Internetes petíció Esterházy János védelmében


Vendég

#101

2011-08-29 21:39

Én is,mint sokan mások,csak annyit szeretnék uzenni elnokunknek,hogy tanúlmányozza át a torténelmet Esterházyval kapcsolatban.Az talán nem bun,hogy a szlovák fasiszta parlamentben,mint egyeduli magyar képviselo védte a magyar kisebbséget és egyedul Esterházynak nem volt furoszpor a tokiben,mikor a zsidotorvény ellen szavazott.Bocsánat.´Bátran azt is kijelenthetem,nekem egy ily ember nem kell,nem ismerem el,mint Koztársasági elnokot,az o orokos magyarellenességével irántunk.Sajnos,mindig másodrendu polgárai leszunk ennek az országnak és háborús bunosei a Benes dekrétumok alapján.Addig nem érzem hazámnak Szlovákiát,ameddig nem lesznek eltorolve az nyelvunk elleni korlátozások.Addig nevárja el tolem senki,hogy lojális legyek ehhez az országhoz.Tisztelettel M.J.

Vendég

#102

2011-08-29 21:55

Kevesen tudják, de akkor és ott, nem csak Eszterházy Gróf Úr, bár Ő volt a legexponáltabb helyzetben, képviselősége okán, hanem egy általa szervezett kis csoport is mentette azokat akiknek a barna diktatúra lehetetlenné tette a létét! Ennek a kis csoportnak volt tagja nagyapám is aki az eperjesi és előtte a lengyelországi menekülteket segítette át magyar területre, ahol akkor még szabadon élhettek. Erről az eperjesi Zsinagóga kis múzeumában található néhány megmaradt dokumentum, valamint ha megvannak még akkor a különböző helyi egyházak keresztelési lajstromai is hírt adhatnak. Nagyon fájdalmas dolog amikor azt kell látnom hogy mind a mai napig az egy Izrael kivételével szinte senki sem ismeri el ezeket az embermentő tetteket, és embereket. Pedig Ők a saját életüket kockáztatták nap mint nap, azért hogy az üldözötteken segítsenek. Szabályos útvonalak voltak a Lengyel határtól a Magyar határig ezeken kézről-kézre adták a menekülőket lett légyen az Lengyel, Szlovák, Ruszin vagy Cigány. Vallási vagy felekezeti hovatartozástól függetlenül, mentettek mindenkit aki rászorult. Pedig nagyapám megjárta az ilavai börtönt is, és közülük nagyon sokan. Ő meghalt 45-ben menekülés közben. De amikor családunk többi tagja hazaért már keresték is mert távollétében halálra ítélték embermentő cselekedeteiért. Sírját sajnos ma már meg sem találni mert néhány évvel később utat építettek arra felé. Érdekes módon csinál egy kanyart ott az út, és a temető magyar részén vezet keresztül. Megint másokat akikről tudták hogy segítettek, kitelepítették vagy a "lakkosság csere" keretében 5kg csomaggal átraktak a határon. Tudom hogy egy függetlenségét nem rég elnyert népnek szüksége van saját történelemre, és azt is tudom hogy a történelmet a győztes szája-íze szerint szokták írni, vagy átírni, de ettől az még úgy marad ahogy történt, sokat ferdítettek nálunk is a történelmen, de ma már próbáljuk helyrehozni a hibát, és nem állítjuk be győzelemnek a mohácsi vészt, de helyre állítottuk Görgey becsületét, és Rákosi pajtás is a helyére került Kádár elvtárssal és társaival egyetemben, ahogy Horthy Miklós rendszerét is más szemmel nézzük ma már. Ugyan akkor sajnálatos tény, hogy a ma szélsőjobbnak mondott alakulatok sincsenek tisztában a valós történelmi tényeknek nálunk Magyarországon és képtelenebbnél képtelenebb megszólalásokkal borzolják a bulvársajtón keresztül a Szlovák politikusok idegrendszerét. Jó lenne végre a TÖRTÉNÉSZEKRE bízni a történelem leírását és nem a pártpolitika vagy a nemzetieskedő csoportok által pénzelt önjelölt "szakértőkre"!! Üdvözlettel Szepesházy Imre

Vendég

#103

2011-08-29 21:56

Erdélyi magyar vagyok és felháborít Szlovákia gyűlöletteli magyarellenes politikája és a szlovák politikusok magyarokat rágalmazó megnyilvánulásai. NEm szégyelik magukat, ahelyett, hogy megköszönnék, hogy a magyar állam 1000 évig óvta őket, iskolát, kultúrát adott nekik, ők azzal köszönik meg, hogy ki akarják írtani a felvidéki magyarságot. Ennyi aljasságot egy néptől nehezen lehet elképzelni. És hol van az EU, hogy egy ilyen fasiszta országot nem büntet meg?

Vendég

#104

2011-08-29 22:11

A történelmet máe elemi iskolában tanitják,van aki ezt elkerülte

Vendég

#105

2011-08-29 22:20

Tisztelt Honfitársak!
Ameddig ilyen megélhetési politikusok szavaira nem lesz megfelelő történészi válasz, addig csak aláírásokat gyüjthetünk.
Tisztelettel Bognár László

Vendég

#106

2011-08-29 22:20

Olyan államférfi volt, aki azt tette, amit egy igaz embernek tenni kellett. Hamis vádakkal ítélték el, azok, akik a bűnt ténylegesen elkövették.

Vendég

#107 Re:

2011-08-29 22:22


Vendég

#108 Re:

2011-08-29 22:26


Vendég

#109

2011-08-29 22:48

nagyon szép kezdeményezés

Vendég

#110

2011-08-29 22:51

Egy kivételesen bátor, igaz magyar embert nem szabad cserben hagyni!

Vendég

#111

2011-08-29 22:57

iGEN ŐT VÉDENI KEL

Vendég

#112 varguci.erzsi@gmail.com

2011-08-29 23:01

Egy államfönek nagyobb történelmi ismeretekre van szüksége !

Vendég

#113 Re:

2011-08-29 23:02


Vendég

#114

2011-08-29 23:14

Semmi tevedes, az elnok direkt csinalja a dolgokat

Vendég

#115

2011-08-29 23:25

Tanulni sosem késő és nem szégyen.Ha eddig nem tudtad, ismerkedj meg a valósággal.

Vendég

#116

2011-08-29 23:28

Szégyelljék magukat a történelemhamisítók.

Vendég

#117

2011-08-29 23:28

Hegedúmúvész, tanár, karmester és zeneszerzó vagyok.

Esterházy Jánosunk tiszteletére két zenemúvet írtam:

1:
" Vea victis... " - (Jaj a legyózóttóknek...)
Duó két hegedúre.
Elóadtuk fiammal, ifj. Reiter Istvánnnal a Pozsonyi Caszinóban 2007-ben. A Szlovák televízió magyar stábja felvételt készített erról és egy róvid interjúval is megtisztelt Erdélyi Klaudia, az akkori Tv munkatársa, velem a szerzóvel (jelenleg a Duna Tv-ben kamatoztathatja tehetségét, valamint elbúvóló megjelenését mindnyájunk, de fóleg a felvidékiek búszke órómére).
Az egyórás Tv- músor szinte teljes egészében az általunk elóadott mú kísérte végig a mártír Gróf emlékmúsorát.

A második múvem, a Szólószonátám elsó tételét(alcíme- " 1957 március 8.- Mirov") tóbbszór adtam eló: Dunaszerdahelyen, Gyórben a Galériában, a Dunacsúny melletti "Danubiána" galériában és nemrég Somorján az ósi református templomban az elsó felvidéki magán múvésztelep alapítási únnepén ( megtekinthetó a - www.televizio.sk - internetes felvidéki Tv-adásunkon)


Múveimnek mindíg nagy sikerúk van, annak ellenére, hogy újszerú hangvételben lettek alkotva.


Bárkinek szívesen állok rendelkezésére ezen szerzemények bemutatására.


Gróf Esterházy János éló példaként igyekszem kóvetni
Nagy boldogsággal tólt el, hogy boldoggáíavatása folyamatban van.




























Vendég

#118

2011-08-29 23:30

Tisztelettel údvózlóm Mindannyiukat

id. Reiter István

hegedúmúvész

Vendég

#119

2011-08-29 23:52

Remélem odahatunk..:(

Vendég

#120

2011-08-30 00:31

A sovén beállítottságú szlovék vezetők kegyetlen bűnöket követtek és követnek el a szlovákiai magyarság és Eszterházy János emléke ellen s mindezt a nyugati demokrácia volt és jelenlegi élharcosainak jóvéhagyásával teszik.

Vendég

#121

2011-08-30 00:59

nem sok mondani vallo van hiszen a tenyek magaert beszelnek Hogy a mai napig keptellenek vagyunk eljutni emberi mivoltunk megtartasahoz es aki meg ember volt vagy van azokat meghurcoljuk es a nevuket probaljak sarba taposni! Eszterhazy Janosnak emleket nem valami teren kell allitani, hanem a jovo nemzedek szivebe vesve emlekezni ra!!!

Vendég

#122

2011-08-30 07:13

Írd alá Te is!

Vendég

#123

2011-08-30 07:29

A szlovák nép nagyságát csak a tényekre épülő, nagylelkű történelmi önismeret teremtheti meg, ahogy minden európai népnek erkölcsi kötelessége az ismételt történelmi önvizsgálat. Nehogy képzelt múltunktól megrészegedve keserű másnaposságra kelljen ébrednünk...
cs cs

#124

2011-08-30 08:32

Aláírtam, továbbküldöm

Vendég

#125

2011-08-30 08:41

Igazságot Esterházy Jánosnak!