Ne legyen több Nemzeti Vágta!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Ne legyen több Nemzeti Vágta! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#51

2011-09-28 18:09

Nem kell többet állatkínzás. Fogják be magukat az emberek és fussanak ők!!

Vendég

#52 Re:

2011-09-28 18:24

#1: -

Hát igen. De tudod ugyan ezt csinálnám ezekkel az emberekkel. Befognám őket, és vágtassanak amíg valaminek neki nem csapódnak, vagy meg nem hallnak. Azt majd gondolkodhatnak ,hogy mit is akarnak valójában.  Persze a ló, csak egy állat.! De az ember az még nagyobb állat!!(rosszabbik értelemben).  Következő rendezvény neve azt legye:  Embervágta!


Vendég

#53 Re:

2011-09-30 20:30

#49: -  

 ott leszek


Vendég

#54

2011-10-02 12:44

Kedves Edina!
A gondolataimban olvastál,ezt Én is el Akartam kezdeni.Nem a vágta ellen vagyok,ha nem a körülmény a talaj és a szervezés.Mindenben számíthatsz Rám.

Vendég

#55

2011-10-03 19:11

Szégyen gyalázat, hogy ide jutottunk mint lovas nemzet. Eleink lóháton harcoltak mindig is és forognak sírjukban ha látnák ezek a "sztár" ok mit művelnek a lovakkal. Ha jól tudom már a próbán eltörött egy ló lába el kellett altatni.

Vendég

#56

2011-10-03 21:03

Eggyet értek

Vendég

#57

2011-10-04 23:21

Remélem, van értelme!!!

Vendég

#58

2011-10-04 23:25

Ez jó ötlet!

Vendég

#59

2011-10-04 23:26

Ez jó döntés?

Vendég

#60

2011-10-05 08:26

Az állatok kihasználása is állatkínzás...hiszen nem robotokról, gépekröl van szó, hanem érzö lényekröl. Elég már ebböl a sok szenvedésböl amit okozunk nekik!!!
nick-név

#61

2011-10-11 22:03

Ebben az országban egy ideje megy már egy esztelen, nagy, hatalmas vágta, népnevelő - ki ha nem mi?- módra. A lényeg hogy NEMZETI. Lovas nemzet a MAGYAR! nemde? Ha pusztul a ló ... jön másik, ha pusztul a lovas, az sem baj. A lényeg a MAGYAR VIRTUS...őseink nyomán stb. Széchenyi a lovakrúl stb. Persze van olyan hogy felkészített jó lovak, jó lovasokkal jó, netán príma körülmények között futnak - ezt lóversenynek hívjuk. Ezt a szánalmas, állatkínzó vergődést pedig NEMZETI VÁGTÁ-nak hívjuk. És majd a mi...a MI embert kínzó NEMZETI totyogásunknak milyen nevet adjunk? Mind a kettő jó üzlet valakiknek.

Vendég

#62

2011-10-16 23:18

Mindent a maga helyére.

Vendég

#63

2011-10-18 13:18

Vannak ebben az országban érdekek, amelyek képesek mindenre rászállni, és tömegszenzációvá aljasítani. Miféle torz gondolkodás, hogy a főváros legszebb pontját, hőseink iránti tisztelgésünk ünnepélyes helyszínét cirkusszá silányítják, nem csupán a legszebb főútvonalra hordva soktonnányi homokot, hanem a nép szemébe is. Hová lettek a versenypályák, ahová az efféle megmérettetés való? Plázák magasodnak a helyükön, kiszorítva onnan egy település lakosainak egészséges ösztöneit. Kiárusíthatják és
állatkínzássá emberteleníthetik a hajdan szép versengést, a gyönyörű viseleteket fesztiválöltözékké alacsonyíthatják?
A szomszédos Ausztriában azt mutatják be a turistáknak, hogy milyen az eredeti osztrák népszokás: megőrzött népviseletükben jönnek ki a
templomokból, és zenekísérettel, méltóságteljesen
menetelnek a külföldi vendégek elismerő tekintetétől követve.
Viszont nálunk...?
Hát ne lehessen tovább folytatni ezt a magyar ízlést sértő cirkuszt, ősi vitézségünk aszfaltra és homokra telepített ócska utánzatává téve...! Kérdezzék meg erről az illetékesek KASSAI LAJOS lovasíjász véleményét is, a kaposmérői völgyben, ahol találkozhatnak még romlatlan magyar mivoltunkkal...
11-10-18 esz-e
mert

#64

2011-10-22 10:29

A szervezőknek nagyobb hangsúlyt kellene fektetniük a pályák biztonságára és/vagy máshol kellene tartaniuk a Vágtát. Nem feltétlenül értek egyet a petícióval. A Magyar Vágta rengeteg külföldi turistát hoz be az országba és Budapest kereskedelme megugrik ennek köszönhetően. Biztos vagyok benne, hogy az államnak is folyik be belőle. Ha nem lenne Vágta, a mi zsebünkből húznák ki azt a pénzt. A Vágtának egy jobb pálya kellene, felelősségtudatos szervezők és kivitelezők, de nem kellene megszűnnie.

Vendég

#65

2011-10-31 21:52

Én Gyerekeimmel voltam,a BÓLYI-LOVASNAPON! Régen,de a Gyerekek is mondták, "nagyon szépek a lovak, de miért mennek nyögve és ilyen gyorsan?-Mert a "lóimádók!"-nak így a jó!" Élvezkedjen a Párjával, ne az agyonhajszolt lovon-ez kínzás!"ÁLLATJÓLÉT!"-NE!!!!
Göritulaj

#66

2011-11-26 14:01

Balesetek, minden sportban vannak és lesznek, a "Nemzeti vágta" nem hebehurgya mód megteremtett körülmények mellett zajlik, sem az állatok, sem a megjelenő nézők, valamint szereplők, nincsenek veszélyeztetettebb körülményeknek kitéve, mint bármely más, kevésbé megreklámozott rendezvény, ahol honpolgáraink a család összes vagyonát játsszák el, egy futam alatt!
Meg van a megfelelő biztosítás, akár ha a rendőri, mentőszolgálati és egyéb biztonsági feltételeket vesszük górcső alá.
Természetesen nem kell egyetérteni velem, de a petíció elindítójának egyéb állatvédelmi hiányosságoknak is birtokában kellene lennie ahhoz, hogy csupán a jéghegy csúcsának sem nevezhető vágta-probléma legyen a vesszőparipája.
Amit nem lát a szem, azért nem fáj a szív, hát fájjon,- keresse meg az igazi, valóban állatvédelemre, segítségre szoruló állati életeket, azt a petíciót, bármikor, lobogó hajjal aláírom!
Nagyon szeretem az állatokat, legyen az pici, vagy nagy, büdös, vagy illatos, éveket adnék az életemből, ha tehetném és
NEM ÉRTEK EGYET EZZEL!!!
KÉPMUTATÁSNAK TARTOM !!!


Vendég

#67

2012-01-20 19:46

....hát ha ez nem állatkínzás, akkor mi?

Vendég

#68

2012-02-22 11:41

Önző emberek Világ ez...

Vendég

#69

2012-03-23 22:17

Aláírtam!Már kezdettől fogva nem értettem mit keres ez a rendezvény a Hősök terén, de látom mások sem. Nem a túllihegett állatvédelmi érvek mozgatnak.A vágta analógiájára akkor kivihetnénk a világhírű szoborcsoportot a Kincsem Parkba.Ja, hogy ezen nem lehet annyit kaszálni?Állítólag lovas nemzet lennénk,de akkor mit keres itt ez a sok marha?

Anonymous

#70

2018-05-06 03:41

Egyébként nem értem.. Ha olyan nagyon kell ez a vágta akkor miért nem lehet a Kincsem Parkba szervezni (khm ahol van rendes pálya) és miért a hősök terén kell nyomorogni?