Lehessen IC-n is kisállattal (pl.kutya, macska) utazni!


Vendég

#126

2016-01-19 19:58

Fontos! Légyszi csatlakozz! Köszi :)

Vendég

#127

2016-01-20 08:06

Elképesztően porosnak tartom, azokat a szabályrendszereket, melyek hátráltatják a gyors és produktív együttműködést. Nagyon sok kutyatartót látni Pesten, korlátozni őket a szabad vonatozásban, azért, mert egy négylábúval utaznának A-ból- B-be, abszolút érthetetlennek tartom. 

Talán a biciklisek mellett, a kutyások is megférnének, és ezt a megoldást sem tartom kedvezőnek. A legtöbb kutya tisztábban van tartva, mint egy egy utas. Talán jobban is zavar egy ápolatlan ember, mint egy simogatásra vágyó szőrmók. 

Macska

#128 Re: vélemény

2016-01-20 13:15

#4: Anabella - vélemény 

 Ilyen alapon akkor tiltsák ki a kisgyerekeket is a vonatról. A macskáim csendben végigülnék az utat, a hordozóban vagy a cicakocsiban, (olyan mint egy babakocsi, de ezt kisállatoknak találták ki.) senkit nem zavarva, de olyanban volt már részem, hogy anyuka nem bírt a fenekén maradni, a csecsemő meg Pesttől Sopronig üvöltött.... Sőt, nem IC-n volt már, hogy a kedves család kirakta a bilit a folyosó közepére és a ott szaratta a gyereket....

Allergiáról meg annyit, ha igaz lenne, nem csak hisztéria, akkor a közelemben hullanának az emberek, mert több macskaszőr van rajtam, mint egy macskán.... Mégse kapott még senki allergiás rohamot tőlem...


Vendég

#129 Re: vélemény

2016-01-26 00:42

#4: Anabella - vélemény 

 Én a virágporra vagyok allergiás,mégis kénytelen vagyok elviselni a virágcsokrokat buszon,vonaton. Egyébként több embert láttam vonaton enni (felnőttet gyereket egyaránt),mint kutyát. Mellesleg a gyerekek nagy része sem szeret utazni,csak futni meg kertes házban élni. Ja, a kutyáknak is kell jegyet venni és nekeik ezért nem jár külön ülés. A petíció lényege,hogy legyen elkülönített vagon,fülke,ahol lehet kutyával utazni.


Vendég

#130

2016-02-08 18:42

Szeretem az állatokat!

Vendég

#131 Re: vélemény

2016-02-08 18:45

#4: Anabella - vélemény 

 És ha ugyanúgy lenne kisállatos kocsi mint régen a dohányzó volt? Akit zavart másik kocsiba váltott jegyet. Ennyire egyszerű. Cicát mindenki hordozóban szállít, így nem fognak a kutyákkal összetűzésbe keveredni:)


Vendég

#132

2016-02-09 11:17

Külföldön járva nagyon meglepett, hogy a kutya szinte mindenhova bemehetett a gazdival. Egy nagy kiállításon is ott sétáltak a kutyák a gazdájukkal. Talán emberközelibb lenne a kutyák jelenléte. Azok akik nem törődnek a kutyájukkal, az úgysem viszi magával sehova.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-10 19:07



Vendég

#134

2016-02-10 19:17

Nyáron sokat utazok! ..és a kutyáim nélkül sehová !!!

Vendég

#135

2016-02-11 11:52

Alàírtam,mert ha az összes menetrendszerint közlekedő jàrművön megengedett,akkor ez se legyen kivétel.A dràga vonatjegy àrba férjen bele a kutya is!

Vendég

#136

2016-02-11 19:36

Nagyon szeretem a kutyusokat és igen is helyük van hogy,utazhasanak velunk akàr vonaton isss!!Bàrhovaaa:)))

Vendég

#137

2016-04-07 06:35

Jó lenne minden utazó számára!

Vendég

#138

2016-04-07 13:33

Igaz most nincs kisállatom, akit szállítanék, de volt hogy a beteg kiskutyámat vinnem kellett más városba állatkórházba, és nem tudtam felvinni a vonatra, amit a k*cs*g jegypénztáros elfelejtett velem közölni, persze megvettem a jegyet és jól látta hogy kutyával vagyok...a kaller persze habzó szájjal szállított le, nem is értettem mi az hogy nem lehet felvinni állatot a vonatra...hú de jó állapotban vannak így is, nem hinném hogy a kutya olyan sokat rontana a helyzeten...a buszokon lehet szállítani...alap lenne hogy vonaton is!!!!!
JK

#139

2016-04-07 19:18

Nekem azért lenne fontos, mivel jövőre egyetemre fogok járni, és a kutyámat is szeretném magammal vinni. Közepes testű kutyáról van szó, mellettem abszolút nyugodt. Természetesen szájkosárral utaztatnám őt, hogy a többieknek ne legyen aggódnivalójuk. Még azt is bevállalnám, hogy szállító boxban utazzon, bár így neki is és nekem is elég kényelmetlen lenne, mivel Komáromból utaznánk Kaposvárra, 1 vagy több átszállással, és 4 órányi utazással, de valahogy biztosan megoldanánk.


Vendég

#140

2016-04-14 16:49

MÁV-dolgozóként sokat utazom, kutyával is. Igaz, az IC-n történő utazás nem érint, mivel nálunk nem állnak meg. Sok utaspanaszt meghallgatok az érintett témával kapcsolatban. Úgy érzem, hogy jogos az igény a kutyával/cicával történő együtt-utazásra IC-vonatokon is.

Vendég

#141

2016-05-24 07:41

8 éves, középméretű kutyánkkal minden évben Budapestről utazunk nyaralni Magyarország legkeletibb pontjára, egy gyönyörű kis faluba. Vonattal megyünk, s mivel IC-ra nem szállhatunk fel kutyával, utunk egy teljes napot vesz igénybe. Dönci tapasztalt utazó, szereti az embereket, s nyugodtan fekszi/üli végig az utazást. Az utasok, jegykezelők szívébe minden utazás alkalmával belopja magát., soha nem volt problémánk útközben vele. Egyszerűen érthetetlennek találjuk, hogy miért nem lehet még mindig Inter City-re kutyánkkal felszállni., s a kényelmes, gyors utazás helyett órákat zötyögni, s a célpont elérése érdekében többször átszállni kutyával, csomaggal!!! NAGYON VÁRJUK EZ ÜGYBEN A KUTYÁSOK SZÁMÁRA POZITÍV INTÉZKEDÉST!

Vendég

#142

2016-05-26 20:22

Ember és állat barát vagyok, ezért írtam alá.

Vendég

#143

2016-07-02 08:09

Mért időnként a Balatonra utazom a kutyusommal a fiamhoz.

Vendég

#144

2016-07-11 12:18

En a kozepes es nagytermetu kutyasok kedveert irtam ala. Ezek sokszor meg nyugodtabbak is mint a kicsik! Szerintem a gazdinak kell eldonteni lehet e a kutyaval utazni es hogy van nevelve! Esetleg az allatorvos adhatna igazolast hogy a kutya bekes! Ugyanez kellene hogy vonatkozzon a szajkosarra! Sok kutya csak feleslegesen szenved es pont a szajkosar idegesiti! Es amilyen draga a jegy a kutya epp bele ferne az arba! Miert kell neki jegy ha a padlon ul?! Kulfoldon a kutyak ingyen utaznak es szajkosar nelkul! Akinek ez Nem tetszik vonuljon messzebb vagy ne utazzon! Sokan Nem szeretik az allatokat de miert ezek miatt szenvedjen egy kutya vagy a gazdaja?!


Vendég

#145

2016-07-11 17:49

A Szeged-Budapest Nyugati vonalon szeretnék kutyával utazni. Itt ugyan vannak az IC vonatokon nem helyjegyes kocsik, többségük állapota azonban kritikán aluli. Zajosak, rázkódnak, büdösek, borzasztó koszosak, és nyáron elviselhetetlen a hőség. Nem szívesen vinném fel rájuk a kutyámat. Azért szeretném helyjegyes kocsiban utaztatni, hogy a lehető legkevesebb stressz érje. Egy méretesebb sheltie-ről van szó. Nem üti meg a közepes kutya kategóriát, azonban egy kézipoggyász méretű boxba se préselném már be.

Szinte biztosak lehetünk benne, hogy az a nagyobb méretű kutya, akit vonattal akarnak utaztani (vagyis törődnek vele) tud viselkedni, konroll alatt van. Ez sajnos nem mondható el sok kis méretű kutyáról, hiszen ha rosszul viselkednek, őket könnyen fel lehet kapni és betuszkolni egy dobozba. Néhány hete egy szállítódobozba csukott yorki szünet nélkül, becsülettel végigugatott egy másfél órás vonatutat. A gazdinak fogalma sem volt hogyan reagálja le a viselkedését. Ezzel szemben az én "nagy", de iskolázott kutyám nyugodtan ücsörögne a lábam mellett.

Ha nem valósítható meg a külön kocsi a kutyával utazóknak, akkor is működőképes lehet a rendszer. Ehhez persze szükség van a kutyások és kutyátlanok közötti kultúrált kommunikációra. Ha valakit valamilyen ésszerű oknál fogva zavar a kutyám, és udvariasan szól, akkor átülök távolabbra. Viszont nekik is tiszeteletben kell tartaniuk, hogy fizettem a jegyekért, és nekem is el kell jutnom a-ból b-be. Más országokban, illetve villamoson, metrón, héven ez megvalósul. Ezért úgy gondolom, hogy a budapesti tömegközlekedésben működő rendszert alkalmazni lehetne vasúton is. 


Vendég

#146

2016-07-12 06:13

Miért ne utazzunk a barátainkkal? Nekem az állatok a legjobb barátok.
Áfonya

#147

2016-07-12 15:00

Sziasztok mert a kutya a leghűségesebb társunk a világ minden pontján ...ők is megérdemlik,hogy törődjünk velük ők is az életüket álldozzák a sok jóval ebben a csúnya erőszakos világban ❤️


Vendég

#148

2016-08-09 12:35

Szeretném a kis unokámat látogatni Níregyházán, nincs aki a kutyusomra vigyázzon! Vonattal 1/2-óra alatt ott lehetnénk, ha a kutyus is jöhet az IC-re!

Vendég

#149

2016-08-09 18:15

egyetértek,
matiska

#150

2016-09-05 10:06

nekem is van kutyám és az ic sokszor megkönnyítette volna az utazásunkat