Ne legyen több Nemzeti Vágta!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Ne legyen több Nemzeti Vágta! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26

2011-09-24 21:37

Hát a megtörtént sajnos szomorú események magukért beszélnek!Mennyi lónak kellene még meghalnia a mi emberi hülyeségünk miatt?!A nagyon okos celebek unatkoznak ezért találnak ki ilyen hülye eseményeket!
szasza

#27 Pécs,Szabadság u. 13 7623

2011-09-24 21:41

Remélem aláírjuk annyian hogy komolyan vegyenek bennünket állatbarátokat!
maya

#28

2011-09-24 22:32

Szerintem az ötletgazdát és a szervezőket kellene ezen a terepen versenyeztetni megpatkolva természetesen lovak nélkül!

Vendég

#29

2011-09-24 23:22

Nem hiszem, hogy jövőre úgy kéne újra indítani a nemzeti vágtát, mintha mi sem történt volna. Egy ló élete igenis ugyanolyan értékű, mint egy emberé, vagy bármilyen élőlényé! De vajon, ha egy ember halt volna meg, akkor sem állítják le a versenyt?! Ez a teljes tiszteletlenség és önzés az állatokkal szemben!
Sziszko_90

#30 Re:

2011-09-24 23:28

#12: -

Már talán nem is a cirkusz miatt van az egész minden....önös érdek...PÉNZ..akinek sok van annak mégtöbb kell...

Ági Piszker
Budapest

#31 Lovas Show Kft

2011-09-25 11:38

A rendező: LOVAS SHOW KFT /1071 Budapest, Damjanich u. 42. ... akiknek már előre jeleztük, hogy a a helyszín nem megfelelő, a lovak élete nincs biztonságban!! Kértük, hogy a "Nemzeti Vágát" a Kincsem parkban tartsák meg.
Sajnos kérésünk nem talált meghallgatásra, melynek ez lett a következménye!
Reméljük, a hivatalos szervek mindent megtesznek azért, hogy megtalálják és felelősségre vonják azon személyeket, akik miatt ez a szörnyű eset bekövetkezett!

Vendég

#32

2011-09-25 11:41

Abba kell hagyni ezt az ősi örületet
Ági Piszker
Budapest

#33 Törvény!

2011-09-25 12:30

Az Országgyűlés március 8-án, hétfőn este 7 órakor elfogadta a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény és a hozzá kapcsolódó jogszabályok módosítását, melynek értelmében az állatkínzás bűncselekménynek minősül.

Vendég

#34

2011-09-25 13:27

Ezen a helyszínen, ilyen biztonsági körülmények között előbb-utóbb emberhalál is lesz. A versenyt vigyék alkalmasabb helyszínre.

Vendég

#35

2011-09-25 14:00

Ez egy médiacélpontos szarság. Semmi más értelme. ráadásul lovak halnak, vagy sérülnek meg benne a sok idióta amatőr miatt, akik "CSAK NYERNI AKARNAK, DE LESZARJÁK A LOVAT". Valaki vegye már ezt észre!.
kelta

#36

2011-09-25 14:12

Imádom a lovakat és a lovaglást (persze csak, ha én ülhetek a lovon:)), de ez a cirkusz csak pénzkidobás. A balesetekről már ne is beszéljünk... Reméljük az a sok barom mind megkapja a maga egészséges se...berúgását, hogy még az unokáik is láthassák:)

Vendég

#37

2011-09-25 21:36

Szégyen, amit ezek a mocskok csináltak!!-.-

Vendég

#38

2011-09-25 22:00

felelős nincs..nem történt emberi mulasztás...ennyi..a ló tulajdonosa is csak balesetről beszél.és már a jövő évi versenyről szövi álmait..ennyit ért számára egy ló élete! és még nagy lovasnak tartja magát..! a többi sérült lóról nem is beszélve..hisz még egyet el kellettek altatni..de a lényeg a cirkusz volt.!

Vendég

#39

2011-09-25 23:04

Bízom benne, hogy sikerrel járunk, és a pénzéhesekhez is eljut a tiltakozásunk! Talán elgondolkodnak azon, hogy undorító amit művelnek! Nagyon örülök ennek a kezdeményezésnek, mert szerintem ez maximálisan kimeríti az állatkínzás fogalmát, ami állítólag bűncselekmény, és elvileg a törvény bünteti!
huszár

#40 Re:

2011-09-26 21:09

Én is csodálkoztam, hogy hirtelen minden a rendezvénnyel kapcsolatos rossz hír eltűnik. Elmebeteg egy rendezvény ez, évek óta a tv közelébe se megyek ilyenkor. Nem hiszem, hogy ez a legjobb módja, hogy tudassuk a néppel: hé, mi lovas nemzet vagyunk. Hagyományörző huszár voltam, jártuk az országot, de csak olyan lovakkal, akik bírták idegekkel. Biztonságos körülmények között! A Budai várba a villamosok mellett vonultunk fel a XVI kerületből. Mondjuk még sehol nem láttam, hogy a hagyományörzőket reklámoznák.
Nagyon sok csikós rendezvényen jártam és nekem a magyarokhoz közelebb állt, amikor a 7 éves gyerek 2 póni hátán állva, másik 3-at irányított, szinte rutinból. De úgy látszik az embereknek ez kevés. Nagyon remélem, hogy beszüntetik, vagy biztonságos helyre helyezik át ezt a csoda bulit

Vendég

#41

2011-09-26 21:19

Szeretném ha eredménye lenne ennek az áláírásnak.
Mackó

#42

2011-09-27 00:34

Nyilván nem véletlenül, szinte szót sem ejtettek erről a szörnyűségről, mintha mi sem történt volna! Semmiképpen nem szeretnék még egyszer hasonló állapotú állatot látni ott (embert sem, de Ő a maga bőrét akkor viszi a vásárra, amikor akarja, és ez nagy különbség, úgy vélem.

Vendég

#43

2011-09-27 10:30

Ha a felkészületlenség, esetleg hozzá nem értés miatt szenvednek állatok a rossz értelemben vett cirkusz miatt, ami pénzről és népbutításról szól NEM!Nem szeretnék Nemzeti Vágtát.

Vendég

#44

2011-09-27 15:06

"kenyeret és cirkuszt" Már csak a kenyér hiányzik. M.

Vendég

#45

2011-09-27 16:38

Az a legnagyobb szerencse, hogy nem a gyerekek szaladtak neki a Kishuszár Vágtában. Ne is kísértsük ezt a szerencsét!

Vendég

#46

2011-09-27 19:30

Ilyen kis helyen, ekkora cirkuszra nincs szükség,
gusztustalan
Peggy

#47

2011-09-28 07:39

de most őszintén: ha a kincsem parkba rendezik egy pesti panel barom se megy ki mert messze van így bevétel kiesés. és ebből következik h nem éri meg.
de nem értem hogy az emberek ha már a legokosabb állatnak tartják magukat miért nem sajnálják egy kicsit is egy lovat aki az életéért küzd ?!

Vendég

#48

2011-09-28 09:09

Az állatokat használják fel arra, az emberek, hogy híresek legyenek!!!!!:((((SZOMORÚÚÚÚÚÚÚ!!!!!:((((

Vendég

#49

2011-09-28 09:34

A Bottyán Equus Hungária Közhasznú Alapítvány csendes megemlékezése
2011. október 2-án 10 h-kor kezdődik a Bazilika előtt. Innen indulunk a Hősök terére.
Gyertek minél többen el, hogy a "Nemzeti Vágta" megrendezése, illetve a nyitott kapu miatt meghalt ló esete soha többé nem ismétlődjön meg.

Vendég

#50

2011-09-28 16:36

Teljesen természet ellenes és a Hősök Tere megalázása.
Ilyen célra ott vannak a lóverseny pályák.A minden áron bármilyen eszközzel profitszerzést célzó rendezvények iskola példája.És ehhez adja a rabszolga bérből,éppen hogy élő, a médiák által lerombolt ízlésű tömeg az anyagi hozzájárulását.Ízléstelen, hányingert keltő, gátlástalan, mindennel és mindenből gúnyt űző ember formájúak újabb rémtette.