A közoktatásért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) A közoktatásért! petíció automatikusan generált fórumtémája

kréta

#551 Re: nincs sztrájkhangulat

2013-03-24 09:02

#549: egyanya - nincs sztrájkhangulat

Köszönjük a támogatást!

Most nincs.... de majd lesz. Akik olvasnak a sorok mögött, tudják, hogy 13-18%-os leépítés lesz. Nos, akkor majd lesz, de akkor már későn. Mint ahogy tavaly júniusban sokan vonultunk utcára, mert láttuk az új köz(?)nevelési(?) törvény anomáliáit.


Vendég

#552 Antironwerber

2013-03-24 10:57

#550: - Re: nincs sztrájkhangulat

..országváltás...  :(

Szégyelld magad, ha pedagógus vagy! Húzz el a pályáról!

/A lovakat szokták váltani./


Vendég

#553

2013-03-24 11:30

A követelések jogosak!
Nemzeti kincseinket,örökségünket így az oktatást sem herdálhatják el!

Vendég

#554 Re: Antironwerber

2013-03-24 11:56

#552: - Antironwerber

Az vagyok. És realista.

Azt mondom, hogy tenni kell, de amennyien aktívak, azzal semmit sem lehet. Én megpróbáltam jópár társammal együtt. A kollégák többsége legyintett. Majd csak lesz valahogy.

És igen. Mivel nem tudok azonosulni a köznevelési törvénnyel, a kerettantervvel, ezért ősszel itthagyom a pályát. Mert mást nem tehetek, más eszköze nem maradt számomra a tiltakozásnak. - Azt nem tudom, hogy országot váltok-e. Nem az ország elhagyására biztattam, csak jeleztem, hogy hazánkban adott dolgok kapcsán mindenkire mindenhol érvényesek.

A kollégák azt mondják hülyeséget csinálok, hiszen az életpályával járó nagyobb fizetés miatt érdemes befogni a szám és maradni a fenekemen.

Ezzel én nem tudok azonosulni. Nem vagyok megvehető. Azzal, ha kiállnék a diákok elé, nem lennék hiteles, mert tudom, hogy az adott körülmények között nem tudom jól csinálni, legfeljebb nem olyan rosszul. Nem lennék hiteles, mert én sem hiszek abban, hogy az adott körülmények között teljesíteni tudom az alap- és kerettantervben leírtakat.

... Arról nem is beszélve, hogy a tantermen kívül sem öröm az élet az iskolában...


Vendég

#555 Re: Re: Antironwerber

2013-03-24 11:57

#554: - Re: Antironwerber

csak jeleztem, hogy hazánkban a törvények adott dolgok kapcsán mindenkire mindenhol érvényesek.

tanerő

#556 Re: Re: Antironwerber

2013-03-24 12:47

#554: - Re: Antironwerber

Kedves Vendég! Teljesen egyetértek Veled! De sajnos az, hogy elhagyod a pályát, nem lesz tiltakozás, inkább öröm, hiszen társainknak lesz új hely, vezetőinknek pedig nem kellenek a gondolkodó, kreatív, felelős pedagógusok. Igazából a legelkeserítőbb számomra pont ez, hogy azok maradnak majd a pályán, akik a legjobban tudnak megalkudni és szemet húnyni. S hogy a teljesítményük és személyiségük milyen? Kit érdekel! Csak azt tegyék, amit elvárnak tőlük. Az életpálya-modell kész átverés, már itt is leírtuk sokan, értelmes ember ezt nem látja át? A 32 óra és a kötelező 40, amit a gyerekekkel kell tölteni teljesen lefedi még azt a minimális emelkedést is. Én sokszor már kételkedem abban, hogy mi, tanárok értelmiségi réteg lennénk!

Elkeseredett

#557 Re: Re: Re: Antironwerber

2013-03-24 13:01

#555: - Re: Re: Antironwerber

Kivéve azokat, akik még az egyenlőknél is egyenlőbbek! :)

 

.....  csak szólok a többieknek, hogy Antironwebberrel, leánykori nevén "Karaván halad"-dal nem érdemes vitatkozni. A pálya széléről szól bele az oktatásba, teljesen elkötelezett a kormány felé és elvakult a kormánnyal szemben. Az ő példája mutatja, hogy igaz a mondás: "Az oktatás olyan mező, ahol minden marha szabadon legelhet"

szakma

#558 törvény?

2013-03-24 15:42

A törvényeket mostanában úgy alakítgatják, hogy az mindenkinek rossz legyen, aki nem a tűz mellett foglal helyet. Jelenleg az is törvényes, ami nemrég még törvénytelen volt. Ilyen jogi környezetben törvényesen eljárni egyet jelent az ellehetetlenüléssel. Hosszú távon nem csak az oktatásnak, de az egész országnak káros, ami - hosszú és rövid távon is - jó a jelenlegi hatalomnak pozíciói megtartásához. Ebből lassan nem lehet kihagyni a politikát.

Vendég

#559 Re: Re: Re: tankönyv

2013-03-24 21:02

#527: Elkeseredett - Re: Re: tankönyv

Most, hogy gépelgetem (másolom be) a tanulók adatait jutott eszembe: Tavaly nálunk 34 tanulónál a szülők számlát kértek munkahelyük címére, mert a cég kifizette nekik.
Ezt most előre nem mértük fel.
Ti?

+

Azt írja a belső felületen, hogy a KIR-ből átemelik a tanulók lakcímeit hétfőn, majd ellenőrizzük le. Kitépem a hajszálaimat, ha most gépelgetem a helyes lakcímeket (448 kész), majd felülírják a KIR rossz adataival!!!!

 

kréta

#560 Re: Re: Re: Re: tankönyv

2013-03-24 21:03

#559: - Re: Re: Re: tankönyv

Fejetlenség, kapkodás, káosz.

Elkeseredett

#561 Re: Re: Re: Re: tankönyv

2013-03-24 21:12

#559: - Re: Re: Re: tankönyv

Én a lakcímekkel vártam, úgyis csak a számlázáshoz kellenek, ami meg még később lesz.(Csak a település nevet írtam be, a rendszer megelégedett vele)

Igazad van a számlákat illetően! Én nem is gondoltam bele, azt mindig  a számlaadáskor korrigáltuk, de erre most nem lesz lehetőség. Gondolom, valamikor az év folyamán meg kell tennünk ezt is.

Nekem a témazárók jutottak eszembe. A gyerekek névre szóló, fóliázott csomagokat kapnak, benne a témazárókkal??

Vagy lesz valakinek annyi esze, hogy azokat külön postázzák? És mi lesz az apáczais témazárókkal, ami pl. a biológia könyvben benne szokott lenni?Kiveszik?

És hogy rendelünk tartós tankönyveket???

 


Vendég

#562 Re: tankönyv

2013-03-25 00:59

#561: Elkeseredett - Re: Re: Re: Re: tankönyv

Valóban... a témazárók :) Azokat csak a kollégáknak adtuk át + osztáskor kivettük az Apáczaisból és osztályonként a kollégáknak adtuk oda.

Ez megint a fejetlenség teteje!!! Nem is láttak iskolát azok akik ezt kitalálták. Az eszem megáll.

Az "ember" veszik el ebből az egészből. Radnóti szavai jártak ma egész nap az eszemben:

"Radnóti Miklós: Nem tudhatom...

Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,
nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt
kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.
Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága
s remélem, testem is majd e földbe süpped el.
Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel
egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,
tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,
s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon
a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.
Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,
s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály,
annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,
de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát,
az gyárat lát a látcsőn és szántóföldeket,
míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,
erdőt, füttyös gyümölcsöst, szöllőt és sírokat,
a sírok közt anyókát, ki halkan sírogat,
s mi föntről pusztitandó vasút, vagy gyárüzem,
az bakterház s a bakter előtte áll s üzen,
piros zászló kezében, körötte sok gyerek,
s a gyárak udvarában komondor hempereg;
és ott a park, a régi szerelmek lábnyoma,
a csókok íze számban hol méz, hol áfonya,
s az iskolába menvén, a járda peremén,
hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én,
ím itt e kő, de föntről e kő se látható,
nincs műszer, mellyel mindez jól megmutatható.(...)"

Mi itt helyben minden gyermeknek tudjuk az egyéni problémáit, ismerjük családját, testvéreit, figyelembe vettük egyéni dolgait... ez az emberség, humanizmus veszik el most!

csakazértis

#563 Re: Re: tankönyv

2013-03-25 01:26

#562: - Re: tankönyv

Diákként mi rögtön vettünk kettőt, ha olyan tanár volt, aki abból iratott. A gyerek se hülye. :)

Tényleg használ még valaki ilyen "konzervet"? :)

Elkeseredett

#564 Re: Re: Re: tankönyv

2013-03-25 08:21

#563: csakazértis - Re: Re: tankönyv

Igen, sok kollégám. De ma már nem olyan egyszerű beszerezni ezeket a témazárókat, főleg vidéken. Én sem szeretem, főleg azért, mert minden osztály más, mindig egy kicsit másként tanítok, másra esik a hangsúly, más témazáró szükségeltetik.


Vendég

#565 tankönyvrendelés?

2013-03-25 18:17

Hahó, valaki? Nálam még ma sem lehet tankönyvet rendelni a Kello internetes felületén. Pedig már márc. 25., hétfő van!! Mi a helyzet nálatok?
kréta

#566 Re: tankönyvrendelés?

2013-03-25 20:32

#565: - tankönyvrendelés?

Nyugi, nálunk sem jelent még meg. Éjfélig még sok idő van. "Idegeskedni annyi, minthogy mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni."

Nálunk a szünet 03.28-04.02-ig tart, így biztos, hogy nem adjuk le a rendelést ápr. 5-ig. Ami rajtunk múlott megtettük. Én ma is jól alszok.

 


Vendég

#567 Re: Re: tankönyvrendelés?

2013-03-25 20:54

#566: kréta - Re: tankönyvrendelés?

Tisztelt Kollegák! Érdeklődöm, hogy nektek van-e tk.feleősi szerződésetek? Nekem még nincs.

Elkeseredett

#568 Re: Re: Re: tankönyvrendelés?

2013-03-25 21:00

#567: - Re: Re: tankönyvrendelés?

Nekem sincs. Nem is lesz, ne várj rá! Eddig a terjesztővel kötöttem a szerződést, most a terjesztő (=Kello) az iskolával kötötte. Az iskola pedig minek kössön velem szerződést, mikor úgyse kapok pénzt a munkámért. Év elején meg úgyis bekerült a munaköri leírásomba, hogy ezt végzem. Csak akkor még nem tudtam, hogy ingyen. Sakk-matt.


Vendég

#569

2013-03-26 22:40

http://index.hu/belfold/2013/03/26/osztol_megregulazhatjak_tanarokat/
Na, ez aztán mindennek a teteje! Mindent eltűrünk???

Vendég

#570 csak néhány hónap

2013-03-28 07:08

Elérni nehéz
Természetesen szerettünk volna felvilágosítást kapni a szegedi tankerület vezetőjétől, Plesovszkiné Ujfaluczki Judittól, aki hétfő óta elérhetetlennek bizonyult. Hétfői megkeresésünkkor koordinációs megbeszélésen vett részt egész nap. Ekkor e-mailben is elküldtük kérdéseinket. Később azt a tanácsot kaptuk, hogy a megyeházán érdeklődjünk. Itt előbb Mező Péter szakreferenst kapcsolták, aki továbbította a hívást Kocsis Máriának, ő pedig egy harmadik kollégának kapcsolt, aki végül kijelentette, a betört ablak ügyében csak a tankerületi igazgató nyilatkozhat.
http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/honapokig_vartak_az_uj_uvegre_a_diakok/2326113/

Vendég

#571 Re: tankönyvrendelés?

2013-03-29 09:47

#565: - tankönyvrendelés?

"...(a KELLO)... kapott tőkeemelésként az állam tulajdonában lévő kft. egy kormányhatározattal több mint 350 millió forint célzott támogatást, azt a tankönyvelosztás informatikai rendszerének kiépítésére kapta"

http://index.hu/belfold/2013/03/27/szazmilliokkal_tartozik_a_tankonyvterjesztesi_monopolceg/

 

Elkeseredett

#572 Elsősök

2013-03-29 10:51

Az alábbiaknak főként az elsős tanítónénik örülhetnek! :(
http://eduline.hu/kozoktatas/2013/3/28/Nincs_eleg_hely_az_altalanos_iskolakban_tor_ACLRIB?FullComment=true#comments

Megint egy tipikus megoldás a magunk gerjesztette problémára!

Vendég

#573

2013-03-29 12:25


Vendég

#574 Re: Re: tankönyvrendelés?

2013-03-30 12:31