Maradjon a 86-os busz!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Maradjon a 86-os busz! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26

2016-01-16 09:52

Azért írtam alá, mert 44 éve lakom Óbudán. Nem szeretném, ha a 86-os buszt megszüntetnék.
A férjemmel (aki 84. évében van) ezzel a busszal tudtuk a legkönnyebben meglátogatni gyermekeinket.
Nem mindegy, hogy ezután csak többszöri átszállással sikerülhet.
Köszönöm: Bánlakyné M. Edit

Vendég

#27

2016-01-16 11:40

Mert rendszeresen járok Lágymányosról Óbudára 40 éve. Nem csak a számhoz ragaszkodom, hanem a teljes vonalhoz!!!!!!!
Soleil

#28 Re: Re: Ne szűnjön meg a 86-os járat útvonala

2016-01-16 18:04

#23: modalsplit - Re: Ne szűnjön meg a 86-os járat útvonala 

 Értem. És mikor tervezi lefektetni a síneket a Kosztolányi Dezső térig? Mert azok még arrafelé nincsenek, ugye... 


Vendég

#29

2016-01-17 10:24

Eddig átszállás nélkül 40 perc alatt jutottam be hajnalban a munkahelyemre.Ezután 3-szor kell átszállnom!!!!Ennyit a fonódó vonaláról,nekem csak nehezített az életemben.S ráadásul még nincs is kész a vonal a Clark Ádám tér miatt!

Vendég

#30

2016-01-21 17:52

Batthyányi térről a BME új szárnyához ( Infopark) egy járattal a 86-os busszal lehetett menni. Most legalább kétszer át kell szállni! Ez a 86-os megszüntetése minket hátrányosan érint.

Vendég

#31 Állítsák vissza a 86-os buszt! És ne csak a számot...

2016-01-22 16:36

Aki a MOL székházhoz szeretne eljutni Észak-Budáról, az már csak többszöri átszállással tudja megtenni, és a végén még gyalogolhat is!!Ez óriási szívás!! Nem is értem, miért gondolták, hogy a "fonódó" villamos kiváltja a 86-os buszt, amikor eléggé más az irány. Az elvileg helyette indított 109-es busz most még  elmegy a Gellért-ig, de onnan jócskán messze van az Október 23-a utca, meg a Műszaki kolesz, később pedig már ez a busz is csak a Batyi-ig fog járni. Köszi!! Tök jó, hogy az új "fonódóval" a régi, jól bejáratott fonódót tönkretették! Valószínű, aki ezt kitalálta, nem BKV/BKK-val jár!


Vendég

#32 MARADJON A 86-OS

2016-01-23 10:38

Maradjon meg a 86-os busz, akárhogy is hívják. Lehet a neve 109-es is, mindegy, csak járjon március után is és a teljes útvonalon a Függetlenségi parkig. Nagyon sokan vannak most is a 109-esen, akik kénytelenek leszállni a Gellért téren és valamire átszállni és körbe menni, ha a Budafoki út végére akar eljutni. 

Most a Kiscelli útról indulva a Budafoki útig két olyan lehetőség van, hogy vagy az egész Pestet a 4-6 villamossal vagy az egész Budát körbe kell kerülni villamossal. Dupla hosszú távolságban és időben is.

Igaz át lehet gyalogolni a Clark Ádám téren is egy másik villamosra. Csomagokkal vagy kisgyerekkel, + 3 jeggyel egy útra!

Az ígéret a fonodó villamosról az volt, hogy így a tömegközlekedést segítsék az autó forgalommal szemben. A valóság azonban az, hogy így próbálják elérni, hogy több jegy fogyjon.

 


Vendég

#33

2016-02-02 16:51

Mert elegem van a számváltoztatásokból, a 6-os busz is pl. miért lett kilences? A jó öreg, megszokott 6-os busz! Ez az örökös átszámozás valakiknek bizonyára jó üzlet, pl. pár éve egy sor más buszt is átszámoztak, a 18-as is akkor lett 218-as! Mi lehet ebben a buli? És igen, nagyon is jó volt, hogy a Függetlenségi parkig végig lehetett utazni a 86-os busszal, nagyon hiányozna, ha megszünne! Engem nem érdekel a fonódó villamos, miért akarják rámerőltetni?

 

weekendwarrior96

#34 86

2016-08-04 09:16

Jó lenne, ha Csillaghegyről a XII-be és a XI-be nem ilyen sok átszálással és gyaloglással lehetne csak eljutni! 86-os Óbuda egyik emblematikus járata volt, már a 60-as évektől fogva közlekedett. És a fonódóra fogni a megszűntetését röhej!

Ps.: Legalább a 109-es menne el a Szent Gellért térig.


Vendég

#35 Re: 86 Busz megszűnése!Nemtudom Az Egészmeglóját

2017-05-19 17:14