Garantált Alapjuttatást Mindenkinek!

Supapa

/ #86 Re: "....aki fizet azért, hogy itt élhessen..."

2013-01-06 08:39

#76: világoskék -

Senki nem tehet arról, hogy megszületett. Minden élőlény alapvető kódolása, hogy éljen, azaz táplálkozzon, szaporodjon. (...hogy miért ezt nem tudom, ennek elemzése messze vezetne, s nem is a szakmám) Ezt réges régen, (s ma az állatvilág is) úgy oldották meg, hogy gyűjtögettek, s levadászták a környezetükben található nekik való életet biztosító táplálékot. Azonban abban a pillanatban (...hm, pillanat, nem évezredek), amikor kiderül, hogy azt nem veheted el, mert az másé kavics került a gépezetbe. Miféle abnormalitás ez? Ahhoz, hogy élni tudjál dolgoznod kell. Ez még önmagában nem lenne gond, hisz a vadászat és a gyűjtögetés is munka volt, de ki dönti el, hogy az életbe maradáshoz és a szaporodáshoz biztosítandó anyagiakért mennyit dolgozzál? Ha annyit, miért pont annyit? S ha a munka végeztével mégsem kapsz annyit mi légyen? Ilyenkor vannak a lázadások? S ha dolgoznál, de mégsem kapsz sehol munkát, nos akkor az azt jelenti, hogy gyenge vagy és pusztulj?

Mindezen gondolatok mentén járva írtam alá ezt a petíciót (miközben biztos vagyok abban, hogy ez nem változtat semmin)

mint vágyálom, egy boldogabb, termékenyebb, kiszámíthatóbb biztos élet reményében.