Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#926

2014-02-08 19:49

Az Eu ban megint olyan emberek találták ki ezt a marhaságot akik csak tv -ben láttak erdőt

Vendég

#927

2014-02-08 19:53

Szeretem az akácvirág illatát az akácmézet és kis
hazámat.Ha nem lesz akác akkor zacskóból szippantjuk
a külföldi akácillatát néhány euróért??????


Vendég

#928 Re: Re: környzet mernök

2014-02-08 19:55


Vendég

#929 Re:

2014-02-08 19:56

#926: -

Kell nekik a piac


Vendég

#930

2014-02-08 19:58

Tiszta őrültségnek tartom! Mást nem tudok róla mondani, hány nem őshonos fajtát eszünk, iszunk, építkezünk vmiből, VÁSÁROLUNK???? . Az mind jó?

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-08 19:58



Vendég

#932

2014-02-08 20:00

Mivel méhész vagyok, nekemis fontos az akác fönnmaradása!!!
vendég

#933 Re: környzet mernök

2014-02-08 20:05

#98: 1 - környzet mernök

Mérnők létedre elég idóta vagy irigy vagy a méhészekre és azokra akik tüzifának használják.És még nagyon sok mindenre használják amit nemtudszaz akácrol !!!!!


Vendég

#934

2014-02-08 20:07

Egyetértek !

Vendég

#935

2014-02-08 20:09

A folyószabályozások következtében futóhomokossá vált területek megkötésének és a mai termőhelyi károk mérséklésének az akác a fő fafaja. Az akácméz csupán ráadás!Védelmet érdemel mindenképpen ezeken a helyeken, de visszaszorítása is rendkívül munkaigényes volt mindeddig, ahol nemkívánatos volt a térnyerése.

Vendég

#936

2014-02-08 20:16

Véleményem szerint az EU-nak ez megint egy speciálisan Magyarország elleni akciója.

Vendég

#937 Re:

2014-02-08 20:22

#898: -

Bárki, aki az amerikai akácot támogatja az őshonos magyar fajokkal szemben, magyarellenes hazaáruló!


Vendég

#938 Re: Re: Re: Re: Akác - az igazság

2014-02-08 20:25

#904: - Re: Re: Re: Akác - az igazság

Konkrétan még csak fél igazságokat sem írtál le, semmilyeneket sem. Ellenben hazudsz, ha azt állítod, hogy féligazságok szerepelnek a szövegben vagy - mert kedves vagyok, ezért feltételezem - szimplán csak tudatlan! ;) Csak hőbörögsz! Ez a hiteltelenség és a szánalom! :DD Azért kíváncsi lennék melyik lobbi pénzel, hogy azt mond, amit akarnak... :D Viszont ez csak költői kérdés marad, mert többre tartom magam annál, hogy hasonló "beszélgetésekben" hozzád alacsonyodjak! ;) Veled ellentétben én ugyanis nem hangulatot kelteni, hanem párbeszédet kezdeményezni jöttem ide. De már látom, hogy inkább egy akácfával kell beszélgetnem, annak is több értelme lenne! :D :D :D


Vendég

#939

2014-02-08 20:37

Azt kéne elérni, hogy az Unió a magyarországi növényvilágába egyáltalán ne tudjon beleszólni. Túl sok minden van az Uniónak megengedve! Tisztelettel egy méhész.
Szeretem az akácot

#940

2014-02-08 20:39

Ha nem tévedek és jól emlékszem Tessedik Sámuel honosította meg Magyarországon az akác fát,EDDIG mindenki örömére.Szegény Tessedik megfordul a sírjában ,hogy eszement emberek most azt akarják elhitetni,hogy kártékony és ki kell irtani.Nem tudom mi motiválja azt aki ezt kitalálta,a mérhetetlen butaság,vagy a kapzsiság ? Azért mert az UNIÓ-ba nincs ,akkor itt se legyen.
Nagyon bízom benne lesz annyi támogató,hogy ezt nem tehetik meg !!
Borbi

#941 Akácfa virág

2014-02-08 20:44

Nem egészen tiszta, hogy mi köze az EU-nak ilyen ügyekhez? Ugye a délibábbal nem lesznek gondok?

Vendég

#942

2014-02-08 20:46

elemi MAGÁN és KÖZÉRDEKE minden JÓ-MAGYARNAK

Vendég

#943

2014-02-08 20:51

Vállalom a Magyarországi Eszperantó Szövetség elnökeként a szöveg eszperantó nyelvre fordítását és nemzetközi terjesztését.

Imre Szabó

Vendég

#944

2014-02-08 20:53

Nemcsak a méze, de a fája is kitűnő, jól hasznosítható. És a virágja! Gyönyörű és illatos! Sok magyar dalban is szerepel, igazi hungarikum!

Vendég

#945

2014-02-08 20:57

Az évmilliók alatt a természet döntötte el,
hogy mi az ami "őshonos", ez most miért nem
felel meg?

Vendég

#946

2014-02-08 21:06

Hogyan születnek meg emberek agyában íly gondolatok.
Idáig nem sértette senki érdekét az AKÁC.
Ki van ennek a gondolat mögött?

Köszönöm mindenkinek,kik aláírták ezt a petíciót

Vendég

#947

2014-02-08 21:16

Én is akácerdő tulajdonos vagyok
és kezelője is.Fontosnak tartom,hogy ez a fafaj megmaradjon,ne csak az emléke.Mint ahogy az EU szeretné!Egy gyorsan növő ipari fának,igenis van haszna,nem szeretnék helyette mást ültetni ,ha tarvágom!Az akácméz meg egyedi és különleges a világos szinével,ízével - legyen az akác,továbbra is a mi fánk,magyaroké,hisz mi is ezer éve vagyunk itt,igaz az akác csak háromszáz.

Vendég

#948

2014-02-08 21:21

Lehet hogy kevés lesz csak az akác megvédése, mert ugyanez a sors vár a gyógynövényekre, és a haszonnövényekre is. Csak azt a fát és növényt termelhetjük amit az EU megenged,és akkor megvásárolhatjuk a génkezelt elfuserált földet és minden tönkretevő magoncokat. Nézzünk előre.
Kurbli
Vendég

#949

2014-02-08 21:29


Vendég
#938 !

Látom vitázol itt azokkal akik értelmesen próbálják megvédeni az akác fafajt tőletek demagógoktól. Megvádolod azokat akik ki merik kicsit jobban nyitni a szájukat,hogy le vannak fizetve. Te egy emeletes vadbarom vagy ha tízezrekkel szembe pisálsz meg flegmázol. Most finom voltam és nőies ! Valóban ne alacsonyodj le ide közénk emberek közé,élj csak tovább a saját kis beszűkült elmerottyant világodban és marhanagy ökoszisztéámádban az Eu tól kapott pénzen,amit az akác elleni propagandadumára kaptatok,csak bennünket élni akaró embereket hagyjatok békén végre. Hihetetlen az a beszűkült felfogás amivel tényleg arborétumot lennétek képesek csinálni az egész országból,le.arva ezzel a gazdaságot,a gazdákat,a méhészetet,a hagyományokat és azokat éltető szakembereket.
Következő lépés már az lenne hogy megtiltanátok az arborétumba való belépést is meg nem odaillőnek minősítenétek a délibábot is, meg kiirtatnátok a krumplit,a paprikát, a paradicsomot ,a kukoricát, a dámszarvast ,a muflont ,a feketefenyőt,az amúrt,a fácánt, meg még sorolható lenne... a marhanagy ökoszisztémátok érdekében,meg mert egy sem őshonos és a maga nemében mind invazív és kártékony!
Foglalkozzatok inkább a krumplibogárral meg a kukoricabogárral,a harlekinkaticával meg a selyemkóróval meg a babzsizsikkel szerencsétlen unatkozó zöldagyúak!

Ja az akácból készült eszközöket és épületelemeket ne szolgáltassuk majd vissza véletlenül nektek?Ilyen elképzelés még nincs az agyatokban?


Vendég

#950

2014-02-08 21:33

Legyen hungarikum!