Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petició a "deviza" és lakáshitelesekért petíció automatikusan generált fórumtémája

MONACO

#526

2011-09-03 11:39

Szinte nevetséges összegek miatt vagyunk egy jó páran az út szélén.Én 2 milliót vettem föl 4 éve ,tisztességesen fizettem akkor fix részlet volt 15ezer,juniusba lejárt és 45-re emelték 11évig még.Sajnos munkanélküli lettem közben,de akkor is fizettem a rongyos 28ezer segélyből,inkább éheztem,de gondoltam ,ne maradjak öregségemre fedél nélkül.hogy lehetett felmondani a hitelt májusba?ha még júliusba is ki lett fizetve?Ja vissza felé véletlenül elfelejtették a bizonyitékot elküldeni a banknak,hogy van közüzemi részletfizetési megállapodásom! Még én fogok fizetni közjegyzöi dijat+ még egy csomó pénzt,ha a bank vissza állitja a hitelem.Gondolkodom rajta,hogy a szolgáltatót feljelentem mulasztás vétségéért.28 ezerből még éhen se tudunk halni,na ezért van a rengeteg öngyilkosság,nem az időre kell fogni ÁLLAMBÁCSI!!!!!!!!!!!NEKIK IS SZIVBŐL UGYAN EZT KIVÁNOM MEG A CSALÁDJÁNAK?ÉLJÉK ÁT EZEKET DE SOKSZOROSAN!!!!!!!

Vendég

#527

2011-09-03 12:09

Egyetértek és kiegészíteném:
- Követeljük,pártoktól független szakértői bizottság létrehozását,a törvénytelen,büncselekmény szagu hitelszerződések, kivizsgálására!
- Követeljük,hogy a bankok számoljanak el tételesen az eddig kifizetett törlesztő részletekkel!
Talán ennyi lenne.Üdvözlettel GYJános

Vendég

#528

2011-09-04 19:49

Ez a banki csalás,szerződésszegésen alapuló,közönsé- ges bűncselekmény,melyet,Á-tól,Z-ig megtervezett a nyugati pénzügyi hatalom,hogy ezen keresztül egysze- rűen" megvegye"Hazánkat,melyet nyilvánosan beismert-közölt,Simon Perez!!Hát persze,hogy neki segít a kis SimoR !!De ezügyben kapott megbízást gyurcsány,és bajnai,és alpári bandája is,akiknek,bűnsegédként, börtönben a helyük!!

Vendég

#529 Re:

2011-09-04 19:52


Vendég

#530

2011-09-04 19:53

Megoldást kell a bankoknak is keresni, nem lehet magukra hagyni az embereket!

Vendég

#531 Re:

2011-09-04 19:54


Vendég

#532 Re: Re: kié a felelősség?

2011-09-05 16:03

#501: - Re: kié a felelősség?

engem hiába vársz, volt eszem, és nem vettem fel _semmilyen_ deviza alapú hitelt. mert féltem az árfolyamkockázattól. és utólag kideült: jól tettem. persze járhattam volna szarabbul is, mint a devizahitelesek, de most komparatíve nyertem a forinthitellel.


Vendég

#533

2011-09-05 17:11

Kásler Árpád feljelentést tett a bankok ellen a Legfőbb ÓÜgyészségnek.
Kásler Árpád augusztus végén feljelentést tett a bankok ellen a Legfőbb Ügyészségnél.
Teljesen érthetetlen, hogy erről senki sem tud, a média, a hatóságok
nem vesznek róla tudomást, mintha ez meg sem történt volna. A Magyar
Szigeten elhangzott (valószínúleg szándékosan provokált) bemondások ellen tett
feljelentést a Legfőbb Ügyészség pár napon belül visszaigazolta, és az A
TV többször ismételt műsorában bemutatta Noé nevű szerzőjével együtt. mintha
a többszázezer magyar embert érintő adóshelyzetnél ez s o k k a l f o n t o s a b b
volna. Hát nem érdekes hely ez a mai Magyarország ?

jelenség volna. Hát nem érdekes hely ez a mai Magyarország ?

Vendég

#534 Re:

2011-09-05 17:12


Vendég

#535 tüntetés!!!

2011-09-05 20:31

A Hitelkárosultak támogatják a szakszervezetek Kossuth-térre meghirdetett szeptember 12-i tiltakozó megmozdulását és csatlakoznak hozzá – határozták el szervezőik pénteki tanácskozásukon.

Azzal indokolták részvételüket a munkavállalók megmozdulásán, hogy velük együtt egyazon rendszer és politika károsultjai, sikert pedig csak egymás iránti szolidaritással, és összefogással érhetnek el. „Közös célunk a dolgozó, alkotó többséggel egy olyan politikai rendszer, mely az embert állítja a középpontba a profitlogika helyett” – áll a szervezők közleményében.

Úgy döntöttek, hogy a Kossuth téren a Magyar Szociális Fórum „Munkát-Békét-Biztos megélhetést” feliratú transzparense mögött jelennek meg. Jelszavaik között szerepel a kilakoltatási moratórium követelése, a „Csalók hitelkárosultjai”, a „Pénzt vagy életet?”, a Bank vagy haza? Bankok haza!” kifejezés. A szakszervezetektől azt kérik, hogy adjanak szót egy hitelkárosult anyának. Azt is bejelentették, hogy Kiskunhalasról egy autóbusznyi károsult készül a tüntetés helyszínére.+++

Mindenkinek ott a helye!!!!

Vendég

#536

2011-09-05 23:23

Véget kell vetni a bankok uzsorakamatainak.

Vendég

#537

2011-09-06 16:30

eliza63@freemail.hu
Most már tényleg tegyenek valamit a Magyar Deviza
hitelek végett ,mert nem birjuk tovább!!

Vendég

#538

2011-09-06 23:56

Gyalázat ez az intézményesített rablás.Ki kel tiltani az országból ezt a rablóbandát,és MAGYAR NEMZETI BANKOT kel alapítani ami valóban a nemzetet szolgálja.
...a petíció elindítója

#539 petició átadás ma 16 órakor

2011-09-07 08:29

A petíciót több mint 2.000 támogató aláírásával, ma, 2011.09.07.-én 16 órakor adjuk át
a Parlament északi oldalán lévő személygépkocsi bejárónál.
(közel a Duna parthoz, ez a Margit-híd felőli rész)
...a petíció elindítója

#540 Re: sajtó

2011-09-07 08:36

#533: -  

 valóban "érdekes", hogy pl a fészbukon jobban lehet tájékozódni a "deviza"hiteles csoportoknál a fejleményekről

ajánlom még: www.devizahiteles.virtus.hu

valószinüleg az lehet az ok, hogy az újságok főleg a reklámból élnek

láttál már "deviza"hiteles egyesület által megjelentetett hírdetést?

és bankét?

 

 


Vendég

#541

2011-09-07 13:28

Ne,vegyetek fel deviza v. bármire nevezet hitelt,mert úgy jártok mint én.A tisztességes hitel 1 v. 1,5%-os kamattal még mindég jövedelmező a hitelezőnek,az fölötti már uzsora ami kegyetlenül büntetendő.

Vendég

#542

2011-09-07 15:26

2007-ben vettünk fel lak.vás. hitelt. Akkor a CHF 168-volt.Mindig időben törlesztettünk addig amíg a munkanélküliség utól nem ért minket is. Addigra a törlesztő részlet már az eredeti másfélszerese lett. Érthetetlenül és indoklás nélkül. Kértünk csökkentést és nagy meglepetésünkre kaptunk egy hivatalos levelet a banktól 6 hónapig 0 CHF befizetésünk lesz 2011.12.31 -ig. Egy hónapra rá telefonáltak a bankból. MINŐSÍTHETETLEN hangnemben közölték ,hogy nem tartjuk magunkat a megállapodáshoz. Amikor megtudta az általuk kiadott moratóriumi levél tartalmát jót nevetett és biztosított arról , hogy ez csak tévedés volt a részükről. Másnap reggel ajánlott levélben küldött egy új moratórium levelet vissza dátumozva. EGYSZERŰEN FELHÁBORÍTÓ , hogy a híres AXA bank mit meg nem engedhet magának. 5 éve fizettük a hitelt a tőkénk nem csökkent hanem 4,5 millióval nőtt a tartozásunk. A mi szerződésünket is egy oldalúan módosították , követhetetlenek lettek a különböző banki költségek amik csak egyre nőnek és nőnek . Szerintünk is csak összefogással érhetünk talán el eredményt a kormánnyal és a bankokkal szemben. A bankok extra profitot termeltek Magyarországon , úgy ,hogy hiteleket szinte nem is helyeztek ki.
Itt lenne az ideje ,hogy lépni merjen végre a kormány .
Szerintem okosan találta ki a miniszter elnökünk a bank adót. Most egy toll vonással és ésszerű gondolkodással ebből a befolyt milliárdokból kitudná fizetni a CHF hitelesek tartozásait. Így megmentené a magyar lakosságot és Dr. Orbán Viktor élete végéig miniszter elnök lehetne egy boldog országban, ahol a hálás emberek az életükkel szolgálnák .

Vendég

#543

2011-09-07 17:05

Egyetértek a peticióval maximálisan. Teljesen kivagyunk szolgáltatva a bankoknak és a hatalmon lévőknek. VÉGE !!!!

Vendég

#544 kuko

2011-09-07 20:34

emberek, összefogás. egységben az erő,semmi más nem segít!
...a petíció elindítója

#545 másodszor is átadtuk

2011-09-07 23:12

A mai nap másodszor is átadtuk petíciónkat: Altorjai Anita sajtófönök és Török Kristóf vette át a Parlamentnél.
...a petíció elindítója

#546 Re:

2011-09-07 23:16

#527: -  

 köszönöm a kiegészítést !


Vendég

#547 Re: Re: Re: kié a felelősség?

2011-09-07 23:20

#532: - Re: Re: kié a felelősség?

Te voltal az okos az 1 milliobol mi? gratulalok

...a petíció elindítója

#548 Re:

2011-09-07 23:22

#542: -  

 valóban megtehetné és mégsem teszi ezt miniszterelnökünk


Vendég

#549 Re:

2011-09-08 02:44

#542: -

Felháborító ez az Axás történet.

Véleményem szerint, nem a bankadó bevezetése lett volna a legfontosabb, hanem előszőr a bankokat kellett volna rákényszeríteni a tisztességes piaci magatartásra, és utána jöhetett volna a bankadó. Azért az mégiscsak felháborító, hogy a devizahitelezésre lett kiszabva, ebből következik, hogy azok a devizahitelesek fizetik, akik még teljesítik a befizetéseiket, nagyon nagy nehézségek árán is. Kérdés, hogy meddig tudnak, tudunk fizetni... Egyenlőre úgy fest, hogy ezek visszafizethetetlen hitelek, mert hiába fizetünk tisztességesen, ha a tartozásunk folyamatosan nő. És mostmár nemcsak a bank részesül extra profitból, a mi félrevezetésünkből és kisemmizésünkből hanem az állam is. A médiában meg széthintik a tisztelt politikusok, hogy nincs pénz az adófizetők pénzéből megsegíteni a devizahitelseket. Hát ezt ki kérem a devizahiteles sorstársaim és a saját nevemben. Mi is adófizetők vagyunk!!! Fizetünk, jövedelemadót, áfát, BANKADÓT, vagyonszerzési illetéket a felvett hitel után stb...Nem kell minket megsegíteni, csak tisztességes feltételek mellett élni és fizetni hagyni. Azokat az embertársainkat pedig igenis segítsék átmenetileg, akik a munkanélküliség áldozatai és ezért kerültek nehéz helyzetbe, és ne a nyomor csúszdáján lökjenek még rajta egy alaposat. Mert ők is voltak adófizetők és szeretnének azzá válni.


Vendég

#550

2011-09-10 10:06

Megfigyelhető a bankok álláspontjának változása. idáig eljátszották a közremüködő felet, a mi átverésünkre.Most, hogy korrektnek kéne lenni fenyegetnek, hogy nagy baj lesz,nameg sírnak, hogy olyan veszteségesek szegények és vádolnak minket, hogy miért nem kötöttünk árf.kockázati biztosítást.Ja és az euró kúszík felfelé, biztos véletlenül,ugye?Ne lankadjon a figyelem!!!!!harcra fel!!És kitartás!!!ne gyürjenek le minket!!!