A xilit megöli a kutyákat!

Zs

/ #17 Re:

2016-01-15 06:46

#14: -  

 Szia! Kezdjük így! Valóban egy gyártó termékein fel van tüntetve! Én azonban az egyik szupermarketlánc saját márkás termékét vásároltam meg. Ezen nincs feltüntetve. Miután terhességi cukorbetegségem volt, minden információt elolvastam az adott termékről. Ezért mégegyszer hangsúlyozom nincs rajta, ahogy sok más xilit/nyírfacukor tartalmú terméken sem figyelmezetés. Leveleztem a forgalmazóval, és a Nébih-vel is, tőlük tudom, hogy nincs ilyen jogszabály, ami megkövetelné a figyelmeztető felírat elhelyezését a dobozokon! Nem csak a habokra indítottam ezt az aláírás gyűjtést. Lassan egy évnyi hivatalos levelezés van mögötte. Ügyvédek, forgalmazó, fogyasztóvédelem, NÉBIH... Lehet, hogy nem érünk el semmit, de lehet, hogy igen. Nem vagyok az ügyben optimista. Ha valaki hallja az én esetemet, és ebből megszerzi a szükséges információt, az is jó. Ha rajta lenne a dobozokon? Lehet, hogy csak 10-ből 5 vásárló olvassa le a dobozokon a jelzéseket, de akkor már tettünk valamit. További kelemes napot!