Kitörés a bankok karmaiból

Kitörés a bankok karmaiból / Közlemények / Tüntetés a hitelkárosultakért: Péntek, 16 óra, Szabadság tér, a Bank Center előtt / Hozzászólások


Vendég

#1

2014-11-27 01:06

A csonkaországi parlament 2014.11.25-i banki devizauzsora-törvényével lényegében kimondta, hogy:
Az uzsorabankok virtuális uzsoradevizájának értékesítése (és rá valóságosként, a hivatalos deviza árfolyamkülönbözet felszámítása és a különbözetre megemelt kamatok és kezelési költségek felszámítása) nem bűncselekmény!?

Visszamenőlegesen a devizauzsora bűncselekményeket a legaljasabb módon legalizálta a fideszes kormány, ezáltal az ország lakosságának közvetlenül vagy közvetve károsult egyharmadát (és a bennük bízó, rájuk szavazó honfitársaink egyrészét) szemközt köpte! Ezután az uzsorabank(ár)okat sem lehet felelősségre vonni és az uzsoratevékenységük miatt bedőlt hiteleseket sem kell kárpótolni.

Elszámoláskor az extraprofit-éhes uzsorabankok, ha a nov. 7-i átváltási (309 Ft-os eurós és 256,5 Ft-os frank) árfolyamon számolnak el a futamidő kezdetétől számítva az adóssal (vagy az 5 éven belüli volt adóssal,) akkor e köznépellenes törvényük alapján nemhogy kapnának a kifosztottak némi kárpótlást, hanem könnyen meglehet, hogy visszamenőlegesen a különbözetet még nekik kell megfizetniük.
Legfeljebb, hogy mégis legyen neve ennek a (Trócsányi László gazságügyi miniszter által benyújtott és a kétharmados parlament által elfogadott,) törvénynek nevezett korcsszülemménynek, talán majd néhány tízezer honfitársunknak néhány ezerrel-tízezerrel kiszúrják a szemét.

Egyértelműen megállapítható, hogy ezzel a (kormányszinten évekig tartó maszatolás után történt) fideszes aljassággal kizárólag csak az uzsorabankok jártak jól.
Ráadásul az álságos kormány (természetesen közpénzből!) úgy konszolidálja most az uzsorabankokat, hogy valóságos 9 milliárd eurót (nov. 7-i árfolyamon számítva 2781 milliárd forintot) biztosít a részükre a virtuális devizás becsapottak devizaalapú hitelének forintosításához. De miért is? Ha a saját szakállukra, saját költségükre mindig tudtak évente akár többször is egyoldalúan szerződéseket módosítgatni, akkor most vajon 9 milliárd euró nélkül miért nem tudnak?

Ha az álságos kormány és parlamentje nem a nyerészkedő bankokat konszolidálta volna a 9 milliárd euróval, (2781 milliárd forinttal,) hanem a
hitelkárosultakat, akkor 1 milliónyi devizahitelkárosultat figyelembe véve, (ha a kárpótlási összegben különbséget nem teszünk, akkor...) egységesen mindenki kaphatott volna 2 millió 781 ezer forint kárpótlást.

Több százezer szegénységbe-mélyszegénységbe taszított devizahiteles vagy volt devizahiteles honfitársunknak bizony jól jött volna télire még az a 2-300 ezres kárpótlás is, ha időben és felvételkori árfolyamon elszámolnak a károsultakkal.
Ennél a köznép érdekeit sértő, (szerintem alkotmányellenes!) hatalmilag legalizált törvénytelenségnél még az is tisztességesebb megoldás lett volna, ha
az élő devizahitelek esetében a felvételkori árfolyam és a nov. 7-i árfolyam közti különbséget, a lejárt devizahitelek esetében pedig a felvételkori árfolyam és a letelt futamidő végén lévő árfolyam közti különbséget megfelezik.

Remélem, a tüntetést szervező nemzeti (radikális?) párt mielőbb az Alkotmánybírósághoz, esetleg az Európai Bírósághoz is fordul a NÉP panaszával!

B.Kiss-Tóth László 2014.11.26.

Vendég

#2

2014-11-27 01:42

Ott leszek! HAJRÁ MAGYARORSZÁG!

Vendég

#3

2014-11-27 06:29

Én is ott leszek! Más választásunk már nem maradt arra,hogy véget vessünk ennek az egész aljas dolognak!!!!

Vendég

#4

2014-11-27 06:52

Tisztelt Szerzők!
az a baj, hogy sokan vidéken lakunk és nincs mód a felutazásra, holott a legszívesebben ott lennénk és sokan is lennénk, de az sajnos a létszámot nem növeli, ha a vidékiek lélekben ott vannak!

Vendég

#5

2014-11-27 07:58

Ott leszek!! Meg kén szervezni a vidékiek feljutásét .

Vendég

#6

2014-11-27 08:04

Vidéken is mozgósítani kell az embereket ... a budapesti mellett vagy utána

Vendég

#7

2014-11-27 10:24

Mikor mi két ezer hétbe föl vettük a kölcsönt a mi jövedelmünk nem volt annyi hogy elég legyen a hivatalos jövedelmünk már akkor azzal biztattak hogy rövid időn belül nem kel a jövedelmünket ki pótolni mert erősödik a forint de sajnos becsaptak!!!!!!!

Vendég

#8

2014-11-27 14:42

Tisztel KARTA!
Bármennyire is talán nem kívánatos talán a nyelvezetem, mégis úgy gondolom a valós véleményemet ez foglalja magába! > Tehát ez a nemzetet semmibe vevő, a polgárait kifosztani szándékozó, mi több eddig ezt sikerrel megtett kormányunk, öt éve emészti e nemzetet! Ezeket fillére el kell számoltatni, majd az uránbányába küldeni, természetesen minden vagyonukat elvéve! Ezeket és a 116 seggnyaló képviselőjüket mindenféle névviseléstől el kell tiltani, csak számaik lehetnek! Meg kell szűnniük, mint egykori magyar állampolgárnak!!!!!

Vendég

#9

2014-11-27 14:43

a helység kalapácsa!


Vendég

#10

2014-11-27 15:48

Egyetértek és sok sikert kívánok.Egyben javasolnám,hogy a Köztársasági elnök hivatala elé is kellene demót szervezni.NE ÍRJA ALÁ EZT A GYALÁZATOS TÖRVÉNYTELEN BAKÁR MENTŐ FÖRMEDVÉNYT! SAJNOS SZEMÉLYESEN MEGJELENNI NEM TUDOK. 280km-re lakom és az időpont (16ó) nem jó részemre.Egyébként én az ügyemben az AB-hez fordultam a PITEE.javaslata alapján "alkotmányjogi panasz"szal éltem.
Gabryponte

#11

2014-11-27 18:36

Kitörés a bankok karmaiból http://www.peticiok.com/kitores_a_bankok_karmaibol Én 2008 októberében kaptam kézhez az ismeretlen svájci franknak nevezett hitelemet. Ami az akkori felvilágosítást illeti szinte semmilyen információt nem kaptam..mert egy hitel közvetítő intézte az elejétől a végéig és még azt hiszem le is vette hasznát...nem tudom biztosan de valami 4.5 % kért a 15 millió után amiről persze semmiféle számlát nem kaptunk.Közel három évig törlesztettünk a bank felé amit persze megbízásos alapon a CIB bankban fizettem be megbízási alapon és onnan továbbították az AEGON-felé. Amit hogy, még jobban cifrázzam SMS formájában küldtek nekem havonta a telefonomra. Persze az éves elszámolás elég hiányos volt de nem vettük komolyan addig amíg nem kezdett felfelé ívelni a havi törlesztő részletünk azt hiszem kb. 112 ezer forintról indultunk ami rá három évre már meghaladta havi 237 ezret. perszer jeleztük telefonon is meg személyesen is hogy ezt így nem tudjuk felvállalni hosszú távon de olyan nevetséges ötleteket adtak hogy nem volt semmi eredménye.Természetesen mindenki fel teszi magának a kérdést egyek vagy fizessek... Nekem volt egy kiskorú gyermekem akit öltöztetni ruházni iskolába járatni kellett, így abba hagytam a törlesztést mert nem bírtam havonta kifizetni ekkora összeget.Nem panaszkodom azóta elváltam, elvesztettem a családomat megszűntek a munka helyeim, bizonytalanná vált az életem és ami a legrosszabb nem oldódott meg semmi sem. Természetesen perlem a Bankot, három tárgyaláson túl vagyunk nyertünk a Bank ellen három esetben, de mivel felfüggesztették ez év de. 31-ig várakozunk és nincs vége. Jelen pillanatban a Bank 32 millió forintot követel kamatos kamattal. Mivel el lehetetleníttették az életünket a Kormány a mostani átváltással ami akkor 15 milliónak felelt meg a svájci frank most ezzel az átváltással mivel a Bank szerint már 120 ezer svájci frankkal tartozunk 32 milliót sózott a nyakunkba mert azokkal nem törődött akik nem tudtak fizetni azokkal mi is lesz valójában...Kérdem én ha most egy tisztességes elszámolás lenne is hogyan tudnék én 120 ezer forint felett fizetni vagy törleszteni életem végéig? mert sajnos ennél többet nem tudnék felvállalni. Tudomásom szerint deviza hitel nincs csak Virtuális pénz amit a bankok valutában számolnak el a hiteles felé, Mivel forintot kaptunk át lettünk vágva mint szart a palánkon és semmilyen törvényt nem tartottak be mi most mit csináljunk ha perlünk egyszerűen át írják a törvényeket és részükről kéz kezet mos.. Ha meg ölnék valakit akkor felmentenének ha közben át ínrák a törvény? Valóban ilyen egy jog állam? Folyathatnám még órákig írhatnám azokat a vádakat amiket ellenünk el követtek és nem tettek semmit annak érdekében ,hogy ne a sárban heverjünk szét rombolták a családjainkat az egészségünk rá ment, se éjjelünk se nappalunk... csináljanak itt valamit hamarosan mert akinek nincs veszteni valója egy idő után nem igazán lesz beszámítható ember és akkor majd történik valamit mert nincs mit veszteni csak az életét. Vagy másokat is magával sodor... Köszönöm... nem írok többet mert elkeseredésemben több a harag bennem mint a düh... Tisztelettel Papp Zoltán


Vendég

#12

2014-11-27 21:24

Szégyen! Magyarország lakosságának legalább egyharmada fázik és éhezik és ennek a 10-15 százaléka rettenes nyomorban, egyik napról a másikra él... Közöttük nagyon sokan vannak olyanok, akik az uzsorabankok által kifosztott honfitársaink, akiknek volt mindeddig birkatürelmük, 4 és fél évig hittek az álságos narancsos kormányzatban, szégyenlettek kimenni az utcára és némelyek attól is féltek, hogy uzsorabankárjaiak hátha meglátják őket a médiás fotókon keresztül és akkor nem kapnak több hitelt a hiteleik törlesztésére...
Tapasztalatból mondom, hogy a kormány NÉP általi tisztesség-kikényszerítésére, (sőt még egy petíció beolvasására sem!) egyáltalán nem elég a békés összesereglés, a nemzeti imánk közös éneklése, a beszédek megtapsolása és a téren megrendezett 'műsor'(!) után majd szépen megy mindenki haza. Ha egyáltalán van még hazája és van háza. De holnap vajon lesz-e? Gondolkodjatok, hogy a sunyi képmutatás hova vezet...
Üdvözlettel: B.Kiss-Tóth László

Vendég

#13

2014-11-28 05:59

Ott a helyem nekem ,és minden tönkre tett embernek !

Vendég

#14

2014-11-28 07:48

Szivesen mennék de mint vidéki sajnos anyagi helyzetem nem engedi.Meg kéne oldani a vidékieknek is a feljutást.