A közoktatásért!

Quoted post

Elkeseredett

#231 Re: Re: Re: tenni kell

2013-01-29 20:05

#229: budaörs - Re: Re: tenni kell

Igen, értem. Nem rossz, de ezt valakinek meg kellene szervezni. Kell egy szerv, aki ezt összefogja. Normál esetben erre való a szakszervezet, de úgy tűnik, a mieink közül egy sem alkalmas a célra. (A PDSZ nagyon harcias, de szerintem túllőtt a célon így esélye se lesz semmilyen megállapodásnak. Mindenesetre , ha meghirdetik a sztrájkot, én mellette leszek.) Szóval: ki szervezi meg? Vagy önkéntesek menjenek ad hoc alapon? Azt még el tudnám képzelni, csak annak a hatékonysága  kisebb. Bár az is több a semminél... Talán tényleg meg kellene próbálni! :)

Válaszok

Naiv bizakodó

#283 Re: Re: Re: Re: tenni kell

2013-02-02 20:43:11

#231: Elkeseredett - Re: Re: Re: tenni kell

Hasonló problémákkal küzdünk, gondolatok gyötörnek minket is. Van, aki ráadásul fennhangon szidja a szakszervezetet, hogy nem csinál semmit. Csak egyet felejtenek el: a szakszervezet csak annyit ér, amennyit a tagsága, annak aktivitása. Hiszen ha a szakszervezet/ek közös fellépésre hívnak minket, tagokat és csak töredékünk mozdul, mond le a hétvégi programjáról, súlytalanná válik. Nem veszik komolyan, hiszen nyeregben vannak a törvényalkotók. Pontosan tudják, hogy birkaként viselkedünk. Az, aki nem áll ki a saját és a pedagógusközösség érdekeiért, legalább hallgasson, hiszen semmit nem tett azért, hogy ne lehessen velünk ezt megtenni. Tényleg nem tudom, mi kell ahhoz, hogy végre felemeljük a hangunkat.

És nem tudom. lehet-e elég nyomást gyakorolni, ha csak szabadidőnkben tüntetünk.

?