wekerlefái

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) wekerlefái petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2015-07-09 13:17

Kispesti lévén érdekel saját környezetem és aggódom a gyönyörű Wekerle telepi platánokért.

Vendég

#2

2015-07-10 11:46

Nagyon remélem, hogy jól átgondolja minden aláíró! A Wekerlére telepített fák döntő többségénél 100 év nem kor! Továbbá kevés olyan fa honos nálunk melynek tiszte ellenállni 100km/h óra felett toboló viharnak.
Javaslom gondolkodjatok mielőtt újabb fakivágási hullámot indítanátok és a még legalább 100 évig pompázó fasorokat kezdenétek kiirtatni!

Még így is eltörpül a kár és kellemetlenség a hűsítő árnyék, madárcsicsergés, és nem utolsó sorban a gyönyörű látvány melett.

Viszont csatornabővítést, modernizálást nyugodtan lehet kezdeményezni! 


Vendég

#3 Re:

2015-07-10 13:49

#2: -  

 Én úgy gondolom, hogy itt nem arról van szó, hogy minden fát ki kellene vágni hamarjában hanem arról, hogy ha nem figyelnek oda, és több beteg fa is van Wekerlén azok hasonló helyzetben, a gondozás hiánya miatt  komoly károkat tudnának okozni ingatlanokban, értékekben, akár emberek épségében. Itt vizsgálatról van szó az én értelmezésemben.  Az Önkormányzat amúgy is védi a fákat komoly szabályokkal.

 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-07-10 19:14



Vendég

#5

2015-07-10 19:17

Egyetértek azzal, hogy a fákat az utóbbi években elhanyagolták. Régen minden tavasszal, még a lombkorona előtt megnyesték a fákat. Most ebek harmincadjára hagyják az egekig nőni, hatalmas koronájukkal a házak tetejére hajlanak. Kell a zöldövezet, kellenek a fák, de azokat is gondozni kell. Nem ilyen vihar után hatalmas összegeket fordítani a károk elhárítására, hanem megelőzni a bajt. Örülök a kezdeményezésnek! Remélem a következő vihar alatt nem kell attól rettegnünk, hogy mikor dől a házunkre agy fa, vagy mikor bontja meg a lombkorona a tetőt.

Vendég

#6 Re:

2015-07-13 10:05

#2: -  

Nem a kivágás a lényeg, hanem az állaotfelmérés.

A Corvin-Hungária sarok közelében kitört hatalmas fa - bár épnek látszott - belülről 65/70%-ban korhadt volt.


Vendég

#7 Re:

2015-07-13 14:26

#2: -  

 Egy szó nam hangzott el arról, hogy ki kell vágni a fákat, de a fiatalítására szükség van.