Petíció a tatabányai szülészetért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petíció a tatabányai szülészetért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2016-10-21 06:44

Azért írtam alá,mert egyre rosszabb a helyzet a tatabányai Szent Borbála Kórházban,míg másfél éve kb. két hetett kellett várni egy nőgyogyászati vizsgálatra ,most majdnem két hónapot.

Vendég

#2

2016-10-21 07:52

Remélem sikerrel járunk! Nagyon fontos lenne ha végre normalizálódna a helyzet! Mind az ott dolgozók, mind a kismamák számára!

Vendég

#3

2016-10-21 08:16

Szeretnek meg ket gyereket es jo lenne ha nem kene pestre mennem.

Vendég

#4

2016-10-21 09:57

Köszönjük Andi!

Vendég

#5

2016-10-21 10:20

Mert szeretnem h szules utan az ujszulott az anyaval maradhatna, ne vigyek el es legyen alternativ szules lehetoseg (vizben, zenere, anya szamara valaszthato pozicioval)
*6

#6

2016-10-21 11:13

A terhesgondozó  háromszor csúsztatott időpontot (hetekkel) és ultrahang is kétszer!Elég érdekes hozzáállás ez,hisz nem véletlenül van meghatározva hányadik hétre essen egy vizsgálat,a várakozásról a kórházban nem is beszélve (előfordult,hogy 3 órát ültem a váróban időponttal) és mivel az orvosok túlterheltek,úgy beszélnek az emberrel,mint a kutyával - mert orvosok...

Mivel többre tartom a gyermekem és a saját egészségem,így más városba járok gondozásra,érdekes módon,ha hétfőn telefonon időpontot kérek szerda,csütörtökön mehetek - SZTK-ba!


Vendég

#7

2016-10-21 12:11

Mert ez így nem mehet tovább!!!

Vendég

#8

2016-10-21 12:49

Mikor én szültem a nyáron aznap 10-en szültek. Amiből 5 császár.A szülész nők a szülészeten és az osztályon is szuper jók voltak de feszültség volt. Próbáltak egymásnak segíteni mégis jobb lenne ha többen lennének a fáradt ember türelmetlen és többszöri tapasztalatom alapján egy kis mama igényli h úgy érezte hogy nincs egyedül és bármikor kérdezthet.
Ha

Vendég

#9

2016-10-21 12:50

Tatabányai vagyok, mindkét gyermekemet itt szültem, 2005-ben,és 2012-ben. (Harmadik nem lesz) nekem akkor még jó tapasztalataim voltak!! Örülnék, ha mások is -amennyire lehet- kellemes élményekkel és egészséges babákkal térnének haza innen! Sok-sikert !

Vendég

#10

2016-10-21 13:19

Az ultrahangnál időpontra mentünk és majd 1 órát kellett várni, majd az asszisztensnő kiabálva akarta kizavarni a férjem ("ez nem családi mozi"). Újabb 1 órát kellett várni egy beutalóra Pestre... A szülésznő nyilván fáradt volt és leterhelt, de minősíthetetlen volt a stílusa... A teljesen üres vajúdóban fekve kellett éjszakáznom, a férjemet nem engedték be, engem nem engedtek felkelni, pedig állva hatékonyabb lett volna a vajúdás, ha ő bent van és segít tartani magam...

Vendég

#11

2016-10-21 13:37

Mert mi is gyerekvállalás előtt állunk!

Vendég

#12

2016-10-21 14:05

Síralmasak az osztályon lévő állapotok manapság. Ez rossz az ott dolgozóknak és a betegeknek egyaránt. Remélem sikerrel járunk!! 


Vendég

#13

2016-10-21 19:14

Èn egy hetet voltam bent! Effektìv mindenki jò fej volt de igenis fàradtak voltak ès nèha nem ùgy beszèltek az emberrel ahogy szeretnèd èleted legszebb napjàn! Nagyon nagy vàltozàs kell oda!


Vendég

#14

2016-10-21 19:25

Kiegésziteném h milyen jo lenne ha a VBACet nem utasitanák el ennyire. És engednék h császár után hüvelyi uton is szülhessünk. Ne legyen automatikus és protokoll h császár után már csak császár lehet.  A baba barát korház cím kiérdemléséről nem is beszélve. 


Vendég

#15

2016-10-22 05:01

Sziasztok! Én nem rég voltam uh- n a doki nevét nem mondom! Mikor rá kérdeztem, hogy minden rendben van - e. A doki válasza a következő volt: a gyerek szive dobog, ja és még mozog is.. Úgy fel ment az agyam az idegtől hogy alig tudtam meg szólalni! Ez tényleg Tatabánya? Szégyen 


Vendég

#16

2016-10-22 18:45

#1: -  

 


Vendég

#17

2016-10-22 19:02

Hétköznap munkaidőben, nem ügyeletben szültem, akkor én voltam az egyedüli szülni készülő. A 8-9 órás vajúdásom alatt összesen kb 15 percet szánt rám a szülésznő, pedig idejéből nyílván telett volna többre. Van ott az a labda, azt se használhattam, gondolom a káddal se lett volna másképp. Talán ha fizettem volna a dokinak vagy a szülésznőnek... Biztos nem írom alá, nem érdemlik meg!!!


Vendég

#18 Re:

2016-10-24 16:39

#17: -  

Nyílván a te véleményedre is ad az ember.
Elsődleges cél az lenne, hogy a kórháznak segítsünk, de ilyen munkakörülmények mellet, ahogyan a petícióban is lehet olvasni nem lehet a legjobbat adni magadból. Az orvos és a szülésznő is ember. Aki esetleg fáradt, álmos, családi gondokkal küzd és még szar a fizetése is.
Nekem volt orvosom és hidd el, bár ne jártak volna rám fél óránként, akkor nyugodtan vajúdhattam volna. 
A kád sajnos régóta zárlatos, ha lenne valaki, aki ezt megcsinálja és kéri egy kismama biztósan használhatja majd. 
Remélem a legjobbakat! 


Vendég

#19 Re:

2016-10-24 16:46

#6: *6 -  

 Pontosan azért van csúszás az időpontokon, mert kevés az orvos, aki meg tudjon vizsgálni. :(
Viszik egyszere az uh- ot, a nőgyógyászatot, a terhesgondozót és fennt van osztályon is! Ha ott műtét, szülés van ott kell lennie. Szerintem ezt egy embernek képtelenség megoldania. 
Plána, hogy egy napot (12 órában) dolgozik reggel, másnap éjjel és egyet pihen erre jön a szülészeti ügyelet és a sebészeti ügyeleti ellátás, mert ott is kell lenniük. (Sajnos) Akkor gí lesz olyan napja, hogy 24 órát dolgozik egyhuzamban és utána kezdödik elölről. Úgy, hogy havi 7-8 ügyeleti napot kell vállalnia. Ez embertelen teljes mértékben!
Megértem, hogy máshova mész, de sajnos nem mindneki teheti meg, hogy havonta messzebbre utazzon. Akár egy testvér babával. 

B-K Andi

#20

2016-10-25 11:32

Komoly reményeim vannak hosszútávon nekem is, de amíg ekkora létszámmal működik a szülészet, örülhetünk, ha marad. Apró lépésekben haladva könnyebb elérni a célt, mint árkot ugrani próbálni fél lábbal...
Az első és legfontosabb most a létszámhiány problémájának megoldása, utána haladunk majd tovább a többi fronton is :) Semmi sem lehetetlen, csak hinni kell benne, tenni kell érte, a köpködés, panaszkodás nem visz előre senkit.


Vendég

#21

2016-10-26 10:25

Egy kismama, meg amúgy az összes beteg, megérdemli hogy méltó körülmények között szülje meg a kisbabáját, illetve próbáljon gyógyulni, ha már kórházban van! A propaganda is erről szól, csak hát a kivitelezés ugye...kell de gyerek, de sokszor az az érzésem hogy csak a statisztika miatt...
feteke

#22

2016-10-29 11:40

Most komolyan. Valaki úgy gondolja, hogy azért van ott kevés orvos, szülésznő, mert nem jutott eszébe senkinek, hogy több legyen? 

A kád nem zárlatos. Csak szólok.


Vendég

#23 csibike

2016-11-06 14:54

Aláírtam!Olyan bánásmódban részesültem Tatabányán,hogy az nem emberi, és inkább kínlódva keservesen de felutaztunk Taxival a férjemmel Budapestre a Péterffy Sándor utcai Kórházba!Ott ahol szintén nem rózsásak az anyagi körülmények, és szintén kevés az orvos, a szakember, mint a legtöbb magyar kórházban-mégis szeretteljes, figyelmes ellátásban volt részem, szülhettem spontán hüvelyi úton-(erdetileg császároztak volna)kaptam érzéstelenítést amiről Tatabányán ugye álmodni sem lehet mert nincs altatóorvos.5 napot voltam bennt de minden nap megnéztek a szülésznők, a szülészorvosom, jött szoptatási tanácsadó, gyógytornász-és senkinek nem fizettem előre, nem volt választott orvosom.


Vendég

#24

2016-11-07 09:05

Nekem fantasztikus szülésélményem volt. Természetesen nem protokoll szerinti! A szülésznő végig ott volt velem, figyelt rám. Szeretném,ha másoknak is ilyen élményük lenne!

Vendég

#25 Re:

2016-11-24 13:01

#1: -  

Mi jellemzi a korházat? Lehangoló környezet, esetenként lepukkant berendezések, nem ritka a kosz, mocsok és a bűz. Az ellátás kritikán aluli. Fáradt, tehetetlenségében panaszkodó, fásult, alulfizetett személyzet. Nincs orvos, viszont megszámlálhatatlan a várakozó beteg, ma már a hálapénz sem sokat segít. Szerintem, a szülészet csak a jéghegy csúcsa! Korábban ezeket a körülményeket elképzelni sem tudtam, rosszabb ellátásban még soha nem volt részem. Aki magatehetetlen és nem látogatják, nem etetik a hozzátartozói, az számíthat akár teljesen leépülésre, elhanyagoltnak és vesztesnek érezheti magát. Persze, hogy támogatni kell a szülészetet!