Mátyásföld Imre utcai hévmegálló biztonságos átalakítása

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-03-02 21:18



Vendég

#27 HÉV megálló

2016-03-02 21:22

Tisztelt Uram!

Nem a megállóv al van a baj, hanem a

nem oda figyeléssel. A HÉV járművezető hiába

sípol ha a kedves gyalogos/kerékpáros  nem figyel oda.

Arról nem beszélve hogy ha a füle is be van dugva.

A MÁVnál is így vannak kialakítva a peronok a

legtöbb helyen és ott mégse hallnak meg ennyien mert

valahogy az emberek ott jobban figyelnek.

Ez a petíció egy nagy baromság, nekem is vannak gyerekeim

de már most 9 és 4 évesen jobban körül néznek

az úton is mint egy felnőtt ember...

ERz csupán nevelés kérdése.

 


Vendég

#28

2016-03-02 21:28

Azt hiszem az összes érintett megállót át kell helyezni,így az átkelőn álló helyzetből indul a vonat. Az ellentétes menetről már nem is szólva!!!

Vendég

#29

2016-03-02 21:28

Évente több baleset történik itt, sajnos az utóbbit távolról láttam. Nagyon megrázó volt, főleg mikor megtudtam, hogy milyen fiatal volt az áldozat. Sok gyerek, diák fordul meg a megálló környékén utazás, vagy a túloldalra jutás miatt. Rosszul van kialakítva az átjárás és a megálló is, mindenképpen változtatni kellene a tragédiák elkerülése miatt.

Vendég

#30

2016-03-02 21:39

Mert valóban nagyon veszélyes alig lehet belátni a közeledő HÉV-et, és ezt használja a lányom mindennap és a fiam is ezt fogja, tehát a kérdés, a biztonság elsőrendű nálunk a családban.

Vendég

#31 Re:

2016-03-02 21:54

#10: -  

Látszik hogy nem ismeri a helyet az igen " tisztelt"  kommentelő, mert, ha a CBA feĺől jövök , nagyon nehezen belátható a pálya, mert az egyrészt bevágásban halad, ami azt eltakarja ( nincs meg a rálátási háromszög ), másrészt Mátyásföld Alsó felől emelkedik a pálya, így szinte a látóhatár alól jön a szerelvèny, ami csak úgy vehető észre, ha az ember szinte behajol a pályára. Ezen életveszélyes helyzet valóban csak a város irányában haladó vágány megállójának áthelyezésével oldható meg. A kommentelő cinikus beszólása elkeserítő, mert szerintem az emberi életet ( sajnos ebben az átjáróban már több fiatal, tizenéves halt meg ) nem lehet pénzben mérni, minden meg kell tenni annak megóvása érdekében.

Szávity Miklós


Vendég

#32

2016-03-02 23:09

Anya vagyok,két gyermek ëdesanyja. Az utolsó balesetnél arra jártunk. Megrázó egy gyermek elvesztése
Megoldás kell
HÉVes

#33 Re: Re:

2016-03-03 06:49

#31: - Re:  

 Legyen igaza, de! kérek számokat, hogy hányan haltak meg ott azok közül akik megálltak körbe néztek majd körültekintő óvatosággal átkeltek, de még is elütötte a HÉV, mert rossz oldalról, látóhatár alól rálátási háromszög hiányában érkezett a hibás megállóba?

Mikor a Pest felőli HÉV elé lendületből besétálnak, sőt ha zárja az ajtókat akkor be is futnak, hátha elindul. Lehet is milliárdokat elkölteni, ugyanúgy lesz ott halálos gázolás.

Nem egy fogalmat vagy céget kell okolni, hanem az emberek fejébe rendet rakni!


Vendég

#34

2016-03-03 07:36

Javaslat: Egy lámpa kihelyezése, amely jelzi, hogy jön-e a hév vagy nem, mint az autóknál. Szerintem ez is jó megoldás lenne.

Vendég

#35

2016-03-03 07:59

Addig is, míg bármilyen döntés születik, azonnal jól látható neon színnel kellene kiemelni a járművek elejét! (3 közoktatási intézmény több szász diákját érinti naponta!) Ez a mostani szín teljesen beleolvad a környezetbe...Gyermekek és fiatalok életéről van szó, és ráadásul ne feledjük a "másik" irányból érkezik!

Vendég

#36 Re: Re:

2016-03-03 08:34

#31: - Re:  

 Képzelje el, nagyon is jól ismerem a megállót, és az egész vonalat. Naponta többször járok hév-vel. Valóban nem belátható, de ha egy kicsit behajol az ember, időben, baleset nélkül észre lehet venni az érkező vonatot. Az már teljesen más kérdés ha valakit úgy üt el a hév, hogy bedugott füllel, a világáról nem tudva, körülnézés nélkül átmegy a síneken.


Vendég

#37

2016-03-03 09:14

Nagyon sok szörnyű balesetet láttam azon a helyen . Autós ismerőseim szerint beláthatatlan .

Vendég

#38

2016-03-03 09:25

mert a barátom és a családja a kerületben lakik és szeretném, hogy sokáig éljenek egészségben

Vendég

#39

2016-03-03 10:24

Mert egyetértek a petíciót kezdeményezőkkel!

Vendég

#40

2016-03-03 10:50

Azert mert nüncs jo kialakitva az átjáro.sok gyerek megy arra iskola,ovoda közel van.elég volt hogy szarsagokra kőltenek és nem arra amire tényleg szükség van! 5 gyerekem van.borzalom a közlekedés!!!

Vendég

#41

2016-03-03 11:09

Mert míg a megálló közelébe jártam iskolába,addig is (4év alatt)rengeteg embert gázoltak el. Ráadásul az egyik halálos gázolásnál jelen is voltam.

Vendég

#42

2016-03-03 17:07

Mert nagyon sokszor volt azon a helyen halálos baleset, nagyon rosszul van kialakítva az Örsvezér tér felé a megálló .Balesetveszélyes!!!!

Vendég

#43

2016-03-03 19:11


Mert Hével közlekedem, három gyermekem van
középső Corvin Mátyás gimibejárt és ö is panaszkodott az átjáróra.

Vendég

#44

2016-03-03 20:12

Mind a mai napig balesetveszélyes az átjáró.

Vendég

#45

2016-03-03 20:54

.. a gyerekeinket haza várjuk.... és egy napon nem jön..jönnek...
Figyelmetlenek, kajlák, de nekünk kellene kicsit okosabban alakítani - legalább ott ahol lehet - a közlekedést...

Vendég

#46 Re: Re: Re:

2016-03-03 20:58

#33: HÉVes - Re: Re:  

Azt gondolom, azért csak megérné megnézni, hogy más megállókban mennyi baleset van....  mert  a gyerekek ott is ugyanilyenek....   azt hiszem itt messze az átlag feletti, akkor pedig tenni kell valamit! mégpedig minnél elöbb....   

A hév- vezetőknek is borzasztó lehet ....   A szülőkről nem is tudok beszélni...


Vendég

#47

2016-03-03 21:04

Ma is történt baleset az Örs után. Simán lehet, hogy a fordított közlekedést is meg kellene szüntetni! A HÉV- nek, mint közlekedési eszköznek, kell az embereket, az emberek szokásait szolgálni. Nem fordítva!

Vendég

#48

2016-03-04 04:46

Ha edesanyuka nem tanitotta meg arra a gyereket, hogy ha atmegy az uton, a sineken, korul kell nezni, akkor oda tehetnek barmit, ugyanugy lesznek balesetek. 4 evet jartam a Corvinba, rendszeresen jarok hevvel (a mai napig) es soha semmi gondom nem volt belole. A megallo minosege ugyanolyan, mint barmely mas megalloe, valahol meg ennyi kerites sincsen :) Egyszeruen meg kell tanitani a gyereknek(az elet minden teruleten), hogy ne csolatasban menjen elore a sajat feje utan. Lampaval sem lenne semmi valtozas, ugyanugy atrohangalnak majd a piroson, a belathatosag meg szerintem eppen eleg, ha nem nez korul a gyerek, vagy atrohan a sineken, akkor is el fogja utni, ha 8ezer km-rol latja a hevet...


Vendég

#49

2016-03-04 07:44

Elég rég óta 1961 óta vagyok kerületi lakos és igy tudom hogy régebben az Örs vezér tere felé menő hév az átjáró előtt állt meg. Elképzelni sem tudom mijen megfontolásból tették át a megállót, de az biztos, hogy azóta szaporodtak a sajnos minden esetben halállal végzôdô balesetek. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a gyermeklétszám is megnövekedett, így sokkal többen használják a hév et. Véleményem szerint, még a veres péter úti átjáróba is kellene egy lámpával vezérelt átjáró.

Vendég

#50

2016-03-04 08:46

Nagyon csodákozom azon, hogy milyen rosszindulattal állnak hozzá egyesek egy pozitív kezdeményezéshez.

Ezek az emberek, gyerekek nem piros lámpán mentek át, nem kiszaladtak az útra, nem szándékosan vétettek a szabályok ellen. Egyetlen pillanatban nem a jó irányba néztek.

Nem jó, hogy nagy sebességgel robog át egy szabályozatlan gyalogos átkelőn a vonat. Egyébként pedig nem volt fülhallgató a lány fülében és a fiúéban sem pár évvel ezelőtt!