Összefogás Izbég-Csicserkó nyugalmáért


Vendég

#1

2016-08-03 12:02

Több, mint 10 éves szakmai tapasztalatom van útügyi tervezési , kialakítási kérdésekben, dolgoztam munkatársként. A lakóssági javaslat ésszerű, költségkímélő hiszen alacsonyan beépített területen valósulna, megőrizni ai Izbég-Csicsekó városrész kertvárosi jellegét, feltárna egy jelenleg alig használt területet, amely városrendezési szempotokból jól hasznosítható-fejleszthető lenne, és létrehozna egy jó alternatív közlekedési lehetőséget, hogy a tehermentesítő úthoz ne a lakókörzeten keresztül kelljen csatlakozni.
Edelényiné dr. Kondász Judit
Pilis Dániel
A petíció szerzője

#2 Re:

2016-08-03 20:39

#1: -  

 Köszönöm a hozzászólást! Remélem, hogy a városvezetés által megbízott tervezőcsapat végre érdemben is elkezd foglalkozni az alternatív javaslatunkkal!


Vendég

#3

2016-08-06 08:17

Egyrészt, mert én is a környéken lakom, másrészt nem vagyok benne biztos, hogy a terv megalapozott.

Vendég

#4

2016-08-07 19:44

Amikor, a 90-es évek elején /nyugalmat keresve itt kezdtünk építkezni Izbégen, akkor még a "faluvégén", nappal annyi gépjármű közlekedett a házunk előtt, mint most éjjel! Kertváros lévén, akkor még nem terveztek ide forgalomnövekedéssel járó elkerülő utat! Sőt, még a gázhálózat kiépítése sem volt tervbe véve... stb.

Vendég

#5

2016-08-18 11:00

20 éve költöztem ide Szentendre Pásztor utcába direkt a csönd a nyugalom és a közbiztonság - úttest nagy forgalom hiánya - miatt. Azóta sajnos kiépült a Pásztor utca vége társasházi lakásokkal, már ez megterhelő és nem normális forgalmat jelent - sajnos jellemezve ezzel az ott lakókat is - ha ide lenne terelve az egyéb járműforgalom mentesítve úgymond a Szent Lászlói utat ezeknek az ingatlanoknak a csöndje elveszne, ráadásul megvalósíthatatlan, mind a Szent Lászlói út feljövő csatlakozó kanyarnál ami jelenleg is télen baleset veszélyes, mind pedig az utca végénél lévő úttest szűkület miatt. Ha eddig tudtunk a porban, sárban közlekedni, mert csak kb. 4 éve van aszfalt út, akkor továbbra is úgy szeretnék közlekedni gyermekeinket, házainkat nyugalmunkat biztonságban tudva. Így is bőven felhallatszik a Sztaravodai útról a "gyorsulási verseny" éjjelenként, a Skanzen programja, ha akarjuk ha nem, telkeink végébe kerül az Erdélyi tájegység, nem kellene úttestet építeni előttünk és mögöttünk. Akkor akár lakhatnánk Budapesten is az emeleten. De nem ezért vagyunk itt. Vagy kártalanít az önkormányzat?

Vendég

#6

2016-08-18 12:15

Szeretném,ha Szentendre ezen része továbbra is nyugodt,csendes maradna.

Vendég

#7

2016-08-19 08:41

Egyetértek a petícióban foglaltakkal, megalapozott döntés csak környezettanulmány megléte esetén hozható!

Vendég

#8

2016-08-20 04:39

Köszönöm ezt az áldozatos,precíz,helyettünk-nevünkben munkát, időt és energiát nem sajnálva, mindannyiunk érdekében tettetek!

Vendég

#9

2016-08-21 08:35

Aláírásommal támogatom a lakossági petíciót és az abban foglalt lakossági javaslat megvalósítását támogatom.

Vendég

#10

2016-08-24 17:31

Azért ,mért a lányom és a családja,Izbegen él,es mert én is ott nőttem fel,