„Éhen fogunk dögleni!”

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) „Éhen fogunk dögleni!” petíció automatikusan generált fórumtémája

ennyi

#26 Re: Re: Re:

2014-11-19 22:12

#14: - Re: Re:  

Kedves Adófizető!

Én is fizetem az adót, mégis egyetértek Vendég szavaival.

Munkát találni iszonyú nehéz manapság, és a "kényszervállalkozás" sem járható út a 0 Ft bevétel nesetén is kirótt magas közterhek miatt.

És még azt is hozzátenném, hogy az államnak nem arra kellene törekedni, hogy lehetőleg ne érjék meg az 5 éves kort a szegénységbe vagy cigány családba született gyerekek, hanem arra, hogy magas színvonalú és mindenki számára elérhető iskoláztatással lehetővé tegye számukra, hogy kitörjenek a generációk óta öröklödő nyomorból. Például a gimnáziumi férőhelyek szűkítése helyett az általános iskola után kihulló gyerekeknek kellene lehetőséget biztosítani, hogy szakmunkásképzőbe járjanak és szakmát tanuljanak. Ez lenne a befektetés a jövőbe.

Ha már valamihez kötni akarják a CSP-t, akkor talán olyasmihez lehetne, ami nem bünteti a gyereket, hanem segíti, pl. az óvodába és iskolába járás. És mondjuk lennének a kistelepüléseken is színvonalas, nem szegregált iskolák, megbecsült tanárok, internet, meg hasonlók. De erről mindenekelőtt az érintetteket és azokat a szakmai zervezeteket kellene megkérdezni, akik a szegénység ellen küzdenek évtizedek óta.


Vendég

#27

2014-11-20 08:14

Járni kéne a várost és úgy is gyüjteni.

Vendég

#28

2014-11-20 08:32

A ROKKANTAK ELLÁTÁSÁT IS BE KELL VENNI,MERT EZ SZINTÉN "HALÁLSOR"

Vendég

#29

2014-11-20 09:40

Hadd terhessek haza egy nap..!

Vendég

#30

2014-11-20 15:33

Nincs olyan erős cérna, ami nem szakadna el...

Vendég

#31

2014-11-21 08:18

Ami ebben az országban történik a szociális törvénykezésben, az nem simán ostobaság, hanem egy előre eltervezett népirtási, állam és társadalomrombolási forgatókönyv.
A közhiedelemmel ellentétben a kormány ezt a rombolást nem önállóan, a saját szürkeállományából eredően teszi, hanem hathatós támogatást, "szakmai információt" és bátorítást kap a háttérben álló EU és USA nagytőke operátoraitól. (Pl: A családi pótlék munkabérbe építése az EU más tagállamaiban is "program" - pogrom a szegények ellen)
Nem szabad szó nélkül hagyni: Hitler egykori német birodalmában magasabb volt a szociális küszöb, mint amit most a magyar bábkormány nekünk akar létrehozni!
Ebből relevánsan következik, hogy ez a nemzetközi társaság, - aminek a magyar kormány jelenleg s ügynököl - rosszabb bárminél amit eddig ismertünk.
Itt az idő hogy a gyerekeinkért, az unokáinkért a sarkunkra álljunk! Te is! Vagy végünk!
Keresd az ellenállókat!

Vendég

#32 Re: Re:

2014-11-21 08:35

#10: adófizető - Re:  

A becsületesen dolgozók egyre nagyobb rétege szegényedik el éppen azért, mert egyre több bőrt nyúznak le az adófizetőkről azért, hogy eltartsanak egy olyan réteget, akiknek eszükbe sem jut becsületes munkával kenyeret keresni."

Ez egy sztereotíp demagógia!! 
A dolgozóknak nem azért "kell" adót fizetni, hogy "eltartsanak másokat" - hanem azért, mert ez az atlantista (elbukott) gazdasági modell egyik tudatformáló manipulációja: "Attól vagy a közösség tagja, attól vagy egyenrangú ha adózól akár a semmiből is".. És ezt a súlyosan otromba és ostoba lózungot sokan elhiszik, komolyan veszik, pedig a világon semmi közgazdasági, fizika vagy matematikai alapja nincs!

A mi problémának az az, hogy a dolgozók a primer elosztásban sokkal kisebb részt kapnak ma már mint egykor az átkosban (bértömeg) és a kormányok ennek terhére gondolják a továbbra is (meg mindig is!!!) világpiaci áron működő szociális rendszer finanszírozását. Ez pedig egyszerüen nem csak matematika, hanem fizikai képtelenség is!
Természetesen a tőke és a termelőeszközök tulajdonosaitól el lehetne venni a szükséges pénzt adóban, de ez a folyamtos "adócsökentések" nem teszik lehetővé az "olcsó kis jól kormányzott országok"-ban ahova hazánk is tartozik.
Egyszóval ebben a termelési rendszerben az államot, a társadalmat megillető részt is a tulajdonosoknak adják, és az profitként magánzsebekbe vándorol. Ez az elherdált pénz az oka annak hogy egyre kevesebb és kevesebb pénz jut a társadalomra, a szociális rendszerre.
Tanácsolom szíveskedjen szakirodalmat olvasgatni, az abban foglaltakat pedig megérteni, mielőtt ilyen neoliberális ostobaságokkal fertőzi tovább a közösséget.  Köszönöm.
Üdv.! 


Vendég

#33

2014-11-21 09:49

Átveri saját magát, aki azt hiszi, hogy ez orbánék terve. Ők csak végrehajtók, ahogy a következő kormány is az lesz, ha az országos médiákból tájékozódva tesszük dolgainkat.

Vendég

#34

2014-11-21 18:28

Csak annyi, hogy a Férjem belehalt, a Gyerekeim elhagyták Magyarországot, én 40 évet dolgoztam már éhbérért az egészségügyben!Egyedül maradtam, mert már nincs erőm, lehetőségem külföldön munkát vállalni!S nincs Ember a környezetemben, aki ne járna ugyan ebben a cipőben! A Nautílusz biztonságban volt a víz alatt! Mi nem vagyunk biztonságban a Földön! Magyarországon, a "HAZÁNKBAN" összezavartak mindent, az Emberek félnek, s a félelem elvesz MINDENT az Embertől! A szeretetet, odafigyelést, erkölcsöt, tudást! Nem értem, hogy miért vagyunk ennyire bírkák???!!!!

Vendég

#35

2014-11-22 10:52

Nagyon azon vannak ezek a tetvesek.

Vendég

#36

2014-11-22 15:25

Ha kell én 100-szor aláírom!!!!!!

Vendég

#37 Re: Re: Re: Re:

2014-11-22 15:27


Vendég

#38 Re: Istenem!!De mennyire igazad van!!!!!

2014-11-22 15:28

#34: -  

 


Vendég

#39 Na most!Ha iskoláztatni tudjuk a gyerekeket akkor lesz hol dolgozniuk??Re: Re: Re: Re:

2014-11-22 15:31


Vendég

#40

2014-11-22 17:29

Az oligarchák vagyonát kellene államosítani, abból telne mindenre.

Vendég

#41

2014-11-22 18:16

Csak a gyuloletet ebresztik mar 500 eve es tovabb haladnak ezen az uton!
Nincs egy normalis vezetoje Magyarorszagnak !!!!!!!!!
Orban elfelejtette honnan szarmazik ,vissza kell zavarni Alcsutig !Utoljara Horty Miklos idejeben volt ennyi ehezo ember Magyarorszagon de ebben az Orban Rezsim rovidesen tulhaladja !!!!!

Vendég

#42

2014-11-23 06:43

Én még hozzá írtam volna töröljék el az egykulcsos jövedelem adót. Fizessen több adót az aki többet keres.

Vendég

#43

2014-11-23 10:04

A tolvajkormány vonja vissza a költsévetést,és az elrabolt milliárdokat utalják vissza a költségvetésbe!

Vendég

#44

2014-11-23 14:01

Festőművész vagyok. Nincs jövedelmem! A bürokrácia meg ellehetetleniti hogy megéljek saját festményeimből, segélyt nem kapok mert nem vállalom a közmunkát. Semmilyen hozzájárulást, segitséget- de ESÉLYT SEM kapok. Kirekesztenek a művészeti életből is mert nem vagyok "sógor-koma " nagymagyarkodó festő. FELHÁBORITÓ! ELÉG VOLT A VIKTOR FÉLE KÖZÖNYBŐL S EMBERTELENSÉGBŐL! Meg MI AZ, hogy GYEREKEK éheznek!?
ennyi

#45 Re: Na most!Ha iskoláztatni tudjuk a gyerekeket akkor lesz hol dolgozniuk??Re: Re: Re: Re:

2014-11-23 15:29

#39: - Na most!Ha iskoláztatni tudjuk a gyerekeket akkor lesz hol dolgozniuk??Re: Re: Re: Re:  

 Igen. Pontosan! Vagy lesz hol, mert alkalmasak lesznek rá, vagy képesek lesznek megteremteni maguknak. A tanult, kreatív, motivált, képességekkel rendelkező ember hasznot hajt az alkalmazójának, ezért alkalmazni fogják. Vagy lehet, hogy elköltöznek a szülőfalujukból, mert lesz földrajzi, gazdasági (esetleg nyelvi) ismeretük hozzá. Vagy észrevesznek egy piaci lehetőséget, és megragadják. Stb. Olyasmit kell oktatni, és úgy, hogy az ember képessé váljon a hasznos és értelmes életre. Nem könnyű feladat, de nincs más út, ezért erre kellene az országnak és a kormányzatnak törekednie.


Vendég

#46

2014-11-24 07:10

Orbán kormány érzéketlen, populista, korrupt, és tehetségtelen. Ha maradnak az ország fele lezüllik, és kilátástalan helyzetbe kerül.

Vendég

#47

2014-11-24 07:17

Dolgozni szeretnék!

Vendég

#48

2014-11-24 09:34

Jónak és célra törőnek tartom! Össze kell fognunk,mert elveszünk! egységben az erő!

Vendég

#49

2014-11-24 12:09

Sajnos a neppel nem foglalkoznak csak a parlamenti dolgozok hogy a zsebuk teljen loveval. Munkat teremtsen de 250 300ezer ft netto legyen es a segelyt megeheti. Ha ezt csinalna akkor kiralykodhatna de addig nem szegyen ami az orszagban van ...csuda hog lakik ott valaki...

Vendég

#50

2014-11-24 16:28

A fidesz kormányt sürgősen el kell zavarni! Itt más megoldás nincs. Aki semmibe veszi a nélkülöző családok jajkiáltását, az alkalmatlan az ország vezetésére. A stadionok építésére, felújítására már 106 milliárdot dobott ki. Ez már beteges.