Kérjük, ne vegyen részt a budapesti Városliget tönkretételében!


Vendég

/ #133

2014-05-15 17:49

Tisztelt Vársoliget Védők! Szinai János építész városrendező vagyok. Én azt javasolom, hogy az új Múzemi Negyed ne a Városliget városépítészeti tájépítészeti értékű és szerintem védett vagy védendő! területen, hanem a XIII. kerületben a volt Szabolcs utcai Orvostovábbképző üres területen és épületeinek, ha értékes akkor rehabilitációval ha nem akkor szanálásával felszabaduló több éve üresen kiahsználatlan területen épüljön meg, amely terület részben Főváros részben XIII.kerületi Önkormáynzat tuélajdonában van. Ha itt épülne meg a Nyugat Station-Stacio" Múzeumi Negyed (lásd pl WIEN OST Center) akkor a Városliget nem sérül viszont a Nyugati pu Szabolcs utcával párhuzamos üzemi vasút terület lefedésével megoldhatő MINDEN PARKOLÁS illetve egy városszerkezeti szerves építészeti kapcsolat hozható építhető meg az Állatkert, Széchenyi Fűrdő, Hősök tere, Műcsarnok, Szépművészeti Múzeum, Városligeti Korcsolyapálya stb. Szakmai véleményem szerint a javasolt területen jelentősen olcsóbban valósítható meg Mo. mai igen nehéz gazdasági helyzetben egy nagyon fontos tényező.
Szinai János