Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

/ #6921 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 18:23

#6917: josh - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Bocsánat, nem a szavaid kiforgatása volt a cél, hanem arra reagálás, hogy a bluechip-es befektetéssel is "elért" volna károsult társunk 25 millióból 10 "hasznot" ha bluechip-be forgat 2010-ben. Erre reagáltam, HOGY ott is lehetett simán jókorát pofára esni. Az a baj, hogy engem szidsz, (én meg téged), közben a kormány, a bankok, a károkozó meg rajtunk röhög, mert a KÁROSULTAK MI VAGYUNK, TE MEG ÉN, MEG A TÖBBIEK, s nem ők akik az egészet okozták nagyrészben...

 

még egy apró dolog: egy cég nem úgy megy csődbe, hogy reggel felkelnek aztán NULLÁT ér egy cég. Ez akkor van ha azt csődbe akarják vinni. A csőd egy (általában hosszabb) folyamat VÉGE, de a folyamat alatt a cég mindig valamennyi értékkel bír - hogy az a valamennyi mennyi, az most más kérdés. Na ha ezt a MOL, OTP tenné (azaz csődre játszana) az ő részvényük is pikk-pakk nullát érne. A Q mint cég NEM nullát ért éveken át, (vagy már előbb csődbe ment/mehetett volna ha tényleg semmit sem ért), csak nem volt tudható a valós helyzete. E valós helyzet tisztázása, megismerése (a publikált adatokon TÚLI bűvészkedés átlátása) meg nem a befektető, hanem a jósok, jövőbelátók dolga. Lenne ugyan szerv arra hivatott, aki a kiadott adatokat ellenőrizve a befektetőket figyelmeztethette volna... itt EZ nem történt meg. Ennek az IGAZI okára - hogy MIÉRT NEM - kellene rájönni, s akkor meglenne az is, hogy KI fizesse a 220 milliárdos kártérítést. (de ez nem egyszemélyes játék (TCS), az kizárt, ahhoz a működési időfaktor, s a kár nagysága is mind mind túl nagy)