A szülői elidegenítés ellen


Vendég

/ #18

2015-11-19 08:20

Gyerekkoromban anyám nevelt .Addigi életem csak arról szolt,hogy apám milyen egy mocskos féreg.Szándékosan akadályozta a kapcsolattartását 7 éves koromban adta fel. Én pontosan tudom ,hogy a PAS kontraproduktív 14 évesen úgyhozta az élet ,hogy apámhoz költöztem(hosszú történet)
A lényeg az ,hogy azóta felnöttem anyámra nem vagyok kíváncsi ,azt se tudja ,hogy van unokája.
Ennek elredményeképpen nem tanúlhattam meg a megfelelő családi mintát(konfliktus kezelés) sem én ,sem az oldalbordám. Ő is elvált szülők gyermeke......
Igy szépen tönkre is tettük a saját családunkat. Most a kislányom tanúlhatja azt a sémát ,hogy ami elromlik azt el kell dobni és nem megjavítani!Ő felnőve ugyanúgy elfogja követni azokat a hibákat amiket mi is elkövettünk .......
Ha váltott elhelyezést bírói gyakorlatként alkalmazták volna az elhelyezésnél ,most az édesanyjával tanulnánk meg együtműködni (bírósági kényszerből) így talán volna esélye kislányomnak megtanúlnia ,hogyan kell a szülök közti surlódásokon felülkerekedni,hogyan oldanánk meg az ohatatlanúl felmerülő problémákat.....

......és nem menne tönkre az ő élete (ami még elsem kezdődött)