Tiltakozás a Hóman-szobor felállítása ellen!


Vendég

#1

2015-12-06 17:23

A humanista tisztesség azt kívánja,hogy tiltakozzak a horthysta restauráció minden formája ellen

Vendég

#2 Re:

2015-12-06 17:31

#1: -  

 Egyetértünk!


Vendég

#3

2015-12-06 18:09

egyetértés

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2015-12-06 18:45



Vendég

#5

2015-12-06 19:10

Egyetértek a tiltakozással!

Vendég

#6 Re:

2015-12-06 19:12

#5: -  

 


Vendég

#7

2015-12-06 19:18

Remélem a tiltakozásunk eljut a megfelelő helyre,és nem lesz Hóman szobor.

Vendég

#8 Re: A petíció szövegét Zsolnai Júlia előadóművész írta és nem az aki itt aláírta Székesfehérvárról

2015-12-06 19:45

#4: Láng Judit újságíró - A petíció szövegét Zsolnai Júlia előadóművész írta és nem az aki itt aláírta Székesfehérvárról 

 Kedves Judit! Teljesen igaza van,a szöveget nem én írtam. Mivel a szöveg úgy terjed, hogy mindenki felhasználhatja, írja át a saját nevére és úgy ossza meg, ezért merészeltem ezt így elindtani, így azt gondolom ez nem plágium. A facebookon fel is tüntettem, hogy a facebookon terjedő szöveggel alkottam meg ezt. Én magam is úg találtam rá, hogy más a saját nevével írta ki a facebookon, és így úgy gondoltam, könnyebben terjed, mint ha mindenki átírogatja a nevére és megosztja. Egyébként elmondom, hogy magam és Ráczné Földi Judit tiltakozott legelőször a szobor ellen. Miután a székesfehérvári közgyűlés meghozta támogató döntését mi a Bartók Béla téren - ahová a szobrot tervezik- kiláncoltuk magunkat. Amennyiben úgy gondolja, hogy töröljem még mindig, akkor szóljon és megteszem. Ez esetben azt javasolom, hogy Zsolnai Júlia csináljon egy ilyen petíciót, mert ez így gyorsabban terjed.

 

üdvözlettel:

Dr. Mihályi Mónika

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2015-12-06 19:53



Vendég

#10

2015-12-06 20:39

Mert a gondolat felvetülése maga is felháborító,gusztustalan

Vendég

#11

2015-12-06 20:40

A Hóman Bálint szereplése a politikai életben egy kegyetlen, embertelen és barbár szövetséget és sok - sok ezer ember halálát és az országunk vesztes lerongyolódását, rombadöntését is jelentette !!!
TILTAKOZOK a Hóman szobor és más hasonszőrű politikusok szobrainak állítása ellen, akik történelmünk szégyenei is lehetnek !!!! Gál Béla.
Zina

#12 Re: Re: A petíció szövegét Zsolnai Júlia előadóművész írta és nem az aki itt aláírta Székesfehérvárr

2015-12-06 20:43

#8: - Re: A petíció szövegét Zsolnai Júlia előadóművész írta és nem az aki itt aláírta Székesfehérvárról 

 Egyáltalán nem kell törölni, hiszen a petíció szerzője kiírta a forrást . A plágium az egészen más. 


Vendég

#13 Re: A petíció szövegét Zsolnai Júlia előadóművész írta és nem Dr. Mihályi Mónika Székesfehérvárról.

2015-12-06 21:17

#4: Láng Judit újságíró - A petíció szövegét Zsolnai Júlia előadóművész írta és nem Dr. Mihályi Mónika Székesfehérvárról.  

Én azt gondolom, azért tartunk itt, mert Önök mindenre csak ezt tudják mondani, plágium, törölje, mejd mi elindítjuk, stb. Mit indítanak Önök el? Egy nagy frászt indítanak el bármi! Ahelyett, hogy örülnének, hogy a megkeresésünk nélkül, bennünket is rossz fényben feltüntetve elindítottak egy kezdeményezést, ami alapvetően helyes, most azon agonizálnak, hogy a petíció szövegét ki írta. Ha nekiveselkedem ezerszer jobb szöveget írok, s nem büszkélkedem újságírói mivoltommal!

Mi, egyszerű magyar polgárok, akiknek van affinitása a humanizmusra, s elvetnek minden emberiségellenes bűnt azt gondoljuk, tök mindegy, ki írta a petíció szövegét, a lényeg, hogy Magyrországon soha sehol ne állítson senki olyan szobrot, amely akár csak egy szerény kisebbséget is, de csalódottsággal, elkeseredettséggel tölt el, mert szobrot azért állítunk, ha állítunk, hogy az egy ország, egy nép, nemzet minden polgárát összeforrasszon, s ne elválasszon!

Hóman Bálintnak a történészi munkásságát, fehérvár fejlődése érdekében kifejtett képviselői tevékenységét tiszteletben tartva sem lehet szobrot állítani a holokauszt előidézése és lefolyása, valamint Szálasi nyilaskeresztes rémuralmának végsőkig tartó támogatása miatt.

Mi, gondolom többségében mindezekkel tisztában voltunk, amikor a tiltakozó petíciót aláírtuk, s eszünk ágában sincs azt vizsgálni, kinek a fejéből pattantak ki a szép szavak!

A lényeg a tiltakozás, s ezzel a szoborállítás megakadályozása, és nem az, hogy Láng Judit, Zsolnai Júlia, vagy Mihályi Mónika tudja veretesebben leírni a petíció magyarázó szövegét!

 

 

 

 


Vendég

#14

2015-12-06 21:28

Mert felháborító hogy egy ilyen embernek mondott szörnyetegnek emlékművet állítsanak

Vendég

#15

2015-12-06 22:17

Mert teljesen egyet értek vele !

Vendég

#16 Re: Re: A petíció szövegét Zsolnai Júlia előadóművész írta és nem Dr. Mihályi Mónika Székesfehérvárr

2015-12-06 22:20


Vendég

#17

2015-12-06 22:55

Mert tiltakozom

Vendég

#18

2015-12-07 00:13

Ha az ember egy kavicsot dob a Dunába, egy hógolyót eldob aligha lesz belőle áradás, vagy lavina, de ha a semminél csak alig is több az esélye, hogy hatással lenne a tiltakozásom, akkor nyilvánosan tiltakozom Hóman és a Hóman-félék rehabilitálása, szoborral való példaképpé állítása ellen. Nincs javasolható módszerem arra, miként lehetne megtartani Magyarországot a békében, és Európával közös úton, de ez a háborús és kirekesztő retorika, amit a Hóman szobor is fémjelez, biztosan árt hazámnak. dr. Donáth Ferenc orvos.

Vendég

#19

2015-12-07 00:56

Kívánatos lenne, hogy aki úgy dönt, hogy aláírja, SAJÁT névvel tegye, ne afféle "vicces" nickname-mel, mint pl. Hanna Hanna.
Nem túl régen, azért ment a levesbe egy jobb sorsra érdemes, kormányellenes petíció, mert valaki Viktor Orbán néven, alcsúti lakosként írta alá, és ezt senki nem törölte...

Vendég

#20

2015-12-07 02:09

Megosztottam...
...egységben (több) az erõ.
Cseresnyési László

#21

2015-12-07 03:08

Hóman nem csak abban különbözik a futószalagon gyártott antiszemitáktól, hogy a megalázó és aljas törvények kezdeményezőjeként lépett fel, hanem abban is, hogy ő rendelkezett azzal a realitásérzékkel és tudással, hogy pontosan átlássa, mi fog történni. Az ő esete tehát más, mint a vészkorszak előtti acsargóké (vö. Prohászka) és a habókos fasiszta szépíróké (vö. Nyírő). Én -- mint a magyar jobboldal nemzeti gerincének őre -- valójában azt kívánom, hogy a tiltakozásunk ellenére is állítsák fel azt a szobrot. Ez ugyanis újabb bizonyítéka lesz annak, hogy a "mi megvédjük a mi zsidainkat" retorika mögött valójában teljes érzéketlenség van: nagy és mély megvetés a zsidók iránt. A ti érzékenységetek és fájdalmaitok nem számítanak, mert ti nem vagytok mi.


Vendég

#22

2015-12-07 03:14

Azért írtam alá, mert elegem van ezekből az agyrémekből, abból, hogy tisztára mossák a múlt gazembereit a maiaknak tett gesztusokkal, hogy vissza akarnak hozni szörnyű időket és az ország nagy része ezt ugyanolyan tétlenül nézi, mint 1944-et...
Csölle Zoltán

#23

2015-12-07 03:58

Hallatlan, és gyalázat lenne, amennyiben mégis állítanának egyet!

Kérdem én:  Mit akarnak ezzel reprezentálni, és kinek? Fölösleges kedélyborzolás.

Netán "egyfajta erő" fitogtatása, akaratátvitel, majd mi megmutatjuk mi jó a népnek jelszóval?

Így, vagy úgy, akkor is gyalázat! Ezek szerint, szerintük úgy látszik nincs más arra érdemes személy, akinek valóban, és közmegelégedésre lehetne, sőt kellene szobrot állítani.

"Csillagos ötös"!? az ötletgazdának. Úgy látszik ráér, 's jómódjában már azt sem tudja mit csináljon.

Gyalázat!

 

 


Vendég

#24

2015-12-07 04:45

Mert egyetértek vele nácibarátoknak ne legyen szobra Magyarországon

Vendég

#25

2015-12-07 05:38

Azért írtam alá ezt a petíciót, mert elegem van már abból a történelem hamisításból, ami itt évek óta zajlik. Én legszívesebben a hazaáruló háborús bűnös Horthy szobrot is ledönteném!