Mentsük meg a margitszigeti kisállatkertet!

abo
Vendég

#26 Re: Re:

2011-04-12 11:09

#13: Peregrinus - Re:

Az, hogy egy ország nem tud egy mini állatkertet fenntartani központi költségvetésből, pedig a vezetésünket minősíti.
Másik oldalról pedig egyetértek abban, mivel kevés az esélye hogy egy aláírásgyűjtésnek köszönhetően módosítanának bármit, alternatív módot kell találnunk az állatkert fenntartására. Az "étkezési jegyeket" én is jó ötletnek tartom, de a belépőt nem, hiszen, aki minimálbérből él annak 2 gyerekkel már megterhelő költség. Viszont a támogatójegy, és az örökbefogadás nagyot segíthetne az állatkerten.

A vállalkózót, pedig nem tartom jó ötletnek, hiszen profitorientált, sokkal inkább egy nonprofit szervezetnek kellene átvenni a működtetését.

abo
Vendég

#28 http://rakosline.hu/cikk/Tarlos-megszunteti-a-margitszigeti-kisallatkertet-

2011-04-12 11:16

"Működtetése egy évre körülbelül 35-40 millió forint."
Javaslom hogy nyissunk neki egy számlát és mindenki fizessen be egy 100-ast évente, még bővítésre is futja majd.
De azzal is egyetértek, hogy a képviselők is összedobhatnák, igazán nem nagy összeg nekik.

Vendég

#29

2011-04-12 11:47

254 Viktor Orbán [Magyarország] Felcsut Apr 12, 2011, 08:21

EZ SZÉP ....talán a "kedves rokon" zsebéből befizethetné és máris nem lenne semmi gond!

Éva
Vendég

#30

2011-04-12 11:53

Azt hittem az új városvezetés más lesz. De a remény hal meg utolsónak.Miért kell valamit megszüntetni, ami szép??? Érthetetlen számomra.

Vendég

#31 Miért az állatkert?

2011-04-12 12:47

Az állatkertet a forráselvonással arra kényszerítik, hogy részben a jegyekből tartsa el magát. Na de a Margitszigeten nem lehet jegyet kérni, hiszen a kisállatkert kívülről bárki számára körbejárható, tehát közterületi látványosság. Így tehát a közterületekre fordítandó pénzből illeti meg őket járandóság.
Tibor
Vendég

#32 Re:

2011-04-12 15:28

#3: - Esetleg ki lehetne tenni egy táblát, hogy ha tetszett a nagy állatkertbe is el lehet menni.

 

Nicknév
Vendég

#33 Re: Re: Re: Abo

2011-04-12 15:38

#26: abo - Re: Re:  

 Maximálisan egyetértek az első mondatoddal !!!!

babicsek
Vendég

#34

2011-04-12 16:47

Szemétség! Nem zárhatják be! Sok kis gyermekes család direkt a kisállatkertért megy ki a szigetre! Amióta az eszemet tudom mindig volt ott kisállatkert! Talán egy-két kormány autóval kevesebbet kellene venni és meglenne a pénz a támogatásra!

Vendég

#35

2011-04-12 18:58

Jó lenne ha továbbra is láthatnánk ezeket az állatokat.És minden dolgozónak megmaradna a munkahelye.

Vendég

#36

2011-04-12 19:11

Nem igaz, hogy a fenntartáshoz szükséges (viszonylag csekély) összeget nem tudja előteremteni a Főváros!
Lajka
Vendég

#37

2011-04-12 20:40

A nyugdíjam az állatkerté. Vagy esetleg a TEK-nek vásárolt A8 asokból egy párnak az ára is megoldás lehet!

Vendég

#38

2011-04-12 21:20

Ez nem igaz, hogy ennyire nincs pénz.

Vendég

#39

2011-04-12 21:30

Szerintem az első év kiadása már meg van. Az állatkert felszámolása is költség, ez bőven elég lenne erre az évre. Lenne egy évünk a probléma megoldására.
Sztarij Granicsár
Vendég

#40

2011-04-12 22:57

Ne szünjön meg!!!

Vendég

#41

2011-04-12 23:15

Inkább jó ötlet kellene a hasznosításra, a legegyszerűbb a bezárás!
Inci
Vendég

#42

2011-04-13 01:10


Nem szabad elvenni a lehetosegeket a gyermekektol es az allatkedvelo felnottektol.
ez a szeretetszal az allatvilaghoz kifinomult lelkiseggel gazdagit minket.
A varosban foleg szukseg van rajuk, mert az aszfalton felnott gyerekeknek nincs alkalmuk kozel lenni a termeszethez ami olyan csodas!
"A VILAG igy tokeletes ahogy van , csak Mi tesszuk tokeletlenne "



Vizipaci
Vendég

#43

2011-04-13 01:52

Természetesen csatlakoztam a petícióhoz, de tudom,hogy ez nem csak akarat, hanem pénz kérdése (főleg). Fáj a szívem, mert a város közepén lakom, és rendszeresen kiszaladok a Szigetre levegőzni. Ilyenkor látom, hogy még hétköznap is milyen sokan nézegetik az állatokat, biciklisek, futók is, megállnak, és nagy tetszéssel szemlélik a nagy sast, a Pesten sosem látott gólyákat, aranyos házimadarakat, és a nagyobb állatokat. Én is megállok, és mostanában mindig háborgok magamban, hogy egy szívmelengető dolog fenntartására nincs pénz, de százmilliókat kell költeni a melegfelvonulás biztosítására, és mindenféle gittegyletek támogatására.
ééééén
Vendég

#44

2011-04-13 09:46

NE
SziKlára
Vendég

#45

2011-04-13 10:00

Szívesen segítek forrást átcsoportosítani
erre fontos célra, amíg nem lesz alkotmányos jogunk állatkertet látogatni. A lakosság zömének jelenleg szinte elérhetetlen sajnos egy majd 10 000ft kiadás/család...;(
Zsikka
Vendég

#46

2011-04-13 11:00

Bízom benne, hogy azért sikerül megmenteni a kisállatkertet..! Szégyen lenne..ha erre nem jutna pénz, mikor máshova kétkézzel hajigálja kormányunk..! persze a saját berkeiken belül.! Ha csak nem valami ingatlanbiznic van a dologban..ami nagy pénzeket rejt..és akkor inkább vesszen az állatkert ! alapon megy a dolog..
Napsugaram
Vendég

#47

2011-04-13 11:11

Négy gyermekes édesanya vagyok. Nekünk nagyon fontos volt és a mai napig is fontos része az életünknek a Sziget és a séta az állatkert körül. Sokaknak sajnos nem jut osztályrészül, hogy az Fővárosi Állatketbe elmenjen a népes családjával. Nagy ürt hagyna maga után, ha megszüntetnék.

 


Vendég

#48 Véleményem

2011-04-13 13:30

Érdekes, a ferihegyi névcserére van pénz: 1 milliárd Ft! A Kisállatkertre miért nincs? Szívesen fizetnék belépőt is, csak maradjon meg!
K.Z.
Vendég

#49

2011-04-13 14:56

Ezt is azt is megszüntetik.Ez Magyarország szlogenje!Inkább a drágalátos politikusoktól kellene elég sok mindent megvonni legalábbis addig ameddig nem mutatnak fel végre valamit.Nem mindig a gazdasági válsággal kellene takarózni.Persze nekik sokkal egyszerűbb bezárni,eladni,megvonni.Csak nézzük Budapestet.Csepel gyorsforgalmi illegális szemétlerakatok gusztustalan mennyiségben,turista látványosságokon kívüli kerületek:kiürítettlen kukák Vagy éppen nincs kuka,vészesen leamortizált aluljárok és még sorolhatnám.Margitsziget mint turistalátványosság:leamortizált zenélő kút,gusztustalanul elhanyagolt halastó legalább fél méter iszap,több éves lehullott falevél felhalmozás az alján.Régen vizinövény hegyek rengeteg fajtájú díszhal.Csodaszép volt.És mostmár a kisállatkertet is be akarják zárni.Akkor mi marad a romok?Élettelen dolgok?Mit mutasson az átlag ember a gyerekeinek akiknek nincs pénze kivinni az állatkertbe az egész családot.És amúgy is miért nincs joguk az állatoknak?Még a legkisebb bogár is többet tesz a természetért mint a legtöbb ember aki mindent a sajátjának hisz.Nekik több joguk van az élethez mint nekünk.Mi csak pusztítunk
tamaslehoczky
Vendég

#50

2011-04-13 15:22

mindig megállok h megnézzem a selyemtyúkokat! És ők is megnéznek engem!
Hát ezért nem megéri h ott legyenek? :)