Mentsük meg a margitszigeti kisállatkertet!

ebond
Vendég

#1

2011-04-11 10:07

Több ezer gyerek és család nevében is KÉRJÜK a döntéshozókat, NE ZÁRJÁK BE!
sziget53
Vendég

#2

2011-04-11 10:53

Sziasztok! Én is itt sétáltam gyermekkoromban és boldog voltam, hogy pesti létemre ennyi állatot láthatok belépő nélkül. A mai gyermekek, akik a tehénről azt hiszik, hogy lila, sokszor sétálnak eleinte szülővel, aztán meg randiznak a szigeten és igen is jó környezetben, zöldövezetben örülnek az ott lévő állatoknak. Iskolák /pénzhiány miatt/ látogatják a Margitszigeti állatkertet, tanulmányi kirándulás céljából. Nagyon sajnálnám, ha megszünne.

Vendég

#3

2011-04-11 11:05

Teljesen egyetértek a céllal, hogy ne engedjük..., ezért is írtam alá. Kérdésem csupán annyi, hogy az aláírás gyűjtéseken kívül mit teszünk még? Mert az aláírás szerintem nem elég. Attól nem lesz még forrás a működtetéshez. Szerintem jó lenne, ha szép lassan a tiltakozásokon kívül a civil szervezetek eljutnának oda, hogy alternatív megoldásokat is prezentálnának. (Pl.: gondozó személyzet közmunka programon belül, munkanélküliek bevonása, az állatok etetésére"étkezési jegyek" árusítása.) Nem lehet mindent a nincs-ből megvalósítani, de lehet alternatív megoldásokon töprengeni. Véleményem szerint egy petíció is hatásosabb, ha a követeléseken kívül szándék is áll mellette.
Üdvözlettel: Hajdú Zsuzsanna

Vendég

#4

2011-04-11 12:10

Borzadály már tönkretenni ami szép és látványos!
bordos
Vendég

#5

2011-04-11 12:12

A szigeten lévő szállodák és szórakozóhelyek vezetőit kellene felkeresni, hogy járuljanak hozzá az állatkert működtetéséhez... az még nekik is megérné, hogy a szigeten sétáló turistáik lássanak is valamit...

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-04-11 12:13


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-04-11 16:40



Vendég

#8 Mareszka

2011-04-11 16:46

Jomagam és a gyerekek is ugy nötek fel,ha sziget akkor ujjé ott vannak állatok is!!!Nem értem miért kéne megszüntetni azt ami szép és jo!!!Szerintem már valaki akinek pénze van kiszemelte a területet!!!Most ez a modi ha pénzed van minden kaphato!!!!Akár még maga a Margitsziget is!!!Nagyon szomoru!!!Mareszka!!!!!

Vendég

#9

2011-04-11 18:36

Nem a jó dolgokat kellene megszüntetni!
Quixy
Vendég

#10

2011-04-11 20:36

Bordos!
Teljesen jogos,teljesen jó ötlet,csak annyi a baj ezzel,hogy mi kis emberek a kis pénzünkből is szívesen adunk,de akinek meg sok van,az még többet akar és nem ad egy árva kanyit sem :(
Én felajánlanám a maradék kajajegyemet(12E Ft) csak nem tudom hol lehetne :(
babicsek
Vendég

#11

2011-04-11 21:03

Ez a látogatók,első sorban a gyerekek elleni legnagyobb vétség! Akkor amikor állítólag támogatják a gyerekes családokat! Akkor mi azokkal a családokkal akik direkt csak kis állatkertért mentek ki a szigetre?! Bezzeg új kormány autókra telik, meg külön repülőre! Nem engedjük, hogy megszüntessék!
Gezsu
Vendég

#12

2011-04-11 23:27

Remélem minél többen aláírjuk!
Peregrinus
Vendég

#13 Re:

2011-04-12 00:17

#3: -

Teljesen egyetértek a felvetéssel. Jó lenne vállalkozót keresni akár a fenntartáshoz. Gyűjthetünk pénzt is. Jó ötletnek tartoma közmunkát is. Amúgy szomorú, hogy a város vezetése nem érdeklődik a probléma iránt...


Vendég

#14

2011-04-12 01:23

piki
Böbe
Vendég

#15

2011-04-12 01:48

Nagyon szeretném, ha a Margitszigetnek e kedves, csodálatos zuga megmaradna! El sem tudom képzelni, gondolom sokunkkal együtt,hogy ezt elvegyék tőlünk, a gyerekeinktől és az unokáinktól. Kérem az Illetékeseket hallgassák meg kérésemet /kérésünket/ és tegyék lehetővé a margitszigeti kisállatkert létéhez szükséges anyagi forrást a továbbiakban is biztosítani. Idézném: " Nincs lehetelen, csak tehetetlen...."

patrikgab
Vendég

#16

2011-04-12 02:35

Segítsük a margitszigeti állatkertet, hogy a gyermekeinknek is megmutathassuk, milyen szép madarak és más vadállatok népesítették be ezt a tájat mielőtt mi ideértünk!!!
patrikgab
Vendég

#17

2011-04-12 02:48

Ezt a földet az unokáinktól kaptuk kölcsön. Ha vigyázunk rá és tiszteljük, kiszolgál minket, ha nem, elvész! Tanuld meg tisztelni a természetet!!!
Erzsi nagyi
Vendég

#18

2011-04-12 08:18

Ezt már nem!!!!!Nem elég,hogy 90-óta mindent tönkretettek?Már ezt is akarják?
NEM SZABAD ENGEDNÜNK!Ez már egy eszement,beteges rombolás!Egy szőnyeg bombázás nem tesz ekkora kárt az országunkban,mint ezek!
Nincsenek ezeknek szüleik,nagyszüleik,akik megálljt parancsolnak?
I.T.Eniko
Vendég

#19

2011-04-12 09:12

Kerjenek belepot, 5-600Ft-ot, ami a kisjovedelmu fiatal csaladoknak sem nagy megterheles, sem a nyugdijjas oregeknek sem es a bevetelt teljes mertekben forditsak az Allatkert fenntartasara, de ne adminisztracio emessze fel az osszeget!Ne vallakozonak adjak oda, aki meggazdagodasi lehetoseget lat benne!

Hirdessenek onkentes segitsegre is es biztos vagyok, hogy az allatszeretok kozott lesz nagyon sok, aki boldogan megy onkentesnek segiteni ezt a kis margitszigeti ekszert!

Nagyon sok megoldas van, csak akarni kell es arra torekedni, hogy ami szep es jonk van az megmaradjon es ne pusztitsuk el! Vegyunk peldat mas orszagoktol, akik apoljak a hagyomanyaikat es buszkek ra es nem romboljak, vagy megsemmisitik!


Egy olyan hangulatos, szep  fenypontja a szigetnek ez a kis vadaskert, hogy szegyenere vallna a Fovaros vezeto embereire es az Allatkert vezetosegere nezve is, ha ez megszunne! Fogjunk mar ossze egyszer es csinaljunk es tartsunk meg MAGUNKNAK valami szepet es jot, amire buszkek lehetunk generaciokon keresztul!


Mindennek a fenntartasa penzbe kerul ugy ez is! Az allatok esznek, ellatjak oket, hajlekot adni nekik rossz idoben, fenntartasa, karban tartasa, minden, minden penzt emeszt fel, csak okosan kell vele gazdalkodni es nem esz nelkul elherdalni!
A varosi kisgyerekeknek a fenypontja a Margitsziget-i kirandulasuknak ez a kis allatkert es igazan azt kell segitenunk, hogy minel tobb csalad menjen a szigetre kellemes, apolt, csaladszereto kornyezetben toltse el azt a par oras kikapcsolodasukat, hogy feltoltodjenek, hogy emlekkel gyarapodva hagyjak ott ezt a kincsunket es a gyerekek a jovo generacioja, vissza vaggyanak uj elmenyek gyujtesere!


Vendég

#20

2011-04-12 09:27

Az ország vezetői,könnyen kifizethetnék a zsebükből!

Vendég

#21

2011-04-12 09:29

Próbáljuk meg...
Ha több jut eszembe írok, de addig is várok ötletet Éva

piki
Vendég

#22

2011-04-12 09:30

Egyetértek.
Ha lesz konkrét ötlet, írok, de addig is, várom mástól
plezerv
Vendég

#23

2011-04-12 10:57

Kár hogy a régi jó dolgokból ... nem marad semmi. :(

Vendég

#24

2011-04-12 11:00

Nekik is joguk van az élethez !
abo
Vendég

#25 Mért az állatkerttől ?

2011-04-12 11:05

Nagyon sokszor megkapom kritikának, hogy próbálok logikát keresni a dolgokban. Szerintem most is ebbe a hibába estem.
http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1000169.TV - Ez a link a 2011 évi költségvetési tvre mutat. Ha valaki végigolvassa, alapból nem talál benne logikát.
Csak néhány Pl:
X. fejezet összesen: kiadás: 292 184 200 000 közigazgatás és igazságügyi minisztérium
XI. fejezet összesen: kiadás: 93 416 000 000 a miniszterelnökség és a kormányfői protokoll
Magyar Rádió művészeti együtteseinek támogatása 1 000 000 000 Ft
XIV fejezet:
Duna Művész Együttesek támogatása 250 000 000 FT
„Segítsünk az árvízkárosultakon!” 1 000 000 FT
XV felezet:
A nők munkaerőpiaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztos 50 000 000 Ft
Puskás Ferenc Stadion integrált rekonstrukciója 500 000 000 Ft
Sportintézmények 3 432 700 000 Ft
MTA Jóléti intézmények 263 000 000 Ft
Volt szovjet ingatlanok környezeti kármentesítése 500 000 000 Ft
Érdemes átolvasni, hogy vannak bőven olyan tételek, amelyek túlzóak, vagy éppen nevetségesen kevés(:„Segítsünk az árvízkárosultakon!” 1 000 000 FT)
Az, hogy egy ország nem tud egy mini állatkertet fenntartani központi költségvetésből, pedig a vezetésünket minősíti.
Másik oldalról pedig egyetértek abban, mivel kevés az esélye hogy egy aláírásgyűjtésnek köszönhetően módosítanának bármit, alternatív módot kell találnunk az állatkert fenntartására. Az "étkezési jegyeket" én is jó ötletnek tartom, de a belépőt nem, hiszen, aki minimálbérből él annak 2 gyerekkel már megterhelő költség. Viszont a támogatójegy, és az örökbefogadás nagyot segíthetne az állatkerten.