Felhívás a menekültekkel szembeni emberségesebb bánásmódért

Géb

#26

2016-04-04 06:52

Már a megnevezés (menekültek) is hazugság.  Milyen lehet a többi?  Miért nem bűnöző az aki illegálisan próbál betörni a házamba?  Hol éltek ti?  Ezeket sehol Európában vagy a világon nem tudták integrálni, ti miből gondoljátok, hogy nektek majd ez sikerülni fog.  A svéd, német, osztrák, francia, belga stb példát nem látjátok vagy nem akarjátok látni?


Vendég

#27

2016-04-04 08:51

"... Óh minden gyászok, be értelek,
Óh minden Jövõ, be féltelek,
(Bár föltámadt holthoz nem illik)
S hogy szánom menekülõ fajtám.

Aztán rossz szivembõl szakajtván
Eszembe jut és eszembe jut:
Szivemet a puska-tus zúzta,
Szememet ezer rémség nyúzta,
Néma dzsin ült büszke torkomon
S agyamat a Téboly ütötte.

S megint élek, kiáltok másért:
Ember az embertelenségben."
Ady Endre, 1916
https://www.youtube.com/watch?v=GO55GtXz8qA

Vendég

#28

2016-04-04 08:55

Menekült valaki addig a pontig, míg eljut az első háború nem súlytotta biztonságos ország területére, ez pedig több országgal arrébb van! Akik megpróbálnak bejutni az ország területére, illegális bevándorlók, nem menekültek! Pontosan tudják az okostelefonjukról, hogy nem engedik be őket, nem kéne ide jönniük. 

Ha a petíció szerzőjének a kapuján egy illegális lakásfoglaló dörömböl, akkor megeteti és beengedi anélkül, hogy tudná, nem veszélyezteti-e a saját és családja biztonságát?!

 


Vendég

#29 Re:

2016-04-04 08:58

#25: -  

 Csakhogy a menekültek nem jönnek el idáig, akik eljönnek, azok már nem menekültek, hanem illegális bevándorlók.

Némethi Gábor

#30 Re:

2016-04-04 09:22

#26: Géb -  

 Tisztelt Géb,

Nem tudom, ön hol él, milyen forrásokból szerzi információit.

Kérem, mielőtt véleményt formál róluk (nem, nagyon nem "ezekről"!), tekintsen meg néhány képet a rommá lőtt Damaszkuszról, a százezres szír határmenti menekülttáborokról, esetleg beszéljen azokkal az embertársaival, akik mindenüket odahagyva hagyták el otthonaikat.

Ami a bánásmódot illeti, ahhoz pedig ajánlom szíves figyelmébe a beszámolókat a szerb-magyar határon hivatalos engedélyre várakozók el(nem)látásáról.

Szeretni nem kell a menekülteket (bár közülük is sokan méltóak a szeretetre);

befogadni sem muszáj őket (bár sokan sokat tudnának adni "cserébe", hisz nagy százalékban képzett, diplomás, nyelveket beszélő felnőttekről is szól ez a történet... - - - és a világméretű problémát csakis a nemzetek összefogásával lehet megoldani: ez a helyzet vizsgahelyzet a befogadásra képes nemzetek számára is);

az megfelelő bánásmód azonban kötelesség (akár a keresztényi szeretet parancsolja, akár minden jelző nélküli emberség)

(Ami az ön házába betörő bűnöző hasonlatot illeti...

... hát nem helytálló. Képzelje inkább úgy, mintha egy viharos éjszakán a zord időjárás miatt összeomlott házukat elhagyók kopogtatnának az ajtaján, hogy adjon nekik ideiglenes szállást éjszakára a pajtájában... Sokan sokszor idézték már fel ennek kapcsán annak a zsidó családnak a történetét, amelyik úgy 2000 évvel ezelőtt a népszámlásnak álcázott gyermegyilkosságok elől menekülve kapott helyet egy betlehemi istállóban.)

Kevesebb indulat, több empátia, 

kevesebb gyűlölet, több információ,

kevesebb elutasítás, több elfogadás... és sokkal, sokkal, sokkal jobb, élhetőbb lesz a világ (Magyarország is!)

 

 


Vendég

#31

2016-04-04 11:31

Emberek, ahogy magamat is annak tartom...

Vendég

#32 Re: Re:

2016-04-04 12:13

#30: Némethi Gábor - Re:  

 Gábor!

Ön pedig nézzem meg néhány fotót a szétszakított holttestekről és a csonkolt végtagú, vérző emberekről, akik ezt részben olyan embernek köszönhetik, aki átment "menekültként" hazánkon!

Aki tényleg a háború elől menekül, nem jön el idáig!


Vendég

#33 Re: Re:

2016-04-04 12:17

#30: Némethi Gábor - Re:  

"(Ami az ön házába betörő bűnöző hasonlatot illeti...

... hát nem helytálló. Képzelje inkább úgy, mintha egy viharos éjszakán a zord időjárás miatt összeomlott házukat elhagyók kopogtatnának az ajtaján, hogy adjon nekik ideiglenes szállást éjszakára a pajtájában..."

Ez a hasonlat, több, mint sánta! Ha Szegeden összeomlik valakinek a háza, nem gyalogol el Sopronig, hogy kopogtasson más házának ajtaján, hanem az első biztonságos háznál próbálkozik, ha beengedik, ott is marad. 

Aki nem ezt tette, az nem menekült, ahelyett, hogy a háború elől elmeneküljön, egészen más célok vezérlik. 

 

 

 


Vendég

#34

2016-04-04 17:45

Ez a legkevesebb, amit megtehetek értük.

Vendég

#35

2016-04-05 06:36

Mert embertestvéreimért szeretnék tenni, akik Jézustól tanultak alapján, mind jézusi arcúak és bennük is ott az Isten.

Vendég

#36

2016-04-05 10:49

Mert voltam érintett a türténetben. Mármint üldözött.

Vendég

#37 Re:

2016-04-05 10:52

#28: -  

 Nem ér ennyit, de azért megkérdem.

Aki menekül, annak csak a szomszéd országig "szabad" menekülnie?

Hol a sokat emlegetett, de gyakran elfeledett keresztényi szeretet?

Ugye a megítélés az "amerikás" magyarokra is érvényes?

Lutring Magdolna (Maggie)
Vendég

#38

2016-04-05 11:08

Végtelenül sajnálom a menekülteket. Hallottam olyan szíriai menekült nyilatkozatát, aki akkor indult el otthonából, amikor meglátta két unokatestvére fára felakasztott holttestét, láttam a tengerbe veszett kisbaba szívembe örökre beleégett fotóját, a szemét magyar um. "riporternő" menekült- rugdosását, és szégyelltem magam mélységesen, hogy magyarnak születtem. Ja, nem, én is "migránsok" gyermeke vagyok, Anyukámékat úgy hajtották ki Csehszlovákiából 1947-ben...A Nagymama az ággyal együtt jütt, mert béna volt...Szóval, felháborító, amit ez a kormány művel és szégyenteljes. ENSZ tagok vagyunk még? Mikor akolbólintanak ki bennünket Európából???
Üdv Maggie (angoltanár /kétdiplomás/, 61 éves, 45 éves korom óta nem vesznek föl sehová, ezért állástalan vagyok, angolból közel anyanyelvi vagyok, oroszul még egész jól beszélek, franciául és németül is tudok, tehát túlművelt vagyok ennek az iskolarendszernek. Ja, és jazz-zenekarom is van, duóban énekelek, verset, dalszöveget írok magyarul és angoul,ez is hátrányos helyzet kis hazánkban.)


Vendég

#39

2016-04-05 11:24

Mert egyetértek az emberséges bánásmóddal és elitélek mindenfajta kirekesztést

Vendég

#40 Re: Re: Re:

2016-04-05 11:32

#32: - Re: Re:  

 A menekültek nem kis részben éppen az eszeveszett gyilkosok elől menekülnek, akik otthonaikban (akár Damaszkuszban, akár másutt) sokkal nagyobb emberáldozatot okozó tetteket hajtottak/hajtanak végre.

(A háború elöl meddig "szabad" menekülni?)

Igen, a brüsszeli gyilkosok között volt olyan, aki menekültnek álcázta magát. De ugye, nem általánosítunk - ebben az esetben sem? ... és mintha annak a betlehemi gyermeknek később erről is lett volna néhány szava.

 


Vendég

#41 Re: Re:

2016-04-05 11:42

#29: - Re:  

Hmmm... Arra van  valami szabály, hogy egy gyilkos háború elöl meddig "szabad" menekülni?

Mitől lesz valaki legális menekültből illegális bevándorló?

...és csak halkan: a Röszkénél embertelen körülmények között várakoztatottak a legális utat bejárva találták szembe magukat egy önmagát európainak tekintő, keresztényi elveket emlegető ország embertelen, elfogadhatatlan, eszelős eljárásával.

...és még halkabban, nagyon szomorúan: közülük senki sem akarna Magyarországra bevándorolni - sem legálisan, sem illegálisan - és ez a legnagyobb baj.: olyan helye lettünk a világnak, amely nem vonz, hanem taszít.

 


Vendég

#42

2016-04-05 11:55

Amiatt mert szégyellem, hogy a kormányfő a saját korrupt maffia üzlete okán, annak eltakarása céljából hergeli a magyar embereket a menekültek ellen. Ahelyett, hogy befogadóként korrekt emberhez méltó körülmények biztosítása mellett, az amúgy is egyre fogyó magyar lakosságot gyarapítaná. Az igaz, hogy a menekültek ténylegesen eltérő társadalmi tradíciókkal rendelkező emberek. Így őket csak az oktatással, az európai kultúrára tanítva lehet integrálná a magyar társadalomba. Ugyanezt a hibát követi el a már több száz éve hazánkban élő közel 10%-os aránnyal bíró roma kisebbséget is! Szégyellem, hogy hazánkat ilyen maffia csapat irányítja!!!

Vendég

#43

2016-04-05 11:59

Mert sajnos a történelemben már sokszor bebizonyosodott és soha senki nem tudhatja, hogy neki és családjának mikor kell menekülnie hazájából! És akkor számukra is milyen jól esne egy kis segítség! 1948-1919-1945-1956 példája is bizonyítja........
Fiddler

#44 A Fidesz módszere a menekült "kezelésére"!

2016-04-05 12:00

Amiatt mert szégyellem, hogy a kormányfő a saját korrupt maffia üzlete okán, annak eltakarása céljából hergeli a magyar embereket a menekültek ellen. Ahelyett, hogy befogadóként korrekt emberhez méltó körülmények biztosítása mellett, az amúgy is egyre fogyó magyar lakosságot gyarapítaná. Az igaz, hogy a menekültek ténylegesen eltérő társadalmi tradíciókkal rendelkező emberek. Így őket csak az oktatással, az európai kultúrára tanítva lehet integrálná a magyar társadalomba. Ugyanezt a hibát követi el a már több száz éve hazánkban élő közel 10%-os aránnyal bíró roma kisebbséget is! Szégyellem, hogy hazánkat ilyen maffia csapat irányítja!!!


Vendég

#45

2016-04-05 12:33

Azért met, az emberiség minden tagja migránsok leszármzottja. Emlékezem, hogy 1956-ban a magyar menekülteket fogadták be.

Vendég

#46

2016-04-05 12:39

rokonszenvezek Iványi Gáborral

Vendég

#47

2016-04-05 13:06

Ferenc pápa húsvéti szózatának hatására

Vendég

#48

2016-04-05 13:07

Mert ember vagyok és sajnálom őket.Nem semmiért hagyják ott a hazájukat, otthonukat. A gyerekek sorsa különösen bánt.

Vendég

#49

2016-04-05 13:08

Mert egyetértek az emberséges bánásmód követelményeivel, és TUDOM, hogy Iványi Gábor mindig igaz ügyekért harcol, egy igaz ember! Szégyellem azt, ahogy a kormány alapvető emberi magatartást és tartást semmibe véve viselkedik.

Vendég

#50

2016-04-05 13:14

mert Ők is valamennyien emberek, mint ahogy mi is vagy tényleges vagy potenciális menekültek vagyunk