Szatyor Miklós a Pécsi állatkert igazgatója mondjon le!!!


Vendég

#251

2015-11-02 10:49

Egyszerűen felháborító ez a történet.
1. Hogy fordulhat elő, hogy megszökik egy farkas?
2. Miért kell éles lőszerrel kilőni egy farkast?Farkas helyenként szelídebb mint egy kuvasz.
Persze a válasz költői, hisz az igazgató azért lőtt, mert félt attól, hogy esetleg a farkas keresése jelentős anyagi és erkölcsi kárt okoz, hiszen sok ember keresi és nagy a felhajtás az ügyben.
Egyszerűbb volt lelőni. Fasza. Én meg az igazgatót lőném le, ..nekem is egyszerűbb lenne.

Vendég

#252

2015-11-02 10:49

Miért nincs altatásra alkalmas fegyvere az Állat kertnek!?
Vegas

#253

2015-11-02 10:52

Úgy veszem észre azok fröcsögnek a legjobban, akiknek fingjuk sincs a körülményekről.
Sok agyhalott fotelmegmondóember jobban tudja mi történt mint azok, akik ott voltak...
Nem volt más lehetőség, azért lőtték ki.
Pont.


Vendég

#254

2015-11-02 10:55

Azért írtam alá , mert szerintem az ilyen ember nem való állatkrt igazgatónak ,sőt szerintem egy összeszokott falkába nem lehet berakni egy újonnan érkezett állatot. Úgy gondolom ideje menni !!

Vendég

#255

2015-11-02 11:01

Mert egy ilyen szemétláda nem érdemli meg, hogy egy állatkert igazgatója legyen. Humánusan, altatással is be lehetett volna fogni azt a szerencsétlen állatot.
Berci

#256

2015-11-02 11:02

Ha egy állatkert igazgatója volnék, névről ismerném az állataimat, ha nem lenne nevük, adnék nekik, és semmi esetre sem lőnék rájuk. Megpróbálnám megmenteni őket, ha elkóborolnak. Miért nem kérték a farkasokat mentő és tartó, több természetfilmben bemutatott, ha jól tudom, Dunakeszin élő "Farkasember" segítségét? Mindenképpen altatólövedéket kellett volna használni. Nekem gyanúsak az állat szökésének körülményei is. Az az érzésem, emberi hanyagságot takargatnak. Megerősíthetem továbbá, hogy Szatyor Miklós nem csak egy tigrisbőrön, hanem zebrabőrön ücsörögve is látható a Google fényképkeresőjén. Ezeket vajon hol lőtte? Véleményem szerint semmiképpen nem alkalmas állatkerti igazgatónak egy ilyen ember. Szíves figyelmébe ajánlanám Gerald Durrell könyveit és a Jersey-szigeteki állatkertjében forgatott "Fészkes fenevadak" című filmet is, okulásul. Én a farkasokkal vagyok.


Vendég

#257

2015-11-02 11:06

Így is nagy ütemben pusztuló természet és vadállomány és inkább védeni kellene, pláne egy állatkert igazgatójának. Ha már ő sem teszi, mit várhatunk mástól ?

Vendég

#258

2015-11-02 11:08

Mert nem értek egyet a farkas kilövésével. Altató lövedéket kellett volna használni.

Vendég

#259

2015-11-02 11:09

Nagyon sajnálatos az emberi mulasztás megint egy ártatlan állat
életébe került ez a hozzáállás nem megengedett lett volna más lehetőség is a befogásra !

Vendég

#260

2015-11-02 11:11

Azért írtam alá, mert felháborít az éles lőszerrel való kilövés, inkább altató lövedéket kellett volna használni. Főleg egy állatkert igazgatója "tudhatja?" a legjobban, hogy mennyi állat faj van a kihalás szélén, pont az ilyen cselekedett miatt. Szerintem nem való az ilyen ember egy állatkert igazgatására. Köszönöm

Vendég

#261

2015-11-02 11:15

Mert nemhiszem ,hogy az állatokkal szemben mindig a legradikálisabb dolog a megoldás ,nekik is joguk van a nyugodt élethez .....az ember sajnos hajlamos elfelejteni ,hogy egy állat is érző lény ,szeret,szenved,éhes ,és szeret élni .

Vendég

#262

2015-11-02 11:19

Kevés a lemondás! Adjanak ki rá kilövési engedélyt és induljon a vadászat!


Vendég

#263

2015-11-02 11:20

Gyermekkorom talán első mozifilmje a "Lobó, a farkas" volt. Imádom a farkasokat, szépek, nemesek.

Vendég

#264 Re:

2015-11-02 11:21

#253: Vegas -  

  Én csak azt nem értem, hogy embereknek bármilyen véleményük van, és ha úgy érzik a véleményük mellett ki is állnak ezt miért névtelenül teszik. Ha valaki olyan bátor, hogy ellent merjen mondani a hozzá, szólok jó 99.99%-ának véleményével szemben nevét miért nem meri leírni? Egyébként ilyen alapon, hogy mi lett volna „ha” akár bárkit meglehetne ölni. Nemcsak állatot, embert is, ha jön veled szembe és csúnyán néz rád. Azon az alapon, hogy úgy érezted meg akar ölni. Meg kell érteni még annak is, aki itt helyesli a farkas kilövését, hogy ez nem így működik. Főleg a jelenlegi szituációban történt eljárás nemcsak embertelen volt, hanem szerintem törvénytelen is. De kérem, akinek véleménye van, legyen annyi kurázsi benne, hogy nevét is adja hozzá. Talán attól fél, hogy ha nevét adja őt is KILÖVIK! Sok agy halott fotel megmondó ember, ha nem is ír alá, de az a bátor, aki ellent mond, legalább oda illeszthetné a nevét, amikor a sámliján ülve írdogál.

A leglehetetlenebb helyzetben is van emberséges megoldás csak akarni kell.

Tisztelettel László Kajaty!  


Vendég

#265

2015-11-02 11:21

Förtelem!!! Álmunkban nem gondoltuk volna, hogy a turisták által rendszeresen látogatott Misina szívében lévő állatkert ilyen elmebetegek tulajdonában áll! :O :( :( De döbbenet, ez a féreg ott az állatkerten belül meri művelni az ilyen borzalmakat?? Ez pedig kapásból fel kell tűnjön az első arra járónak, hiszen az állatkert környéki kirándulóösvényeken nem egy helyi lakos is napi rendszerességgel megfordul friss levegőt szívni! Meg fel nem fogom, hogy az ilyen agyhalott tetveket hogy a fenében válasszák meg állatkerti igazgatónak?? Az ilyennek egy állathoz semmi köze!!!

Vendég

#266

2015-11-02 11:23

Azért mert az ilyen posztjára teljesen alkalmatlan személynek/szándékosan kerültem az"ember" megszólítást/ el kell tűnnie a süllyesztőbe.Mégpedig úgy, hogy soha a büdös életben ne kerülhessen állatok közelébe.

Vendég

#267

2015-11-02 11:23

"Nem volt nála altató lövedék" Ugyan miért nem? Talán azért mert nem is azt akarta? Ha elindulok egy vad kilövésérei ill. meglövésére, akkor egyértelmű hogy tudom melyik puskát, és lövedéket kell vinni!!!


Vendég

#268

2015-11-02 11:24

Mert úgymond " szakemberek "-ből rohadt sok van !
Ezért tart itt ez az ország ahol van !

Vendég

#269

2015-11-02 11:35

Milyen ember az ilyen???? Hogy lehet ez àllatkert igazgató!????? Mondjon le!!!!!!!!!

Vendég

#270 Re:

2015-11-02 11:36

#251: -   Az igazgatő felelőségel tartozik az állatkert rendjéért állataiért.Mikor a farkas megszökött valahol az igazgató is nagyot HIBÁZOTT. Mivel hibásnak érezte magát ezért az már nem volt célja, hogy az állatot megmentse. Célja a megbüntetés, megsemmisités volt. Ha az farkas érdekeit is nézte a gyilkos lövedék helyett altató lövedék kellettt volna a puskába. Az állat tovább élhetett volna, de az igazgató úrnak a gyilkolás vol a szándéka.

Az ügy kivizsgálaását kérve, az igazgató eltávolítását, felelőségre vonása minimálisan elvárható. A farkas kilövésével anyagi kár is érte az állatkertet. Ez esetben anyagi kártérítés is jár az állatkertnek./ Ha valaki elpusztitja ujszülött cicáját azért börtön is járhat.

 


Vendég

#271

2015-11-02 11:42

mindannyiunk kötelessége kiállni azok jogaiért, akik maguk nem tudnak kiállni értük

Vendég

#272

2015-11-02 11:45

Az állatkertben árammal kínozták a farkast.

Vendég

#273

2015-11-02 11:56

Azért irtam alá mert azokhoz csatlakozom akik a tartásbeli hiányosságokat nem mészárlással szerették volna lerendezni. Felmerül a felügyelet felelőssége is.

Vendég

#274

2015-11-02 11:59

Megengedhetetlennek tartom a viselkedését, eljárását.

Vendég

#275

2015-11-02 12:00

gyanús az ahogy amilyen körülmények között elszökött és utána ahogy kilövik......mintha rendezett volna az igazgató saját magának egy hajtóvadászatot......