Tiltakozás a védőnői méhnyakszűrés ellen


Vendég

#1

2016-06-10 22:14

Azert, mert egy kenetvetel nem egyenlő a rákszűressel! Nincsenek tisztazva a biztosítási dolgok se! Városokban teljesen felesleges, ahol a nőgyógyászok elérhetők!

Vendég

#2

2016-06-10 22:37

Mert nem akarok méhnyakszűrést végezni!

Vendég

#3

2016-06-11 05:50

Nem védőnői kompetencia a méhnyak szűrés. A méhnyak szűrés nem egyenlő a teljes rákszűréssel. Méhnyak érintettség nélküli petefészek daganatban halt meg a nagymamám.

Anonymous

#4

2016-06-11 07:04

Köszönjük az észrevételeket, beleírtuk, hogy a kenetvétel nem helyettesíti a teljes rákszűrést.


Vendég

#5

2016-06-11 09:32

Mert nem szabad ezen vizsgálat elvégzésére kötelezni a védőnőket!

Vendég

#6

2016-06-11 09:49

Azért, mert igazságtalan, amit a védőnőkkel tesznek, illetve, teljesen felelőtlenül bánnak így a nőkkel!!!!!!!!
Hédi74

#7 Re:

2016-06-11 10:34

#1: -  

 teljesen egyetértek.Úgy tartanám elfogadhatónak,ha 1, önkéntes 2, másodállás-szerűen,megfelelő díjazásért végzi a védőnő3,nyitott, tehát az adott településről bárki kérheti a szűrést,ha 3 éven belül nem járt ilyen szűrésen,nem csak listából4, aláíratott nyilatkozat az illető hölggyel,hiogy tudomásul veszi,ez a szűrés csak és kizárólag a méhnyakrák kizárására alkalmas,nem helyettesíti a komplex nőgyógyászati szűrővizsgálatot

M

#8

2016-06-11 11:28

Azért mert kötelezővé tették,  holott eredetileg választható lett volna.  Mozgó,  pl.  kisbuszos szűréseket,  vagy centrumokat tudnék elképzelni a hátrányos helyzetű településeken,  de nem kötelező jelleggel,  végezze, aki szeretné. 


Vendég

#9

2016-06-11 12:14

AMIKOR A FŐISKOLÁT ELVÉGEZTEM,ESKÜT TETTEM.DE ERRE NEM!EZ A DOLOG HASONLÓ ,MINT A BANKOKNÁL AZ EGYOLDALÚ SZERZŐDÉSMÓDOSÍTÁS .TÖRVÉNYTÉLEN!EZ A MUNKA NAGY FELELŐSSÉG MÉG AZ ORVOSOKNAK IS!NEM VÁLLALOM!!!

Vendég

#10

2016-06-11 12:51

Mert nem szeretnék méhnyakszűrést végezni!!!!!!

Anonymous

#11

2016-06-11 13:03

Nem tudnám felelősséggel végezni, mert nőgyógyász feladata:

"Tekintsük át pontosan, hogy mi tartozik egy megfelelően kivitelezett nőgyógyászati rákszűrés hatáskörébe!

A nőgyógyászati rákszűrés során megtekintjük a külső nemi szerveket, figyelve esetleges kóros eltéréseikre, majd a hüvely feltárása következik. Ennek eszköze a Cusco eszköz, közismert nevén a "kacsa". A feltárással áttekintjük a hüvelyt, és látótérbe kerül a méhszáj. Ennek felszínéről és nyakcsatornájából arra kiképzett - többnyire műanyag - eszközzel sejteket lesodorva mintát veszünk citológiai vizsgálatra. A méhszáj felszínét ecetsavval, majd jóddal megérintve egy speciális mikroszkóp segítségével megvizsgáljuk annak hámborítását (kolposzkópia). Ezt követően a hüvelyből a feltárást eltávolítjuk, és az ún. bimanuális vagy kétkezes vizsgálat következik, melynek során áttapintjuk a kismedencei szerveket, észleljük az esetleges kóros folyamatokat (petefészkek, méhtest és környéke). A vizsgálatot minden esetben az emlők áttapintásával fejezzük be.

A nőgyógyászati szűrés, mint az összefoglalóból is látszik, nem csak a méhnyak rosszindulatú folyamatainak felismerésére szolgál. Segítségével a szeméremtest kóros folyamatait is időben észlelhetjük (ennek különösen idősebb nők vizsgálatakor van nagy jelentősége!), a hüvely feltárása a hüvely rosszindulatú betegségeinek korai kórismézésében nyújt segítséget, míg a kismedence áttapintása a méh (mióma, esetleg a méhbelhártya tumoros folyamatai), illetve a petefészkek kóros folyamatainak felismerését célozza meg. Az emlő vizsgálata pedig az oly gyakori emlőtumorok korai diagnosztizálásának eszköze. A méhnyak rosszindulatú betegségei azonban vitathatatlanul a nőgyógyászati szűrés fő célpontját képezik. A méhnyakról speciális mintavevő eszközzel lesodort és tárgylemezre szélesztett sejteket fixáljuk és megfestjük, majd mikroszkóp alatt vizsgáljuk (citológia). A kóros folyamatot hordozó hámszövet felszínéről nagyobb eséllyel kóros szerkezetű, formájú sejtek kerülnek a tárgylemezre, így ezek felismerésével a kóros folyamat létére következtetni lehet."


Vendég

#12

2016-06-11 13:33

Véleményem szerint, amennyiben erőltetik a méhnyakszűrést, annyi pályaelhagyó lesz, hogy nem fogja a 104. évét megélni a védőnői hungarikum.

Vendég

#13

2016-06-11 13:33

Mert Nővér vagyok, és tudom, hogy ez a vizsgálat, egy védőnő számára kivitelezhetetlen! Ez orvosi feladat!! Nem holmi humbuk átképzés után essünk neki mindenkinek!! Teljességel egyetértek a védőnőkkel!

Vendég

#14

2016-06-11 13:46

Felháborító!

Vendég

#15

2016-06-11 13:52

Úgy gondolom, hogy ez nem védőnői feladat! Eléggé le vannak terhelve így is, ezt már nem kellene rájuk erőltetni.

Vendég

#16

2016-06-11 13:52

Feleslegesnek tartom , bárki elmehet nőgyógyászhoz szűrésre.
Pozitív vélemény

#17 Pozitív vélemény a VMP-ről...

2016-06-11 14:00

Tudom, hogy most emiatt nekem fognak többen esni (sőt, lehet, hogy törölni is fogják a véleményem :) ), de én nem tartom ennyire negatív dolognak a védőnői méhnyakszűrést. Magam is elvégeztem a képzést, sok hasznos információval gazdagodtam (mondjuk újdonságot nem nagyon tudtak mondani), a gyakorlati részét kifejezetten élveztem, és maga a méhnyakszűrés egyáltalán nem akkora mutatvány, hogy ekkora berzenkedést kellene, hogy kiváltson...

Jobb-e a komplett nőgyógyászati rákszűrés? Hát persze, hogy jobb (már amennyiben a nőgyógyász hajlandó tényleg minden részét megcsinálni). Mennék védőnőhöz méhnyakszűrésre orvos helyett? Nem, mert nekem az ultrahang vizsgálat fontos, valamint, hogy 3 év helyett évente leszűrjenek. De őszintén, a védőnői méhnyakszűrés nem a hozzám hasonlókat célozza meg... Hanem azokat, akik évek/évtizedek óta nem mentek el szűrésre, mert nem tartották fontosnak/viszolyogtak tőle, ad absurdum jobban megbíznak a védőnőben, aki évek óta velük dolgozik, számos dologban segített, mint a területileg illetékes sztk nőgyógyászban, aki futószalagon lerendezi őket. Ideálisabb lenne, ha mindenki évente elmenne nőgyógyászhoz? Természetesen, de ameddig évente 400 nő hal meg méhnyakrákban, és a nőlakosság legalább fele (jobb esetben) NEM jár el orvoshoz, addig a védőnői méhnyakszűrés egy megfelelő "kényszermegoldás" lehet.

Őszintén, én nem félek attól, hogy ezentúl megszállják a tanácsadókat a ményakszűrésre várók, azt az évi tizenpár nőt (és lehet, hogy még sokat mondtam) pedig igazán be lehet szorítani a munkaidőbe. Természetesen vannak megválaszolásra/kiharcolásra váró kérdések, mint a plusz bérezés, a területen kívüli ellátás, az eszközbeszerzés stb., de maga a VMP szerintem nem egy elvetendő dolog. Külföldön is szakdolgozók végzik az alapellátásban a méhnyakszűrést, szóval ez nem egy magyar sajátosság lenne :) Ha valamit el kéne törölni, akkor az istentelen mennyiségű dokumentációnak (sokszor még papír alapon) jobban örülnék, mert akkor sokkal több idő lenne a hasznos tevékenységekre...


Vendég

#18

2016-06-11 14:24

Nem érinti a védőnőket a kormány 100 milliárdos egészségügyi béremelési csomagja írja a Magyar Nemzet.Az ő fizetésük marad a régi.

Mutatis mutandis - az alapképlet:

"Hát most drágább, hát most kevesebb" - mondja vigyorogva a törökmézárus az elsötétült tekintetű Boka Ferinek, amikor a megemelt árért rögtön egy vakarcs szilánkot pattint le a vágyott csemegéből.


Vendég

#19

2016-06-11 14:33

nem kérünk ennyi és ilyen munkát kevés pénzért,

Vendég

#20

2016-06-11 14:56

ORVOSHIÁNY VAN-NŐGYÓGYÁSZ,KATONAORVOS,HELYSZÍNELŐ ORVOS PL.NE HAGYJUK ,HOGY AZ Ő FELADATAIKAT OLYANOKKAL VÉGEZTESSÉK EL,AKIKNEK EZ NEM TARTOZIK A KOMPETENCIÁJUKBA ÉS NEM ERRE SZAKOSODTAK !!!!!!

Vendég

#21

2016-06-11 15:10

Szerintem igy is épp elég sokrétű a védőnők feladata,ezt 2 gyermekes anyukaként is tapasztalom.A méhnyak szűrésre ott vannak a nőgyógyászok akik emellett a vizsgálat mellett,teljeskörű szűrést is elvégezhetnek !

Vendég

#22

2016-06-11 15:38

Ez a szűrés félrevezeti a pácienst, lehet hogy a méhnyakrákot kiszűri, de más nőgyógyászati betegséget nem! A védőnő nem orvos. Baj esetén a beteg azt fogja mondani hogy ő volt szűrésen a védőnőnél, miért nem vette észre a betegségét!

 


Vendég

#23

2016-06-11 17:38

Védőnő vagyok 27éve. A feladatok csak nőttek, a felelősség szintén. Csak a családok becsülnek meg...A vezetők soha nem állnak mellénk bármiben kérünk támogatást. Nekem elég.

Vendég

#24

2016-06-11 19:43

Nem vagyok védőnő.Viszont Én nem szeretném igénybe venni ezen a módon a rákszűrést.Évente egyszer aki akar eltud menni az orvoshoz,rákszűrésre.Aki meg nem,az ezen a módon sem fogja igénybe venni.


Vendég

#25

2016-06-11 19:44

mert orvosok vizsgálják már a "beteget" azért mentek orvosnak