02-08 23:48

Válassz egy nicknevet

#89 Anonym anonymus!

2012-02-09 10:44

#80: Anonymus -

Az aláírásokra gondoltam

egy másik vendég

#90 Re:

2012-02-09 10:57

#80: Anonymus -

Az aláírások között egyetlen egy, névtelent nem találsz e petíción,pedig mi, a szavaitokkal élve orvhorgász-halászok hentes horgászok,kiméletlen harcsagyilkosok vagyunk.......Sebaj,a névtelenség  sem meglepő Önöktől tisztelt anonymus, és némi következtetésre ad okot!

Válassz egy nicknevet

#91 Re: Anonym anonymus!

2012-02-11 22:19

#89: Válassz egy nicknevet - Anonym anonymus!

Megkérnélek hogy ne használd a nicknevemet.

 

az eredeti Válassz egy nicknevet.


Vendég

#92 Újabb gyöngyszemünk

2012-02-14 07:46

Újabb derék hozzászóló akadt, de legalább nem trágár:

http://www.peticiok.com/forum/21599/start/325#346

Elmondja, hogy szerinte az a petíció jó ötlet és hogy az orvhorgászatot kell visszaszorítani. Csak kétféle értelmét láthatom a megnyilvánulásának. Az első, hogy szerinte is orvhorgász=fészekhorgász. Ebben az esetben már fárasztó újra leírni, hogy ez nevetséges. A második, hogy még homályosan sem látja (ahogy az ott aláírók mindegyike), hogy az a "kezdeményezés" valójában semmilyen "nemes" célt nem szolgál, csak irigységet. Mivel Eszmeralda szemműtétjéhez hasonlóan pénzgyűjtési ötlettel is előállt azt hiszem, ez utóbbi a valószínűbb.

 


Vendég

#93

2012-02-14 11:24

Szerintem egy ilyen, és hasonló hozzászólóknak kellene gy"uly"tenünk.....-hogy szalon képesek legyenek-.a gondolkozás módja meg úgyis javíthatatlan.
Irigység=fél egészség

Vendég

#94 Lám, mire képes...

2012-02-14 21:36

... a (bocsánat) hülyeség. Támogatóra lelt az előbb említett lelkendező:

http://www.peticiok.com/forum/21599/start/325#348

Megmosolyognám, de egyre inkább nincs min, látva az elszaporodóban lévő ostobaságot. Kihagyom a smiley-t.


Vendég

#95 Re: Lám, mire képes...

2012-02-14 22:25

#94: - Lám, mire képes...

Ez tényleg óriási..... Elképzelem, önkéntes halőrök ellenőrzik a hentes fészekhorgászokat. De csak azokat. Másokat nem...

És erre még gyűlytenek is......

(le tudom írni helyesen is : gyűjtsünk)


Vendég

#96

2012-02-15 11:55

Az idén lehet,hogy suhángokkal járó makulátlan emberek vadásznak harcsázókra?
Szerintem gyülytsünk" mi nekik egy iskolapótló oktatásra.Tanully" gyerek mert meg bux"
Siralmasan ostobák.És a gondolatok.Ennyi igyekezetet tapasztalnánk az élet más területén,lehet nem itt tartana az ország....

Vendég

#97 Re:

2012-02-15 17:53

#96: -

Igen, ez már régi álmuk, hogy jól összeverjék a parton az "ellenséget". Felénk még nem találkoztam ilyen "hazafias" "természetvédőkkel", de már várom.

Iskola ezen már nem segít, kedves fórumtársam. Ha elkezd elhülyülni a gyerekek közössége (mert hát a szüleiktől ennyit kaptak útravalónak - szóval nem a gyerek hibája), akkor gyorsan csökkentenek az okatás színvonalán és persze a követelményeket is tovább enyhítik. Végeredményképpen kapnak egy tök hülye társadalmat, amit könnyű irányítani.

Az igyekezetnek csak egy baja van: ha hülyeséggel párosul, akkor veszélyes.


Vendég

#98 Re: Re:

2012-02-15 19:25

#97: - Re:

Ha-Ha-!!!-ez nagy igazság!

Mindegy,"Én is visszaküldöm a feladónak a levelet"az biztos, bár még Én sem találkoztam velük.Aztán ki tudja, lehet csak itt legények, otthon meg leányok.

egy másik vendég

#99

2012-02-15 19:44

Odaát "gyülytenek" egy önkéntes halőr csapatra valót.Már látom mikor leskelődnek, és fárasztás után ellenőriznének. Egy rakás döbbent arcot látok majd,mikor kiderül,hogy szabályos módszerrel ,szabályos módon,orálisan megfogott hal van nálam.Igaz ez is egy tanulási mód, egy technika elsajátításához ,és meggyőződni arról,hogy a butaság,és tudatlanság bizony mekkora összekovácsoló erő,az irigységgel karöltve.

Vendég

#100 Re:

2012-02-15 19:47

#99: egy másik vendég -

+1 pont kedves egy másik vendég.