Együtt a Budai Campusért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Együtt a Budai Campusért! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#326

2015-05-21 21:22

Nem hagyhatjuk a 120 éves arborétumot!!!

Vendég

#327

2015-05-21 21:24

Nem tudom mit szólnának pl. az angolok, ha egy patinás, nemzetközileg elismert iskolájukat beáldoznák a királyi palota felújítása miatt...vagy bármi miatt! Újabb tudásdeficit gyártása? Válasszák le a Kertészeti Egyetemet a Corvinusról és lehessen önálló a jelenlegi helyén!

Vendég

#328

2015-05-21 21:45

orbán mehet a várba, de csakis a várbörtönbe, és nem a corvinus árán, hanem saját zsírján!

Vendég

#329

2015-05-21 21:59

Mélységesen felháborit ,hogy BP legszebb, nemzetközileg is elismert egyetemét feláldoznák egy háborodott elme mérhetetlen hatalomvágya érdekében. Az arborétum páratlan szépsége és ritkanövényvilága Nagy Béla lelkes és csodálatos munkája menne veszendőbe emiatt.

Vendég

#330

2015-05-21 22:32

Mert felháborító primitívséget tapasztaltam a szétszabdalás, megosztani, uralkodni akarás a szakmámat, iskolámat, küldetésemet gyalázó kormányzati szándék mögött.
14 évesen Villányi ÁG-ban, a Kadarka szelekciós munkában festettem a megmaradó tőkék karóit, Kecskeméti "gyökereim", a kertészeti technikumot megszüntették, a budai kertészettudományi képzés várában tanulhattam, Hazánk elsőként indult kertészeti középiskolájában, Baján 30 évig taníthattam a kertész szakmát. Tangazdaságát, kísérleti területét , az érettségivel záruló kertészképzést a 110. évfordulóra megszüntették. Családunkban 8 pedagógus volt, van, szakoktatótól dékánig. ISKOLÁK SZÉTVERÉSE, FELSZÁMOLÁSA TÁRSADALMI BŰN!!! BŰN: mert emberek munkájának, életének, küldetésének semmibevételét jelenti.
Ez olyan mint országot cserélni: begyökeresedni, kilombosodni és teremni már csak újabb tőkével és veszteséggel lehet. Ezt akarják a POLITIKUSOK ? KINEK,MIÉRT ÁRTANAK saját NÉPÉNEK?
Egyik helyen termelünk, fajtákat megismerünk, de 100 km-ekre megyünk majd a fajtaspecifikus igényű készítmények előállítására?! A KERTMAGYARORSZÁG felépítői gazdasági szakember- politikusok voltak. Mára ilyenek nélkül ostobábbnál ostobább agyrémek teszik tönkre a hazai kertészeti reményeket, világraszóló eredményeket veszélyeztetnek.Ez a széttelepítési, eladási SÜLETLENSÉG GYILKOS CSELEKEDET
hazánk KERTÉSZETE, VILÁGSZÍNVONALÚ ágazati-környezeti hatásrendszere ellen!!! ENNYI ROSSZAT ÉLJENEK MEG MAGÁNÉLETÜKBEN AZ ÖTLETELŐ, jelenlegi HATALMUKKAL VISSZAÉLŐK, a kertész világgal nem is kommunikálók.

Vendég

#331

2015-05-22 00:07

Mérhetetlenül elegem van a provincializmusból, az emberi butaságból, hiszékenységből és szervilizmusból.
Az ezt megelőző rendszereknél sem volt kenyerem a kussolás, s ez egyre inkább inkább bőszít.
Én nem csak tartottam a kezemben magyar történelemkönyvet, hanem alaposan bele is olvastam. Mindazoknak ajánlom szíves figyelmébe, akik csak a buta szólamok szintjéig értek el - izgalmas olvasmány, néha vérrel írják. Aki pedig erre csak hosszas bucsálódással ébred, lehet, hogy a szükséges, elkerülhetetlen veszteség, áldozat szerepét kapja ... így hát inkább figyelem, lehet, hogy nemsokára történik valami!
Az óra már régen elindult - évek óta visszaszámlálás van !!!!

Vendég

#332

2015-05-22 02:27

Mert ismét bebizonyosodott,hogy a kormányzat úgy gondolja, bármit megtehet.A "szabadság harcos" maszlag mögé bújva szétver mindent,ami útjában van.Nem számít a hallgatók véleménye,jövője ,nem számít az intézmény belföldi ,külföldi elismertsége !Vagy meghajolsz önként,vagy meghajtanak,de állva nem maradhatsz,és ha nem tetszik ,hát mehetsz világgá!!!

Vendég

#333

2015-05-22 04:01

Azért írtam alá a petíciót, mert felháborít ez a gátlástalanság!

Vendég

#334

2015-05-22 04:12

Miért kell szétverni azt, ami eddig jól működött? Gondoljunk a Soós Borászati Technikumot támadó eladási tervre, melynek hátterében egy telekeladási spekuláció állt, és amelyet tüntetésekkel le lehetett állítani!

Vendég

#335 Re: Re: Re: Na ezzel a bokámat is megüthetem!

2015-05-22 05:29

#323: - Re: Re: Na ezzel a bokámat is megüthetem! 

 "ez az érvelés is olcsó, még diákcsínynek is gyenge !"
Ez a nyiltan provokatív, minden ellenzést hiteltelenítő akció nem is annyira diákcsíny. Inkább előre begyakorolt páva-sasszé.

S éppen ezért nyugodtan dőlj be. Mielőtt a kardod badőlsz. A legújabb huzavona 2011 óta zajlik. SOHA nem vonta vissza a kormányzat, amióta még Hoffman Rózsa bedobta.


Vendég

#336

2015-05-22 06:33

Idejárt 100 évvel ezelőtt a nagymamám, itt tanultam 40 évvel ezelőtt, nem örülnék neki, ha egy ámokfutó rezsim a végnapjaiban még ezt is tönkretenné.

Vendég

#337

2015-05-22 06:38

Nem kéne oda is zsidóknak oda is lakóparkot építeni, se mást.

Vendég

#338 Re:

2015-05-22 06:40

#16: -  

 Le hát... Hiszen egy szervilis nép, Stockholm-szindrómával fűszerezve. 

Babixa

#339

2015-05-22 06:42

CORVINUS !  Ne hagyd magad !!!!!!!!!!!!!!!!


Vendég

#340

2015-05-22 07:04

Mert itt tanultam és szereztem meg a diplomám, amire nagyon büszke vagyok. Hosszú évtizedek során többen is szemet vetettek erre a csodás Budai területre, ami eddig senkinek sem sikerült. Nagyon remélem, hogy ezúttal is beletörik az erre vágyók bicskája. Fogjunk össze, mert csak együtt lehetünk (talán) sikeresek.A remény ad erőt minden rossz elviseléséhez.

Vendég

#341

2015-05-22 07:16

Aláírtam,

- mert vidéki lányként Budapest betondzsungelébe felkerülve sem kell hiányolnom a természetet. Sőt, nagyobb a kert, mint otthon…csupán 7,5 hektáros páratlan növényvilággal

- mert az Budai Campus a 2. otthonom immáron 2. éve

- mert a tanáraink szakképzettek, elismertek, lelkesek és testközelbe hozzák a tudományt

- mert jobb szeretem a mogyorón civakodó mókusokat kerülgetni órára menet, mint a türelmetlen autósokat - mert az egyetem formában tart (8 épület, 7,5 hektáron lépcsők sokaságával a Gellért-hegy oldalában)

- mert nem zavar, hogy egy-két pad le van szakadva. Legalább ülhetünk zh-n közvetlenül egymás mellé

- mert képzésünknek megfelelőbb helyszín nem létezik, mint a Budai Arborétum - mert büszke vagyok arra, hogy a Budapesti Corvinus Egyetem Budai Campusának diákja vagyok és nem hagyom, hogy ez bármely módon is változzon!!!


Vendég

#342

2015-05-22 07:19

A gyarló, hatalomvágyó, egoista döntéshozókat el kellene tüntetni, vagyonukat elkobozni.

Vendég

#343

2015-05-22 07:22

a magyar kulturális hagyományok fennmaradásáért.

Vendég

#344

2015-05-22 07:36

Legyen vége az esztelen és indokolhatatlan ország rombolásnak, az már a vég felé közelítő zuhanás ha a tudomány fellegvárait is megsemmisítésre ítélik.
Jankó Ferenc

Vendég

#345

2015-05-22 07:51

Nagy hagyományokkal bíró szellemi műhelyek ezek, amelyeket már legalább 20 éve minimumpénzeken tart a mindenkori uralkodó rezsim. Teszi ezt azért, hogy ne csak szellemileg, de kívülről is lepusztuljon, s akkor akár erre is hivatkozva lehet megszerezni az ország legdrágább ingatlanjait.

Vendég

#346

2015-05-22 07:52

Tartok attól hogy evvel kezdetét veszi a Magyar mezőgazdaság végleges "lefejezése". Elveszti identitását a "Magyar mezőgazdasági termék"
és evvel a hagyományos magyar konyhai ízek is eltűnnének!

88

Vendég

#347

2015-05-22 08:03

Mert KERTÉSZ vagyok. Mégis csak szörnyű, hogy bizonyos " felsőbb" érdekek időről-időre átrendezzék a környezetünket, az életünket, a hazánkat. Ne engedjük!

Vendég

#348

2015-05-22 08:14

mert ez csak a kezdet

Vendég

#349

2015-05-22 08:26

...mert szeretem a hazámat és szeretnék érte többet tenni, sok kedves, rendes emberrel együtt
...mert KERTÉSZ vagyok fát ültetek... (Koncz Zsuzsa után szabadon)
...mert ami itt folyik az emberhez nem méltó!

Vendég

#350

2015-05-22 08:55

A lányom is ott végzett, bűn és hiba lenne telekspekulánsoknak elkótyavetyélni egy nemzeti értéket, ami még megvan.