Nyílt levél Colleen Bell amerikai nagykövet asszonynak


Vendég

#701

2015-10-30 14:31

Amikor valaki bemutatja-adott témában- a valóságot,feladatomnak érzem a véleményemet kinyilvánítani.

Vendég

#702 Re: Re:

2015-10-30 14:32

#661: - Re:  

Nem illik kioktani a sáros cipője miatt valakit annak, aki a fejebúbjáig sáros... talán így világos... Erre nem az a jó válasz (amit ön írt), hogy a sáros cipőjű meg nem veszi észre a sáros cipőjét... meglehet..., bár nem így vélem, de itt a kioktatás miatt háborgunk... tisztelettel...


Vendég

#703

2015-10-30 14:33

Szerintem maximálisan igaza van, majd a magyar emberek eldöntik hogyan kívánnak élni a saját hazájukban és ehhez még fegyvereket sem szeretnének itt látni kedves nagykövet asszony.

Vendég

#704

2015-10-30 14:34

Mocskos zsidóbérenc usa, tűnnének mielőbb el izraellel együtt!
micike

#705 Re: Re:

2015-10-30 14:35

#676: - Re:  

 Ne ez a baj, hogy ez jön le Önnek nem a fidesz a MAGYAR NÉP :)

micike

#706 Re: Re:

2015-10-30 14:37

#677: - Re:  

 és akkor miért akarják Európára erőltetni a TTIP-t ?

ez is rendben?

http://www.netceleb.eu/igy-vonul-at-orszagunkon-az-amerikai-hadero/


Vendég

#707

2015-10-30 14:37

Mert teljes mértékben egyetértek a tartalmával, és elegem van az olyan amerikai nagykövetekből, akiknek semmiféle diplomata képzettségük nincs -szemben például az angolokkal, ahol elképzelhetetlen, hogy valaki azért töltse be ezt a posztot, mert szponzorálta a mindenkori miniszterelnök és és annak pártjának kampányát. 9 éven át dolgoztam a budapesti angol nagykövetségen, így állításom személyes tapasztalaton alapszik.

Vendég

#708

2015-10-30 14:38

Valóban leigáztak és szétzüllesztettek egy kontinenst, de osztják a hülyeségét. Nemrég egy fekete nem tehette be a lábát oda, ahol fehérek voltak. Mégis mit képzelnek magukról?!

Vendég

#709

2015-10-30 14:40

Mert igaza minden szava, mostmar elegeleg a gyalazkodasbol.

Vendég

#710

2015-10-30 14:43

Mélységesen felháborít, hogy milyen alapon minősíti Magyarországot az amerikai nagykövet, aki pár hónapja került erre a pozicióra. Kérjen bocsánatot! Jobb lenne, ha kiutasítanák Magyarországról minősíthetetlen magatartása miatt!
Kenny

#711 Re:

2015-10-30 14:45

#1: -  

 A nagykövet asszony nagyon szimpatikus és atraktív. Igazi MILF! Az eddigi ténykedéséről eddig ennyi pozitivat biztosan el tudok mondani. :)

Ami pedig a hivatalos amerikai álláspontot illeti:

- A nagykövet képviseli a kormányát oda-vissza, tehát gondolom feladata az álláspont kommunikálása.

- A helyszín is stílusos, Jóbarát ügyvivő úr is hasonló rendezvényeken üzengetet. Ráadásul az amerikai kultúra része a "with great power there must also come–great responsibility!" (Spider-Man, 1962) Tehát komolyan veszik magukat. 

- Vélhetően a washingtoni magyar nagykövet is hasonló képen tesz (?), közvetíti a kormán/külügy véleményét, stb. Az más kérdés, hogy senki le se sz*rja. 

- Szerintem a kritikáknak van alapja, a rendszerben (média szabályozás, politikai korrupció, jogrendszer stabilitása) vannak veszélyek, de ezeket jelenleg a következmények szerintem nem igazolják.

- A menekültügyi kérdésben viszont szerintem a kritikája egyszerűen nem jogos. Idealizálhatunk. Beszélhetünk az Emberi Jogok szentségéről és racionalitást meghaladó betartatásáról. A magatartási elméletek is ismerik a 0 összegű játékokat. Valakinek a joga sérülni fog. A kormánynak a képviselt állampolgárok jogait kell védenie minden eszközzel.

Mégis aláírtam a peticiót, érzelmi alapon és azért, mert a kritikák ellenére kiállok a kormány mellett.  


Vendég

#712

2015-10-30 14:46

Miért?Azért mer fel háborított,amit a nagykövet asszony mondott.Miért, nincs nálunk sajtószabadság? Vagy nem engedjük be aki a szabályosan beakar jönni, vagy netán a Paksi erőmű bővítése nem ízlik?Ez nonszensz.Az eddigi eredmények nem ezt igazolják.

Vendég

#713

2015-10-30 14:48

Mert egyértetek vele teljes mértékben

Vendég

#714

2015-10-30 14:56

Felháborít hogy az Egyesült Államokból hazánkba érkező jött-ment emberek ahelyett,hogy tisztességesen tennék a dolgukat azon mesterkednek,hogy minél jobban befeketítsék országunkat és annak vezetőit! Olyan dolgokat vetve szemünkre, melyeket ők saját hazájukban sokkal durvábban alkalmaznak minden gond és lelkiismeret furdalás nélkül. A petíció korrekt módon vázolja ezeket a dolgokat! Mivel magyarként engem is felháborított a nagykövet beszéde,gondolkodás nélkül döntöttem az aláírás mellett!

Vendég

#715 Re: Re:

2015-10-30 14:58

#176: - Re:  

 Kedves Bernadett!

 Azon kevesek közé tartozom, akik végig olvasták Colleen Bell előadásának szövegét. Természetesen az Ön petíciójának szövegét is.

  Azért írom ezt, mert meggyőződésem, hogy akik az Ön petícióját aláírták, azok nem csak Colleen Bellét, de Felső Bernadettét sem olvasták végig. Megítélésem szerint a Nagykövet asszony nem avatkozott be Magyarország belügyeibe! Előadásának első részében dícsérte és üdvözölte a Magyar - Amerikai kapcsolatokat üzleti, politikai, katonai és befektetési szinten egyaránt. Nagykövetként és barátként beszélt. Csak úgy, mint előadása második részében, amikor a negatív észrevételeiről tájékoztatta közönségét. Az általa elmondottak, jó és rossz észrevételek egyaránt, igazak. Nem ferdített és nem túlzott semmiben, sem dícséretében, sem kritikáiban.

  Én a magam részéről tisztelem mindenki pártállását és politikai hovatartozását. Gondolom már tudja, nem egy oldalon állunk. Ha elfogult  és elkötelezett volnék az Orbán kormány irányába, tiszta szívvel akkor sem írnék alá egy petíciót, ami egy Nagykövettől megtagadja, illetve a belügyekbe való beavatkozásnak tekinti a (személyes, nem kormánya álláspontját tükröző) észre vételezéseit, önmagára nézve pedig természetesnek tartja mindezt.

 Amikor végig olvastam az Ön írását, azon tűnődtem kedves Bernadett, vajon egy állam Miniszterelnökének, Kül, vagy Belügyminiszterének, esetleg a Miniszterelnökséget vezető miniszternek mennyivel van több joga kritizálni más államokat és azoknak vezetőit, mint , mondjuk egy Nagykövetnek?! Mert nagyjaink, a fentebb említett tárcák képviselői ezt nap mint nap megteszik, Külügyminiszterünk pedig a nyíltan, sértő megjegyzésektől sem riad vissza. Ha viszont ragaszkodunk a tényekhez, akkor Orbán Viktornak, Szijjártó Péternek, Pintér Sándornak és Lázár Jánosnak is küldjünk egy petíciót, hasonló érzékenységgel, hasonló szövegezéssel és kérjük ki magunknak a politikushoz, diplomatához nem méltó viselkedésüket, ugyan csak a Magyar emberek nevében!

Maradok tisztelettel: M. Gy.


Vendég

#716

2015-10-30 15:02

Egyetèrtek a peticio minden tartalmával!!!

Vendég

#717

2015-10-30 15:08

Teljes mértékben egyet értek a petíció szövegével.
Nem vagyunk az USA kistestvére, hogy irányítson bennünket.

Vendég

#718 Re:

2015-10-30 15:09

#707: -  Jelenlegi "diplomatáinknak" milyen képzettsége van????? :) Fidesz? Hát, ha ez képzettség.... 

 


Vendég

#719

2015-10-30 15:17

Azért írtam alá ,mert pont igy gondolom én is

Vendég

#720

2015-10-30 15:19

Azért, mert gyalázat, hogy minden nép belügyeibe beleszólnak, és ha nem kedvező számukra a reakció, jön a megtorlás!!! Kifogásolják a kerítésünket ... Mexikó és az usa között 6 m magas fal épült hoszú kilómétereken át ... Tűzparanccsal !!!
A mi kerítésünk meg antidemokratikus ...

Vendég

#721

2015-10-30 15:19

Én azt üzenem a nagykövetasszonynak, ha annyira támogatja a bevándorlást, akkor fogadja be Amerika az összes bevándorlást!!!! Javaslom Önnek,hogy menjen vissza a konyhába a fakanál mellé és NE politizálás!!!!!! Ugyanis az én véleményem szerint is ez a bevándorlás szervezetten (talán az iszlám állam támogatásával) történik!!! És ha ismeri az ókori történelmet, akkor tudható, hogy Trójai is álnok módon, egy bizonyos Faló-val vették be! és véleményem szerint ez a mostani bevándorlás is egyfajta Trójai falóként működik!! És ha megnézi a bevándorlók eloszlását,akkor láthatja,hogy többnyire (fiatal) férfiak , akik fizikálisan és katonai kiképzettséghez kiváló alkatú! Szerintem így, álnok módon akarják elfoglalt Európát!!! Ön miért támogatja az ilyen mohamedán,muszlim vallásuak tömeges bevándorlását? Hiszen ezen államok lakói,közösségei gyártják a terroristákat! Vagy talán Ön támogatja a terrorizmust, annak terjedelmét, terjeszkedés? Én nem szeretnék muszlim vallású lenni és azt sem szeretném ha a családtagjaim egyike se legyen az,de még azt sem szeretném ha bárki a környezetemben az legyen!!!!!

Vendég

#722

2015-10-30 15:24

Mert nagyon frappáns, és minden szava igaz!

Vendég

#723

2015-10-30 15:25

mert minden egyes szavaval maximalisan egyetertek.

Vendég

#724

2015-10-30 15:30

Mert egyetértek vele.
Négy nyelven követem a médiát

#725

2015-10-30 15:30

A Corvinus egyetemen sok külföldi diák tanul, akik jelenleg a nyugati elfogult sajtóból merítik információjukat.

Magyarországról  2O1O óta csak rosszat  lehet olvasni a nyugati média kb. 9O%-ában minden dokumentáció nélkül.

Amit a Nagykövetasszony felsorol, az hűen tükrözi a nyugati sajtó közhelyeit, mely  kizárólagosan

a magyar demokratikusnak tartott  ellenzék véleményét tolmácsolja.  A magyarországi tudósitók

székhelye  viszont nem Budapest,  így a hírek másodkézből érkeznek a nyugati olvasókhoz.  Az igazságnak azonban

mindig és bárhol  két arca van, még akkor is ha a mostani  Európában   nem kívánatosak a nemzeti államok és érdekek.