Tiltakozás a balatonfenyvesi kikötő építése ellen


Vendég

#76

2015-05-18 15:30

Még egyszer leírom, ne legyenek már csőlátásúak! Önök csak azt látják, amit egy "bolond" kitalált,hogy " majd 2-3 év múlva elmocsarasodik, lepusztukl a víz".. Ez nem így lesz! A Polgármester Úr is elmondta, hogy ha véletlenül valami minőségromlás lesz tapasztalható a vízben, akkor a befektetők dolga lesz helyreállítani azt!! Önöknek nincs semmi oka az aggodalomra, épp ellenkezőleg, inkább örülni kellene, hogy végre valami történik a régióban, valami, ami turisztikai fellendülést, új munkahelyeket fog teremteni!

Kérem, ne mindenbe a rosszat lássuk!

Én is felhoznám a Balatonringet, emlékeznek 2010-re? És tessenek megnézni, most hogyan néz ki! Borzalmas, mint környezetvédelmi szempontból, mint pedig az országra nézve, egy ilyen versenypálya is csak ebben az országban nem épül fel, és az a nagy terület csak úgy ott van hagyva!

Ezt akarják, hogy fenyvesen is egy félkész építkezés legyen évekig?

Phylaxa

#77 Re:

2015-05-18 16:48

#76: -  

 Az egy "bolond" a BME vízügyi és hajózási tanszéke, mely egy kicsit komolyabban vizsgálta a problémát mint ön, még 1999-ben.

Akiket ön befektetőknek mond, az egy pár milliós törzstőkével rendelkező KFT. Ön szerint miből fogja fedezni a helyreállítást? Abban a pillanatban kér majd csődvédelmet, ebben biztos lehet.

Azt nem értem egyébként, hogy ha ennyire bíznak a projektben akkor mitől félnek? Megvalósul. Teljesül az álmuk. A tiltakozás miatt nem fogják leállítani. Persze, ha az EU-ba kerül az ügy, mert ugye külföldiek is szeretik nagyon régóta a tavat és Natura 2000-es terület, akkor megértem, hogy aggódnak kicsit. De az már egy másik erő. Mi csak egyszerű emberek vagyunk. Emiatt tőlünk biztosan nem kell tartaniuk.


Vendég

#78

2015-05-18 17:41

Nem értem tényleg, minek ez a félelem, hisz megvalósul. Ha mégsem, az nem a tiltakozó csoport vagy a petíció miatt lesz hanem mert mégsem tartják be az illetékesek amit ígértek.Vagy az EU nem finanszízoz tovább. Teljesen felesleges ilyen dolgok miatt a fejünket követelni amikor a véleményünket mondjuk el ahogy maguk is.

Ha jól tudom, még szólás és véleményszabadság van az országban, de ha ez azóta válozott, akkor javítson ki és várom a fekete Volgát éjjel.

Amúgy meg ha mégis valami miatt félbe maradna az épíkezés, remélem oda fognak menni az Előny kft-hez is és a polgármesteri hivatalhoz is és megkérdezik mi az oka és mit szándékoznak tenni. 

Ez a projekt, ha félbemarad, nem a tiltakozó csoport miatt fog félbe maradni. 

Ha viszont megvalósul és a mi félelmeink mégiscsak valóra válnának, vagyis kiderül hogy mégsem ilyen lovat akartak, akkor már késő lesz.Már most is késő. Sajnos nem a polgármesternek, nem Önöknek, hanem a gyerekeiknek, unokáknak, mert Bfenyvesnek soha töbé nem lesz használható strandja.., de még csak olyan kikötője sem, ami eddig volt az árkon.

A kis hal

#79 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 17:43

#71: egybalatoni27 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Az az igazság nem élek külföldön, de Bfenyvesen sem, de adózom 35 éve Bfenyvesen, csak annyit, hogy kissé vegyen vissza

 


Vendég

#80 Re:

2015-05-18 17:46

#55: -  

 Csak annyit meddig lesz az a pár munkahely, míg a kikötő csődbe nem megy, nem lennék erre olyan büszke

namazvagyokakite

#81

2015-05-18 17:53

Mindenbe csak a rosszat, a negatívumot látjátok, ezért tart itt ez az ország. Szomorú.


Vendég

#82 Re:

2015-05-18 18:25

#81: namazvagyokakite -  

 A realizmus nem egyenlő a pesszimuzmussal.

Amúgy meg az országban ha kevesebb hiszékeny ember lenne, akkor előrébb tartana.

illeskese

#83

2015-05-19 23:29

Akik az iszaptól tartanak: iszapos vízben nem lehet fürödni? :D Nem értem az aggodalmat, biológiailag nem lesz szennyezett a víz.


Vendég

#84 Re:

2015-05-20 15:54

#83: illeskese -  

Akik nem tartanak az iszaptól, de jót fürdenek majd benne, mert miért ne?: mekkora lesz az iszap? Picike? Bokáig? Derékig? Nyakig? Mennyinél áll meg?

Jó lesz az.Tömve lesz a "meghosszabbított strand". Mikor kezdik majd kotorni és mivel? Gondolom lesz erre alkalmas járművük is, ami 50cm-es vízben is tud haladni. A pénzt rá összedobja majd a falu, vagy adóemelésből képzelik? A nyaralótulajokkal megbeszélték ezt? Biztosan kiküldték a levelet mindenkinek? Tájékoztatták őket?

Hát valóban lehet iszapos vízben fürdeni. De erről majd a nyaralóközönséget is meg kell győznie egy idő múlva, ahogy az iszap egyre mélyebb, a bevétel pedig egyre kevesebb lesz.

 


Vendég

#85

2015-05-20 16:29

Nem unjátok még a szánalmas, ostoba tiltakozást?


Vendég

#86 Re: Re: NEM tiltakozom a kikötő beruházás ellen

2015-05-20 18:24

#63: egybalatoni27 - Re: NEM tiltakozom a kikötő beruházás ellen 

 Látom, csak hogy nem hülyézett, ez stílus?
BME engedélyt miért nem adják elő, legfeljebb mi gondolnánk valamit, ha van vegyék elő, ha kérhetem.

fejlesztéskell

#87 Az LMP beruházásellenes párt

2015-05-21 18:13

Itt az LMP célja teljesült. Fenyvesen is ezt akarjátok?

http://zaol.hu/loero/ot-eve-balatoffring-1699374


Vendég

#88 Re: Az LMP beruházásellenes párt

2015-05-26 14:18

#87: fejlesztéskell - Az LMP beruházásellenes párt 

 Kicsit el vagy tájolva.

A legjobban a beruházó jár ha nem épül meg, hiszen a pénz már felvették :-)

Ha nem épül meg az nem a mi petíciónk vagy az LMP interpellációja miatt lesz...

Ezek szerint valami nagyon nem kóser a beruházás körül ha ennyire kell félni, hogy mégsem épül meg 340 tiltakozó miatt .... vagy esetleg bűnbakot kell máris keresni? :-D

 


Vendég

#89

2015-05-27 10:17

Születésemtől kezdve minden teljes nyaramat a Balaton parton töltöttem / volt nyaralónk/ Husz éve az unokákkal látogatunk el a Balatonra, és ezt a rombolást, a majdani eliszaposodást a déli part csodálatos üdülőhelyének a tönkretételét nem tartom ragyogó ötletnek. Abban a pillanatban, amikor megjelennek a luxus hajók velük együtt a nem ebből a kategóriából álló üdülőknek nem lesz ott helyük. Megjelenik majd az "elit", és a hozadéka.De nem ez a legnagyobb probléma, hanem a táj, a csodálatos viz, a béke eltünése. De hajrá, ezt még nem tették tönkre !! Rajta hát, én tiltakozom az ilyen esztelen pusztitás ellen ! Kérem vissza a régi Balatont! Az eredeti állapotot, és egy uj polgármestert aki nem álmodik ily nagyot!

Vendég

#90 Re:

2015-05-27 12:22

#89: -  

 Ostoba, csőlátású ember lehetsz. :D


Vendég

#92 Tiltakozas!

2015-05-31 18:42

Csak ulj le a strandnal a to szelere es nezd meg a naplementet! Az mar tortenelem!

A szakhatosagok meg soha nem lattak a tavat! Azok ufok!


Vendég

#93 Re:

2015-06-05 09:43

#8: Buksi-  

Ezt a balatoni projektet nem Budapesten találták ki, hanem magánbefektetők,

akiknek kérdést sem lehetett feltenni az beruházás megkezdése előtt, pedig próbálkoztam.

Dizájnhotel Fenyvesre, a vendégek által óhajtott berendezéssel. Miliomosoknak?

 


Vendég

#94

2015-06-10 16:11

Annyira nincs hatással a monstrum, hogy már most térdig ér az iszap a nádas felől. A keleti részen még nem, de rendesen vastagodik ott is. 


Vendég

#95

2015-07-12 08:16

Révfülöpön hasonló terv készül.A falu szívében akarnak tájrombolást véghezvinni,a nagytőke segítségével kiszorítani minket ebből a gyönyörű természetes öbölből.A mérnök úr ezzel kampányolt"Örüljünk,hogy több sör és szotyola fog fogyni".Ennyibe vesznek minket,itt élő helyi lakosokat.Különben sem ezt fogyasztják a vitorlástulajdonosok.Szánalmas emberek.A pénhajhászás elvette már az eszüket.


Vendég

#96 Re:

2015-07-13 00:18

#95: -  

 Őszinte részvétem. Mielőbbi szervezett tiltakozást és a rombolás megakadlyozását kívánom.


Vendég

#97 Motorzúgásban jó ám a nyaralás!

2015-07-13 01:01

 A pofátlanság nap mint nap hírt ad magáról, ami ezt az ocsmányság építését illeti. "Köszönjük" a lehetővé tévőknek, hogy a nyaralási szezon közepén, vasárnap is órákon át zúg a kotrógép, korbácsolva ezzel az emberek idegeit még kilóméterekre a bűntény helyszínétől is.

Persze ezt a "kis kellemetlenséget"-idéztem pógármestert- viseljük annak örömteli tudatában, hogy ekkor juttatják a veszélyes hulladéknak minősülő iszapot a berekbe.. 

értékmentő

#98 Re:

2015-07-18 15:01

#51: egybalatoni27 -  

 Nem hinném, hogy valakit is érdekel, hogy aláírja, vagy nem.

Egyébként, ha veszi a fáradságot, és utánanéz egy kicsit, már most láthatja, hogy problémák vannak az áramlással, az eliszaposodással.

De hát mi csak irigykedő, károgó varjak vagyunk.

 

értékmentő

#99 Re:

2015-07-18 15:25

#85: -  

 Nem unjuk, mert nekünk van igazunk.

És egyre többen leszünk.


Vendég

#100 Re:

2015-07-26 14:40

#95: -  

 Az a baj, hogy az egész a támogatásokra megy. Amikor felvettek minden pénzt, otthagyják az egészet iszapostul, homokostul és a magyar államnak kell rendezni a károkat. Lásd ÁNTSZ privatizáció és az Egri Egészségügy. Most ehhez társul majd a Fenyvesi Szuperprojekt. Az égvilágon semmi felelősség senkinél. Egyedül a polgármestert nem értem, valóban nem látja ezt és tolja az ökörségeket? Ha tényleg elhiszi amit mond, akkor ő lehet az egyetlen aki ennyire vak.