Oktatók és kutatók a kvótanépszavazásról

opeter

#26 Re: Re:

2016-10-01 07:32

#2: - Re:  

 Hát ez kicsit erős, meg enyhén szólva alpári, de a lényeg igaz!

140, kevés kivételtől eltekintve abszolút no name liberális megint tépi a száját. Hogy jobban ártson a magyarságnak, még angolul is tiltakoznak. Ugyan miért?

Ez egy demokratikus népszavazás, szájtépés nélkül is kifejtheti mindenki a véleményét: IGEN, NEM, tartózkodás, érvénytelen szavazás, stb. Akkor miért szükséges még külön is fényezni magukat? Tipikus liberális magatartás.

A baj csak az, hogy ezek az emberek katedra közelébe kerülnek, és úgy tűnik, nincs védőoltás ellenük. Nagy kár! Lennének ötleteim.


Vendég

#27 Re: Re: a féligazság az hazugság

2016-10-01 07:51

#21: Szigetvári Péter - Re: a féligazság az hazugság 

 Egyébként kedves Péter, (beleszólva a vitába)  Te 'gyűlölködsz', azaz bélyegzed meg a másikat, ha annak más a véleménye. Nektek a demokrácia addig tart, amíg - akár kisebbségi kormánnyal is, de - a hatalomnál vagy. Aztán már a népszavazás is antidemokratikus. Jellemző. Akkor ismered fel, hogy a demokrácia a többség diktatúrája. És még Te nevezed magad oktatónak, ha ennyi a vitakészséged ésd ilyen a mentalitásod? A hazádat tönkre tennéd csak újra kormányozhassatok! Ez is jellemző. Erről szól ez a petíció is.


Vendég

#28 Re: Re: Re:

2016-10-01 07:54

#26: opeter - Re: Re:  

Igazad van.  Angolul meg úgy ferdítenek, hogy valami fenenagy értelmiségi elitnek látszanak a nyugati, félrevezetett emberek meg a pénzelőik szemében. Lásd a "féligazság" hozzászólást.

Egy aláíró

#29 Re: Re: Re:

2016-10-01 07:59

#26: opeter - Re: Re:  

Személy szerint nem vagyok liberális, de nem érzem, hogy a liberális szitokszó lenne.

Azért írtam alá, mert a megtévesztés és az uszítás már elviselhetetlen, s eközben egy a hatalmat megszerző maffiacsoport kifosztja az országot.

Tehát alapvetően hazafias elkötelezettség vezetett.

Azért gondolja végig egy kicsit! Odaálltunk egy vesztes ügy mellé, megalázásnak, gúnynak, fenyegetésnek tesszük ki magunkat. De az önhöz hasonló elvakult gyűlölködőknek már a legcsendesebb ellenvélemény is sok, amelyre féktelen agresszióval reagálnak. Ez bizony kognitív disszonancia. Ön is érzi, hogy ezzel a népszavazással nincs valami rendben, s a dühét azok ellen fordítja, akik ezt kimondják. Ha nem így érezne, nem törődne ezzel a néhány száz, többnyire túlterhelt, rosszul fizetett, méltatlan körülmények között dolgozó értelmiségivel. Hiszen ahogy utalt rá, úgysem számítunk.

csótány

#30 Re:

2016-10-01 08:10

#1: -  

 Kedves magyarszerető oktatók!

Nem magyar és angol nyelven kellett volna felháborodnotok, hanem arabul.

Gondoljatok arra, hogy néhány év múlva szükség lesz egy-két magyarul tudó oktatóra is a hazai egyetemeken. Hát 140-re persze nem, de mondjuk az 5 legismertebbre.

Egy aláíró

#31 Re: Re:

2016-10-01 08:23

#30: csótány - Re:  

 Nomen est omen.

opeter

#32 Re: Re: Re: Re:

2016-10-01 08:34

#29: Egy aláíró - Re: Re: Re:  

 Kedves "egy aláíró"

Ha nem érzi a liberális szót ma szitokszónak, akkor boldog ember lehet. Javaslom, olvassa el Szekfű Gyula - Három nemzedék c. könyvét.

A megtévesztéssel nem értek egyet, az úszítás úgy, ahogy elmegy, mert nagyon erőltetett ez a kormány kampány; engem is zavar.

A kifosztott ország, a maffia csoport pedig -nézetem szerint- városi legenda, ha bármi konkrét alapja lenne, a sok ellenzéki már régen lépett volna. Erre várnak évek óta, de csak célba lövöldözés folyik, találat nincs. Simicskának igencsak lenne módja, mégse talált fogást.

Vesztes ügy? Megalázás? Várjuk ki a végét. Egyelőre Európa jobbik része már a magyar véleményt fogadja el, és visszatekerné az órát.

Részemről a gyülölködő hangot -ha nekem címezte- határozottan visszautasítom, bocsi, de soha nem gyűlölködtem.

Népszavazás: Mi nincs rendben ezzel? Tud jobbat? Nem egy biztos tipp, de az utolsó lehetőség. Ráadásul demokratikus.

Az utolsó két mondatát nem kívánom kommentálni; ismeretlen embereket nem akarok megbántani.

szívélyes üdvözlettel

opeter

 

Szigetvári Péter

#33 Re: Re: Re: a féligazság az hazugság

2016-10-01 10:24

#27: - Re: Re: a féligazság az hazugság 

 Kedves Vendég!

Talán nem tűnt fel, de én egy angol szó jelentéséről világosítottam fel valakit, aki nem jól tudván angolul, ebbe a részletébe kötött bele ennek a szövegnek.  Azt elismerem, hogy az utolsó mondatot kihagyhattam volna, ezért most elnézést kérek.  Az első néhány hozzászólónak kellett vona címeznem.  (Mondjuk a #24-esével utólag kiérdemelte, feltéve, hogy ugyanaz a két „vendég”.) De pont abba a hibába estem, mint te, amikor „nektekezel”.

Üdv,

Szigetvári Péter

#34 Re: Re: Re: a féligazság az hazugság

2016-10-01 10:25

#24: - Re: Re: a féligazság az hazugság 

 Akkor még egyszer segítek, bár nem érdemled meg: amire te gondolsz, az angolul academician, nem academic.


Vendég

#35

2016-10-01 14:58

Emberség kell, nem kerítés!
Divide&Impera

#36 Re: Re: Re: Re:

2016-10-01 23:31

#29: Egy aláíró - Re: Re: Re:  

 "...a megtévesztés és az uszítás már elviselhetetlen, s eközben egy a hatalmat megszerző maffiacsoport kifosztja az országot" - bizony, kedves aláíró. Jól mondja. Ezért NEM írom én alá a peticiójukat, és megyek el nemmel szavazni. (Tudja, én is értelmiségi vagyok, sőt tanár, sőt humán tárgyak tanára...)

De melyikünk is van megtévedve és feluszulva (és ki ellen)? És ki fogja végül kifosztani, letarolni és megsemmisíteni ezt az országot?

Megkérem, be gyűlöljön ls fröcsögjönn rám preventíve és projektáltan, liberális pluralizmussal. Én csak kérdezek. Őn pedig gondolkodjon, mielőtt válaszolna - ha valóban írástudó.


Vendég

#37

2016-10-02 06:14

Egyetértek az itt leírtakkal! Kár, hogy ilyen későn, csak egy-két nappal a népszavazás előtt indult útjára a petíció.
KKE

#38 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-02 07:59


Vendég

#39 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-10-02 12:01

#38: KKE - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Üsd, nem apád!

Racz Andras

#40 Re: Re: Re:

2016-10-02 19:19

#26: opeter - Re: Re:  

Egy apro pontositas: 

Konkretan hazudsz, amikor 140 fos reszvetelrol irsz. Te ugyanis oktober 1-en, 07:32-kor irtad ezt a vegtelenul cizellalt kommentedet. Az ez elotti utolso alairas mintegy negyed oraval korabban, oktober 1-en 07:16-kor kerult a listara, ez pedig 307. volt.