Tiltakozás a balatonfenyvesi kikötő építése ellen

egybalatoni27

#51

2015-05-18 14:14

Kedves tiltakozók!

Abszólút érthetetlen, hogy miért tiltakoznak egy fejlesztést, korszerűsítést, munkahely teremtést hozó beruházás ellen.

Bármi épül(ne) ebben az országban, mindig akadnak olyan ostoba, irigy, kárörvendő emberek, akik mindent elkövetnek azért, hogy egy nagyberuházás ne tudjon elkészülni!

Gondolkozzanak el azon, hogy egyáltalán mi is az oka a tiltakozásuknak!

Nézzék meg évekkel ezelött, hogy járt egy másik nagyberuházás a Balaton mellett, ami azóta is ugyanúgy van hagyva, a terület jelenleg használhatatlan!

Azt akarják, hogy a fenyvesi beruházás is így végezze? :

http://mno.hu/belfold/balatonring-szemetdombok-kozott-menekulnek-a-vadak-1277087

Eszem ágában sincs aláírni a petíciót.


Vendég

#52 Re:

2015-05-18 14:15

#51: egybalatoni27 -  

 Akkor miért vette a fáradtságot, hogy ezt közölje velünk?


Vendég

#53 Re:

2015-05-18 14:17

#51: egybalatoni27 -  

Önt senki se séregette... Maga miért teszi másokkal?

Gondolkodásra szólít fel... Hát mi is Magát!

egybalatoni27

#54 Re: Re:

2015-05-18 14:18

#52: - Re:  

 Azért mert annyira ostobák vagytok, hogy ezt már egyszerűen nem lehet szó nélkül hagyni.


Vendég

#55

2015-05-18 14:22

Fejlesztés, munkahelyteremtés, turizmus bővítése. Ezeke mondanak önöknek valamit, kedves tiltakozók? Mert ez a cél, ha nem vették volna észre eddig!

Mirt jó, hogy ebben az országban minden nagyberuházást, munkahelyteremtést megpróbálnak megállítani?

Ez már az ostobaság és az irigység tetőfoka.

Gabriella Czank-Kovács
A petíció szerzője

#56 Re: Re: Re:

2015-05-18 14:22

#54: egybalatoni27 - Re: Re:  

 Na, akkor ha már így tegeződünk és átmentünk mocskolódóba...

1. Tipikus megnyilvánulás, amikor nincsenek észérvek, csak a másik lehülyézése....

2. AZonnal támadunk a másikra vélt vagy valós igazunkat védve, mert ez így a menő ma Magyarországon.. erőből beledönölni a másikat a földbe.

3. Esetleg nem akarsz megfenyegetni? AZ még hátra van...

Gabriella Czank-Kovács
A petíció szerzője

#57 Re:

2015-05-18 14:24

#55: -  

 Környezetvédelem... ez mond magának valamit?

egybalatoni27

#58 Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:29

#56: Gabriella Czank-Kovács - Re: Re: Re:  

 #56: Gabriella Czank-Kovács - Re: Re: ReKedves Gabriella, ha jól láttam, külföldön élsz, szóval szerintem foglalkozz az ottani dolgokkal, amíg ott vagy! (ha nem ott élsz akkor ezt visszavonom)


Vendég

#59 Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:30

#56: Gabriella Czank-Kovács - Re: Re: Re:  

 Arra nem tudsz választ adni, hogy miért próbálod megállítani ezt a csodálatos beruházást, amely fejlődést, munkahelyeket és a turizmus bővülését fogja eredményezni, ha elkészül!


Vendég

#60 Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:32

#56: Gabriella Czank-Kovács - Re: Re: Re:  

 Ha pedig neadj isten nem készülne el, akkor a fentebb is belinkelt Balatonring sorsára fog jutni, amely nem szép látvány!


Vendég

#61 Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:34

#56: Gabriella Czank-Kovács - Re: Re: Re:  

 

Először tájékozódjanak, hogy milyen hatásai lesznek, mielött nekiállnak tiltakozni! Gondolkozzanak már egy kicsit! Ezért tart itt ez a szerencsétlen ország, mert az ilyen ostoba emberek, mint önök, mindig megtalálják a hasznos nagyberuházásokat! A 4-es metro ellen miért nem tiltakoztak?

Gabriella Czank-Kovács
A petíció szerzője

#62 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:34

#59: - Re: ReBárcsak meg tudnám állítani, de nem tudom... Hogy miért? Nem a túrizmus bővítésével val a baj,  és nem is a munkahelyteremtéssel. Bárcsak valóban ez lenne az eredménye. De!! Ez az általad csodálatosnak ítélt beruházás sokkal nagyobb kárt fog okozni hossző távon mint amennyi hasznot most reméltek tőle. Környezetvédelem.

egybalatoni27

#63 Re: NEM tiltakozom a kikötő beruházás ellen

2015-05-18 14:37

#25: EgonKecskes - NEM tiltakozom a kikötő beruházás ellen 

 Teljes mértékben egyetértek az írásával! Ne hagyják magukat, ezek a tiltakózók nem tudják miről beszélnek, azt sem tudják mi ellen tiltakoznak! Kívánom, hogy jövő nyárra a terveknek megfelelően készüljön el a beruházás, szükség van a térségnek a fejlesztésre! Ha már a Balatonring sajnos nem tudott elkészülni, legalább ez készüljön el!


Vendég

#64 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:37

#61: - Re: Re: Re: Re:  

 Én tájékozódtam... akezemben van egy gazdasgi és környezeti hatástanulmány.. 

egybalatoni27

#65 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:38

#62: Gabriella Czank-Kovács - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nem fog semmilyen kárt okozni hosszú távon sem! Önök tévesdésben vannak!

Fejlődnie kell ennek az országnak, mert le vagyunk maradva, lassan a románok is beelőznek minket!!!


Vendég

#66 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:39

#58: egybalatoni27 - Re: Re: Re: Re:  

 Kedves egybalatoni27..... tehát ha nem élek ott éppen, akkor nincs hozzá közöm?

Érdekes hozzáállás..

 


Vendég

#67

2015-05-18 14:41

Könyörgöm, már félkész állapotban van a szálloda, és már megtörténtek az előkészületek, köhordás, stb. Nem most kéne tiltakozni, hanem akkor kellett volna mielött nekiálltak. most már nagyobb kárt csinálnak a tiltakozással, mint jót!


Vendég

#68 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:41

#65: egybalatoni27 - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Szerintem meg a Balaton fog választ adni arra, hogy ki van tévedésben. Attól, hogy ismételgeti, hogy nem lesz kár és mi ostobák vagyunk még nem biztos hogy magának van igaza.

egybalatoni27

#69 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:43

#66: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 nincs. mert gyáva módon elmenekültél a hazádból. :)

Azzal foglalkozz, ami ott történik a lakóhelyeden, ne azoknak az életét próbáld megkeseríteni, akik valamit itthon próbálnak tenni, az előrejutás érdekében!


Vendég

#70 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 14:57

#69: egybalatoni27 - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Gratulálok... 

Kiállítottad magadról a bizonyítványt.

egybalatoni27

#71 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 15:01

#70: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Ti is, akik külföldről okoskodnak, hogy itthon mi legyen és mi ne! Ott laktok, ott adóztok, ott vásároltok, ott okoskodjatok!

Phylaxa

#72 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 15:03

#69: egybalatoni27 - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Oups. Szerintem ennek semmi értelme. Ha jól látom nem Balatonfenyvesről van szó. 

1. A kikötő megépül és maga örüljön nyugodtan  neki. Most. Pár év múlva már nem így fogja látni, de akkor már másról     fog szólni a történet. Ha erre kerül majd sor, akkor gondolom kiáll majd a fenyvesiek elé és elmondja nekik, hogy tévedett. :)

2. Tiltakozni valami ellen akkor és ott tiltakozhat bárki, ahol akar. Ezt törvény biztosítja.

3. Sértegetni valakit viszont nem szabad. Se egyik oldalon, se a másikon. Főleg nem azért, mert valamit komolyan gondol.     Majd meglátja, hogy egyre nagyobb lesz a tiltakozók köre, ahogy megvalósul az egész és telik az idő.

4. Ön semmire sem tud hivatkozni. Az ellenzők viszont az 1999-es BME hatástanulmányra, amit meg is lehet tekinteni.

5. Kívánom, hogy úgy sikerüljön az egész ahogyan önök várják. Szerintem nem ez fog történni és ezért tiltakoznak egyre többen. Ezt el kell viselniük, főleg úgy, hogy önök az erősebbek és megcsinálják amit álmodnak. Az, hogy mit műveltek valójában, nos, azt is meg fogják látni. :)

Nekem ez a véleményem és remélem, hogy a személyeskedés kikerül ebből a fórumból és továbbra is olvasható lesz mind az ellenzők, mind a támogatók hozzászólása.


Vendég

#73 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 15:06

#71: egybalatoni27 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 ott adózom..Fenyvesen.. úgyhogy ennyi


Vendég

#74 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-18 15:09

#71: egybalatoni27 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Egy tárgyi tévedés. Előbb utána kellene járnia, hogy mennyien adóznak Fenyvesen akik nem ott élnek. Ugyanis ők is finanszírozzák Fenyvest minden évben. 

Ha csak az ottani lakosok adója lenne, akkor még a sulit sem tudná Fenyves fenntartani. Ehhez jön még a nyári ott pihenők hozzájárulása, a strand miatt. 

Szóval nagyon fontos a nem ott élők hozzájárulása. Erről előbb a polgármester úrral beszéljen szerintem, mielőtt ilyet ír.


Vendég

#75 Re:

2015-05-18 15:18

#67: -  

 Az álom megvalósul, ettől ne féljen. Szépen befejezik, amit elkezdtek. A tiltakozás ezt nem tudja leállítani,  ebben biztos vagyok, mert jogilag minden tisztának "tűnik". Csak ugye az a fránya hatástanulmány. Az nem akar előkerülni. Önök nem velünk hadakoznak, hanem a Tóval, csak ugye Ő nem veszekszik. "Ja, nem kell az áramlás, akkor építkezni akarnak biztosan. Hát mást itt már nem is lehet tenni."  :)