Együtt a Raoul Középiskoláért / Save the Raoul Wallenberg School


Vendég

#101

2015-04-15 12:16

Mert én is ide jártam 4 évig. Jó tanáraim és tanárnőim voltak akiknek csak köszönhetek. Életre való embereket nevelek a fiatalokból.

Vendég

#102 Re: Re:

2015-04-15 12:43

#61: Klaudia - Re:  

 Azért azt állítani, hogy egy iskolaváltás tönkreteheti az ember jövőjét, kicsit túlzás szerintem. Én is egyike voltam azoknak a diákoknak, akik az iskolaösszevonások miatt új helyen kellett, hogy folytassák a tanulmányaikat, de emiatt egyikünk jövője sem omlott össze, pedig pont érettségire kerültünk egy teljesen új helyre, új tanárokkal, új környezettel, új elvárásokkal. Hozzáteszem két iskolát tuszakoltak be egy fele akkora épületbe, mint a mi iskolánk volt. Mégis túléltük, sőt, mi még jól is jártunk az összevonással. Pedig ott is volt tüntetés, petíció, egyebek, de ha a kormány eldönt valamit, úgyis megteszi, csak kiröhögi az embereket. Ott voltunk több ezren, az önkormányzatnál pedig az ablakból röhögtek a tömegen. Nem tartom jó ötletnek az oktatás szétbombázását - mert most etttől az iskolától függetlenül ez történik -, de az érettségi mindenhol ugyanaz, ha itt meg tudod írni, máshol is. Persze meg kell próbálni mindent, de emiatt azért nem fogok eret vágni, hogy szétpakolják az iskolát. Pedig én is jártam ide egy évig (szakképzésre), bár személy szerint utáltam. Egyetlen kedves tanárra emlékszem jó szívvel, Halász Évára. 
Lesznek még az életben ennél sokkal nagyobb pofonok is, minthogy új iskolába kelljen járni néhány évig. 

Valéria

#103

2015-04-15 12:46

Csodálatos 9 évet töltöttem ott! (érettségi, 2 OKJ szak) És mindig örömmel gondolok vissza az Iskolára, Tanárokra, volt Diáktársaimra!! :) Nem lehet, hogy egy ilyen csodálatos iskola, ilyen véget érjen meg. Írjuk alá minél többen!!!!!! 

Ébresztő

#104 Re:

2015-04-15 13:04

#Mert egy képzés sem eshet áldozatául a politikának!  

 Nem jártam a RW-be soha. Az épületbe is csak egyszer tettem be a lábam, mint kísérő, de a közeg, a légkör akkor, alig pár óra alatt is visszahozta a középiskolai emlékeket, és szeretném ha mindenki átélhetné ezeket az élményeket, és igen, az általuk választott intézményben.

 

Hogy miért pont a RW épületét szemelték ki? Mert bizonyára jól megközelíthető, kellemes környezetben van, remek állapotban van. Sorolhatnánk...

Igen, pontosan ezért szeretik a jelenlegi diákok, a volt diáksereg, és a nem mindennapi tapasztalattal rendelkező tanári kar. Mondhatjuk, hogy nem négy fal tesz egy intézményt naggyá, hanem a benne dolgozók és tanulók, de egy oktatási intézmény esetében a termek, a büfé, lépcsősorok, mind-mind a szocializációs folyamatunk fontos részét képezi.

Itt nem csak kiváló szakemberek képzése folyik, de az egészségügyben ma is problémát okozoó együttműködés, kapcsolatok alakulnak ki a különböző szakágak tanulói között, amit máris elveszítenének, ha az épületet elvéve, különböző intézményekbe száműznék az egyes csoportokat. 
Ha ma Magyarországon fontos a közoktatás, a szakemberek képzése, az egészségügyi utánpótlás kinevelése, akkor egy olyan intézmény, a RW egy központi elem. 

A RW megszűnésével újabb sebet szerezne a mára háborús veterán szinten működő egészségügyünk, csak azért, hogy egy újabb egyetemi szak létrejöhessen, vagy hogy az államunk által annyira preferált egyetem terjesztkedhessen. 

DiusRaoul

#105 Legjobb

2015-04-15 13:09

Ez az iskola nagyon sok diákot tanított meg lét fontosságú dolgokra!! Ha az épületet nem is menthetjük meg legalább az iskolánk maradjon egyben!!!


Vendég

#106

2015-04-15 13:14

Azért hogy ne zárják be az iskolát

Vendég

#107

2015-04-15 13:43

a nővérem ide jár iskolába és nem engedem hogy kirakják én is ott leszek hétfőn akármi is fog történni

Vendég

#108 Re: Re: Re:

2015-04-15 13:46

#102: - Re: Re:  

 szerintem az se jó ötlet ha semmit se teszünk azért hogy valami történjen ..fel fogunk lépni akármi is legyen

Nadett

#109

2015-04-15 14:06

Nem tudom kelloen hangsulyozni hogy ennek az iskolanak fennt kell maradnia ! En mar ugyan csak volt diak vagyok de a legtobb pozitiv elmenyem ehez az iskolahoz fuzodik ! Mindenben segitokeszek voltak . Versenyeken inditottak minket amiken remekul szerepeltunk ! Tanarok peldamutatoak emelett lelkileg is mindig segitettek egy ket aprosagon tullendulni .. Ezen felul ami erossegunk volt kihangsulyoztak fogalalkoztak velunk remek Tanari kar van az iskolaban szoszerint kifogastalan ! Es a legszebb az egeszben hogy meg csak tegnap tudtuk meg az egeszet de meg azok is ez ellen kuzdenek akik mar nem is jarnak az iskolaba !!! Nem teheti ezt meg senki hogy elvegyek az iskolat!!!!!

N

#110 Re: Re: Re:

2015-04-15 14:11

#102: - Re: Re:  

 az egy dolog hogy uj iskola na de az rohej teteje amit most lattam hogy aki eddig szakmat tanult ovono pedagogus nover es egyeb szakagon akart tanulni azt betuszkoljak egy olyan suliba ahol vizszerelo komuves es egyeb finomsagok varjak a diakokat?

Nem epp a legmegfelelobb dolog szerintem itt az erettsegizok is erezhetik magukat rosszul es felhetnek tole attol fuggetlenul hogy minden ugyanaz ... De akinek az alma hogy ovono pedagogus vagy epp nover fogorvos legyen azoknak szetbombazzak az almaikat... 


Vendég

#111 Anime-fan

2015-04-15 14:14

Azért szavazok ,hogy lássák ,hogy ez a csoport összetartó (Bogi Völgyesi) mi Animések tartsunk össze! ;)


Vendég

#112 Re:

2015-04-15 14:17

#3: -  

 Tudom min mész keresztül! Mi ezen már egyszer át mentünk mikor a Batthyány Strattmann László iskolát bezárták! Minket a Raoulba raktak át! A legjobb suli volt! Nem értem az egészet mert a Bokayt kéne bezárni az se jó helyen nincs se megbízható környéken....


Vendég

#113

2015-04-15 14:24

Szeretném maradna az iskola
R

#114

2015-04-15 14:30

Én most szeptemberben érkeztem a suliba és minden csodálatos a tanárok a diákok és a tananyagis.Nem értem, hogy miért kel szét szedni ezt a csodálatos sulit miért nem egy olyat ahova kevesebben járnak. nekem  a Raoul lett a 2. otthonom nagyon megszerettem és milyenk a suli harcolunk érte. ♥

Niki

#115

2015-04-15 15:01

idén kezdtem...most vagyok kilencedikes...emlékszem tavaly ienkor amikot megtudtam hogy felvettek a Raoulba sírva fakadtam az öröm könnyeim mindent eláztattak...elterveztem,hogy ha itt leéretségizem szintén sírnk fogok és ugyan úgy örömből...

megkaptam a hírt...ismét sírtam de nem az örömtől...nem szeretnék es nem js tudnék elválni a Raoultol. vegre egy iskola ahova szeretek bejárnj erre elalarjak venni tölem/tőlünk...nem így akarok elvárnj a sulitol nem most és nem ebben a formában!


Vendég

#116

2015-04-15 15:01

Lehet hogy néha nagy a szigor az iskolánkban, de inkább maradjon meg ez, minthogy egy olyan helyre kerüljünk, ami mindannyiunk számára teljesen ismeretlen és esetleg még nem is fogadnak minket szivesen. Szerintem a Raoul minden diáknak megadja/adta azt amire szüksége van, ezért ne vegyék el tőlünk, hiszen ez a mi iskolánk! Gyönyörű iskola, szép és családias, befogadó környezet. Kell ennél több? Szerintem nem :) Nem tehetik ezt velünk, hogy egyik percről a másikra közlik, hogy mi a sorsunk, hiszen valószínűleg mindenki valamilyen oknál fogva választotta ezt az iskolát. Ki tudja.. Talán ha más helyre kerülünk mennyi diákot veszít el iskolánk. Szerintem az összes diák nevében beszélhetek, ha azt kérem, hogy ne szüntessék meg az iskolánkat!!!!!! Hiszen más intézményben nem oktatják középszinten a pszichológiát, se a pedagógiát. Ez az iskola rengeteg lehetőséget ad mindenre, ráadásul a továbbképzésre is. Kérem ne vegyék el a diákoktól/tanároktól ezt az intézményt!

9/b osztályos tanuló


Vendég

#117

2015-04-15 15:08

Mert én is ebben az iskolában szereztem a szakképesítésemet.Gyönyörű és korszerűen felszerelt intézmény.A tanárok zseniálisak mind emberileg,mind tudásilag/szakmailag!!!!

Vendég

#118 Latod milyen ge.....k faszok orban egy geci szavazzuk le ki van benne??????

2015-04-15 15:17

#1: -  

 

Andrea

#119

2015-04-15 15:36

Nem engedem,hogy elvegyék!!O

Itt tanultam s itt tettem le a szakmám!Az osztályfőnököm anyjam helyett is anyám volt es segített a bajban...annyi barátság és jó emlék fűz ide....NEM VEHETIK EL!!!! MIRE FEL???!?!

NINCS ELÉG HELY??!BASSZAMEG A KORMÁNY!!!!!


Vendég

#120 Re:

2015-04-15 15:42

#107: -  

 Köszönjük!!! ❤

:* *.*

#121

2015-04-15 15:43

Raoulos szív, Raoulos lélek,  Raoulos leszek amíg csak élek.!  *.* :* 


Vendég

#122

2015-04-15 15:53

az iskoláknak arra valók, hogy a gyermekeink tovább fejlődjenek, szakosodjanak, az iskola az nem játék!

Vendég

#123

2015-04-15 16:13

Egyszerűen felháborító ! Mi lesz a diákokkal, mi lesz a tanárokkal !!! Részletkérdés ?? Így jártak ??? Szomorú és nagyon felháborító !!!!

Vendég

#124

2015-04-15 16:16

Azért mert jár oda olyan ember aki közel áll hozzám

Vendég

#125

2015-04-15 16:24

Mert útálom a despotizmust, valamint hogy a ,,demokráciát" egyoldalusítják!