Hagyják dolgozni Illés bácsit!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Hagyják dolgozni Illés bácsit! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#951

2016-05-16 14:58

Mert emberség is van a világon, nem lehet mindenkit eltaposni, és különben is ettem már a fagyijából tényleg nagyon finom. Csík Kati
Siófoki

#952

2016-05-16 15:00

A legfontosabb lenne összefogni és segíteni. Ezt kellene azoknak megszervezni, akiknek erre lehetőségük van.


Vendég

#953

2016-05-16 15:00

Szeretném, ha a mai rohanó, mindent de azonnal világban megmaradnának a régi öreg szakemberek, akik még tudják, ismerik a szakma csínját-binját! Drukkolok, hogy sikerüljön egy jó és mindenki számára ésszerű kompromisszumot találni! Hajrá!

Vendég

#954

2016-05-16 15:01

Tiszteletem!Azért írtam alá mert elegem van abból hogy ellehetetlenítik az embereket!Hagyjanak meg mindenkit hitében,meggyőződésében,ne akarjanak senkit meg reformálni!!!!!!!!!!Ami eddig szépen működött,miért kell szétverni?Utálat hogy egyes emberek kényének,kedvének próbálják alávetni a többit!Illés bácsinak sok sikert kívánok a folytatáshoz!Üdv: Hanaszek János (Hanzi)

Vendég

#955

2016-05-16 15:02

Azért írtam alá ezt a petíciót,mert undorító az amit megtehetnek emberekkel.Ha már minket"fiatalokat" elüldöztek az országból,akkor legalább az ilyen becsületes,dolgozó embereket békén kellene hagyni.Örülök,hogy létrejött ez a petíció!Köszönöm a magam nevében is!

Vendég

#956 Re:

2016-05-16 15:03

#50: -  

 Ennél tömörebben, frappánsabban  én sem tudtam volna megfogalmazni az indokot, amiért aláírtam a petíciót.


Vendég

#957

2016-05-16 15:03

mert nem egyedi eset.Az élet különböző területein naponta történnek hatósági túllépések ismeretlen bejelentőre történő hivatkozással /sajna ezt nem publikálják/.-és nem biztos,hogy van feljelentő...........

Vendég

#958

2016-05-16 15:04

Remélem vannak álmatlan éjszakai annak, aki ezt megtette!

Vendég

#959

2016-05-16 15:05

Tisztelet az idős,tisztessėges mesternek!

Vendég

#960

2016-05-16 15:05

Egy életen át végzett munkának becsülete kell hogy legyen!Egyébként milyen embereket állítunk példának a gyerekeink elé?
eSTEBESTE

#961

2016-05-16 15:05

Akkor bemásolok pár FB-s hozzászólást amit én is tapasztaltam amikor ott jártam:

"Tavaly a cikkek hatasara elmentunk. Borzaszto allapotok uralkodtak. Elso gondolatom az volt, hogy ez a hely egyaltalan minek koszonheti, hogy nyitva van? A fagylalt kiszedo kanal vizeben doglott legyek uszkaltak, a helyiseg maga mintha egy elhagyatott ablaktalan poros lomkamra lett volna. "

---

"Gyerekkoromba ez volt a nagybetűs CUKRÁSZDA..... De!manapság be nem vinnem a 4 gyerekemet... Csoda h senki nem kapott ott szalmonellát vagy más fertőzést.
Azért gondolkodjon mindenki józan fejjel...lehet idealista módon sajnálkozni szîdni a hatóságot... De könyörgöm mindennek van határa..... És ebben a cukrászdában higiéniai szempontból túl ment minden határon"

---

" Fél éve bementem, az akkor megjelent cikk hatására. Nem akarom megbántani az öreget, én is szerettem, de tényleg tűrhetetlen állapotok voltak. Egérszag, legyek, koszos függöny, stb. Nem mertem semmit venni, ott fogyasztani meg még kevésbé. Nagyon sajnálom az öreget, tényleg az élete az a cukrászda, de a higiénés állapotok szörnyűek voltak. Nem gondolom, hogy bármelyik cukrászdának konkurrenciát jelentett volna, alig volt vendége."

---

" Egérszag, kosz és mocsok, ragadt minden a szutyoktól, legyek a fagyikanál áztató vízében, amikor egy hónapja ott jártunk. Sajnálom a bácsit, de az a hely egyszerűen gusztustalan volt, a bejelentő fejét követelők pedig akár ki is pucolhatták volna a cukrászdát a mocsokból. Persze egyszerűbb anyázni, mint valóban megmozdulni."

---

"Utoljára 20 évvel ezelőtt voltam ott, de már akkor sem voltak a higénés körülmények bíztatóak. Lehet, hogy a krémese finom volt, de délután, 30 fokban, hűtő nélkül nem mertük megkóstolni. Tisztaság már akkor sem volt. A mesteri tudását nem vitatom, de a helyre valóban kicsit jobban oda kellett volna figyelni."

---

"Nem akarom elrontani a nosztalgiázók hangulatát, de úgy érzem, nemcsak tiszta és új berendezésre lenne ott szükség, hanem egy talpraesett cukrászsegédre is, akinek kiterjed a figyelme mindenre. Itt most el kell mondanom, hogy igen, jól tették, hogy bezárták. Annak idején szalmonellát vagy akármit kaptunk a krémestől pl. én a férjemmel 2 gyerekemmel együtt. Kifeküdtünk mindnyájan, alig tudtam átmenni a besnyői orvoshoz, aki azt tanácsolta, ne forszírozzuk a krémest, felírt gyógyszereket, amitől aztán jobban lettünk. Mindnyájan nagyon megszenvedtük, soha nem felejtem el. Ezt csak azért mondom most el, mert a tisztasági követelmény nem játék. Ez 1989 táján történt.

---

"Érdekes volna látni a gödöllői videót, ha a nébih a bácsinál is készített volna felvételt, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy sokan összekeverik a gyermekkori emlékeiket a valósággal. Értem én, hogy 20 éve a nagyival ide jártunk évzárókor, de abban biztos vagyok, hogy a sok felháborodott hozzászóló nagyrészt kb akkor járt utoljára a bácsi cukrászdájában. A kosz pedig azóta csak gyűlt. Nem gondolom, hogy a csempe és az elavult géppark lenne a bezárás oka. Azt a helyet alaposan ki kellene vakarni a mocsokból. Persze most sokan mérgesek és hangosan szídják a hatóságot, az állítólagos bejelentőt, mintha a kialakult helyzet nem 20-30-50 év eredménye lenne és nem utolsó sorban, mintha nem a bácsi nemtörődömsége lenne az oka. Arról nem is beszélve, hogy egy nébih vizsgálathoz nem feltétlen kell lakossági bejelentés, bőven elég lehetett a nébih látogatásához a tavalyi sajtómegjelenés és az akkori visszhang. Amúgy, ha a sok felajánlásnak csak a töredéke megvalósult volna tavaly óta, akkor a bácsinak most nem kellene bezárnia a cukrászdát. A sok facebook huszár persze végül egy szalmaszálat nem tett keresztbe a bácsiért tavaly óta, de a szentségelés meg az anyázás most annál hangosabb. Na ez a mai rögvalóság Magyarországon sajnos. Azt pedig könnyű mondani, hogy EU szabályozás, meg mocskos hivatal, meg kell nézni a bezártatott helyeken készült felvételeket"

---

"Sajnos bezàr de nem vèletlen vittem màr èn is kutyaszőrrel hintett sütemènyt ès ez nem egy cukràszdàhoz illő higènia!!"


Vendég

#962

2016-05-16 15:07

Mert nem szeretném, hogy Illés bácsi 50 évnyi becsületes életét tönkretegyék.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-05-16 15:07


tja

#964 Ez itt teljesen természetes,tipikus...

2016-05-16 15:07

Ennek a bandának az elődje a tiszti orvosi szolgálat szintén hasonszőrű szellemiséggel,mindíg akkor jelent meg és osztotta az észt amikor mindenki összeszarta magát egy üzemikonyha környékén, érdekes a kínai kajáldákat valahogy nem akarják ellenőrizni. 2. Ez a társaság felelős 86 os csernobili kat.után bekövetkezett tömeges tumoros megbetegedéseknek. Hagyták hagy zabálja a jónép a terményeket, Ausztriában ami szabad ég alatt volt ,ment a szemétbe.Apropó, a szomszédban,a hegyekben, mind a mai napig öreg, bevált eszközökkel készítik a sajtot. 3. Kellene egy olyan törvény hogy a feljelentő is nyilvánossá válik, ha jogos a panasz akkor merje vállalni, ha nem akkor azért adja a pofáját. Biztos vagyok benne valakiknek szúrta aszemét az öreg szakinak a boltja.


Vendég

#965

2016-05-16 15:08

Mert aki becsületesen akar kis pénzt keresni és nem milliókat nyúl le vagy a haverok mutyijában szerepel azt támogatni kell!

Vendég

#966

2016-05-16 15:10

Mert valóban kiváló minőségű a fagylaltja.

Vendég

#967

2016-05-16 15:11

A hagyományos ízeket meg kell őrizni.

Vendég

#968

2016-05-16 15:19

Igazságtalanságnak tartom ezt a döntést.

Vendég

#969

2016-05-16 15:21

Mert pofátlanság amit az öreggel tettek

Vendég

#970

2016-05-16 15:21

A hatalmat gyakorlóknak rugalmasabbnak és főleg humánusabbnak, körültekintőbbnek kell lenniük!

Vendég

#971

2016-05-16 15:21

Tanítani kéne ezt a fajta hozzáállást nem eltörölni!

Vendég

#972

2016-05-16 15:21

Valahogy nem működik kis hazánkban ez az 'élni és élni hagyni' dolog. Pláne hogyha eddig semmi baj nem volt az illetővel. Vagy esetleg a háttérben intézkedik valaki... annyira nem lepne meg.

Vendég

#973 Re:

2016-05-16 15:22

#21: -  

 Na takarodj már


Vendég

#974

2016-05-16 15:23

Mert elegem van az ilyen-olyan hivatalnokok / hivatalok életszerűtlen basáskodásaiból, a "gittegylet-fontosságú", de üres jogszabályokból. Ezek a rendeletek éppúgy a baksisra, a büntethetőségre utaznak, nem vállalkozó- és nem fogyasztóbarát.A bürokraták az emberséget hírből sem ismerik, a szakterületet is max. íróasztal mellől... A jogszabályalkotó erkölcsileg az embercsempész szintje alatt van, a büntetésre utazik... Ilyen esetben is ki lehetne írni a helyi népszavazást , ne a brüsszeli / NAV - ügynökök mondják meg már a tutit ... A helyi közösség véleménye legyen a döntő, nem pedig az akárhonnan felbukkanó apparátcsiké ...

Vendég

#975

2016-05-16 15:25

Mert valóban egyet értek a petícióval!