Miért nehéz a 2013-as érettségi?...

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Miért nehéz a 2013-as érettségi?... petíció automatikusan generált fórumtémája

Csilla

#1

2013-05-21 16:27

A mai közép infó nem is volt nehéz, nem tudom, miről beszélsz..:) De egyébként van benne valami.

Vendég

#2

2013-05-22 15:46

Állambácsi engedett a tüntetőkkel szemben,igen,persze. Mi az évfolyamunkban (most érettségizünk) csak ennyit szoktunk mondani : "Bejuthattok államira gyerekek,a látszatot fenntartjuk.De elintéztük ezekkel az írásbelikkel,hogy ne tudjatok!"

Vendég

#3

2013-05-22 16:17

Csak annyit fűznék hozzá hogy az az angol listening tökéletesen érthető volt, ott is, visszahallgatva is... panaszkodni mindig lehet, de talán ésszerűbb lenne a szóbelire tanulgatni amivel még javítani is lehet.

Vendég

#4

2013-05-22 16:28

Tényleg orrhangon vinnyogott a talán ausztrál manus, de a feladatlap segítségével érthető volt. Inkább az olvasott szöveg értése rész vett szokatlanul sok időt igénybe. El is bénáztam.:(


Vendég

#5

2013-05-23 05:41

A pillanat - mikor évekig tanulsz mint az állat, aztán meglátod az érettségin a feladatsort, és rájössz, hogy hiába volt az egész. Priceless

Vendég

#6

2013-07-01 06:53

A lányom a gimnáziumban folyamtosan 4,5 felett volt az átlaga. Külön matek tanárral matemetika 4-es fakultávióval nem tudta elérni a ketteshez szükséges eredményt az értettségin úgy hogy emelt történelemből 5 magyar közép 5 nénemt közép 5 és 4-es infóval rendelkezik. Most az októberi matakot várjuk és keresztfélévre jelentkezünk, én el vagyok keseredve.
Mihály

#7

2013-07-11 22:24

Én estin végeztem el 2 év alatt a gimnáziumot 38 évesen (több mint 20 év kihagyással),és sikerült sikeres érettségi vizsgát tettem. Ahol én tanultam ott nem volt lazsálás és aki nem tanult az kihullott, 2 éve 40-en kezdtük el és összesen 12 ember kapott érettségi bizonyítványt......
Általános vélekedés volt hogy nagyon nehéznek találtatott az írásbeli része,nálunk a matek összesen 7 embernek sikerült elsőre a 25 érettségizőböl, 7 ember pedig még annyit sem tudott összehozni (azt a 12 pontot) hogy el tudjon menni szóbelizni, ergo csont bukta. Én is csak egy gyenge közepest tudtam összekaparni belőle. A nyelvtan szövegértést én is nehéznek találtam, ha több időt adtak volna rá jobban meg tudtuk volna oldani.
Az angol (nálunk legalábbis angol nyelv volt az idegen nyelv)meg így estin munka mellett csinálva nagyon nehéz volt.
Történelemből ha nem volt tárgyi-lexikális tudása valakinek, nem tudott bizonyos feladatokat megoldani( míg korábban térképről és forrásanyagból majdnem "mindent" ki lehetett mazsolázni), ráadásul ezek a feladatok fizettek a legjobban....
Nem titkolt szándékom hogy tovább szeretnék tanulni,azért is vágtam bele az egészbe. Így utólag én is úgy érzem hogy nem véletlen volt ilyen "kemény" az írásbeli. Rostálják a népet hogy minél többen ne jussanak be a felsőoktatásba, és még az elégséges szinthez is megemelték 5 százalékkal a küszöböt...
Annak ellenére hogy aránylag jól jöttem ki a "buliból" (kb 65-85% közötti eredményeim vannak leszámítva a közepes angolt és matekot) lehet pár tárgyból megismétlem összel az érettségit hátha több pontot tudok begyűjteni.
Summa summárum határozottan szívatósra vették a figurát idén és ez nemcsak az én véleményem, beszélgettem erről több ismerősömmel is akik korábban érettségiztek és ők is erre a véleményre hajlottak. Ezzel csak az a baj hogy nem mindenki akar továbbtanulni és csak ez a tetves érettségi kell neki a munkájához és az a megemelt 5% annyit jelentett neki hogy pont nem jött össze pl a matek, mint az egyik osztálytársamnak aki egy 55 éves óvónő. Becsülettel bejárt és végigcsinálta az egészet, de majdnem sírva hagyta ott az érettségit.
Szóval a fene tudja de valahogy nem jól van ez így.......