Tiltakozz Zircre, a Bakony szívébe tervezett óriás-kőbánya ellen!


Vendég

#1

2013-11-13 13:34

Mint a természet szerelmese és mint lovas túrázó aki évtizedek óta lovagol ezen a környéken,nagyon bizom abban hogy ez a bánya sose fog megnyitni, hogy még generációk élvezhessék a táj szépségét! 25 éve visszajáró lovas túrázó csapatunk, akik mind külföldiek, pont ezért jönnek évente hazánkba, és erre a környékre, mert gyönyörű és érintetlen.....hát tatrtsuk is meg.

Vendég

#2 Re:

2013-11-13 17:30

Amikor szóbakerült a Veszprém-Győr vasútvonal megszüntetése,Navracsics Tibor vezetésével tiltakozó akciók kezdődtek a vonal bezárása ellen! Most is fel kellene kérni,hogy minden tekintélyét vesse latba a terv megvalósítása ellen! Ezenkívül fel kell szólítni a minden,a Bakony szépségeinek megvédésében érdekelt természetjáró szervezetet,hogy ők is hallassák a hangjukat. És hát,kedves zirciek,borzaváriak "kaszára-kapára"!

#1: -

 


Vendég

#3

2013-11-13 19:55

Szerintem az Országgyűlés Környezetvédelmi Bizottságához kéne fordulni, ott legalább van pár ember kezében hatalom is, nem csak transzparens.
MB

#4 Re:

2013-11-13 20:13

#3: -

Talán ő is tudna valamit mondani. Csütörtök este hat. Kérdezni csak szabad? http://zirc.blog.hu/2013/11/12/beszelgetesek_a_feher_asztalnal_dr_kovacs_zoltan


Vendég

#5

2013-11-14 08:42

Bizony Csepelre ellátszik a Naszály sebe, és az sem lesz soha begyógyítható
Zirci Betyár

#6

2013-11-14 10:00

Tény és való, hogy van környezetkárosító hatása (bizonyos szinten). Nem igaz, hogy a mai Magyarországon bármi beruházás történne, azt valakinek meg kell fúrnia. Ráadásul Zircen Koós Gábor a leghiteltelenebb személy egy ilyen ügyben. Volt MSZP-sként vajon mennyire kedveli a jelenlegi városvezetést? Elég szomorú, hogy egy ilyen ügyet felhasználva meg tud vezetni sok embert.
Viszont nem elhanyagolható tény, hogy egy ilyen beruházás munkahelyeket teremtene a Zircen és környékén élőknek (nem keveset). Valamint az adóknak köszönhetően bevételt jelentene a városnak és az államnak is(szintén nem keveset). Ebből a bevételből pedig fejleszteni lehetne városunkat, az iskolákat stb.
Nem mellesleg a 82-es számú főúton óránként legalább 6-7 teherautó elhalad (ha nem több), na most ha az kettővel több lenne, mit számít?
Koós Úr pedig jobb lenne, ha valami hobbi féleséget találna magának. Állandó jelleggel támadni az önkormányzat döntéseit, vagy más pártok rendezvényein zavarkolódni nem illő dolog. Értjük mi, hogy nyugdíjas és sok ideje van, de találjon hobbit magának, mert a politika nem kenyere, nem ért hozzá bárhogy is erőlteti (volt MSZP-s jelenleg Együtt 2014-esként).

Vendég

#7 Re:

2013-11-14 10:17

#6: Zirci Betyár -

Kedves Zirci Betyár, "Az előzetes vizsgálati dokumentáció szerint a foglalkoztatottak száma 10-12 lesz." - érdemes tájékozódni a személyeskedés helyett. Itt meg lehet tenni: http://zirc.blog.hu/2013/10/15/_banya_pedig_lesz_a_kobanya-ugy_legujabb_fejlemenyei_1_kiegeszites


Vendég

#8

2013-11-14 10:30

Érdekelne kinek az érdeleltsége lesz s nevezett bánya.

Vendég

#9

2013-11-14 10:41

Kedves Zirci Betyár, tény és való: elképesztő, mekkora paraszt vagy. Nekem történetesen a te pofád nem tetszik, úgyhogy azt javasolnám, szedj egy kis szemetet a város fellendítése érdekében, közben pedig hobbiként szolmizálj a madarakkal, az is egy szép hobbi.
Tiszta levegőt

#10 Re:

2013-11-14 12:58

#6: Zirci Betyár -

Uram ön belegondolt abba,hogy mekora zajjal és porral jár egy köbánya müködése,az egész környéket belepi majd a por!!!Tönkreteszik az egészségünket az utakat,az sem igaz,hogy ezen az uton nincs forgalom,mert rengeteg mezőgazdasági gép közlekedik erre!!!!Én láttam Fehérváron  az utat ,ahol a kőszálitó autok jártak,az aszfaltot felgyürték az ut szélére.Lehet,hogy önt nem zavarja,de én  nem akarom egész nap a robantásokat halgatni és a port szivni!!!


Vendég

#11

2013-11-14 14:07

Gyermekkorom tündérkertje a Bakony is.
Ne nyúljatok hozzá EMBEREK!
Annyi seb van mindenütt, minek még egy újabb sebbel szaporítani?
Lásd: TÜSKÉS-TETŐ
BADACSONY bazaltjai stb.
Kegyelem a Bakonynak!

Vendég

#12

2013-11-14 14:13

Kevés olyan szép hely van Magyarországon mint a Bakony. A turizmus lehetőségéből sok ember megélhet, ezt a lehetőséget tönkreteszi egy bánya és csak kevesek pénzmániáját szolgálja. És persze még ott vannak a természeti értékek...
Mama

#13

2013-11-14 15:11

Veszprém megyében születtem , férjem is. Szeretjük a természetet .A Bakonyt különösen :Nem kellene minden természeti értéket tönkre tenni !!!!
belep43@

#14

2013-11-14 16:13

Sólyom László elnök úr nagy környezetvédő. Emlékezzetek a Tubes védelmében
kifejtett személyes részvételére, gyaloglására. Ne feledkezzetek meg erről.
Szóljon, aki közelebbi címet tud.
zircért és bakonyért

#15

2013-11-14 16:30

Ráadásul a vizsgálatban le van írva, hogy a terület nem helyreállítható maradéktalanul, hiszen egy ugyanekkora mennyiségű talajt kellene elhordani máshonnan. Kit érdekelne ez már 2090-ben. A beruházó kétlem, hogy helyreállítaná. Csődöt jelentene, más néven kezdené újra, nekünk meg maradna egy hatalmas lyuk a földben.

Vendég

#16

2013-11-14 16:37

Pusztavám mellett már van egy felszíni fejtésből maradt óriási lyuk.Rekultiváció sehol. nem kell több ilyen hely.

Vendég

#17

2013-11-14 17:14

kinek a tulajdona?
Szív királynő

#18 "Szív királynő"

2013-11-14 17:43

#6: Zirci Betyár -

Előrebocsátom, hogy én még nem vagyok nyugdíjas (a jelenlegi trendet látva, lehet, hogy nem is leszek!), hétköznap 5,30-kor elindulok Pestre dolgozni (46000.- útiköltségért!), este 18,30-kor érek haza - nem dúskálok sem az időben, sem a pénzben. A fiam évek óta nem tud elhelyezkedni, de ilyen áron nem is szeretném! Kicsit demagóg ez a munkahelyteremtési lózung, nem? És az "értéket hoz létre" nem cseng hamisan Ön szerint? Milyen pótolhatatlan értéket teszünk tönkre pár tíz év haszonért? Csak a pénz számít kormányunk / időszámításunk kezdete óta? Hol van ilyenkor a gyakran hallott nemzeti öntudat? Nem kellett volna a rendszerváltás óta a fürdővízzel együtt kiönteni a gyereket is: a téeszek, gyárak kiárusítása helyett most új termelő üzemeket kéne építeni (vagy újraépíteni!), és ott biztosítani tisztességes munkát! Lassan már nics semmink, de legalább amit a természet és az elődök ránk testáltak, ingyen kaptuk, azt nem kéne tönkre tenni! Inkább a sok reprezentáció és flanc helyett a visszaszedett adóforintokból új Ganz, Ikarusz, stb. színvonalú gyárat, olcsó bérű állami bérlakást, stb. kellene építeni! A bányanyitás árából az is kifutná... :)

P.S.: Koós urat nem is ismerem (ahogyan önt sem), a körlevelet (?) is csak most láttam meg, de ez a sok cinikus csúsztatás nagyon bosszant! Őszintébb kommunikációt és felelősebb gondolkodást várunk a vezetőinktől!

 


Vendég

#19 Re:

2013-11-14 18:59

#8: -  

 Éppen ezt akartam kérdezni, csak mondom, előbb végigolvasom a hsz-eket. Ötletem volna, elképzelésem is van...


Vendég

#20

2013-11-14 19:27

AZ emberek által elkövethető egyik legnagyobb BŰN, hogy - annak ellenére, hogy tudjuk azt, hogy az ilyen jellegű beavatkozások a természeti környezetünkbe, az élővilágba mégis - újabb és újabb környezetromboló, pusztító "projekteket" terveznek, rövidtávú haszon miatt hosszútávú, visszafordíthatatlan károkat okoznak!!! Ez teljességgel megvalósítja a FEJJEL a FALNAK!!! eszement viselkedést, amit minden létező erővel, észérvvel MEG KELL AKADÁLYOZNI!!Attól, hogy valakinek, valakiknek hatalma van ezeket megvalósítani az nem egyenlő azzal, hogy joga is van! Ha mégis, akkor az a hatalomé a jog állapotát igazolja, ami enyhén kifejezve is GYALÁZAT!!! Tehát az ilyen terveket MINDEN ÁRON MEWG KELL AKADÁLYOZNI!!
Jeka

#21 Kérdés

2013-11-14 20:20

A védett lápban lévő tőzegbánya kinek a biznisze?

Vendég

#22

2013-11-14 20:25

Teljesen érthető a tiltakozás! A Bakony belsejében semmi ilyen ipari méretű bányászat csak rombolás lehet. Több emberöltőre visszavetné a környezet harmóniáját, ez mellett a rekultiváció sem oldható meg. Néhány ember meggazdagodása nem lehet szempont.
én hát

#23

2013-11-14 20:32

Ez tényleg így van, Zirc a turizmusból él. Ezért van megszám lálhatatlan hotel és panzió itt. Egyébként óránként nem 5-6 kamion megy át, hanem 40-50. Amúgy a Borzavár felől érkező rönk szállítók legalább nem nehezek. Gondolom az itt hisztizõk nem használnak követ, mert ugye az kárt okoz? Nem is fūtenek télen, mert kivágják a fákat, a gázkutak meg megint csak környezet károsítók. Autót sem használnak,stb,stb. Ne használjatok cementet sem, mert Beremenden por van. Amúgy a lovasoknak én is örülök, a Munkácsy utcában nem lehet úgy biciklizni a gyerekkel, hogy kikerüld a lócitromot. Ez ellen miért nem tesz a sirdogáló lovas?

maristi

#24 Re:

2013-11-14 22:29

#6: Zirci Betyár -

A gazdasági és természeti következményeket minden esetben mérlegelni kell. Tény, hogy Zircen és környékén kevés a munkahely. Tény és való, hogy az idegendorgalom szerepe jelentős Zirc és környéke gazdaságában. Az idegenforgalom jelentős része épül a természeti bakancsos turizmusra. Pár kilométerre Dudar és Bakonyoszlop között már működik külszini kőbánya. Itt külszimi bauxitbányák is működtek. Dudar és Bakonynána térségében külszi szénbánya is üzemelt. Ennek a következményei is láthatók a mai napig. A fenntartható fejlődés érdekében jó lenne, ha tanulnánk a régi hibáinkból, megőriznénk valamit szeretett Bakonyunkból unokáinknak is. Védjük meg a jövőnket!!!!


Vendég

#25

2013-11-15 05:43

Kőbányát a Rózsadombra!