Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#301

2016-04-13 07:51

Èdesanya vagyok. Emellett optometristakènt dolgozom egy optikában az egyik belvárosi plázában. Egèszsègügyi munkát vègzek,nem kimondottan kereskedelmit. Sajnos mindig is ilyen munkarendben dolgoztam, szombat ès vasárnap is dolgoztam/dolgozom. Minden fontos családi ès baráti esemènyről mindig lemaradtam,mert dolgoztam. Az ismerős ès családi környezetemben soha senki sem dolgozott hètvègèn,mèg a párom sem,csak èn lógtam/lógok ki a sorból állandóan. Amióta a vasárnapi szabadok a kèt fiammal ès a párommal,tehát a családommal sokkal több minősègi időt tudunk tölteni. Èlvezzük a szabadnap okat,rendesen fel tudunk kèszülni a másnapi iskola kezdèsre. Rengeteg mindenről maradtam le az utóbbi èvekben,de ebben az egy èvben amíg a vasárnapok szabadnapok voltak,újra tudunk nevetni,örülni,felszabadultnak lenni,ès talán bepótolni mindazt,ami kimaradt. De persze nem lehet mindet. Sajnos egyik szülőm sem volt soha jó módú. Sőt mèg sokszor èn segítettem nekik anyagilag is. Nem támogattak semmiben. Így amikor azt vágják az ember fejèhez,hogy aki nem akar vasárnap dolgozni,az keressen más munkát,nem túl korrekt olyanoktól hallani,akik az èletükbe soha nem dolgoztak egyetlen vasárnapon sem,ja ès a nègynapos ünnepeket is sorra meg kapják. Amiből mi hármat le is tolunk,de most hogy a vasárnap szabad volt így csak kettőt. Èn is szívesebben dolgoznèk utcai üzletben,vagy a saját optikámban,de hát sajnos sem apuci,sem anyuci nem tud támogatni engem, hogy saját vállalkozást toljanak alám. Ráadásul kiemelnèm, nem kereskedelmi tevèkenysèget folytatok, hanem egy
kereskedelemmel foglalkozó multinál egèszsègügyi szolgáltatást nyújtok. Így az a kijelentès,hogy amikor el vállaltam ezt a munkát akkor tudtam hogy mire vállalkoztam,tehát bevállaltam a vasásrnapokat is. Èn egy utcai boltban keztdem a pályafutásomat,de egy èv után áthelyeztek a plázába. Multinacionális cègnèl dolgozom,így nincs apelláta ha így dönt a cèg. Azóta vagy 5 boltba helyeztek át,mindig pláza. Utcai üzletbe esèlyem sincs kikerülni,mert ott csak szakorvos vizsgálhat.Az eredeti szakmámat(felnőtt szakápoló) ott hagytam sok egyèb negatív feltètel miatt,hisz tudjuk hogy az egèszsègügyben mekkora káosz van. Akik tud jobb feltèteleket kínálni szívesen várom a jelentkezèsèt.

Vendég

#302 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-13 07:52

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Nyiss egy boltot magadnak ott akármikor tudsz vásárolni..... sőt költözz be!!!!! Viheted a menekült barátaidat is hogy együtt shoppingoljatok!!!!


Vendég

#303 Re: Re:

2016-04-13 07:52

#295: - Re:  

 Ausztriában nem éhbérért dolgoznak az emberek folyamatos műszakban, munkaidőkeretben, másod-harmad állásban. Mellesleg aki Ausztriában dolgozik, annak is kényelmesebb itthon vasárnap bevásárolni, így hazahozza a pénzt, nem ott költi el. A másik dolog, hogy a határmenti városokban a vasárnapi bevételt a szlovák hozta, többségében ők vásárolak ha már átjöttek, sok más szolgáltatást is igénybe vettek, pl. vendéglátás, élményfürdő, állatkert, stb. aztán mellette be is vásároltak, mert gyenge a Ft és jobban jártak.

Azzal, hogy mellesleg nem tud bevásárolni, enni és fürdeni sem jön át, így a többi ágazat bevétele is csökkent, nem beszélve a kereskedelemről.


Vendég

#304 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-13 07:54

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Ha a kereskedelemben dolgoznál nem így beszélnél.

 


Vendég

#305

2016-04-13 07:54

A vasárnap is dolgozó anyák miatt, és a férjek nélküli család miatt írtam alá. Régen is tudtunk vásárolni hétköznap. Senki nem halt éhen.

Vendég

#306

2016-04-13 07:55

A családommal szeretnék lenni vasárnap!
Reggeltől estig dolgozom hétfőtől szombatig, ez lenne az egyetlen közös napunk!

Vendég

#307 Re:

2016-04-13 07:55

#300: Miska72 -  

 A legtöbb a fidesz fizetett "önkéntese" és bértollnoka. Ismerek párat, minden fórumon és sms rovatban ott nyomulnak és nem kevés pénzért teszik magukat nevetségessé. 

Miska72

#308

2016-04-13 07:59

Ja vasárnapi együttlét a családdal. Ha mindketten 3 műszakban vagytok, és ellentétes, soha nem találkoztok. :) Szép kis család model. Nem kellene 3 műszak sem!!! Nagyobb gyárak, és 1 műszak!!! A gépek is tovább tartenak, ha csak 8 órát mennek, és nem 24-et! :) de lehet ez egyik fél, mondjuk a férfi folyamatosban van. Hétfő-Kedd-Szerda munka. Csütörtök-Péntek otthon. Szombat-Vasárnap-Hétfő munka Kedd-Szerda otthon. Csütörtök-Péntek-Szombat munka. Vasárnap-Hétfő otthon. SZÜNTESSÜK MEG A FOLYAMATOS MŰSZAKOT IS!!!!


Vendég

#309

2016-04-13 07:59

mert a kereskedőknek szükségük van a vasárnapi pihenőre

Vendég

#310

2016-04-13 08:00

Majdhogynem 20 éve a kereskedelemben dolgozom...van már gyermekem és jelenleg is várok babát.nem akarom hogy ők az anyjuk nélkül nőjjenek fel!!!!gondolom vannak rajtam kívül is hasonló helyzetben....azonkívül felháborítónak és vérlázítónak tartom hogy a kormány így viselkedik a dolgozó néppel...egyszer így dönt egyszer úgy...amikor tanuló voltam a boltok szombat délben bezártak.ezt a vasárnapi nyitvatartást a nyereséghajhász multik hozták be és jól rászoktatták az embereket.Közben az eladókat semmibe veszik mintha nemis ember lenne a munkaruhában....

Vendég

#311 Re: Re: Re:

2016-04-13 08:01

#303: - Re: Re:  

 Igy van. Jól mondod.


Vendég

#312

2016-04-13 08:02

Kereskedelemben dolgozom

Vendég

#313 Re:

2016-04-13 08:02

#77: -  

 egyet értek


Vendég

#314 Nerm vagyok bértolnok!!!Re: Re:

2016-04-13 08:03

#307: - Re:  

 Nem vagyok bértolnok, csak logikussan gondolkodom!!! Európai bérekért kellene hisztizni!!! Nekem erről az egészről a Bikini száma jutott eszembe. " Mindenki mindenki ellen, mindegy csak DOLGOZNI NE KELJEN!"


Vendég

#315 Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-13 08:04


Vendég

#316

2016-04-13 08:08

Amikor a boltok hétvégén szombat délután 2 óráig voltak nyitva, és csak hétfőn nyitottak újra, elfogadott volt és természetes! Ez az egész cirkusz csak hiszti ! Európában elfogadott sok országban, hogy a boltok vasárnap zárva vannak! Szegénységi bizonyítvány ha a család vasárnapi programja a bevásárlás! Te sem gondolog komolyan, hogy a bevándorlók elfogadnák ezt a munkabeosztást ?- Kívánom, hogy legyen szerencséd néhányhoz, majd oszd meg a tapasztalataid! 


Vendég

#317

2016-04-13 08:09

Én is dolgoztam a kereskedelemben,hiszen ez a szakmám,de még a 80-as evek elején. Akkor még nem volt nyitva vasarnap üzlet. Aztán elmentem gyesre Azert nem mentem vissza , mert nekem kellett a vasárnap! 3 gyerek mellett nem tudtam vállalni,hogy 2műszakban,sőt meg hetvegen is dolgozzak. Teljesen megértem és átérzem a kereskedők helyzetét,azért írtam alá,hogy támogassam őket celjaik elérésében...

Vendég

#318

2016-04-13 08:09

Két óvodáskorú gyermekem van, akik hétközben 4 óra után jönnek haza. A család együtt lenni csak vasárnap tudott! Most újra vége ennek sajnos :(

Vendég

#319

2016-04-13 08:10

Mert a kereskedelmi dolgozok meltanytalanul alul vannak fizetve. Akulfodi tulajdonosok marhavagonnal toljak ki a penzt, mikozben a rabszolgaiknak ehbert fizetnek.

Vendég

#320

2016-04-13 08:12

A vasárnap legyen mindenki számára a családé.Régen se halt éhen senki,amikor szombaton bezártak a boltok.Az eladó is ember!! Vagy dolgozzon mindenki vasárnap,hogy mi is eltudjuk intézni a dolgainkat!

Vendég

#321 Re:

2016-04-13 08:12

#301: -  

 El kell menni máshova dolgozni. Ott a net, lehet állást kertesni. Én is kerestem nem találtam megfelelőt, de önéletrajz fent volt, és megtaláltak. Én is műszerészként, most metró fékeket szerelek egy cégnél. nagy nehész dolgok, de szeretem. régen röntgengépek részegységeit szereltem, pfilips, Siemens, Tiszta dolgok voltak, festett alkatrészek, itt agyon kell zsírozni mindent, úszom a zsírban. De csinálom. Körül kéne nézned más lehetőségek közt. Hát nem tudom, de itt a csepel plázában is van szemüveges, Vison Express, de nem sokan vannak, meg például, mondjuk Örs vezér téren New Yorker. Dübörög a  zene, 4 csinos eladó, és nincs 1 vevő sem. :) Na ott mindíg a kérdés a fejemben, ha ilyan üzletet látok, ezek miből termelik ki a fizetésüket??? Vannak helyek ahol csak ott vannak, és nem csinálnak semmit. De egy Tescó, vagy egy Auchan pénztáárban. hány tonnát megmozgatnak, mennyi pénért felelnek, és mennyi fizetést kapnak érte? És mennyit kap, egy banki pénztáros??? Ja és nem emelget tonnákat, nincs akkora forgalom, és lehet hogy a pénztáros, még több becételt is csinál. :) Na itt a baj!

 


Vendég

#322

2016-04-13 08:13

Nekünk is jár a héten 1 nap amikor a családdal lehetünk.

Vendég

#323

2016-04-13 08:15

Szeretnék a családommal lenni!
A lányom is eladóként dolgozik, így nem tud jönni látogatóba minden vasárnap, hétköznap én is dolgozom.

Vendég

#324

2016-04-13 08:17

Édesanya lévén tudom,számomra megfizethetetlen az érzés hogy a vasárnapot a családommal töltsem! Nem kérem a vasárnapi pótlékot, le tudunk mondani néhány olyan dologról,amit ebből az összegből vennénk meg.Eddig is ment!

Vendég

#325 Re:

2016-04-13 08:17

#319: -  

 Ez nam csak a kereskedelemben vany így!! Mindenhol!! A munkás is fillérekért  dolgozik. Vajda papír gép percenként 4.400 zsepit csinál!!!44 db 100 as csomat 10X10-es!!! 44 darabot kell a nőnek percenként bedobozolni!!! :) Jó mi:) :). És 12 órás!