Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#6551 Re:

2016-05-17 14:09

#6550: -  

 Nyugi, nem vagy egyedül. Mi két levelet várunk, de eddig semmi...


Vendég

#6552

2016-05-17 14:15

A téves elszámolás miatti reklamációmra, a számítás részletezésére irányuló kérelmemre több mint 1 hónapja semmit sem reagál az alap.

Úgy látszik, részükről ez a helyes eljárásmód. Pedig nem vagyok egyedül ezzel a problémával...


Vendég

#6553 Re:

2016-05-17 17:27

#6550: -  

 Már valóban sokan kaptak értesítést, 3 levél jött pénteken a családomban ,az igen-igen megcsapolt összeg felvételének idejéről, helyéről.


Vendég

#6554

2016-05-17 17:38

Csütörtökön demonstrációt szervez a Facebook csoport.

A rendezvény időpontja: 2016. május 19. (csütörtök) 10.00-14.00

A rendezvény helyszíne: Kárrendezési Alap - Beva
1092 Budapest, Köztelek u. 6.

A rendezvények célja: Harminckétezren a Quaestor károsultakért: „Nem hagyjuk!
Demonstráció a Qaestor-törvény végrehajtásáért és a kárrendezésért.”
Politika pártok részvétele nélküli civil demonstráció, amelynek célja, hogy felhívjuk a kormányzat és a társadalom figyelmét a Quaestor Károsultak törvénytelen eljárás miatti súlyos helyzetére.

A rendezvény napirendje: 10.00 – 11.00 - gyülekezés

Kérlek gyertek minél többen! Mutassuk ki az urak felé, hogy nem értünk egyet a jelenlegi kártérítés módjával, mértékével.


Vendég

#6555

2016-05-17 20:15

Dr. Szakács László május 18-án, szerdán 17 órától fogadóórát tart a Quaestor károsultak számára.

Fazekas utca 19-23, Budapest 1027, Magyarország


Vendég

#6556 Re:

2016-05-17 22:04

#6555: -  

 Sajnos távoli vidéki károsultként hiába érdekel(ne) az esemény, nem tudok elmenni. Azért hálás lennék, ha valaki aki eljut oda majd pár sorban összegezné, hogy mi hangzott el, mert biztos sokunkat érdekelne.

Nem kimondottan a politikai megnyilvánulás, no meg nem is a büntetőügy Tarsolyék ellen - abból nekünk pénzünk nem lesz. Sajnos az ATV-ben a DK-s Varjú László hebegése habogása tisztán vizionál egy teljes reménytelen jövőt, ezek nem hogy nem jobbak lassan mint a Fidesz, de simán rosszabbak. Azt hinné az ember, ha bemegy valaki a TV-be, s tudja miért hívják be, akkor értelmes mondatokra képes, ráadásul tud valami infót adni a dologgal kapcsolatban, de Varjúval szemben nem most elöször merül fel bennem, hogy 1, vagy teljesen dilettáns, s csak a DK-s propagandát fújja 2, vagy éppen nem volt teljesen józan az műsor alatt. Egy-két Q-ral kapcsolatos megnyilvánulása szimplán tőr a károsultak hátába, mert nemhogy nem szimpátiát, hanem egyszeűen ellenszenvet kelt a nézőben.  Remélem Szakács komolyabban beleásta magát az ügybe, igaz csodát én már semelyik párttól nem várok (pénzt sem, hogy őszinte legyek) de a remény hal meg utoljára...


Vendég

#6557

2016-05-18 07:42

Palotás képviseletéről van tapasztalatotok? 


Vendég

#6558 Re: Re:

2016-05-18 11:06

#6556: - Re:  

  Ezen a fórumon ideje lenne a politikai propagandát abbahagyni! A politikai ügynökök húzzák el a csíkot, legalább innen!

A politikai haszonlesők fogadóóráit, a különféle törpepártok demonstrációit nem itt kell propagálni, arra megvannak a saját fórumaik. A vak is látja, hogy egyetlen-egy párt sem tud, s nem is akar érdemben segíteni. Egyik sem ígérte meg, hogy ha hatalomra jut, akkor tisztességesen rendezi a kártalanítás ügyét, garantáltan visszaadja az eltűnt pénzünket, nekik csak a politikai habverés a fontos. A károsultak egységes fellépésének látványos hiánya, a bohózatba illő, néhány tucat fővel megrendezett demonstrációk éppen arra vezethetők vissza, hogy a nevünkben fellépők elsősorban nem a pénzünket akarják visszaszerezni, hanem saját pecsenyéjüket sütögetik. 


Vendég

#6559 Re: Re: Re:

2016-05-18 11:30

#6558: - Re: Re:  

 Egyetértek, de pár sorban miért lenne baj leírni, "miről beszél Szakács" ? Ez még nem politikai propaganda. Az már inkább az, hogy mondom behívnak valakit  TV-be akinek gőze sincs a dolgokról, de "Q ügyről van szó..." A Q üggyel nem kell takarózni, bemenni, s elmesélni a nagy semmit, a nyomorunkon a TV se éljen meg, műsoridőt adva a nagy semmire...


Vendég

#6560 Re: Re: Re:

2016-05-18 12:21

#6558: - Re: Re:  

Az egyik FB csoportban egy önértékelési zavarokkal küszködő, szerencsétlen önjelölt Napóleon éppen pártot akar alapítani a Quaestorosok hátán. „Egyenlőre annyit árulok el,hogy alakul egy új szervezet ,amelyben én is vezető szerepet fogok betölteni”- súgja meg a csörgősipkás, és jelentkezési lapokat osztogat a fórumon, s nem kevesebbet ígér, minthogy parlamenti erővé válnak 2018-ban. 


Vendég

#6561

2016-05-18 19:37

Csodálom itt egyesek optimizmusát. Szerintem ez az ügy lezárult, azoknak mindenképp, akik elfogadták a kártalanítást. Nyerészkedhetnek még rajta politikusok, na meg majd az ügyvédek, de mi befektetők aligha. Jobb lenne ezzel mindenkinek szembenézni, bármennyire is fáj, mint nekem is. 


Vendég

#6562

2016-05-18 23:47

Voltunk ma a helyi TSZ-ben, felvettük a törvény szabta kártérítést. Párom  három éve betett 10 millájából (örökség), ami 2015-re 11 milla lett, 9, 2-t kapott vissza, vesztesége közel 2 MFt.  Matolcsy másfél heti fizetése. De sajnos, nem ő veszítette el, hanem a párom, akinek havi keresete az MNB vezérének 2 százaléka, pedig okos, ügyes ember (netto 98 ezer Ft). Ennyi volt. Köszönjük, Hajrá Magyarország!


Vendég

#6563 Re:

2016-05-19 07:37

#6562: -  

Kedves Sorstársam, 

tudom, a másik baja nem segít ezt elviselni, de azért elmondom, hogy kimondottan "boldogok" lennénk, ha csak ennyit buktunk volna. Oda az életünk megtakaritásának a fele, és a korunknál fogva még csak reményünk sincs arra, hogy ezt visszaszerezzük.

Igen, "Hajrá Magyarország", amely napról-napra "jobban teljesít". A "Köszönjük"-től mi inkább eltekintünk.

Minden jót nektek, túl kell ezt élni, és tanulni belőle.


Vendég

#6564

2016-05-19 10:14

Örültem volna egy ilyen arányú kárrendezésnek. Én 13M-ból 7,2-t kaptam vissza. Természetesen a kamat levonással alaposan becsaptak, hiába kifogásoltam bizonylatokkal alátámasztva, válaszra sem méltattak. Úgy is mondhatnám, már megint megloptak.


Vendég

#6565 Re:

2016-05-19 10:59

#6561: -  

 Én kezdettől, a csőd belentésétől fogva szembenéztam a szomorú valósággal, hogy teljes egészében elbuktam a befektetésemet. Ami azóta történt csak kivételes mázlinak tudom értékelni.


Vendég

#6566 Re: Re:

2016-05-19 12:34

#6563: - Re:  

 Köszönöm az együttérzést és nagyonsajnállak titeket is. A " köszönjük" egyébként írónikus volt.

Annak idején a Reálbank bukásának (buktatásának) is részesei voltunk, akkor, igaz pár év késéssel, de visszakaptuk a teljes betett kötvényértéket. 


Vendég

#6567

2016-05-19 15:07

Azok akik ezt tették velünk, a bűnösök és segítőik, a régiek és a maiak is, nagyon tévednek, ha azt hiszik, hogy ennek a drámának vége van.

Hiszek abban, hogy a sors ezt elrendezni, és meg fogják tapasztalni, hogy a tőlünk elrabolt pénzzel sem lesznek boldogabbak, és semmire se mennek a lopott pénzzel életük problémáinak megoldásában.

32 ezer ember életét, sorsát nem lehet büntetlenül tönkre tenni!!!!!!!!!!!


Vendég

#6568 Re:

2016-05-19 17:45

#6567: -  

 Így van, meg fogják kapni ami ezért jár, és nem törvény szerinti büntetés lesz a legrosszabb. A sors mindig egyenlít. Csak ők ezt nem tudják meg nem hiszik, mert valójában olyan prímitivek, hogy a pénzen és hatalmon kívül semmit se ismernek. Előbb-utobb elkezdődik az ő tragédiájuk is. 32 ezer ember negatív energiája sok mindenre képes.   


Vendég

#6569 Re: Re:

2016-05-19 20:19

#6568: - Re:  

 Igy legyen .

angyaliüdvözlet

#6570

2016-05-20 08:37

Akit érdekel:

Május 26-án reggel 8:30-kor tárgyalás Quaestor ügyben a Markó utcában. Egyelőre még nyíltnak van minősítve a tárgyalás, tehát szabad helyek függvényében részt lehet rajta venni, a megfelelő magatartási szabályok betartása mellett. A magatartási szabályokról a Kúria honlapján lehet tájékozódni. Aki úgy érzi, hogy tud érzelemmentesen, vagy magát visszafogva viselkedni, az jöjjön. De a bíró bármikor zárttá minősítheti a tárgyalást. Ezt tartsa mindenki szem előtt!


Vendég

#6571 Re: Re: Re: Re:

2016-05-20 08:40

#6560: - Re: Re: Re:  

 Melyik csoportban? Én nem találkoztam ilyennel, elég sok csoportban benne vagyok, bár nem lógok minden nap a facebookon...


Vendég

#6572 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-20 09:28


Vendég

#6573 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-20 10:01

#6571: - Re: Re: Re: Re:  

Egyenlőre annyit árulok el,hogy alakul egy új szervezet ,amelyben én is vezető szerepet fogok betölteni ,és egy egészen új más Magyarországot akarunk ,ahol mindkét oldal el lesz számoltatva a Q .-osok és hitelesek ügye rendezve lesz .

EHHEZ PARLAMEMENTI ERŐKÉNT KELL MEGJELERNNÜNK ,TEHÁT INDULNUNK KELL A VÁLASZTÁSOKON! A BEJEGYZÉSÜNK FOLYAMATBAN VAN, DE 4 HÓNAPJA HÚZZÁK,MERT FÉLNEK A CSAPATUNKTÓL.

.. Akit érdekel annak privátban egyenlőre a programtervezetet tudom átküldeni.,és jelentkezési lapot hozzánk ,ha be3 szeretne lépni közénk. ..

Aki szeretne közénk tartozni annak belépési nyilatkozatot is küldök,hogy megerősítsen a támogatásával minket.

…megkérek mindenkit az e-mailemre küldje el az igényét a programra ,és arra hogy be szeretne-e lépni közénk .-- ----------- szti.marcsi.eemsz   freemail.hu ------- ide kérném a jelentkezéseket 


Vendég

#6574 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-20 10:16

#6573: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 A legnagyobb probléma az, ha a hülyeség akaraterővel párosul. 


Vendég

#6575

2016-05-20 11:38

Azt nem értem, hogy tegyük fel létrejön az új "szervezet", s be is kerül a parlamentbe. Hogyan fogja ott egy - valószinűleg éppen csak bekerült -, minimálisan támogatott párt "elintézni", hogy a Q ügy, valamint a hitelesek ügye is rendeződjön. Valami tervük csak lenni kellene erre már most, nem ??? ... mert vagy sehogy nem fogja tudni megoldani, vagy kifizeti a magyar állam (s a hiteleseknek fizetendőtől fejre is áll akkor) vagy ráterhelik valaki(k)re pld a bankokra, akkor meg a piac majd a Ft-ot, s közvetve az országot fogja fejre állítani - az meg nagyobb bukta lesz mint a Q ügy, vagy a devizásoknak a hitele.

Az elszámoltatás meg egy hiú ábránd marad a végtelenségig. Továbbra is vallom, akinek nem tetszik ami itt ma zajlik (vagyis ami az elmúlt 25 évben folyt/folyik) annak vagy maradnak ezek a rózsaszínű álmok vagy szépen összepakol, s elvonul a világ más részére élni... Ezek a megváltó tervek eddig sem váltak be, lehetett itt BÁRMILYEN párt az elmúlt 25-26 évben, s amilyen nép a magyar nem is kell neki a változás. Igen SOKAN igen JÓL élnek ebben a posványban, - sokkal de sokkal többen mint azt a mezei átlagember gondolná -, ennek a rétegnek nemigen érdeke, hogy BÁRMI is változzon, viszont rendszeresen elmennek szavazni (a NEKIK jóra) így igen nagy fantáziával kell rendelkeznie annak, aki 2018 vagy akár 2022 után egy "egészen új más Magyarországot akar" Akarni bár lehet, de meg nem lehet valósítani az a gond.