Nyílt levél Colleen Bell amerikai nagykövet asszonynak


Vendég

#851

2015-10-30 20:55

Felháborít, hogy az Amerikai Egyesült Államok hogyan sérti meg nap mint nap a népek, nemzetek, országok szuverenitását, szabadságát, önrendelkezési jogát, hogyan manipulálja, kényszeríti, korrumpálja, fenyegeti, zsarolja, sőt, ha érdekei úgy kívánják. sújtja szankciókkal vagy akár háborús erőszakkal azokat, akik megpróbálnak tőlük függetlenül, nem az ő érdekeiknek alárendelve magukat, élni. Valóban, egy nagykövetnek semmi esetre sem szabadna eljátszania azt a szerepet, mint egy gauleiternek vagy rezidensnek. (Ugye, tudjuk, mit jelentettek ezek a szavak a náci és a szovjet birodalmi berendezkedésben?) Egy nagykövet nem a sajtóhoz van delegálva, hanem egy adott ország kormányához, és attól, hogy diplomáciai mentességet élvez, még nincsen akár csak állampolgársága sem, amire alapozva hozzászólhatna az ország belügyeihez. Azonnal ki kellene utasítani az ilyeneket. Persze bizonyos vagyok benne, hogy nem magától, hanem a főnökei megrendelésére teszi - és ezért sokkal súlyosabb a dolog, mintha csak egy újabb "jóbarátunk" akadna. Akinek ilyen barátai vannak, annak már nincs is szüksége ellenségre.

Vendég

#852

2015-10-30 20:56

Obamáról olyan Hitler bajuszos plakátokat mutogatnak a felvonulók, amelyeket a TV-ben is lehet látni, hogy az hihetetlen. A fejét céltáblának használják lövöldékben, senkit nem visznek börtönbe miatta. Ha észrevettek egy Kubából jött emberekkel teli csónakot, akkor azonnal a segítségükre siettek és a kimentett embereket Castro elleni TV és média kampányra használták. Tehát nem igaz, hogy lőtték őket. Az indiánok legnagyobb részét a spanyolok, majd franciák és az angolok irtották ki s csak a maradékkal végeztek 1787. után Az Államok megalakulása után az Európából jött bevándorlók

Vendég

#853

2015-10-30 20:58

Teljesen egyetértek a petícióban leírtakkal,és mélységesen felháborít az a cinizmus,amivel a nagykövet asszony alázza a magyar államot!

Vendég

#854 Re:

2015-10-30 21:04

#853: -  

 Mivel alázta a magyar államot?

Mi volt a cinizmus?

 


Vendég

#855

2015-10-30 21:05

Egyetértek!

Vendég

#856

2015-10-30 21:10

Mert egyetértek vele. Felháborító, amit Amerika megenged velünk szemben.

Vendég

#857

2015-10-30 21:12

Mert durvan beavatkoztak egy orszag belugyeibe. Mindegy melyik politikai formacio vezeti az orszagot, ilyet nem illik tenni.

Vendég

#858

2015-10-30 21:18

Nem lehetne megoldani, hogy Felső Bernadett csak magából, no meg a vakon csatlakozókból csináljon hülyét és ne általában a magyar emberekből... csak ezt az egy-két mondatot kéne törölni ami általában a magyar emberekre, népre utal és rendben is lenne a dolog. Ezek nélkül is marad a levélben elég sületlenség, amire boldogan tapsikolhatnak az agyatlanok.


Vendég

#859

2015-10-30 21:18

Egyszerűen azért írtam alá,mert teljes egészében egyet értek vele!

Vendég

#860

2015-10-30 21:19

Azért írtam alá, mert mind tartalmával, mind megfogalmazásával egyetértek.
robi

#861 Re:

2015-10-30 21:20

#857: -  

 Mi volt az a durva beavatkozás?


Vendég

#862 Re:

2015-10-30 21:21

#856: -  

 Konkrétan mi az felháborító, amit megengednek velünk szemben?

Andor Simonyi,Minehead,UK

#863

2015-10-30 21:21

I'm asking all onest and fair people of USA,to not let themselves missguided by fake infos about my country!


Vendég

#864

2015-10-30 21:22

Mint jobb oldai szavazó és Fidesz vezető mélységesen felháborodtam én is Colleen Bell nagykövet asszony beszédén . Méltatlannak érzem a Magyarokhoz való hozzá állását akár az elődjéét . Egy olyan Miniszterelnököt kritizált aki többet tett az elmúlt években mint az összes másik 1990 óta ! Gusztustalan a demokrácia más értelmezése ,mintha rájuk külön demokrációt szabtak volna ! A cikk minden fájdalmat leírt ami egy érző szívű Miniszterelnökéhez és Kormányához hű Magyar ember is leírt volna ! Köszönöm ,hogy megtette! Tisztelettel kívánom maradjon ilyen egyenes az igazságért kiálló a sértéseket megtorló hű és bátor Magyar !

Vendég

#865

2015-10-30 21:27

Mert teljes mértékben egyetértek vele.

Vendég

#866

2015-10-30 21:27

Nem értem, a FIDESZ szavazókat nem engedték nyelvtanórára általános iskolában? 


Vendég

#867

2015-10-30 21:30

Azért írtam alá, mert teljesen egyetértek a levél tartalmával. Jóbarát André és Csengő Collin semmilyen szinten nem jogosult beleszólni a belügyeinkbe. Az ún. non-papert pedig felejtsék el, mert hányingert keltő. Szívem szerint kiutasítanám az országból, s akkor jöhet vissza, ha megtanulta a diplomácia alapvető ismereteit.

Vendég

#868

2015-10-30 21:35

Mert én is így gondolom, hasonló a véleményem az amerikai nagykövetasszony előadásáról.

Vendég

#869

2015-10-30 21:38

Mert teljes mertekben egyetertek vele.

Vendég

#870

2015-10-30 21:39

Mert nagyon örülök hogy vegre valaki meg meri mondani az igazsagot. Az amerikai hatalomvagy - na es termeszetesen az olaj - volt az ami elinditotta az IS megalakulasat es az egesz menekültaradat ennek a vonzata.

Vendég

#871

2015-10-30 21:56

A petecióból és az ahhoz hozzáfűzöttekből világosan kiderül; sok együgyű, pitiáner és ezek szerint vak ember alkotja a "Narancs-kormány" legjelentősebb szavazóbázisát. Egyszerűen vérlázítónak tartom azt, hogy egyes emberek nem hajlandóak észrevenni, ami körülöttük történik(ország tekintélyének csökkentése nemzetközi szinten és tönkretétele szintúgy, egészségügy továbbamortizálása stb.). Három  "különböző" felfogású ember ír ide a petícióval egyetértve: az első az, aki maga is kormányközeli alkamazott(így érthető miért és mit ír), a második aki elvakult szavazó- adott esetben akár, mert egy valamiben egyetért a kormánnyal, de az orránál tovább nem lát, a  harmadik, aki -nyersen fogalmazva- naív és korlátolt.

Összeségében sajnálkozva olvastam a petíciót magát és annak mondanivalójával egyetértő kommenteket, ugyanis emiatt tartunk ott ahol tartunk, ha úgy tetszik "zuhanunk". Ugyanakkor rájöttem kik a felőlősek mindezért: maguk! Nem a kormány, hanem maguk, aki erre a kormányra anno szavazott és majd szavazni fog.A magyar kormány csak a pofátlánsága miatt vonható felelőségre, azonban a helyzetet az erre kormányra szavazók generálták- odengedték a farkast a húsos fazékhoz.

Fogadják legőszintébb gratulációmat!


Vendég

#872

2015-10-30 22:07

Soha ne szóljon bele nagyhatalom, az ország belügyeibe! Pláne egy olyan nagyhatalom, amely ahol megjelenik csak bajt, háborút békétlenséget hoz!

Vendég

#873

2015-10-30 22:08

Mert egyetértek vele

Vendég

#874

2015-10-30 22:08

Mert minden szavával egyetértek, remélem eljut a címzetthez és megszívleli, valamint a jövőben eszerint viselkedik!!!

Vendég

#875 Re:

2015-10-30 22:10

#1: -  , gondolkodó,

 Elvakított, elvakult, sajnálni való Bernadett és sok-sok további Bernadwettárs!

Vannak normális, gondolkodó, és egyáltalán nem konzervatív, hanem progresszív

magyarok is az országban, ők is magyarok, nem csak ti, ők, a Széchenyik, Rubik

Ernők vitték előre az országot, és nem ti, a szünet nélkül a múlton siránkozók.

Ha nem lennének, ha csak ti lennétek, akkor Magyarország már rég a történelem

süllyesztőjében merült volna el, amin imádott királyotok, OV ezerrel dolgozik most.

Remélem a ti melldöngető, de csak lefelé húzást, semmibe hullást eredményező

magyarkodásotok az egész világ, és már közvetlen szomszédaink dinamikus gaz-

dasági, társadalmi, műszaki, művészi fejlődése közepette nagyon hamar leáldoz

a 13 millió magyar ember gazdagodása, boldogsága, jókedvének visszajövetele,

kiváló jövőképe érdekében, és akkor nem fog menekülni a tragikus Orbán kormány

és Fidesze elől félszázezrével a tehetséges fiatal tömeg külföldre. Így legyen.