Milla: A decemberi 7 pont

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Milla: A decemberi 7 pont petíció automatikusan generált fórumtémája

Klára

#251 Re: Juci mama

2011-12-03 13:47

#248: Juci mama - Juci mama 

 Kedves Juci mama!

Gratulálok a korához. Én még csak 65 éves vagyok (az sem kevés). A jelenkor már túlhaladta azokat az állapotokat, amikor Ön 30 éves volt, a politikai helyzet sem ugyanaz, mint akkor volt. Azt nem ismertem, nem hiányolom, de az is borzasztó, ami ma van. Ma objektív okok miatt nem tudtam felmenni. A 4 unokám látogatott meg, ez a program mindent felülír, nem egy faluban lakunk. A férjemet nyáron temettem, szoknom kell még az új életformát, nem könnyű. Nem magyarázkodás a válaszom, csak a tényeket mondtam el. Amint tudok, minden tüntetésen részt fogok venni.

Jó egészséget kívánok.


Vendég

#253

2011-12-03 14:15

Egyetértek Úgyis lehet kormányozni hogy a nép ne dögöljön éhen.Nem a külföldi spekulánsok hanem Orbán Kósa Matolcsy idétlenségei na meg a parlament barom törvényei miatt veszteti el értékét a forint. Most éppen az MNB tartalékait vonná el ez a senki, mert csak annyit tud hogy ott lenyulható pénz van. Ha a forint mögül kihuzza a devizatartalékot akkor annyi, ugyanis a magyar pénznek nem lesz semmi fedezete. Az aranyfedezetet ugyanis már régen eltapsolták jóval korábban.

Vendég

#254

2011-12-03 16:51


Remélem sokan csatlakonak és aláírásukkal tiltakozásukat fejezik ki.

Vendég

#255

2011-12-03 16:59

Kevesen voltak, ünnepek után nő a résztvevők száma.

Vendég

#256

2011-12-03 17:05

Egyetértek, de ez kevés!

Vendég

#257

2011-12-03 17:29

Kezdetnek tökéletes! Természetesen -sajnos- még sok mindent kell követelnünk,de ez legyen a következő tüntetés feladata!

Vendég

#258

2011-12-03 17:43

Pontosan...

Vendég

#259

2011-12-03 17:54

Orbán kormányt elszámoltatni, mit műveltek az országgal. Bőrtönbe velük.

Vendég

#260 Re:

2011-12-03 18:46

#259: -  

 egyetértek


Vendég

#261

2011-12-03 19:30

Itt az ideje!!!

Vendég

#262

2011-12-03 20:12

Ekkora károkat az országnak még egyetlen kormány sem tett ennyi idő alatt a rendszerváltás óta.Hihetetlen, hogy még mindig ekkora a támogatottságuk. Fogjunk össze és mutassuk meg nekik, hogy az ország kétharmada már rég mást akar, új kormányt!!! Le a Fidesszel, vesszen Orbán és kormánya!!!

Vendég

#263

2011-12-03 20:13

Maró gúny az amivel ezt a sótlan, erőszakos, primitív társaságot ki lehet hozni a sodrából. A butaság ellen legjobb fegyver a humor. Ó ha Hofi Géza élne. Kersessük a fiatal Hofit!!! És csúfoljunk, parodizáljunk,gúnyolódjunk, és főleg röhögjünk rajtuk!!!
Drukker

#264 Re: zugivo

2011-12-03 20:30

#242: zugivo - zugivo 

Kedves ELLENDRUKKER!

Pár dolog: 1.) A tüntetők nem forralt bort inni mentek. 2.) Milyen fordításban fogadta el az új alkotmányt az EU, ugyanez a kérdésem minden egyéb fordítással is. (Karinthy Frigyes - így írtok Ti c. könxvében van egy MŰFORDÍTÁS c. fejezet. Olvaassa el, érdemes. Nekem életem egyik legnagyobb irodalmi élménye, ide találó. Kb. ennyit érnek a FIDESZ-es fordítások. Miután az EU-hoz tisztességtelen, nem a tényeket hűen fordított tákolmányokat fordítják le, persze, hogy elfogadják. De vigyázat! Az EU-ban is ülnek magyarul tudó külföldiek, egyszer minden kiderül. 

                

 


Vendég

#265 Re: stewe

2011-12-03 20:39

#229: stewe - stewe 

 Kedves stewe! Nem jött be az akaratod, az a sajtó által mondott 1000 körüli létszám kiegészíthető 5 számjegyűre, azaz 10.000 feletti létszámra. Na, ez a szám fog növekedni január után. Nem kicsit, nagyon. Akkor aztán nem csak nagyfejű Gaskó fogja megkapni az elé vetett aprópénzt.

vízivó

#266 Re: zugivo

2011-12-03 20:44

#242: zugivo - zugivo 

 Zugivó barátom! Te igyál csak zugban. Ha nektek lehetett vég nélkül, kultúrálatlanul szétrombolni a Kossuth teret 2006 őszén, akkor tessék szépen elfogadni, hogy van az országnak egy jelentős része, akinek az nem tetszik, amit Ti csiáltatok, csináltok. Egyszer Te is bánni fogod, majd mikor már erősen az erszényeden érzed. Én 5 éve nem érzem jól magam a hazámban. 5 éve a Kossuth tériek miatt és amiatt, amit ott műveltek, no, meg ami utána következett. Most még rosszabbul érzem magam amiatt, amit ez a kormány a 2/3 birtokában művel velünk, az istenadta néppel. Ha neked ez tetszik, az téged minősít.

Elégedetlen

#267 Re: Juci mama

2011-12-03 21:01

#248: Juci mama - Juci mama 

 Juci mama! Örülök, hogy boldog, hogy elégedett. Esetleg Ön csókolt kezet 2001-ben Orbán Viktornak az elhíresült képen? Jogában áll, természetesen. Én nem tenném. Néztem a TV-t, nem 100-an voltak az elégedetlenek. Válaszolt magának Klára,   érdekes, emberi volt az Önnek küldött válasza. Önt ez, úgy látszik, már nem érdekelte, nem válaszolt, egy viszontválaszt megérdemelt volna, bár semmi közöm hozzá, csak így kívülállóként belekontárkodtam kicsit. Én is szeretem a hazámat, de én nem úgy látom, hogy az emberek elégedettek. Megfáradtak, csüggedtek, fásultak. Tessék néha közéjük menni, ne csak a Karácsony előtti plázában szerzett tapasztalatokból vonni le a tanulságot.


Vendég

#268

2011-12-04 00:13

OK

Vendég

#269

2011-12-04 04:11

Szégyenletes, hogy mit müvel ez a dilettáns, rasszista és hazudozó kormány. Nem akarok kasszandráskodni, de félek, hogy még sokkal nagyobb bajba fogják dönteni Magyarországot mind kül-és belpolitikailag mind gazdaságilag, mint amilyenben az ország már most is van. Ha nincs elég merész és okos ellenálló és nézeteik ellenére is egymással összefogó embere a hazának, akkor teljes csödöt jósolok.

Vendég

#270

2011-12-04 12:45

A petíció érdemben fejezi ki a magyar nép elvárását és akaratát. A becsapott 2/3-t képviselők pedig a lehető leggyorsabban tűnjenek el a közéletből, még nem késő!
Elégedetlen

#271 Re:

2011-12-04 13:14

#270: -  

 Nem fognak, 8 évig hiába remegtek a hatalomért, a legaljasabb módszerekkel próbálták megszerezni, megbuktatni a kormányt. A legnagyobb bajt ott látom, hogy az egyszerű emberek fejét jól összezavarták, nem gondolkodnak, csak vakon hisznek Viktornak, mint egy Messiásnak. Még mindig nem hiszik, amit látnak, látom ezt a szűkebb környezetemben. Példál: van háziorvos ismerősöm, aki a vizitdíj népszavazásakor azt mondta, hogy neki jó a vizitdíj, de azért, hogy a kormány megbukjon, ellene szavaz. Megjegyzem, ez a doki KISZ, majd párttitkár volt a 70-80-as években. Más: Gyártulajdonos ismerősöm - jól járt a 90-es évek elején a privatizációnál és lett gazdag ember, szidja az előző 8 évet, mert nem ment jól neki, mintha a Gyurcsányék tehettek volna róla. Szegény nem lett, még mindig jóval többje van, mint a privatizáció előtt. Tagadja egykori párttagságát, egykori szegénységét, most elégedetlenkedik ok nélkül. Mondtam is neki, hogy én még emlékszem rá, hol kezdte, 14 éves kora óta ismerem, nem is tetszett neki a véleményem. Az ő fejében sincs még rend és sajnos nagyon sokan vannak így. Vagy egy egyszerű példa. Barátnőm idős édesanyjának mondjuk a minap, hogy mi minden történik hazánkban, miket követ el a kormány. Kiül az arcára az imádat és mosolyogva mondja, hogy nincs igazatok, a Viktor nem tesz olyat... 84 éves, nála megértem, a többinél nem. Egy kicsit hosszúra sikerültem, 3 rétegből 3 példát ragadtam ki, ami egy kicsit az országos átlagot tükrözi -szerintem. Na, amíg e téren a fejekben nem lesz rend, addig ez a kormány garázdálkodhat, mert a számok nekik dolgoznak.


Vendég

#272

2011-12-04 13:38

Ezért jöttem el Mo-ról...nem tudom visszamegyek-e valaha, de addig biztos nem, amíg ezek az amatőrök irányítják az országot.

Vendég

#273

2011-12-04 13:39

A hiteles szakemberek között remélem többek között Bokros Lajos-ra is gondolnak.

Vendég

#274

2011-12-04 13:48

...és pszichiátriai vizsgálatot az egész kormánynak, mindenkinek, hadd tudják meg kik "vezetnek" minket...

Vendég

#275

2011-12-04 13:56

Nem lesz könnyű áttörni, de valahogy sikerülni fog...