Lehessen IC-n is kisállattal (pl.kutya, macska) utazni!


Vendég

#26

2015-11-10 11:05

Mert van cicám és kutyusom is és vidéken élnek rokinaim!olcsóbb lenne ha vonattal tudnék le utazni!most ritkán megyek,és kocsival!

Vendég

#27

2015-11-10 11:30

Sokszor utazom kutyámmal!!!!
Méltatlannak tartom,hogy ki vagyunk rekesztve bizonyos-nem is ingyenes-szolgáltatások nyujtotta lehetőségekből....

Vendég

#28

2015-11-10 11:43

mert igazságtalannal tartom , hogy állatvédelem van ha van, de egy ilyen egyszerűen megoldható dolgot külön kelljen kérnünk. Mindenki vigyáz egy utazás alkalmával saját magára és a vele vitt állatkára, tehát kérjük ennek humánus elbírálását, és engedélyezését.

Vendég

#29

2015-11-10 11:47

Van kutyám és szeretnék kirándulni vele!vidéki rokonok látogatása is jó lenne!

Vendég

#30

2015-11-10 11:52

Mert van kutyám

Vendég

#31

2015-11-10 12:07

Imádom az állatokat az állatok sok embernél jobbak es a kutya tartok szamara családtagok!!!joguk van bármilyen közlekedési eszközön utazni!!!!

Vendég

#32

2015-11-10 12:07

Alapvető jogom van utazni a vonaton, szerintem gyorsvonaton is, ha eleget teszek annak a kötelezettségemnek, hogy póráz és szájkosár van a kutyámon. Mindkét kutyám kultúráltan tud viselkedni, nem piszkít zárt helylen, nem "zabál", maximum eszik, csak akkor, amikor adok neki. Ki a felelős a vonaton való etetésért? Nem a kutya. Tisztábbak, mint sok ember és normálisan is viselkednek. Nem szemetelnek, nem nyomnak rágógumit az ülésbe, nem kenik össze csokoládéval az ülést, mint sok gyerek ( szülő felelőssége lenne legalább letörölni), nem ugrálnak cipőstül az ülésen, sorolhatnám, hanem a földön fekszenek, megjegyzem felnőtt jegy ellenében. BKV-val sem szeretek utazni, mert az emberek bunkók és a mindennapi problémájukat rajtuk élik ki, belerugnak, rálépnek. Két kutyával pl. nem szállhatok fel BKV-ra, még úgy sem, hogy mindketten az enyémek és nem ölik meg egymást. Miért is nem tudunk békességben egymás mellett élni? Mert meg kéne tanulnunk végre viselkedni és a másik emberbe nem belekötni, mert nincs rajta sapka.

Farkas Szilvia

Évi

#33 Re: Re: Re: vélemény

2015-11-10 12:19

#12: legless - Re: Re: vélemény 

 Akkor utazzatok együtt. Én szerencsére autós vagyok, ezért engem ez a probléma nem érint, én beteszem a két kutyát a hátsó ülésre és start.  De hogy Ti milyen sötétek vagytok az állattartással kapcsolatban az egészen elképesztő. Egyébként sem akar egyetlen kutyás sem veletek utazni, pont azért akarnak külön kocsit maguknak. Másrészt a kutya / macska nem zabál a vonaton, nem hugyozik, nem végzi el a dolgát, ha halvány fogalmatok lenne az állattartásról ilyen hülye érvet fel sem hoznátok. Egyébként némely kétlábút elnézve (büdös, koszos, mosdatlan, piás, neveletlen kölyökkel száll fel, amelyik hisztizik, lezabálja, leönti az üléseket) a kutya lényegesen tisztább állat. Nem kutyásként is kutyás kocsiba vennék jegyet, ha utaznom kellene....Tényleg pokoli szerencsém van, hogy van egy öreg autóm, és azzal mehetek a kutyákkal bárhova minden idióta megkötés nélkül. Állatvédőként egyébként nagyon sok kutyát fuvaroztunk az ország különböző területére, soha nem volt gond. Nyugodtan feküdtek az autó különböző pontjain.


Vendég

#34

2015-11-10 12:26

Hogy Magyarországon civilizált módon éljünk az állatokkal.. És ne az ellenséget lássuk egy kutyában.

Vendég

#35

2015-11-10 12:45

Nagyon jó ötlet és sok sikert kívánok hozzá! Néhányszor sajnos muszáj vagyok én is a kutyámmal vonatra szállni, szóval nagyon örülnék ha megvalósulna.
Illetve az is jó lenne ha ez a másodosztályú vonat kabinos lenne, így el lehetne különíteni a kutyát a macskától, a macskát a madaraktól, minden fajnak lehetne egy egy kabinja. :)
Karin

#36 Re: Re: vélemény

2015-11-10 12:49

#25: - Re: vélemény 

A vanaton pl. soka koszossabb és büdesebb ember szoktak utazni mint sok kutyák. Nekem segélykutyam van, és nagyon korlátott vagyok. Nagyon szép, ha egy buszvezető az mondja neked: Udvardögöt nem visszi. Magyarországnak még sokat kell a kutyakulturara tanúlni. 

Ursula33

#37 Re: szájkosár

2015-11-10 12:54

#3: - szájkosár 

 Ezzel nem értek egyet! 

Engem gyerekkoromban egy olyan pincsi harapott arcon, aki sem előtte, sem utána senkit nem harapott meg. Nem tettem semmi szokatlant, ismertem a kutyust, sőt sokszor setáltattam is, de akkor éppen hallott valamit, ami a hátam mögül jött és bekattant. 


Vendég

#38

2015-11-10 12:55

Én is kutyával utazom/utaznék! Nem a kutyákat kell kitiltani a tömegközlekedésből hanem a hozzá nem értő,felelőtlen gazdákat. Magyarországon még mindig rossz szemmel néznek a kutyásokra,ami egy részről az állattartóknak is köszönhető. A kutyáról ugyan úgy kell gondoskodni mint egy gyerekről és ehhez hozzá tartozik a megfelelő nevelés és a szabályok(írott,íratlan)betartása. Tőlünk nyugatabbra ez sokkal kultúráltabban folyikés ennek köszönhetően szinte alig van olyan hely ahova ne mehetnék be a kutyámmal. Bevásárolni,utazni,ügyet intézni és étterembe is tudunk együtt menni. Egyetlen kitétel van:a póráz.

Mónika

#39 Mónika

2015-11-10 13:45

#4: Anabella - vélemény 

 Hát ez egy felesleges , és nagyon buta hozzászólás volt ! A cikket azért nem ártott volna végig olvasni , ha már szeretett volna hozzá szólni ! 

 

KutyávalVonaton

#40 Re:

2015-11-10 14:40

#35: -  

 Nem rossz ötlet! :)


Vendég

#41

2015-11-10 15:04

Azért irtam alá mert én is szeretnék utazni a kutyámmal.

Vendég

#42

2015-11-10 15:25

havonta (én és a bulim) legalább egyszer Kecskemét-Mátészalka között ingázunk, több órát spórolnánk meg, ha lehetne IC-n kutyussal (lakásban tartott, szocializált, tiszta) utazni!!!!

Vendég

#43

2015-11-10 15:42

Mert a máv és a volán nagyon szörözik ha ha háziállattal akarok utazni , jobb lenne ha a szolgáltatás szinvonala lenne megfeleló!

Vendég

#44

2015-11-10 16:57

Nekem is van kutyám és mindig problémát okoz , ha el utazom .hogy kire hagyjam.

Vendég

#45

2015-11-10 16:59

Mert nekem is van kutyám és sok helyre vonattal utazunk!

Vendég

#46

2015-11-10 17:45

Mert fontosnak tartom a celkituzeset

Vendég

#47

2015-11-10 17:57

Az ember legjobb cimbijének a vonaton is ott a helye.

Vendég

#48 Re: vélemény

2015-11-10 18:04

#4: Anabella - vélemény Nem vagyok gyerek ellenes, de én a kisgyerekkel utazókat tenném külön kocsiba, mert ők aztán tudnak szemetelni, ragacsos, csokis kézzel mindent összefogdosnak, cipővel a plüss ülésre felmásznak és mind eközben az anyuka elégedetten vigyorog, hogy milyen édi-bédi gyereke van. Ezzel szemben a kutyusok az utat végig egy helyben fekve vagy ülve töltik, nem szemetelnek, nem szoktak a vonaton sem pisilni sem kakilni, tehát sokkal kulturáltabban viselkednek utazás közben, mint sok gyerek. A kutyusoktól csak tanulni lehetne az embereknek.


Vendég

#49

2015-11-10 18:51

Mert ha a kutyát, cicát megfelelően szocializálták, nem történhet semmi baj!!! Régen volt kutyajegy. Én is így utaztam a helyjegyes vonatokon a kutyámmal.

Vendég

#50

2015-11-10 19:00

Kutyás vagyok és jogosan szeretném utaztatni az összes kis állatkákat!!!!