Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#3776

2015-09-06 16:13

Nem értem.

Még az 1 mill. alattiak sem kaptak teljes kártérítést, 100 % ugyan, de fiktiv-nem fiktiv.   A 6 alattiak pedig a fiktiv-nem fiktiven kivül csak 90 %-ot. A 30 alattiaknál még rosszabb a helyzet, ők max. 6-ig, de 90% és  fiktiv-nem fiktiv.  A 30 felettiek pedig legaláb 30-ig akarnák megkapni.  De nem akarják. Senki sem akarja. Illetve alig-alig valaki.

Ezt a következtetést a tüntetések létszámából vontam le.

 


Vendég

#3777 Re: Készülni újabb nagydemonstráció BUDAPESTEN!!!

2015-09-06 17:36

#3770: vendég - Készülni újabb nagydemonstráció BUDAPESTEN!!! 

 teljesen igaz most már azoknak is jönni kell akik eddig nem jöttek, csak úgy érhetünk célt ha sokan vagyunk. Ahogy annakidején O. V. mondta hozz magaddal még egy embert. remélem sokan leszünk mos majd


Vendég

#3778

2015-09-06 17:50

168ora.hu

quaestor-karosultak-trocsanyi-laszlo-kartalanitas-

 

-138585.html


Vendég

#3779 Budapesti nagy demonstráció 09.20-án

2015-09-07 04:26

Az a baj a sok lusta pesti otthonról figyeli az eseményeket. Nincs bennük szolidaritás. Sokan 200-300 km-utaznak, ami nekik max 30 perces BKV lenne. Nélkülük nehéz nagy létszámot felsorakoztatni. Kár, hogy a pestiek már lemondtak a pénzükről.

Pedig ha eljönnének óriási nyomást tudnánk gyakorolni a hatalmon lévőkre, a pénzünk is hamar meglenne.

vendég

#3780 A SZEPTEMBER 20.-I BUDAPESTI DEMONSTRÁCIÓ

2015-09-07 05:14

A SZEPTEMBER 20.-I BUDAPESTI DEMONSTRÁCIÓ MARGÓJÁRA !!!
NINCS FONTOSABB AZ EGYSÉGNÉL, ÉS A BELSŐ RENDNÉL!!! FELKÉREK MINDENKIT, ÉRTSE MEG, NINCS MUNKA, NINCS TEVÉKENYSÉG HIBA NÉLKÜL. KEVESEN ŰZZÜK EZT AZ ÜGYET, HATALMAS RAJTUNK A TEHER, MEG KELL HOGY ÉRTSÉTEK, A MI ERŐNK SEM VÉGTELEN!!! AZ EGYETLEN ERŐFORRÁSUNK AZ, HOGY TI MIT ADTOK VISSZA NEKÜNK EBBŐL!!! NÉZETELTÉRÉSEK MINDIG VOLTAK, VANNAK, ÉS LESZNEK!!! AKKOR TUDUNK HATÉKONYAN MŰKÖDNI, HA URALNI TUDJUK EZEKET A HELYZETEKET!!! A BARÁT A FEGYVERTÁRS IS HÁTTÉRBE KELL HOGY SZORULJON, HA A CÉL AZT KÍVÁNJA. AZZAL MAJD MEGBIRKÓZIK A LELKI ISMERETEM!!! MOST A KÖZÖS CÉL A FONTOS!!! LÉPJÜNK TOVÁBB A JELENLEGI PROBLÉMÁN, ÉS KÉRLEK BENNETEKET AZZAL TEGYÉTEK LE A VOKSOTOKAT ÉS A MEGÉRTÉSETEKET AZ ESETTEL KAPCSOLATBAN, HOGY A KÖVETKEZŐ BUDAPESTI MEGMOZDULÁSON MINDEN EDDIGINÉL NAGYOBB LÉTSZÁMMAL BIZONYÍTJÁTOK : ALKALMASOK VAGYUNK A KÜZDELEMRE AZ ÜGYÜNK ÉRDEKÉBEN!!! 2000 EMBER MÁR MEGMENTENÉ A LELKEM!!!

vendég

#3781 Most csütörtök tüntetés Budapesten!!!

2015-09-07 15:07

2015. szeptember 10. (csütörtök) 10.00 - 14.00 óra között

A rendezvény helyszíne:
Nemzetgazdasági Minisztérium
Budapest, V. ker. József nádor tér 2-4.

MINDEN PERC SZÁMÍT! NINCS HALOGATNI VALÓ IDŐNK!
NEM ADJUK FEL! NEM ADHATJUK FEL!

A KÖVETKEZŐ HETEKBEN IS ÚJABB ÉS ÚJABB HELYSZÍNEKEN TÜNTETÜNK!

vendég

#3782 OLVASNI!!!!!

2015-09-07 15:20

Pocsai Gyula írása:

Kérem vegye a fáradtságot mindenki és olvassa végig! Köszönöm!
Na akkor tegyük egy kicsit tisztába a dolgokat!!! Mint már mondtam a miskolci közgazdász vándorgyűlésen megtartott előadása után személyesen sikerült elbeszélgetni nekem és Szegedi Sándornak, Windisch Lászlóval az MNB alelnökével, és Binder Istvánnal az MNB felügyeleti szóvivőjével.
Roppant tanulságos volt több dolog miatt is, menjünk szépen sorba.
1. Arról próbáltak meggyőzni minket, hogy milyen szerencsés helyzetben vagyunk a többi bróker-károsulthoz képest. 83 milliárd forintot már megkaptunk, a Binder Úr még a Kun-mediátort is felhozta, de gyorsan le is állítottam, hogy azt azért már ne keverjük ide. Felsoroltam BC-ügyben 1-2 dolgot és mondtam, hogy nyugodtan beszélgethetünk arról is ismerem a helyzetüket. Utalva arra, hogy nem mi vagyunk szerencsések, hanem mindennek meg van az oka, és ők meglátásom szerint még náluk is szerencsétlenebb helyzetben vannak.
2. Nehezményezik, hogy papírbábukkal kigúnyoljuk őket, pedig ők minden tőlük telhetőt megtesznek, hogy feltárják a bróker-botrányok csalásait.
3. Megkérdezte, hogy tudom-e, és rögtön megpróbálta elmondani, hogy minek köszönhetjük azt, hogy most a fiktív kötvények után már kártalanítottak bennünket. Félbeszakítottam mondtam, hogy tudom, hogy a BEVA igazgatósági tanácsának döntése, és azt is tudom, hogy oda ők delegálják a tagok többségét.
4, Azt is nehezményezte, hogy nem igazán hagyom szóhoz jutni. Már írtam erről, hogy olyan ritkán találkozok személyesen vele mondandóm pedig nagyon sok van, ezért lőttem neki ami a csövön kifért.
5. Megkérdeztem, hogy miért nem jutnak hozzá a részvényesek az őket jogosan megillető értékpapírjaikhoz. Itt azt a választ kaptam, hogy heteken belül meg fogják kapni.
6. Felhoztam neki, hogy a PSZÁF 2013-ban tartott átfogó ellenőrzést a Quaestornál, és számos szabálytalanságot talált a működésében, pl. nem különítették el megfelelően az ügyfelek és a társaság vagyonát, és nem tartották be az ügyfelek tájékoztatására vonatkozó jogszabályokat sem (BEVA/ OBA) garanciáról beszéltek. A PSZÁF Határozatban figyelmeztette a Társaságot, hogy legkésőbb 2013. október 31. napjáig, illetőleg azt követően folyamatosan teljesítse a hiányosságokat. DE a PSZÁF 2013. október 1.-jén megszűnt és a feladatkörét az MNB vette át. Kérdeztem, hogy ezzel így mi a helyzet. Azt a választ kaptam, hogy nem voltak súlyos szabálytalanságok, mert még bírságot sem szabtak ki rájuk.
Aha értem akkor arra válaszoljon már, hogyan lehetséges az, hogy Szász Károly PSZÁF egykori elnöke éppen a brókerbotrányok kellős közepén március 15.-én kapta meg Magyar Érdemrend középkeresztjét a hazai pénzügyi felügyelet megteremtésében játszott kiváló munkájáért. Erre azt mondta, hogy ezt ne tőle kérdezzem.
7. AMI JELEN PILLANATBAN A LEGFONTOSABB !!! SZERINTÜK ÉPPEN AZÉRT NEM JÁR EL AZ EMBEREK TÖBBSÉGE A TÜNTETÉSEINKRE, MERT ELÉGEDETTEK AZ MNB MUNKÁJÁVAL ÉS A KÁRTALANÍTÁSSAL!!! Itt megint félbeszakítottam, hogy Windisch Úr nem tüntetéseket, hanem BÉKÉS DEMONSTRÁCIÓKAT tartunk!
Tehát aki elégedett és így gondolja ahogy ők az maradjon otthon!!!
AKI NEM AZ JÖJJÖN EL BUDAPESTRE SZEPTEMBER 20.-ÁN!!!
LÁSSUK TISZTÁN HA TÉNYLEG ÚGY VAN AHOGY ŐK MONDJÁK ÉS A TÖBBSÉG TÉNYLEG ELÉGEDETT AKKOR NE VÁRJÁK EL TŐLÜNK, HOGY FELESLEGESEN FÁRADOZUNK AZÉRT A PÁR EMBERÉRT!!!
AKI NEM ELÉGEDETT CSAK AZ JÖJJÖN EL, AKI ELÉGEDETT AZ MARADJON OTTHON ÉS AKKOR TÖBBET MI SEM MEGYÜNK!!!
KÖSZÖNÖM SZÉPEN HOGY ÍRHATTAM ÖNÖKNEK, ÉS KÖSZÖNÖM HOGY ELOLVASTAK!!!

 

Csak annyit fűznék még hozzá, hogy egyértelmű a kormányzati részről a hozzáállás...tehát mindenki megkapta a pénzét és elégedett vele, ezért nem járnak tüntetni!!

!Dörzsölik a kezüket...jól megcsinálták!ezzel lezárták a kártalanítást részükről!!!

MEGKAPTÁTOK A PÉNZETEK?!!!! ELÉGEDETTEK VAGYTOK?!!!-akkor üljetek csak otthon, mert pénzt ezektől egy garast sem láttok!!!!

vendég

#3783 kérünk mindenkit !

2015-09-07 16:18

Hogy a demonstráció költségeihez járuljon hozzá lehetőségei szerint, 1-2e Ft-tal.

CIB:10700079-55183992-53400002

Barnáné Hervert Adrienne


Vendég

#3784 Tüntetés és pénz

2015-09-07 17:19

Üdv! Én tüntetni is eljárok, amikor a munkám engedi, de még mindig nem kaptam semmit. Szinte minden vásárlásom neten keresztül zajlott. Kérdem én, aki hasonló cipőben jár (neten vett), az kapott már pénzt? Köszi!

Üdv: Laci


Vendég

#3785 Re: OLVASNI!!!!!

2015-09-07 17:41

#3782: vendég - OLVASNI!!!!! 

Ezt az infót minden lehetséges fórumon oszd meg a károsultakkal, hogy lássák mi a tétje a jelenlétüknek a demonstráción. A Facebook-csoportnak is szólj erről.


Vendég

#3786 Re: Tüntetés és pénz

2015-09-07 17:55

#3784: - Tüntetés és pénz 

 Kedves Laci!

Ne keres benne semmi logikát! Nincs.

1-2 hete olyanokat olvastam a facebookon, hogy nem kaptak semmilyen felszólítást, s még sem kapott levelet a kártalanitás felvételre.

Sőt volt, aki iktató szám szerint 3. -ként iktatták,  ő kb 2 hete írta.

Többen vannak, akik még nem kaptak.

Azonban ma jelezték az 1-ik külön csoportot hoztak létre akik nem kaptak, hogy ma kapott, tehát megyeget.......

 

Fentebb olvasható, hogy Windish (mnb)--ék úgy gondolják megelégedtünk a kártalanítással,

AMIT KAPTUNK, mert

KEVESEN MENNEK

TÜNTETÉSRE......

Én nem szeretném azt, hallani: hogy így jártam.


Vendég

#3787 Re: OLVASNI!!!!!

2015-09-07 18:11

#3782: vendég - OLVASNI!!!!! 

 Gyula! Teljesen igazad van. A 7-es ponttal is egyetértek, ez a legfontosabb. Hetek óta látszik az
MNB tájékoztatókból a kormánynyilatkozatokból, hogy ennyi meg annyi pénzt fizettek ki a „károsultak pedig megkapták a pénzüket”. (Itt a legnagyobb csúsztatás, mert a pénzünk töredékéhez jutottunk hozzá –valós fiktív arányok, BEVA egymillió fölött 90% -os kártalanítás 6 M-ig)
Ebből egyenes következtetésként levonható és legutóbb Lázár is nyilatkozott, hogy mindenki megkapta a pénzét, meg van elégedve csak páran kepesztenek 30 millióig történő kártérítésért.
A menekültügy most mindent felülír a teljes kommunikációt ez uralja. De nem mindig lesz így. Én ha lehetőségem van megyek és anyagilag is támogatom a demonstrációk költségeit. Nagyon sok és kemény munkával megkeresett pénzről van szó, amit nem fogunk veszni hagyni. Mindenkinek a lelkiismeretére bízom hogyan csinálja. De feladni nem szabad!


Vendég

#3788

2015-09-07 18:16

Igazatok van, nehogy önelégülten mosolyogjanak, hogy nem állunk ki az igazunkért. Így lesöpörnek minket és elszabotálják a teljes kártalanításunkat. 

Ne engedjünk az átverésnek.

Aniko Budai

#3789 Re: Re: Tiltakozás

2015-09-07 20:57

#22: Kovács - Re: Tiltakozás 

 szia ! Sikerült már visszalépned a Facebookra ?


Vendég

#3790 Re: Most csütörtök tüntetés Budapesten!!!

2015-09-08 07:01

#3781: vendég - Most csütörtök tüntetés Budapesten!!! 

 tehát szept. 10-én és 20-án is lesz tüntetés Bp-en?

vendég

#3791 Re: Re: Most csütörtök tüntetés Budapesten!!!

2015-09-08 08:21

#3790: - Re: Most csütörtök tüntetés Budapesten!!! 

 Sziasztok!

Jó dolog a demonstráció,de mellette elkell indítani a jogi lépéseket is. 

vendég

#3792 Csütörtök tüntetés!!!!

2015-09-08 12:42

Igen, lesz tüntetés két időpontban is 2015. szeptember 10 csütörtök és szept 20! Kérünk mindenkit, hogy  jöjjenek el!

A rendezvény időpontja:
2015. szeptember 10 csütörtök
A rendezvény helyszíne:
1051 Budapest, József nádor tér 2-4
Gyülekezés 10 órától
A rendezvény célja:
Harminckétezren a Quaestor károsultakért: „Demonstráció a
Quaestor-törvény betartásáért és a teljes kárrendezésért”
Politika pártok részvétele nélküli civil demonstráció, amelynek
célja, hogy felhívjuk a kormányzat és a társadalom figyelmét a
Quaestor Károsultak törvénytelen eljárás miatti súlyos
helyzetére.Barnáné Hervert Adrienne
2 órája · Budapest

Kedves Tagok!
Szeretnék még kérni hozzájárulást, bármilyen kis összeg is sokat számít!
Köszönöm az eddig utalásokat Mindenkinek smile hangulatjel
10700079-55183992-53400002
CIB Bank Barnáné Hervert Adrienne

 


Vendég

#3793 Re: OLVASNI!!!!!

2015-09-08 12:56

#3782: vendég - OLVASNI!!!!! 

Engem érdekelne az eredeti szöveg. Hol látható a Pocsai-Windisch video, amit megígértek, hogy a hét végére feltöltenek? Az igaz, hogy nem mondták, hogy melyik hét végén.


Vendég

#3794

2015-09-08 13:49

Mert 20 évnyi keservesen összekuporgatott pénzemet ellopák...

Vendég

#3795 Re: OLVASNI!!!!!

2015-09-08 14:36

#3782: vendég - OLVASNI!!!!! 

 „Itt megint félbeszakítottam, hogy Windisch Úr nem tüntetéseket, hanem BÉKÉS DEMONSTRÁCIÓKAT tartunk!”
Habár a szavakon való lovaglásnak semmi jelentősége, de tény, hogy a csoportban csaknem mindenki a tüntetés szót használja!

„….ÉS AKKOR TÖBBET MI SEM MEGYÜNK!!!”
Mi ez a dodonai szöveg? Fenyegetés?


Vendég

#3796

2015-09-08 14:56

Lássuk be! Mi már nem fogunk több pénzt kapni, ennyi volt. A károsultak többsége megelégedett az alamizsnával, tüntetni sem megy ezért senki (kivéve a károsultak 0,5%-át). A demonstráción lesz 2-300 ember, Matolcsy meg jól kiröhög bennünket majd. Ennyi volt! El kell fogadnia mindenkinek, hogy a pénze elúszott. Nem vagyunk képesek erőt mutatni, nem vagyunk hajlandóak a demonstrációra sem elmenni. Kár, hogy nem akarunk tenni semmit. Nagyon sajnálom.


Vendég

#3797 Re: Re: OLVASNI!!!!!

2015-09-08 15:22

#3795: - Re: OLVASNI!!!!! 

 nem hinném, hogy fenyegetés. Inkább kétségbeesés a passzivitás miatt. Valóban nem kell a pénze a 32ezernek? Mert, ha kell, akkor mozduljanak már meg végre!


Vendég

#3798

2015-09-08 15:41

Ne csüggedjünk, még nem tart sehol az egész folyamat.

Megy a felszámolás, BEVA-tól jön a pénz egy részre, az ügyfélvagyonok (részvények, kötvények) még ki sincsenek adva, sőt ki sincs mondva, hogy mi van meg, mi hiányzik. Nem is tudjuk, mennyi pénzünk hiányzik. Sőt, mi már úgy kapunk a Bevától kártérítést, hogy az ügyfélvagyon még ki sincs adva...

Egyszerűbb lenne a helyzet ha pár 1000 ember ott lenne, de ezt nem azt jelenti, hogy vége, ennyi volt. Nem is tudni még mekkora a hiány, mennyi marad a felszámolásból, mi lesz az alkotmánybírósági döntésből, ha negatív, mit fog tenni a politika. + ott van még a felügyelet elleni per, ami nem létezik, hogy nem állja meg a helyét, legalább egy területen:

Mert az, hogy a Hrurirában eltűnt a pénz, az egy dolog (ez nem pénzügyi intézmény, a felügyelet a kibocsátói kockázatot nem ellenőrzi, nem is feladata. Bárki alapíthat egy kft-t és odamehet hogy kötvényt szeretne kibocsátani, mert nem hitelből akarja finanszírozni a műdödését, hanem ilyen forrásbevonással. Számos feltételnek meg kell felelni, de a felülgyelet sima cégek pénzügyeivel nem foglalkozik). De az, hogy a Q bróker, mint pénzügyi intézmény bocsát ki "kötvényt" és csalja el (elterjedt nevén: fiktív kötvény, nem létező kötvény, gyakorlatilag semmi), azért már igenis felelősnek kell lennie...hogy ezt a részét hogy nem vette észre.

Ami rossz hír, hogy fel kell készülni, hogy eltarhat egy darabig (mint minden felszámolás, ilyen nagymértékű meg pláne). De ez nem azt jelenti, hogy fel kell adni. Végig kell járni a lehetőségeket, még rengeteg van. Sajnos ez az élet más területén is így van (ha valakinek vagyoni kárt okoznak... nem rohannak hozzá hogy kártérítség, végig kell járni a jogi procedúrát). Itt legalább van lehetőség (akinek ellopják az autóját, annak annyi is)


Vendég

#3799 Re:

2015-09-08 15:52

#3798: -  

 A hazárdjáték hármasszabálya: nyerni lehet, veszteni muszáj, visszanyerni lehetetlen. Moldova György


Vendég

#3800

2015-09-08 16:44

Ez itt nem hazardjáték volt, hanem állami felügyelet melletti lopás.