Kérjük, ne vegyen részt a budapesti Városliget tönkretételében!


Vendég

#151

2014-05-30 15:35

TÖBB ZÖLDÖVEZETET, TISZTÁBB RENDEZETTEBB TERÜLETEKET, ÓVJUK ÉS ÁPOLJUK A MŰEMLÉK JELLEGŰ ÉPÜLETEINKET!!! TISZTA SZÉP ÉS BIZTONSÁGOS VÁROST AKARUNK!!!
cannings

#152 Re:

2014-06-06 06:15

#42: -

Bocs, de hülye vagy!!!!

valo.világ

#153 Városliget

2014-06-11 16:52

A bontásra ítélt (ez a legegyszerűbb) PECSA szabadtéri mosdói tökéletesen ki szolgálhatná a városligeti kocogók illemhelyi és fürdési, öltözési igényét. Úgy hallottam a bérlők szívesen belevágnának, de előbb a futópályát kellene megépíteni, ahogy a Margitszigeti, van. Ehhez pénz és politikai akarat szükséges. Felújítani a parkokat, a gyepet, pihenő padokat, sakk és pingpongasztalokat. Ahogy otthon kertünket, udvarunkat vagy járdáinkat locsoljuk itt is locsolni kell. Fúratni locsoláshoz szükséges kutakat, automata locsolórendszeretek szponzorokkal kiépíttetni.
Sokan kisgyermekekkel, családokkal eltölthetnék szabadidejüket. Abba sem halna bele senki, ha a Pecsa e Rendezvénycsarnok egy bizonyos körön belül kizárólagos vendéglátásra kapna engedélyt Ennek „ára” egy elérhető kisebb haszonkulccsal való vendéglátás és a profit a sok vendéggel jönne vissza. Az üzemeletetők érdeke a kulturált szép környezet. Az iparűzési adójukból, szerény bérleti díjból kitermelhető a környezet ápolása, közösségi mosdók üzemeltetése stb. Locsolni nem csak az átmenő út melletti -szép és üdítő látványt nyújtó- virágokat kell, hanem a gyepet is.
Szóval tájépítészekkel, kertészekkel tetessük rendbe, ne építészmérnököket kérjünk fel!!!!! A ZÁNKAI Gyermek és Ifjúsági Centrumot leírták be akarták zárni. Szerencsére győzött a józan ész! Most meglehet nézni milyen munkát végeztek (kellet hozzá 15 év és egy igazi Zánkát szerető kollektíva) és milyen nagyszerű lett a tábor, NEM lebontva hanem újjá építve felújítva!!! ÉS!!!!! Közben működőt, és nem kellet bezárni egy napra sem!
való.világ

#154 Re: Re:

2014-06-11 16:57

Nina

#155 Írjatok!

2014-06-24 03:16

Városliget barátai:
4 órája ·

MINDENKINEK! Még egy nekirugaszkodással próbáljuk meg a fővárosi képviselők jobbik énjét erősíteni! Most is azt kérem, hogy MINDEN írástudó írjon! Külön felhívom a figyelmeteket a 2 oldalas "hatásvizsgálatra"
http://infoszab.budapest.hu:8080/akl/tva/Rendelettervezetek.aspx?id=67

Vendég

#156

2014-06-24 06:02

Forduljon fel az 5letgazda, aki megálmodta hogy a Városligetet amiben gyerekként rohangáltam, és remélem hogy a gyerekeim is fognak játszani, szétcseszik..
nick

#157 Re: re

2014-06-24 09:03

#2: Borcsi - re

Érték? Egészen másról szól ez.

"...a kormányzat terveivel, amelyek a Néprajzi múzeum Kossuth téri épületébe költöztetnék vissza a Kúriát. A Nemzeti galéria átalakított tereibe pedig a köztársasági elnök költözne be. A miniszterelnök így végül megkapná a Sándor-palotát."

http://index.hu/belfold/budapest/2014/03/03/kiderult_150_milliardbol_ujul_meg_a_varosliget/

 

Margit

#158

2014-06-24 11:49

A Városliget holokausztja, amit a kormány tervez...

Vendég

#159

2014-07-12 17:48

Mindenhol a zöld területek látják az építkezések kárát.
Széll Kornélia

#160 EGY ÉLHETŐBB BUDAPESTÉRT - TÁMOGASSÁTOK EZT IS

2014-07-29 10:36

Egy élhetőbb Budapest érdekében kérlek Benneteket, hogy támogassátok ezta petíciót is:

http://www.peticiok.com/tiltsak_ki_a_kutyakat_a_ii_janos_pal_papa_teri_parkbol

Vendég

#162

2014-09-18 14:52

Úgy tudom, több helyszín javaslat érkezett ennek a Múzeumi Negyed megépítéséhez. Nem értem miért nem lehet Magyarországon tényleg valamit nomálisan csinálni és miért itt a Városliegtben kell mindent feltúrni. ki tudja hányszáz millió euroért. 

A soroksári út, vagy óbuda egyes ipari részei tökéletesen megfelelhetnének erre a célra. Legalább oda is ültethetnének fákat....

 

muszáj

#163 muszáj

2014-10-08 05:28

Muszáj írni? Legyen elég, hogy aláírtam. Az is elegendően alátámasztja, hogy elegem van ebből a pökhendi, krakéler, aljas, szemforgató bandából. Ezeknek semmi se drága.

Sz. Gábor Ágnes

#164 Kérés e petíció aláíróihoz, illetve kommentelőihez

2014-12-21 05:55

Köszönjük, hogy éppen ezt olvassa!


Kérjük a Városligetért felelősséget érző és érte aggódó embertársainkat, hogy szánjanak egy kis időt a mi 900 fős facebookos közösségünk petíciójára is, melynek tárgya és célja a Városliget sorsával is érintkezik, hiszen hatalmi és civil szinten is minden mindennel összefügg.

Ha egyetértenek a petíciónkban foglaltakkal, kérjük, szíveskedjenek aláírásukkal támogatni.

Petíciónk linkje: http://www.peticiok.com/el-a-kezekkel-az-oszk-otthonatol

Minden aláírást előre is nagyon köszönünk! (Postafiókjukban a megjelenő linkre kattintva lesz érvényes az aláírás.)

Tisztelettel,

az El a ezekkel az OSZK otthonától! nevű csoport nevében:

Sz. Gábor Ágnes és Kis Mari (Adminok)

a https://www.facebook.com/groups/el.a.kezekkel.az.oszk.otthonatol/


Vendég

#165

2015-04-30 09:00

A Városliget közpark kell legyen, minden korábban lebetonozott terület visszaalakításával zöldfelületté. Múzeumokat és egyéb kulturális, vagy turisztikai létesítményeket a meglévő használatlan rangos épületekben, helyszíneken kell létrehozni, átfogó városfejlesztés és műemlékgondozás keretében

Vendég

#166

2015-09-25 14:29

Mikor gyermekeim kicsik voltak, rendszeresen jártunk a Városligetbe, remek élményekben volt részünk: kellemes, zöld környezetben szaladgálhattak, élvezhették a Városligetet. Felnőttként is szívesen jártak / járunk a Ligetbe, mikor édesanyám már nehezebben mozdult ki, és elvittük őt is a Ligetbe, nagyon élvezte.Szeretném, ha továbbra is lehetőségünk lehetne a Ligetet úgy élvezni, ahogy ma még van. Legfeljebb a sok 'sátras' kirakodóvásárt szüntetném meg - de még az is elviselhető.
Mindenesetre a Liget által nyújtott gyönyörű környezetet meg kell tartani - de kulturáltabb is lehetne a Liget, ha sikerülne tisztábban tartani a környezetet. Ezt feltétlenül fontosnak tartom.
Lényeg: a LIGETNEK MEG KELL MARADNIA!!!!!!!
Jelenleg is vannak kulturális élményeket nyújtó létesítmények.
És még egy kérdés: mi lesz az új beépítési terv után azokkal az intézményekkel, amelyek jelenleg a hátrányos helyzetű emberek szükségleteit elégítik ki?
Remélem, nem akarják azokat az intézményeket eltüntetni,amelyek az ő kiszolgálásukat szolgálják - hisz Zugló sok olyan intézménnyel rendelkezik, amelyek a "Behindert" emberekkel foglalkozik.
Szükségünk van a Ligetre, úgy, ahogy nagyon sok éve (évszázada) kialakult. Hisz ez a Liget akár hungaricumnak is nevezhető.

Vendég

#167 kakiRe:

2015-10-18 07:13

zuglói lakos

#168 Re: Re:

2016-01-16 19:54

#21: littus - Re:  

Én is a Május 1 úton jártam iskolába. A mai napig itt lakom a múzeumtól kb 20 méterre. Nem értem, hogy mi a bajotok például a Közlekedési Múzeum eredeti állapotába való visszaállításával? Kinek fog hiányozni a gusztustalan Petőfi Csarnok? Nekem biztosan nem. A bolhapiac és a sok csöves kukás sem fog hiányozni, amit a bolhapiac vonz a ligetbe minden hétvégén. Miért baj az, hogy ráköltenek egy csomó pénzt a ligetre? Persze én is őszintén sajnálom, hogy a cél érdekében néhány fa ki lesz vágva. Annak viszont örülök, hogy összességében szebb, zöldebb és európaibb lesz a Városliget. Amúgy meg lehet itt siránkozni, ez a beruházás meg fog történni. A jó hírem az, hogy a végeredmény szép lesz.


Vendég

#169

2016-03-21 10:02

Azért írtam alá ezt a Petíciót, mert - enyhén fogalmazva- elegem van ennek a kormánynak az országrontó, ostoba ténykedéséből, intézkedéseiből! Olyanok ,mint az ebola,vagy a zika vírus. Pusztítanak. A KDNP-vel azonnal mondják fel az együttműködést, mert azok esztelen tanácsaikkal mégjobban feltüzelik a népet!

Vendég

#170

2016-05-02 11:49

Egyetértek.

Vendég

#171 Válasz

2016-05-02 11:50

#170: -  

 OK, egyetértek a petíció szövegével


Vendég

#172

2016-05-05 17:57

1. A mindenki által használható zöld területek, közparkok számát nem csökkenteni, hanem növelni kell.
2. Ennek a parknak tisztelendő múltja van, amit a meglevő formaban meg kell őrizni., és fenn kell tartani.
3. Pest egyik legfontosabb, oxigént biztositó zöld területe.