Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozunk az ebadó bevezetése ellen!!! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#151

2011-10-10 14:42

Szerintem is felelőtlenség lenne ezt bevezetni!

Vendég

#152

2011-10-11 11:16

Először a feltételeket kellene megteremteni a már így is sok kidobott, elhagyott állat megmentéséhez! Ne még tovább szaporítani a szerencsétlenek számát!

Vendég

#153

2011-10-11 15:44

Eddig is problémák voltak a kóbor, megunt állatok elhelyezésével. A mai napig azt nézik az emberek hogy minél kevesebből meg lehessen élni, most ezek után hogy a kutyatartást is megadóztatják.. most mégis.. van fogalmuk azoknak arról hogy mennyi kutyát fognak kitenni az utcára azok miatt a köcsögök miatt akik ezt megszavazzák?!?!?!? Inkább a kutya tenyésztőket kellene megadóztatni mert az csak felesleges szaporulat és annak még értelme is lenne.

Vendég

#154

2011-10-12 08:27

Szólj hozzá...

Vendég

#155

2011-10-12 11:14

A legkisebb életlehetőséget is elveszik a kutyáktól?
Akik befogadnak sokszor kóbor állatot, nem fogják tudni oltatni és adót is fizetni utána, más a tenyésztett állatokra kivetett adó, és más kell legyen a házörző, vagy befogadott állat!

Vendég

#156

2011-10-12 19:09

Naná, hogy tiltakozom! Sok idióta még az oltásokat sem adatja be, nem hogy fizessen adót! .......inkább kilöki az utcára a szerencsétlen állatot. Miután nincs ivartalanítva, szaporodni fog, és mást sem fogunk tapasztalni, mint kóborló kutyikat az utcákon.
TILTAKOZOM!!!!!!!!!

Vendég

#157

2011-10-13 10:41

KEDVES ÁLLATVÉDŐK !!! Csak egy csendes kis kérdésem és kérésem lenne ? Oly nagy kérés lenne, hogy a szegény védtelen állatok mellett, a szegény védtelen emberek mellett is letennétek névjegyeteket ?

Vajon miből fogjátok Ti is fizetni a védendő állatkák költségeit, ha a bankok a Ti fejetek fölül is elvisz a tetőt a házzal együtt?

Ha szolidárisak vagytok az állatokkal, akkor tegyétek ezt a rászoruló emberekkel is és mi is szeretettel fogadjuk aláírásaitokat az emberek érdekében a " KIÁLTVÁNY !!! NYÍLT LEVÉL A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ELNÖKÉHEZ !!! " petíciónkon.

ÁLLJUNK KI MAGUNKÉRT, MÁSOKÉRT, AZ EMBEREK ÉS AZ ÁLLATOK JOGAINKÉRT!!!

www.peticiok.com/banki_karosultak_forumanak_peticioja

KÖSZÖNJÜK

MAGYAR BANKI KÁROSULTAK
CIVIL KEZDEMÉNYEZÉS
Amazon

#158

2011-10-13 10:51

Amíg nincs kutyatartási kultúra Magyarországon, addig "öngól" az ebadó is. Arról nem beszélve, hogy valóban félő, a pénzek nem arra "fordítódnak", amire valójában kellene. Egyetértek azzal, hogy csak olyan FELELŐS ember tarthasson kutyát( bármilyen társállatot), aki a "jó gazda gondosságával" el is tudja tartani, biztosítani tudja testi-lelki jólétét. Nem ártana, ha az a több ezer kutyatartó,aki láncon, bezárva,elhanyagolva,sanyarú vegetálásra kényszerítve lassan sorvasztja el az "udvari kutyáját",gyakran az alap állatorvosi ellátást is sajnálva tőle, kétszer is meggondolná, mielőtt újabb nyomorultat köt a lánc végére!!! Ők azok, akik nem törődnek a szaporulattal sem, legfeljebb agyoncsapják, bedobozolják, szélnek eresztik, jó esetben "leadják" a kicsiket.Ivartalanítás?! Ugyammá',legalább egyszer kölykeznie kell!.. Féreghajtás, oltás, nyilvántartás? Úri huncutságok!... Ha tényleg csak az tartana kutyát, aki gondoskodik is róla, akkor okafogyott is lenne a téma. Nem az utolsó forintjaikat kuporgató nyugdíjasokat kéne megfosztani a társaiktól, hanem el kéne kezdeni HATÉKONYAN fellépni a fent említett esetekben!!! Az ebadó is lehet egy eszköz, de nem így és nem most... Alibi szaga van a dolognak, egy újabb bőr, amit lehúznak és eltűnik...


Vendég

#159

2011-10-13 17:44

Halkan írom..-Hogy mindenki HALLJA!!.-EB ADÓ!!.-NÓ!!-Mert!! Benne van a KÖTELEZŐ_ VESZETSÉG ELLENI OLTÁSBA!!.-+- AZ ÁLLATÓRVOSI KEZELÉS ÁRÁBA!!:_
Kuli 54

#160

2011-10-13 21:09

Három kutyám (társam van).Az elsőt egy tenyésztőtől kaptam,ugyanis a rendőrség nem vette át:Egészségileg nem volt megfelelő ő egy németjuhász iskolázot kutyus, öreg is beteg is. A veszetség elleni oltáson kívül egyéb orvosi kezelésre és gyógyszerekre is költeni kell. A másik kettő utcáról befogadott kóbor "kidobott" hűséges állat.Nem kedvtelésből hanem az állatok iránt érzet sajnálat,megbecsülés és tisztelet vezérelt eddig is arra hogy róluk a "jó gazda módjára" gondoskodjam.Kérdezem én ezekért a tettekért engem illetve a hozzám hasonló embereket kell adó formájában büntetni?

Vendég

#161

2011-10-14 09:50

Az hülyeség, hogy a menhelyes kutyák és az ivartalanított kutyák után nem kell fizetni a többi után meg kell./fentebb olvastam/ Könyörgöm!!! Az utcáról /sínek mellõl/ hoztuk haza a párhetes sínylõdõ kiskutyát. Nem menhelyes, már attól megóvtuk!!!!! Akkor mivel külömb egy menhelyesnél? És ezt elõzõ hozzászólásban valaki még "díjazta" is!
Inkább segítse az állam az ivartalanításokat, minthogy a gazdákról is nyúzza a bõrt!
Bár az "állatokat" nem érdekli az állatok sorsa.

Vendég

#162

2011-10-14 11:20

Tisztában vagytok vele hogy maximum évi 3000 forintról van szó? Ennél többet költök havonta a kutyáim etetésére. Akinek ennyi pénze nincs a kutyájára az kérdem én, miből eteti? hogyan fizeti ki a kötelező oltásait? hogyan védekezik a bolhák és más élősködők ellen? Ha ne adj isten beteg lesz a kutyája, hogyan fizeti ki az állatorvosi vizsgálatot vagy egy műtétet?

Vendég

#163 vendeg

2011-10-14 23:26

Szerintem hulyeseg az ebado ellen tiltakozni. Nemetorszagokban van kokemeny ebado es regisztracios(!) kotelezettseg az onkormanyzatoknal. 2 eve elek itt es meg 1, szo szerint 1 darab kobor kutyat sem lattam!! Nem ellene, hanem mellette kellene tiltakozni, csak epp esszeruen bevezetve!
Adot, regisztraciot bevezetni! Akinek mar van kutyaja, annak dijmentes, adomentes, de adminisztrativ kotelezett. Aki kutyat vasarol, az fizesse az adot es a reg dijjat! Aki befogad gazdatlan allatot, annak dijmentes. Kisallat "szaporitokra" meg rajarni es buntetni!!
A kutyatartas nem alapjog!

Vendég

#164

2011-10-15 00:37

Az ebadó bevezetése nem lenne senkinek jó ,nem lenne senkinek hasznára , ezt már kiszámították hozzáértők . Egyszerűen egyaljasság lenne .

Vendég

#165 Re: vendeg

2011-10-15 00:45

#163: - vendeg

Nem látni kóbor kutyát és az ebadó bevezetése között mi akapcsolat . Szerintem alaphelyzetből más az emberek felfogása ebben a kérdésben Németországban , majd ha régebben ott tartózkodsz rá jössz .


Vendég

#166

2011-10-15 00:48

163-nak: Mi nem a németországi ebadó ellen tiltakozunk, mely ott valószínűleg körültekintően lett bevezetve, hanem a Magyarországon itt és most átgondolatlanul bevezetni tervezett "ebadó" ellen, amelynek a vélt "hasznánál" sokkal több lesz a valós kára: kidobott, elütött, sintértelepeken megölt állat életekben + megvalósítási költségekben!

Vendég

#167

2011-10-15 11:53

Még azt hozzátenném, hogy a kormány semmilyen garanciát nem vállal azzal kapcsolatban , hogy az ebeadót az állatvédelembe forgatná vissza! Tiltakozom az ellen, hogy így akarják a magyar állatorvosok állásproblémáját megtámogatni!

Vendég

#168 Re:

2011-10-15 11:56

#157: -  

 Az állatvédők az állatok életének jobbá tételéért harcolnak! A banki károsultak foglalkoznak az állatvédelemmel? Nem hiszem! köszi!

hungaricum?!

#169 http://www.peticiok.com/ebadoval_a_kutya-hungaricumok_ellen

2011-10-15 13:02

Ez az én petícióm - kapcsoljuk össze.

Vendég

#170 Állatvédelem?

2011-10-15 13:12

A sterilizálásra ösztönzésnek valahogy rossz hangzása van. Igaz, hogy "csupán" kutyák, de innen már csak egy lépés a nemkivánatos etnikumok felé. Tudjuk, hogy volt egyszer, valaha a történelemben egy ember, egy rezsim, talán nem is egy... Egyébként a nem ivartalanított állatok esetében is meg lehet akadályozni a szaporodást egy kis odafigyeléssel.

Vendég

#171 Megéri?

2011-10-15 13:41

Mi az a 3500,-Ft körüli bevétel a hihetetlen adminisztrációhoz és az azzal járó költségekhez képest. Valóban megéri? Hogyan akarják a kutyákat összeírni pl. a hajléktalanoknál?

Vendég

#172

2011-10-15 18:44

igaz hogy nincs ebem de tiltakozom az ebadó ellen!!!!!

Vendég

#173

2011-10-15 19:02

/162 / Tisztában vagy vele, hogy éppen azon költségek miatt, amiket Te is leírtál, éppen azért nem hiányzik a + 3000 ft sem! A rendesen tartott kutyusok gazdáját "szedik le", mert az befizeti, de aki úgy tartja kutyájáját az nem fogja befizetni, és az nem is tiltakozik itt.......... !
3 kutyám van mert a szívem szakadt volna meg pld az egyiket a sínek mellett ott hagyni. Remélem tisztában vagy most már vele, hogy itt sokan mirõl írnak!

Vendég

#174

2011-10-16 14:27

Régi kutyás vagyok..Mindig fizettem ha volt!-ez az Adó.- Az hogy miért!?? stünt meg-nos mondom!!!!-BE ÉPITETTÉK!-A Veszetség oltás-Állat orvosi kezelésbe!!-Ezér fizetek!-majd9.-ezer Et-ot..-évente..-

Vendég

#175 Az ebadó is elsősorban a létminimumból élő réteget terheli

2011-10-16 15:03

Ne legyen ebadó! Vagy fizessenek csak azok, akiknek a kutyájába még nem ültettek chip-et. De már hallom is a választ: ezeket az embereket nem lehet megtalálni, hiszen kutyájukat lehetetlen nyilvántartani, ők elsősorban a deviáns elemek. A jól menő üzletemberek, politikusok "őrző-védő" kutyát tartanak, akik eleve "adómentesek". Tehát csak a létminimumból élő, az államot eltartó középréteg: kisnyugdíjas, polgári középosztály, értelmiségi, alkalmazott fizet, akikről mind a hét bőrt le akarják nyúzni.