Quaestor károsultak megmentéséért

josh

/ #6917 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-16 15:17

#6912: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Eszem ágában sem volt tanácsot adni, köszönöm h kiforgattad a szavaimat.

Mondanivalóm arra irányult, hogy a Mari néni meg Józsi bácsi, aki vállalati kötvényt (pl. Q kötvény) vett, az kockázatosabb dologba fektetett, mintha egy nagyvállalat részvényét vásárolta volna. (Még akkor is, ha fogalma se volt erről.)

A vállalati kötvény értéke a cég csődjekor egyenlővé válik a nullával. Így történt ez pl. egykor a Baumag, meg az E-star esetében is. Ők pontosan annyit kaptak, amennyit a papírjuk ért, azaz 0 forintot. A Q-papírok szintén ennyit érnek! Szerencsénkre viszont volt egy csomó hamis köztük, ezért fizetett a BEVA, mivel a Q Zrt tagja volt és forgalmazóként garantálta a papírok valódiságát.

Hasonlítsd össze kérlek még egyszer a részvények értékét 2010-2016 között a Q-kötvények jelenlegi értékével (azaz 0Ft-al)

 Igen, a felügyelet felelőssége is megkérdőjelezhetetlen! Véleményem szerint ha nincs hamis kötvény, a törvényt sem alkották volna meg, tehát nem kaptunk volna egy árva petákot sem! (A BEVÁ-tól sem, ugye.)

Egyébíránt volt itt olyan hozzászóló, aki egyenesen a kötvényesek tulajdonjogát szerette volna bejegyeztetni a Dunacity projektre...

Neki még egyszer leírom, hogy aki vállalati kötvényt tulajdonol az a kifizetési sorrend végén kullog. (ezért is nagyon kockázatos) Tehát ha borul a cég, akkor kap bármilyen pénzt, ha már mindenki mást kifizettek és még maradt valami a kasszában. A gyakorlatban ez jó esetben a követelés néhány százaléka.

Szintén jöttek itt még a bankká válással, mint pozitív hírrel...

Talán emlékeznek még arra is, amikor a Q tőzsdén is be volt jegyezve, igen furcsa árfolyamozgások jellemezték (B-szekció, de akkor is), aztán egyszer csak eltűnt a börzéről. Érdekes ez senkinek nem szúrt még szemet a fórumon, miért történt, hogy egy kevésbé átláható működésí formába váltottak. (Nyrt->Zrt.)