A devizaalapú elszámolás csalás!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A devizaalapú elszámolás csalás! petíció automatikusan generált fórumtémája

Tilk László Géza

#26 Re:

2015-01-05 09:31

#19: erzsó64 -  

 Nem kell a forintot amit befizettünk "forintosítani" azaz ÁTVÁLTANI. A devizaalapú elszámolsá - FORINTOSÍTÁS - csalás! Mintha a boltben először a péntáros összeszámolja mennyi az áruk végösszege, majd "forintosítja" és közli hogy nem 10 ezer a befizetendő, az áruk összege, hanem forintosítással 20 ezer. Ez egy ilyen pofátlan csalás. 


Vendég

#27

2015-01-05 11:34

MINDENKI TUDJA MAGYARORSZÁGON SŐT AZ EGÉSZ VILÁGON,HOGY DEVIZA SEHOL SEM VOLT.AZ EGÉSZ EGY NAGY SZÍNJÁTÉK. A BANKOK BEZSEBELTÉK A + JÖVEDELMEKET ÉS NEM AKARJÁK VISSZAADNI, MERT MÁR ELKÖLTÖTTÉK. A KORMÁNY SEGÍT A BANKOKNAK KILÁBALNI A MI KÁRUNKRA. AZ ELSZÁMOLTATÁS KAMU, KAPUNK VISSZA PÁR SZÁZ EZER FORINTOT, A FORINTOSÍTÁS ÁTVERÉS, MINDENKI TUDJA NINCS DEVIZA NEM IS VOLT. AMILYEN ÁRFOLYAMON FELVETTÜK HITELT AZ A VALÓS TŐKE. HA ÁTVÁLTATJÁK VELÜNK ALÁÍRJUK ,HOGY MAJDNEM A DUPLÁJÁT KAPTUK KÉZHEZ. NE HAGYJUK!!!!!!!!!!

Vendég

#28

2015-01-05 15:59

Bűnszövetkezetben elkövetett több rendbeli csalás, sikkasztás, adó csalás, pénzmosás, A Fogyasztó megtévesztése, Jogtalan Gazdasági előny megszerzése, és még estig sororlhatnám. Letöltendő börtön büntetést a Bankok Vezetőivel szemben!

Vendég

#29

2015-01-06 06:44

A kormány nem állt a nép mellé. Meghátrált, hátrál a Bankokkal szemben. Mellébeszélnek,hallgatnak, cserbenhagytak, cinkosok!

Vendég

#30

2015-01-06 14:41

3 nap alatt mindöszesen 800 aláírás :-((

amúgy mik az esélyek? vannak egyáltalán? Mikor történik meg a feljelentés? Sajnos csak napjaink vanak már hátra :-((


Vendég

#31

2015-01-06 15:41

Annyit szenvedtem már remélem ez most valós! Csak annyit kérek, hogy ne játszanak az emberi lélekkel.Köszönöm !

Vendég

#32

2015-01-06 17:10

Egyetértek a petícióval.Felháborítónak tartom ezt a kizsákmányolást, amit a kormány is enged!!!

Vendég

#33

2015-01-06 18:21

Lehet hogy ezzel a peticióval és irogatással is csak a szánkat jártatjuk. Mindenfelől jönnek "okos" "tanult" emberektől a tanácsok, hogy mit is kellenne tenni, fogjunk össze, de még valóban okos dolog nem történt. Ott van a Kasler ügy valahogyan a választások után a nagy menete véget is ért, vagy most a legújabb ötlet és nagy "segítség" az a megírt könyv a devizahitelekről, aki ebben jól jár valószínűleg az író a könyvből származó bevétel miatt, vagy ott van az ügyvédnő aki az íróval együtt beszélt okosakat mondott, felhivta a figyelmet hogy írjon minden adós azonnal a bankjának, miszerint ne merje megtenni hogy forintosítja a felvett hitelemet, mert a szerződések semmisek, és hivatkozzunk a mittudom én melyik törvény 38-40 paragrafusára. Na hát ez is nagy segítség a levelem a kukában landolna. Miért nem csoportosul már néhány nagyon okos ügyvéd és jogász és minden devizahiteles ügyében lép fel eggyüttesen. Tudom minden szerződés egyedi és minden ember csak magát tudja képviselni, de ez lehetetlen nem kivitelezhető, mert már a szerződések kötésekor se igazán értettük hogy mit is takar az 20-30oldalnyi szerződés amit aláírattak velünk pl a K end H Bankban mivel az ügyviteli dolgozó is siettette az olvasást, valamint mindenki külön fogad egy ügyvédet hogy vivja ki az igazát na ez az amire nekünk szegényeknek nincs pénzünk, örülünk, hogy valahogyan még talpon tudunk maradni fizetünk, dolgozunk fizetünk és igy tovább, amíg belepusztulunk.

 

 

Tilk László Géza

#34 Re:

2015-01-06 22:56

#33: -  

 A kölcsönszerződést a bankkal kötötted. Egyedileg és nem csoportosan. Annak módosítása is csak egyedileg történhet a két szerződő fél közös akaratával, avagy vita esetén a bíróság dönthet. Ez olyan mint a házasság. Polgárjogi szerződés. Ha nem tudsz megegyezni a bankkal perelned kell. Ez ilyen egyszerű. Az összes többi állami és banki mutyi - megmentés - az ellenérdekű felek próbálkozása. Hogy a nyakunkon maradjon az uzsora. Kereshetsz ügyvédet a Magyar Ügyvédi Kamara ügyvédkeresőjében, a www.hitelsikerek.hu oldalon, illetve a Devizaadósok Szövetségébe www.devizaados.hu belépve, a szövetség ajánl neked ügyvédet, ha komolyan gondolod a pert.

12000 per már megindult. Az ellenérdekeltek ettől félnek a legjobban, lám fel is függesztették, ám megállítani nem tudják. A perek során "derül ki" hogy a devizaalapú elszámolás csalás. Nem mindegy, hogy az állami-banki mutyi szerint történik az elszámolás és forintosítás, avagy bírói döntés alapján. 

Hogy mennyire nem mindegy az ezen a képen érzékelheted.


Vendég

#35

2015-01-07 11:11

Nekem  nincs hitelem, de javasolom a peticióba bele venni azt is, hogy azoknál a hiteleknél, ahol a hitelfelvevő nem adta az ingatlanát fedezetnek, azt a bankok ne vehessék el, hiszen a hitelfelvételkor az ingatlan nem volt fedezet. Véleményem szerint például egy áruvásárlási kölcsön esetében maga a megvásárolt termék a fedezet és nem a ház.

Sajnos úgy látom a környezetemben, hogy ha meg is oldódig a forintosítás korrekt módon a családok nagy része még mindig veszélye van az egyéb felvett hitelek miatt, amit esetleg a megnövekedett törlesztők miatt képtelenek voltak fizetni

Sok erőt és kitartást kívánok. 


Vendég

#36

2015-01-07 15:31

Csak legyen is valami rövid időn belül mert a lombard teljesen le szippant!

Vendég

#37

2015-01-07 16:59

Szuper! Éppen ideje!Rólam ,hét és féléve húzzák az uzsorát! 6 Millióra már visszafizettem,közel kilencmilliót,és még "tartozom " az uzsorásoknak,szerintük,9 millióval ,10 évig,42 EFt-tal kezdtem,ebből lett százezer,most rögzítettben vagyok,70 E Ft-tal,nem fűtök,a legolcsóbb ételt kell vennem! Viszik az UZSORÁSOK a pénzem!!!!!!!!Segítség!!!!!

Vendég

#38

2015-01-08 14:30

A mostani ,, forintositassal,, kivanja a kormany legalizalni a csalast ! A kormany a bankkal kotott szerzodest es NEM velem ! Elfogadni nem tudom ! Forintot kaptam , forintot fizetek erre egyertelmu bizonyitekom a havi folyoszamlakivonat . 7 eve tisztessegesen fizetek a szerzodeskor meg kotott osszeg 3 X osat . es a tartozasom TOBB mint a szerzodeskoteskor . NEM tagadom meg a kapott forint osszeg visszfizeteset. De nem vagyok hajlando egy atszamitasi csalasban resztvenni . en NEM befektetni mentem a bankba . A kapott osszeget realis kamattal vissza is fizetem az az a bank tartozik nekem . Nem csak a tisztessegtelenul el vett forintocskakrol kell beszelni hanem egy igazsagos elszamolasnal arrol is , hogy mennyit fizettem be a 7 ev alatt . Ezert csatlakozom a peticiohoz mert nem ertek egyet a mostani torvennyel . A bank ne eljen vissza erofolenyevel !! A kormany pedig ne a bankokat hozza helyzetbe es tegye legalissa ami egyertelmu CSALAS !!!!!!!


Vendég

#39

2015-01-08 14:51

Reméllem enek már lesz foganatja,annyi szervezés van,de még igazán megnyugtató át törés nem történt.

Vendég

#40

2015-01-08 21:38

Amúgy meg szerintem még az EU-s Fogasztóvédelmio törvénybe is ütközik , merta fogyasztó rosszab helyzetbe kényszeriti mint amibe eddig volt, és amit addig befizetett az eluszik, semmivé válikés minimumannyivak tartozunk, ha nem többelmint mikor évekkel ezelőtt fel vettük ezta forint kölcsönt. Mivel egyetlen bank sem tudja tételesen a kölcsönhöz kapcsolódoan a folyósitáskoo a "kölcsönhöz rendelt cimkézett összegű "devizát" párdom CHF-et.

 

 

Vendég

#41

2015-01-09 01:49

Csaltak is,hibás a nyilvántartás,


Vendég

#42

2015-01-19 19:17

egyetértek

Vendég

#43

2015-01-19 20:42

Ez az egész egy előre megtervezett csalás! 9 év fizetés után több a tőke tertozásom mint amennyit felvettem és többet is törlesztettem már jocskán. Ezt forintositsák 256-on. Gratulálok! Ezek után semmit sem fizetek.

Vendég

#44

2015-01-19 23:19

Élég az ígérgetésből !

Vendég

#45

2015-01-20 07:36

"a forintosítási és elszámolási törvény kvázi törvényesítette a banki uzsorát! Az MNB iránymutatása szerinti banki elszámolás, UZSORAELSZÁMOLÁS, az úgynevezett forintosítás pedig JOGVESZTŐ jogi aktus. Az a devizaadós, aki elfogadja, az ELVESZTI JOGÁT a jogi és és elszámolási vita bíróság előtti lefolytatására! A devizaalapú elszámolásnak büntető bíróság előtt a helye."

Vendég

#46

2015-01-20 08:06

Rég figyelem a tevékenységüket , amivel teljesen egyet értek!

Vendég

#47

2015-01-20 16:56

Ezt a rabló bandát vonják felelősségre!

Vendég

#48

2015-01-20 20:25

Nagyon nehéz körülmények között kell dolgozni az igazunk elismeréséért! Nagyon tisztelem azt a küzdelmet amit a Haza nem eladó párt képvisel. Remélem végre mindenki belátja nincs más út csak az igazság útja !

Vendég

#49

2015-01-21 08:22

A devizaalapú elsámolás csalás! Az utóbbi években nagyon sok ember lett emiatt öngyilkos!
lacc

#50 Re: Re:

2015-01-21 15:05

#13: - Re:  

 Melyik környző országra gondolsz? Ausztria és Lengyelország is küzd ezzel és most meglódult árfolyammal ott is meg fog indulni a hitel nemfizetés. 
A devizaSWAP ügyletben nincs törvénytelen. 
Lehetett választani stabil Forint hitelt is  kb.15%-ért és lehetett svájvi frankot kb. 6%-ért. Az árfolyamingadozásról pedig mindenki hallott. Ez egy szerencsejáték volt és vesztettünk. :(
Nekem is devizahitelem volt, de én tudtam, hogy devizába fogom visszafizetni (volt deviza jövedelmem). Ha nem lett volna devizajövedelmem, akkor rá nem tudtak volna beszélni.