Peticiok.com

Mentsük meg a Balaton élővilágát Örvényesen a pusztítástól és a beépítéstől!

Ö Örvényesi Környezetvédők ·

Kedves Aláíró!

 

A Balaton élővilágát újra veszély fenyegeti, ezúttal a nagyjából 170 főt számláló Örvényes településen, az Orgona utcában.

A kiszemelt célpont most egy partközeli, volt mezőgazdasági telek, amely részben Natura 2000 terület, részben pedig a Balaton-felvidéki Nemzeti Park egyik gyöngyszeme: lápok, források, nádasok lelőhelye, a Séd patak környéke, és természetesen rengeteg állat-, és növényfaj élettere. A tulajdonos cég pont ennek a területnek a közepére tervez építtetni egy kb. 400 fő befogadására alkalmas hotelt, mélygarázzsal, sportpályákkal. A telek két széle sem maradna érintetlenül: itt nagyjából két tucatnyi telket választanának le, hogy feltehetően vízparthoz közeli házakat építhessenek, veszélyeztetve ezzel az ott található nádast és annak élővilágát.

A konkrét tervek megtekinthetők itt (2023.03.14-ei ülés, parcellázás vegyes elrendezéssel):

https://orvenyes.hu/onkormanyzat/kepviselo-testuleti-ulesek/

 

Akadályozzuk meg együtt, még időben ezt az újabb, borzalmas környezeti katasztrófát, elég legyen a Balaton körbebetonozásából!

 

Aláírásommal tiltakozom, hogy az említett ingatlanon bármilyen jellegű építkezések elkezdődhessenek.

Továbbá tisztelettel kérem Örvényes Község Önkormányzatát, hogy semmilyen formában ne támogassák ezt a környezetpusztítást.

 

Amennyiben helyi lakos, vagy ingatlan tulajdonos, akkor azt kérem jelezze megjegyzésben!

IMG_20230424_0943211.jpg

338331824_238346735346304_8480996103427857559_n.jpg

Névtelen12.png

 

 

 

 

Petíció megosztása

Segíts, hogy ez a petíció több aláírást gyűjtsön.

Illessze be a linket egy üzenetbe, és küldje el azoknak a barátainak, akik esetleg aláírnák.




Fizetett hirdetés

A(z) Peticiok.com ezt a petíciót 3,000 ember számára fogja hirdetni.

Tudjon meg többet...

Válassza ki a költségkeretét
Fizetési mód
PayPalGoogle PayApple PayHitelkártya

A folytatáshoz válasszon fizetési módot.